О симболу двоглавог орла

"Srbija kao monarhija - to je buducnost!" Ovo je mogao da napise samo prestolonaslednik, jer ne verujem da bi iko osim njega imao neke koristi od monarhije.Pogledajte tog coveka gori je od engleskog princa a znate sta tamo misle o njemu.Ali uvek postoji mogucnost neke druge porodice koja bi se lepo dokazala i postala kraljevska ali vrlo tesko.Imali smo miroljubive Obrenovice i ratoborne Karadjordjevice medjutim Karadjordjevici pobise sve Obrenovice do jednog!!!I oni da nam budu kraljevska porodica?Samo bismo se brukali.Svi Obrenovici su vukli gene na Milosa a Karadjordjevici na Karadjordja.Evo sad ona Jelisaveta sve je kao fina kad vidim ja njenu izjavu kako je nasa najveca greska bila sto smo protestvovali 27.marta protiv fasista.Zaista bi bilo lepo 5 godina pod Nemcima a onda da nas "oslobode"braca Rusi kao sto su oslobodili i Poljsku,Madjarsku,Bugarsku...Njenoj porodici bi bilo lepo tih 5 godina sa nacistima ali bi ih posle ruski komunisti pobili!Tito ih je makar samo proterao.Mi smo ziveli koliko toliko lepo 50 godina a onda nas je unistio onaj kreten a ostatak istocne Evrope tek sad pocinje normalno da zivi
 
SA VEROM U BOGA, ZA KRALJA I OTADZBINU!!!
Zeleo bih da odgovorim gospodinu koji ima nesto protiv monarhije. Prvo da naglasim da nisam clan SPO da ne bi bilo neke zabune! Srbija je jednostavno bila monarhija od dana svoga postanka stotinama godina. To vam je kao prezime. I onda se pojavi neki masin bravar i nasilno vam promeni prezime. Da li vi mislite da bi bilo normalno da se to vama desi??? Drzava nasilno odsecena od svojih korena i sustine (za koje uopste ne mislim da su savrseni) svejedno nema nikakvu buducnost!!! Nema drzavne simbole, pozitivni nacionalni identitet, i veoma je podlozna svakojakim manipulacijama, kakvih smo bili svedoci i za vreme Tita i za vreme Milosevica!!! A kada je rec o "koristi za prestolonaslednika", stvarno bi trebalo da procitate malo literature o PARLAMENTARNIM MONARHIJAMA i spavacete mnogo mirnije, bez brige o "koristi za prestolonaslednika"!!!
 
Prismo:
"Srbija kao monarhija - to je buducnost!" Ovo je mogao da napise samo prestolonaslednik, jer ne verujem da bi iko osim njega imao neke koristi od monarhije.Pogledajte tog coveka gori je od engleskog princa a znate sta tamo misle o njemu.Ali uvek postoji mogucnost neke druge porodice koja bi se lepo dokazala i postala kraljevska ali vrlo tesko.Imali smo miroljubive Obrenovice i ratoborne Karadjordjevice medjutim Karadjordjevici pobise sve Obrenovice do jednog!!!I oni da nam budu kraljevska porodica?Samo bismo se brukali.Svi Obrenovici su vukli gene na Milosa a Karadjordjevici na Karadjordja.Evo sad ona Jelisaveta sve je kao fina kad vidim ja njenu izjavu kako je nasa najveca greska bila sto smo protestvovali 27.marta protiv fasista.Zaista bi bilo lepo 5 godina pod Nemcima a onda da nas "oslobode"braca Rusi kao sto su oslobodili i Poljsku,Madjarsku,Bugarsku...Njenoj porodici bi bilo lepo tih 5 godina sa nacistima ali bi ih posle ruski komunisti pobili!Tito ih je makar samo proterao.Mi smo ziveli koliko toliko lepo 50 godina a onda nas je unistio onaj kreten a ostatak istocne Evrope tek sad pocinje normalno da zivi
Moram da se osvrnem da ovu recenicu :Mi smo ziveli koliko toliko lepo 50 godina ...
Dacu ti poredjenje na tu tvoju recenicu, kao kad narkos kaze da mu je bilo lepo kad se roknuo, a posle nekog vremena umre.
Ja ne kazem da "matori" nisu lepo ziveli. Ali da li ti znas od cega su lepo ziveli? Od kojih para? Ko je to sve izfinansirao?
Komunisti su uvalili guzice u tudje kuce, a raja je podobijala kredita i kredita od inostranstva. Copavi se zaduzio pa su svi imali 'leba, igrara, letovanja i korazarckih kola...
Predstavljali su nas ekonomski razvoj kao svetsko cudo, privreda rast nam se kretao po stopama koje nije svet zabelezio. U to je mogao da veruje samo nepismen covek, kojih je kod nas mnogooo (poredjenje: Evropljani se nikad ne bi primili na Jezdu, Dafinu i ostale, al Albanija, Turska i mi-naravno DA). Svaka kriza je filovana novim kreditom i tako u krug...
Sve u svemu....nemoj pricati o necemu sto ne poznajes, procitaj nesto novo i misli o posledicama koje su ocevidne.

p.s. mogu i ja da pricam o masinskim elementima, al ne bih da lazem....
 
Pamtim i Titovo vreme i Milosevicevo,a pratim i ovo sadasnje.Otac mi bejase komunista.Pa jos direktor najuspesnije stamparije u Srbiji.Jedne od najboljih u ono vreme u SFRJ.Ali bese komunista.Secam se jedne godine.Vratimo se mi iz Sutomora,on odma drugi dan na poso.Nekako i ja sa njim.Kad tamo,drugari mu traze da casti.Posto je bio veseljak,aj, casti on.Kad oni posle 5-6 vinjaka:Direktore,pa srecno u novom stanu!Ovom se noge odsekose.Jedva da je upitao:Kakav bre stan?Elem,dok smo mi bili na more,njemu radnicki savet dodeli trosoban stan.Ovaj je raspustio ceo radnicki savet a stan vratio!Dzaba smo i ja i brat kukali.Vrati on ladno Americki taj stan.Ali,on je bio komunista.Da je takvih bilo vise,ehhhhhhh.....
Copa,kako ga ti nazivas,okrene broj,ili sedne u avion i donese milijardu dve dolara.Kredit na 100 god.Mislis da ovi danasnji to ne bi uradili da mogu?OOOOOOOOOOOOO...jos kako bi,ali njima niko ne da,jer nemaju bas poverenja u njih.A i sta da daju kad ce i onako sve biti njihovo.Sto ce reci,tri secerane za 9 eura!
Da se kralo u vreme Tita,Milosevica,kralo se.Jedina je razlika sto Tito nigde nije odnosio svoje pare.Tu u zemlji.Pa on sigurno nije hteo da ima vilu u svakom gradu(u 90% njih nikad nije ni bio),ali stari dobar fazon:Ej,aj ukrademo milion dolara,a Tiletu sagradimo vilu i niko ne sme da nas dira.Ili gradu dodamo samo ono TITOVO...Kad on umre,to cemo skinuti.
Dansnju vlast necu da ocenjujem jer je isuvise "mlada".al nekako mnogo brzo i olako prodaju sve zivo,a narod nikako da oseti boljitak.
Jelena,u Titovo vreme,pitaj mamu i tatu,da li su mogli od plate i K-15 da idu na more!O,i te kako se moglo.I nemojte aman te price vise da MI sada otpalcujemo Tiletove dugove.Malo morgen,otplacujemo i placamo mi one sto su nas bombardovali.A opet,nikako ne stitim niti to mogu Slobu.Covek je 90 godine samo trebao da Amerima da Vrsac(aerodrom) Amerima i sve bi bilo ok.Nije nazalost imao sluha za kasnija dogadjanja.I on je rekao istorijsko NE,ali on nije bio Tito.
 
Zaboravio sam.APSOLUTNO se slazem da od MONARHIJE mozemo imati samo koristi,nikako stete!!!!!
Pa ljudi moji,sta fali Engleskoj,Svedskoj,Spaniji,Holandiji,Belgiji......
Ameri bi sve dali da imaju plavu krv,a mi imamo plavu krv al ne damo nista.Ne raduje me to.Monarhija nije vladavina,al jeste recimo,neka satisfakcija za sve ljude.I bogate i siromasne.Da ne pricam kako bi to i turisticki moglo lepo da se unovci.....
 
Монархија или република?Мислим да то питање није толико битно у целој причи.Најважније је да у нашој земљи заживи дух демократије,владавина права и да парламент добије примарну улогу.Ово кажем због тога што су у свим демократским земљама,било да су монархије или републике,краљ или председник само репрезентативне личности.
 
Srbija ce se preporoditi samo ako digne nacisticke zastave na kojima ce umesto Feniksa biti nas dvoglavi orao.Ruski imperator Aleksandar III Romanov je sastavio grb ruske imperije koji je u sebi imao dvoglavog orla koji je imao isti polozaj krila kao Feniks.Srbija mora imati takvu zastavu i uredjenje i da odlucno kaze NE cionizmu,komunizmu,kvazidemokratiji,anarhiji,satanizmu i drugim sistemima i religijama koje su pogubne za nas narod.Dvoglavi orao je simbol koji smeta samo Jevrejima,koji unistavaju sve sto nije njihovo i nije u njihovom interesu.Neka se dvoglavi orlovi Ruske Imperije i Srpskog carstva vecno viore.
 
Anonymous:
mirror man:
...SA KRALJEVSKOM KRUNOM,NARAVNO

Verujem da se nigde u svetu ljudi toliko ostrasceno ne bave istorijom, a da je tako lose poznaju, kao sto je slucaj sa nama Srbima.
Tuzno je da drzava koja se poziva na svoju visevekovnu tradiciju i istorijsko secanje na svom sramnom, ali jos uvek vazecem drzavnom grbu ima zupcanik i petokraku.
Tradicionalni i jedini smisleni drzavni simboli Srbije (bila ona republika ili monarhija) jesu zastava trobojka, srebrni dvoglavi orao sa krunom i himna 'Boze pravde'.
Valjda ce biti pameti da se stari simboli vaspostave.
 

Back
Top