O statusu severa ni govora

jomini®

Elita
Poruka
16.801
To nas june neće mune... Što bi rekao Srećko Šojić.


Šef pregovaračkog tima Prištine u dijalogu s Beogradom Edita Tahiri izjavila za "Novosti" da se, osim tehničkih tema, neće pokretati neka druga poglavlja.
"Mislim da sam bila jasna kada sam rekla da je Kosovo prihvatilo ovaj dijalog s ciljem da pomogne da se reše tehnička pitanja. Za Kosovo je pitanje statusa rešeno poglavlje", rekla je ona.

Kosovo je danas, rekla je Tahiri za "Novosti", nezavisna država koju je priznao, "da se tako izrazim, najmoćniji deo sveta", dodajući da je i Međunarodni sud pravde, takođe, potvrdio legitimitet nezavisnosti i da je Kosovo članica Svetske banke i Međunarodnog monetarnog fonda.

Na pitanje da li će se tokom ovog dijaloga razgovarati i o severu Kosova, Tahiri je rekla da je za njih to "nepostojeće pitanje".

"Sever ne postoji kao tema. Ono što postoji, to je pitanje Srba koji žive u severnom delu Kosova i koji, pod uticajem Beograda, oklevaju da se integrišu u kosovsku realnost i institucije", smatra Tahiri.

Prema njenim rečima, postoji, drugi deo Srba, iz drugih delova Kosova, koji su danas potpuno integrisani u institucije Kosova, "danas je, čak, jedan od zamenika premijera - Srbin".

Govoreći o mogućim rezultatima dijaloga, Tahiri je rekla da bi želela da očekuje "normalizaciju odnosa između dve države i prestanak mešanja Srbije u institucionalni život Kosova u domenu praktičnih pitanja koje razmatramo".
Znači, definitivno na pregovorima neće se pričati o statusu severa Kosova.
A ukoliko neko potegne to, najavljeno je da će kao reciprocitet, Kosovske vlasti tražiti Preševsku dolinu.
I šta je sad ovo? Šah, mat ili pat pozicija?
 
Neće više niko da se mlati i gubi vreme sukobima. Ima ih donekle, da se ne lažemo. Ali većina ih je na forumima. Oni tamo dole će radije da iskoriste vreme i život na nešto pametnije.

Равница одувек утиче на могућност сагледавања стварног стања... људи у равници падају у неку врсту летаргије и уопште немају мЛого везе са животом.
 
:hahaha1:
Равница одувек утиче на могућност сагледавања стварног стања... људи у равници падају у неку врсту летаргије и уопште немају мЛого везе са животом.
Ima i toga. A možda samo želimo da živimo i uživamo, da se ne opterećujemo vekovnim ognjištima, da ne ratujemo, da se ne svađamo... Samo volimo da podyebavamo. :lol:
 
Pa ovo će kontru da udare Preševskom dolinom.
Džaba im. O tome oni samo mogu da sanjaju. Situacija ni blizu nije ista, niti mogu dobiti dobiti podršku za tu svoju fantaziju od bilo koga.

To je samo pokušaj da se zaobiđe ta tema. Lukav, ali prazan.
Изешће те толика мржња....:lol:

Dobri kolega MrGreen ne mrzi. On je samo besan, kao i ogroman broj ljudi na ovom forumu.
Ko može kriviti čoveka koji danas živi u Srbiji da je besan?
 
Ja znam mlogo ljudi koji nisu ''besni''...Koji se iživaljavaju u svakom smislu...Evo juče baš bio na suđenju nekim likovima što su organizovali maloletičničku prostituciju...Sve ''fina''deca manekeni tajkunski sinovi voze se ''fina kolica''...A oni su još i mali deo svega,ima i mnogo gorih stvari.
 
Džaba im. O tome oni samo mogu da sanjaju. Situacija ni blizu nije ista, niti mogu dobiti dobiti podršku za tu svoju fantaziju od bilo koga.

To je samo pokušaj da se zaobiđe ta tema. Lukav, ali prazan.
Sanjali su i o nezavisnoj državi. ;) U stvari, još sanjaju.
Dobri kolega MrGreen ne mrzi. On je samo besan, kao i ogroman broj ljudi na ovom forumu.
Ko može kriviti čoveka koji danas živi u Srbiji da je besan?
Pre će biti razočaran i umoran nego besan.
 
Dobri kolega MrGreen ne mrzi. On je samo besan, kao i ogroman broj ljudi na ovom forumu.
Ko može kriviti čoveka koji danas živi u Srbiji da je besan?

И ја живим у Србији и бесан сам. Али не на избеглице из Хрватске, Босне и Косова, професоре и пензионере. Не ликујем на сваку вест која је неповољна по моју државу. Не делим грађане на неписмене, крезаве хулигане а са друге стране не браним управо оне који су направили стање беса.
 
И ја живим у Србији и бесан сам. Али не на избеглице из Хрватске, Босне и Косова, професоре и пензионере. Не ликујем на сваку вест која је неповољна по моју државу. Не делим грађане на неписмене, крезаве хулигане а са друге стране не браним управо оне који су направили стање беса.

Ukrupnjavaš. Iz tih grupacija izdvoj one prave. ;) E vidiš, oni prave stanje besa.
 
И ја живим у Србији и бесан сам. Али не на избеглице из Хрватске, Босне и Косова, професоре и пензионере. Не ликујем на сваку вест која је неповољна по моју државу. Не делим грађане на неписмене, крезаве хулигане а са друге стране не браним управо оне који су направили стање беса.

A mislis li da neko to ovde radi? :think:

Gresis, sinak...ovaj, silno gresis :)
 
И ја живим у Србији и бесан сам. Али не на избеглице из Хрватске, Босне и Косова, професоре и пензионере. Не ликујем на сваку вест која је неповољна по моју државу. Не делим грађане на неписмене, крезаве хулигане а са друге стране не браним управо оне који су направили стање беса.
Realno mnoge države su imale i ratove i izbeglice i podeljenost u gorem smislu od naše pa su se ujedinile i odtad žare i pale,na primer Velika Britanija...Biće da je ipak do mentaliteta.
 
И ја живим у Србији и бесан сам. Али не на избеглице из Хрватске, Босне и Косова, учитеље, професоре и пензионере. Не ликујем на сваку вест која је неповољна по моју државу. Не делим грађане на неписмене, крезаве хулигане а са друге стране не браним управо оне који су направили стање беса.

Pa to je sve u svrhu nivelisanja dominantne struje na forumu koja ima slična ili još ekstremnija stajališta, samo prema nekim drugim skipinama.

Nekad i meni dođe da samo pljujem po nekim neistomišljenicima na ovom podforumu kada pročitam količinu gluposti. Srećom, ja sam trenutno odvojen od života dole, pa me sve to ne pogađa toliko.
 

Back
Top