O slobodi

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Jeste vi nekad razmisljali koliko stvarno imate slobode? Da li covek koji nema curu i nije previse vezan za njih i nema decu koliko je on slobodniji u zivotu od ljudi koji imaju obavezu prema deci ili zeni?

Recimo da li vi kao lik koji je sam lakse mozete odjebbati gazdu ciji vam je posao lagano dokurcio zbog na pocetku nevidljivih anomalija, ali vreme sve pokaze pa i to?

Koliko je stvarno sam covek slobosniji od onog koji nije sam?
 
  • Podržavam
Reactions: Cru
Veoma je slobodniji. I sam si napisao zasto izmedju ostalih stvari. Solarni paneli, otkup gajbe i sl , sve to vodi u slobodu, ne potpunu, ali barem ne placas struju, ne placas stanarinu i sl. Sto se vise odvajas od drustvenih normi jesi slobodniji jer danas biti drustven, znaci robovati njenim normama. Isto je i vezano za devojku, i brak. Tj vise za brak, ali da bi bio i sa devojkom, moras da ispunis ocekivanja.
 
Veoma je slobodniji. I sam si napisao zasto izmedju ostalih stvari. Solarni paneli, otkup gajbe i sl , sve to vodi u slobodu, ne potpunu, ali barem ne placas struju, ne placas stanarinu i sl. Sto se vise odvajas od drustvenih normi jesi slobodniji jer danas biti drustven, znaci robovati njenim normama. Isto je i vezano za devojku, i brak. Tj vise za brak, ali da bi bio i sa devojkom, moras da ispunis ocekivanja.


Ovo mi se svidja.
 
slobode.. sve u svemu ako skupim 20 dana godišnje, dobro jeste
sve ostalo vreme sam rob..
no, ja to ne vezujem za partnera, mada ima i tu istine..
 
MA cura je jedan segmet toga svega. Bez nje se moze ako se tako hoce ili ako se tako mora. Ali kolika je razlika odgovornosti prema sebi i ujedno prema jos nekome.

Mislim da je jako tesko biti i bez cure danas. Pogledas oko sebe i sve podrazumeva da treba da nadjes curu- Odes na internet, svuda je prica o ljubavi, sexu, biti sa nekim, filmovi, cak vise ni akcionih filmova nema, gde nema ni plota o ljubavi. Cudak si svom okruzenju ako nemas devojku. Teze si i prihvacen u drustvu. Misle da nisi interesantan, da nisi dovoljno dobar i sl. Ljudi ce da ti se podsmevaju ako nemas devojku. Recice ti da si gej. Da si falinka i sl. I samim time dobijas mesto u drustvu. Sve ostalo ti ide teze, cak i posao. Sama motivisanost. Samopouzdanje zivotno.
 
ti ovo da zapisujes mozda je shteta, ali stalno oces da apsolutizujes nesto sto zavisi od trenutka prilike i slucajnosti, mozda se neki slucajno smuvaju onako desi se pa se naviknu

ali valjda dobijes nesto kad brines o nekom, ako posmatrash roditelje dece ajd male dece, jeste to obaveza ali imaju neki + i muskarci, mozda ne svi, ali ajd neki prosecni. mada opet ne znaci ni oni sto nemaju da su bas dekadentni neki. ali ovde dobijes obavezu ali prosecno dobijes i plus. prosecno jer neki su ekstremni teski su roditelji mozda
 
Mislim da je jako tesko biti i bez cure danas. Pogledas oko sebe i sve podrazumeva da treba da nadjes curu- Odes na internet, svuda je prica o ljubavi, sexu, biti sa nekim, filmovi, cak vise ni akcionih filmova nema, gde nema ni plota o ljubavi. Cudak si svom okruzenju ako nemas devojku. Teze si i prihvacen u drustvu. Misle da nisi interesantan, da nisi dovoljno dobar i sl. Ljudi ce da ti se podsmevaju ako nemas devojku. Recice ti da si gej. Da si falinka i sl. I samim time dobijas mesto u drustvu. Sve ostalo ti ide teze, cak i posao. Sama motivisanost. Samopouzdanje zivotno.

ali ima dosta ljudi koji dosta putuju zbog posla, za njih je verovatno uobicajeno da nemaju neku klasicnu vezu. ili kod nas nema jos takvih ljudi toliko

ali i da imas devojku onako forme radi pa moze da bude gore nego da si na nuli
 
Mislim da je jako tesko biti i bez cure danas. Pogledas oko sebe i sve podrazumeva da treba da nadjes curu- Odes na internet, svuda je prica o ljubavi, sexu, biti sa nekim, filmovi, cak vise ni akcionih filmova nema, gde nema ni plota o ljubavi. Cudak si svom okruzenju ako nemas devojku. Teze si i prihvacen u drustvu. Misle da nisi interesantan, da nisi dovoljno dobar i sl. Ljudi ce da ti se podsmevaju ako nemas devojku. Recice ti da si gej. Da si falinka i sl. I samim time dobijas mesto u drustvu. Sve ostalo ti ide teze, cak i posao. Sama motivisanost. Samopouzdanje zivotno.

Ako tvoje drustvo o tebi tako misli onda ti nisu naklonjeni i iskompleksiarni su. Jedno je nemati curu jer je ne mozes naci a drugo je nemati curu jer imas stav o svojoj vezi. Da imaju pameti mnogi ti sto imaju cure bi se sebe sramili sta sve trpe da bi je imali.

Mislim ti u takvom drustvu mozes biti osoba sa puno falinki u njihovim ocima, cura je kap u moru sta bi oni sve od tebe ocekivali. Verovatno dobar auto, dobar stan i posao na kojem nista ne radis a primas velike novce.

Moje pitanje nije bilo da pricamo o monstrumima poremecene pameti, nego o ljudima iz svakodnevice.
 
Ako tvoje drustvo o tebi tako misli onda ti nisu naklonjeni i iskompleksiarni su. Jedno je nemati curu jer je ne mozes naci a drugo je nemati curu jer imas stav o svojoj vezi. Da imaju pameti mnogi ti sto imaju cure bi se sebe sramili sta sve trpe da bi je imali.

Mislim ti u takvom drustvu mozes biti osoba sa puno falinki u njihovim ocima, cura je kap u moru sta bi oni sve od tebe ocekivali. Verovatno dobar auto, dobar stan i posao na kojem nista ne radis a primas velike novce.

Moje pitanje nije bilo da pricamo o monstrumima poremecene pameti, nego o ljudima iz svakodnevice.

Upravo i pricamo o ljudima iz svakodnevnice. Pre meni ta prica o idelanim ljudima, sa idelanim i super shvatanjima mi deluje nerealnije od ljudi koji se ponasaju po tim normama. Pogledj oko sebe covece, pa udji sa ribicom u kafic, ima svi da te vole i muskarci i zene , udji sam u kafic, ima da te zaobilaze. To su ljudi, nauceni su instiktivno da razmisljaju.Jesi li primetio kako su ti ljudi dosta naklonjeniji kada si u zenskom drustvu?
 

Back
Top