O Vladici Artemiju i G.Ratku Mladicu

Komunjare su išle u škole.

I tom prilikom su naučile da je jednačenje suglasnika po zvučnosti glasovna promena u srpskom jeziku u kojoj se šumnici koji se razlikuju po zvučnosti jednače tako što se prvi suglasnik skupa zamenjuje njegovim parnjakom po zvučnosti jednakim drugom suglasniku skupa.

U srpskom jeziku se suglasnici prema zvučnosti dele na:

* bezvučne suglasnike (p, t, k, s, š, ć, č, f, h, c),
* zvučne suglasnike (b, d, g, z, ž, đ, dž).

Zvučni su i svi sonanti, ali oni ne učestvuju u ovoj glasovnoj promeni.
Promena zvučnog u bezvučni suglasnik naziva se obezvučavanje. Primeri:

* b prelazi u p (vrabac—vrapca);
* z prelazi u s (nizak—niska);

... itd.



Braniti Srbiju je i znati srpski jezik .
 
Jasna mi je komunjarska gramatika koja je formirana po znaku/ oznaci komunjarske tvorevine, SRP i CEKIC.
Znak SRP (mesec sa drskom) oznacava satanizaciju Srba uz pomoc Muslimana sa CEKICEM. Sto je i cinjeno, poznato po delima.
Mesec (srp) i zvezda, cija je to oznaka? A?
SRP ima svoj znacaj u Srbskom jeziku.
E što jest'-jest' - stvarno si Legenda ... i to fakat legenda numero uno.

"Komunjarska gramatika" u cilju satanizacije Srba uz pomoć Muslimana (polumjesec sa drškom :lol:), koji su ujedno i čekić i kojima se onda pridružuje i zvjezda Danica (koja je opet zna se čiji simbol) ... i ovaj sve u svemu :hahaha:

... ma kao što i rekoh - numero uno.
 
Jasna mi je komunjarska gramatika koja je formirana po znaku/ oznaci komunjarske tvorevine, SRP i CEKIC.
Znak SRP (mesec sa drskom) oznacava satanizaciju Srba uz pomoc Muslimana sa CEKICEM. Sto je i cinjeno, poznato po delima.
Mesec (srp) i zvezda, cija je to oznaka? A?
SRP ima svoj znacaj u Srbskom jeziku.

Ви који сте учили дајте још примера, јер се са примерима лакше учи. Шта је са Србом у Лики?
 
I tom prilikom su naučile da je jednačenje suglasnika po zvučnosti glasovna promena u srpskom jeziku u kojoj se šumnici koji se razlikuju po zvučnosti jednače tako što se prvi suglasnik skupa zamenjuje njegovim parnjakom po zvučnosti jednakim drugom suglasniku skupa.

U srpskom jeziku se suglasnici prema zvučnosti dele na:

* bezvučne suglasnike (p, t, k, s, š, ć, č, f, h, c),
* zvučne suglasnike (b, d, g, z, ž, đ, dž).

Zvučni su i svi sonanti, ali oni ne učestvuju u ovoj glasovnoj promeni.
Promena zvučnog u bezvučni suglasnik naziva se obezvučavanje. Primeri:

* b prelazi u p (vrabac—vrapca);
* z prelazi u s (nizak—niska);

... itd.



Braniti Srbiju je i znati srpski jezik .

А јеси ти СРБИН или СРПИН? Ја сам СРБИН и говорим СРБСКИ језик и живим у СРБИЈИ
 
Gledajte, komunisti su na svaki nacin koristili "kletve" kroz reci, gramatiku i kroz znakove. To normalno nemoze razumeti onaj ko se odrekao Srbstva, vere, Pravoslavlja...
Na svaki nacin bave se negativnim "prorokovanjem", a svi vernici znaju sta je to i sta to znaci :)
Posto ste komunjare veoma pismeni, sta znaci sama rec SRP SKI, SKA, SKO...
 
А јеси ти СРБИН или СРПИН? Ја сам СРБИН и говорим СРБСКИ језик и живим у СРБИЈИ
Sve je to (najvjerovatnije) tačno, ali je i tačno (na tvoju žalost) da si i nedovoljno pismen .., a ako hoćeš možeš to i provjeriti tako što ćeš upisati srpski jezik na filološkom fakultetu pa se tamo qurči sa tvojim poznavanjem SRBSKOG ... siguran sam da će ondašnji profesorski kadar imati mnogo razumjevanja za tvoje stavove.
 
Gledajte, komunisti su na svaki nacin koristili "kletve" kroz reci, gramatiku i kroz znakove. To normalno nemoze razumeti onaj ko se odrekao Srbstva, vere, Pravoslavlja...
Na svaki nacin bave se negativnim "prorokovanjem", a svi vernici znaju sta je to i sta to znaci :)
Posto ste komunjare veoma pismeni, sta znaci sama rec SRP SKI, SKA, SKO...
A ti pošto se normalno toga nisi odrekao ti to sigurno sve shvaćaš do jaja.

I ti si to sigurno znao i dok si pod komunjarama šutio kao zadnja qurva. Bio si unutrašnji disident koji je samo čekao pogodno vrijeme da otvori i iskaže svoju napaćenu i između polumjeseca i čekića razapetu srbsku dušu.
 
A ti pošto se normalno toga nisi odrekao ti to sigurno sve shvaćaš do jaja.

I ti si to sigurno znao i dok si pod komunjarama šutio kao zadnja qurva. Bio si unutrašnji disident koji je samo čekao pogodno vrijeme da otvori i iskaže svoju napaćenu i između polumjeseca i čekića razapetu srbsku dušu.

Ajde pricaj mi malo o meni, bas volim takve sveznalice :lol:
 
Ajoj izvini ... znači ti komunjare i ne pamtiš, ti si mladi genuine i autohtoni postkomunistički srbski lingvista.

Ebga nisam znao ... mea culpa, mea optima culpa.

Kako dobro procenjujes, prosto sam zadivljen :lol:
Gde nauci taj jezik leba ti? Daj reci mi gde je ta komunjarska skola, da se i ja "prosvelim i obrazujem" kao ti :lol:
Nego, koja to sekta besa, neku novu uveli komunjare? :lol:
 
Kako dobro procenjujes, prosto sam zadivljen :lol:
Gde nauci taj jezik leba ti? Daj reci mi gde je ta komunjarska skola, da se i ja "prosvelim i obrazujem" kao ti :lol:
Nego, koja to sekta besa, neku novu uveli komunjare? :lol:
Odlično !!!

Očito je da ti imaš potencijala, vrlo brzo si uvidio superiornost nas formiranih u komunjarskom obrazovnom sistemu, te zato pređi Legendo na mračnu-komunjarsku stranu - MI ZNAMO GRAMATIKU!!
 
Odlično !!!

Očito je da ti imaš potencijala, vrlo brzo si uvidio superiornost nas formiranih u komunjarskom obrazovnom sistemu, te zato pređi Legendo na mračnu-komunjarsku stranu - MI ZNAMO GRAMATIKU!!

Nekako mi ne lezi crna magija,belu magiju poznajem, ali se ne sluzim njom, posto sam vernik, Pravoslavac, ujedno postujem ljude, pazi LJUDE. :D
A sta ce mo sa tim vasim "prorokovanjem i vesticarenjem", poznatom kletvom "todorovi konji" koje i danas koristite?
Ako udjem kod vas pomrece te svi skoro,posto se druzim s'Bogom,a Bog nevoli antihriste, sa kim posle da pevam o Titu?
:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top