o novim trendovima i tendencijama

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
znamo za onog tipa sto je rodio dete..i jos jedan je isto.
sta vi mislite o tome?
da li cinjenica da je on nekada bio zensko, pa odlucio da bude musko, pa ipak odlucio da sada postane majka, i dalje kao muskarac, da li ta cinjenica nesto menja ili je majcinstvo majcinstvo, ko god da rodi...:think:
ova dva primera su samo uvod u novu epohu gde ce se to sve cesce desavati. neko je samo probio led.
sta vi mislite o tome?
 
Cini mi se da bi mi bilo sve jedno da li me je rodila mala nezna mama ili bradati dlakavi tata... Ako rastem u svetu u kome su oba slucaja ravnopravno zastupljena, jos manje. Ja mamu ne zovem mama zato sto me je rodila, a tatu zato sto je posadio svoje seme u maminu saksiju iz koje sam nikla ja, divan mirisni cvetic. Mozda bih izrasla malo drugacija da sam odrasla samo sa muskom mamom, koji bi, ipak, valjda bio tata (?); kada bi bilo vise dece nikle iz tate, mozda bismo svi mi bili tako... malo drugaciji, zbog uticaja neposredne okoline na nas razvoj, ali dobro... kada bi to bio opsteplanetarni trend, bilo bi nas dosta takvih, i covek bi postao malo drugaciji nego sto je bio pre 100 godina. Covecanstvo, civilizacija, drustvo... bili bi malo drugaciji. Ali oni se ionako menjaju. Sve tece, sve se menja, jedino je promena stalna :). Ako nas takva promena drustva ne bi ucinila nesrecnijim ljudima, ne mogu da uvidim njenu zlokobnost.
 
Cini mi se da bi mi bilo sve jedno da li me je rodila mala nezna mama ili bradati dlakavi tata... Ako rastem u svetu u kome su oba slucaja ravnopravno zastupljena, jos manje. Ja mamu ne zovem mama zato sto me je rodila, a tatu zato sto je posadio svoje seme u maminu saksiju iz koje sam nikla ja, divan mirisni cvetic. Mozda bih izrasla malo drugacija da sam odrasla samo sa muskom mamom, koji bi, ipak, valjda bio tata (?); kada bi bilo vise dece nikle iz tate, mozda bismo svi mi bili tako... malo drugaciji, zbog uticaja neposredne okoline na nas razvoj, ali dobro... kada bi to bio opsteplanetarni trend, bilo bi nas dosta takvih, i covek bi postao malo drugaciji nego sto je bio pre 100 godina. Covecanstvo, civilizacija, drustvo... bili bi malo drugaciji. Ali oni se ionako menjaju. Sve tece, sve se menja, jedino je promena stalna :). Ako nas takva promena drustva ne bi ucinila nesrecnijim ljudima, ne mogu da uvidim njenu zlokobnost.

neke promene nisu bas bezazlene.
slicno kloniranju, i ovo da muskarci radjaju za mene je cista degeneracija covecanstva, ukoliko gledamo dalje u buducnost i ukoliko pretpostavimo d aje to buduci izvesni trend.
poput toga da neko jednog dana pozeli d amu ugrade jos jednu glavu. pa mu ugrade, prosto jer medicina to MOZE da uradi...i onda od tog prvog slucaja do masovnog ugradjivanja jos jedne glave:lol:
e sad, medicina zaista skoro da i nema granica, novi izumi i otkrica su pred nama, ali ali ali..... :think:
 
isotvremeno, jednom homoseksualnom paru biva zabranjeno da usvoji dete ali jedno, tj jednoj devojci ocigledno poljuljanog identiteta, biva dozovoljeno d apromeni pol u musko a da se posle polupredomisli i pozeli da postane majka, i dalje u telu muskarca....
ne vidim logiku a cinjenicno stanje prosto plasi.
 
isotvremeno, jednom homoseksualnom paru biva zabranjeno da usvoji dete ali jedno, tj jednoj devojci ocigledno poljuljanog identiteta, biva dozovoljeno d apromeni pol u musko a da se posle polupredomisli i pozeli da postane majka, i dalje u telu muskarca....
ne vidim logiku a cinjenicno stanje prosto plasi.

brate novka, lepo je žena/muškarac izjavila da njena partnerka nije mogla da im rodi željeno dete, pa je zato ova odlučila.
ne vidim šta je tu loše? jel dete hermafrodit, bolesno? nije.
 
neke promene nisu bas bezazlene.
slicno kloniranju, i ovo da muskarci radjaju za mene je cista degeneracija covecanstva, ukoliko gledamo dalje u buducnost i ukoliko pretpostavimo d aje to buduci izvesni trend.

poput toga da neko jednog dana pozeli d amu ugrade jos jednu glavu. pa mu ugrade, prosto jer medicina to MOZE da uradi...i onda od tog prvog slucaja do masovnog ugradjivanja jos jedne glave:lol:
e sad, medicina zaista skoro da i nema granica, novi izumi i otkrica su pred nama, ali ali ali..... :think:

Upravo tako.
Bojim se da će to bitno uticati na psihičko zdravlje takve dece.
I majka/otac tog deteta je promenila pol zbog pogrešno povezanih "žica" u svoj podsvesti. Niko ne može da predvidi kako će se to odraziti na društvo, ako deca iz takvih brakova stasaju da nose stubove društva, budu pedagozi, sudije, poslanici.
Još se sećam snimka onog kloniranog jagnjeta koje veselo trčkara neobično zelenim engleskim livadama, dok peti papak mlatara sa vrha njegove glave. :(
 
znamo za onog tipa sto je rodio dete..i jos jedan je isto.
sta vi mislite o tome?
da li cinjenica da je on nekada bio zensko, pa odlucio da bude musko, pa ipak odlucio da sada postane majka, i dalje kao muskarac, da li ta cinjenica nesto menja ili je majcinstvo majcinstvo, ko god da rodi...:think:
ova dva primera su samo uvod u novu epohu gde ce se to sve cesce desavati. neko je samo probio led.
sta vi mislite o tome?
...da...sad da bi ispo tolerantan, ja bi jelda trebo da kažem - ne znam, to se mene ne tiče, nisam ja odavde...neka radi ko šta oće...
aj pederluk i mogu da prihvatim...al to brate ne mogu da svarim...misim...to da neki muškarac postane žensko i da rodi...:/
...misim...to mi je baš ovako...bizarno...
...
 
...da...sad da bi ispo tolerantan, ja bi jelda trebo da kažem - ne znam, to se mene ne tiče, nisam ja odavde...neka radi ko šta oće...
aj pederluk i mogu da prihvatim...al to brate ne mogu da svarim...misim...to da neki muškarac postane žensko i da rodi...:/...misim...to mi je baš ovako...bizarno...
...

gore je nego sto si shvatio:)
on je rodjen kao zensko. pa posle par godina shvatio da je u pogresnom telu, jelte, osecao se muskarcem. pa je uradio operaciju i postao MUSKARAC. i kao MUSKARAC je zatrudneo i rodio bebu:sad2:
 
c035.gif


...to bi već u gasnu komoru...
 
znamo za onog tipa sto je rodio dete..i jos jedan je isto.
sta vi mislite o tome?
da li cinjenica da je on nekada bio zensko, pa odlucio da bude musko, pa ipak odlucio da sada postane majka, i dalje kao muskarac, da li ta cinjenica nesto menja ili je majcinstvo majcinstvo, ko god da rodi...:think:
ova dva primera su samo uvod u novu epohu gde ce se to sve cesce desavati. neko je samo probio led.
sta vi mislite o tome?

mogu da pricaju sta hoce, ali to nije medicinski opravdano a da ne govorimo sa psiholoskog,mentalnog aspekta individue koja rodja i one koja treba da se rodi..jer to malo bice najblaze receno nece imati nikakav sistem vrednosti,mama ne mora biti mama,moze i bez tate ili samo sa tatom...i u takvom pravolinijskom sistemu dobijamo ljude kojima se moze najlakse manipulisati..
 
mogu da pricaju sta hoce, ali to nije medicinski opravdano a da ne govorimo sa psiholoskog,mentalnog aspekta individue koja rodja i one koja treba da se rodi..jer to malo bice najblaze receno nece imati nikakav sistem vrednosti,mama ne mora biti mama,moze i bez tate ili samo sa tatom...i u takvom pravolinijskom sistemu dobijamo ljude kojima se moze najlakse manipulisati..

da, u takvim situacijama gde je- tata me rodio, znaci on mi je mama, bioloskog oca ne znam jer je uzet uz banke sperme, a mama nije mama iako je zensko u celoj prici...niti je tata tata jer mi je on mama ustvari....
e identitet je nemoguce oformiti, cvrsta individua, stabilna licnost, ma daj, pa to dete nikakve predstave o normalnom, prirodnom, ljudskom, humanom itd nece imati.
 
Mene to zaista ne cudi...sve(t) je otislo u Honduras...zasto bi ovo bilo cudno? Daleko od toga da opravdavam, naprotiv...
Ali, rijetkost je da medicina (ili bilo koja profesija) danas (cini mi se puno vise nego "juce") idu pod ruku sa etikom...
Tuzni i ruzno, ali tako je...moze sad X primjera nelogicnosti...
Ko ima prednost za npr. presadjivanje organa? Ko ima bolji tretman u bolnici? Kolike su kazne za pedofile? (a koliko ih prodje nekaznjeno-para vrti, gdje burgija...)
Koliko hrane se godisnje baca i koliko neprodatih lijekova propadne zbog roka trajanja, a koliko ih oboli (umre) zbog nedostatka istog?
Ko je sve dobitnik Nobelove nagrade za mir? (Marti Ahtisari, Obama...)
...Nije normalno ni da djecu vaspitavaju ulica, net-FB, igrice, PINK, Grand...pa vaspitavaju ocigledno...
...da ne duzim...ali izopacenosti postaju trend. Da ne kazem-normalno. To nam je reality...
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je vecina ljudi ovde zarobljena u sadasnjosti i tradicionalnim odnosima koje smatra neprikosnovenom normalnoscu.

Ja mislim da su u buducnosti moguci mnogi svetovi razliciti od ovog, blize receno, varijante ovog naseg sveta, i te nove varijante ne moraju nuzno biti lose. Pa makar u njima i muskarci i zene radjale decu, pa menjali pol kako im se nakrivi.

Zamislite buducnost u kojoj mozete danas ziveti kao zena, roditi dete, sutra biti muskarac, pa posle godinu dana opet malo zena... Danasnji covek koji se oseca dobro u svom polu bio bi verovatno opterecen tim stalnim promenama, ali ko kaze da se covekova psiha pod uticajem opsteg stanja u okolini nece prilagoditi i postati fleksibilnija?
 
posto je medicina postala igra(rija) bez granica, mislim da bi idealno bilo da se svi medicinskim zahvatom napravimo na hermafrodite, pa budemo musko tj zensko kad ocemo i kad nam odgovara. a i moci cemo sami sebe da oplodjavamo:P

daklen, nema tu "tradicionalnog" pogleda na svet, nema tu "konzervativnog" pogleda na svet. ova tema bi trebalo mozda da definise neke eventualne zdravorazumske granice koje bi medicina tim igrarijama trebalo da postavi.
i da, takvi ekperimenti jesu u ovom slicaju ne samo negativni nego i opasni po covecanstvo u celini, ma kako povrsno gledano, mogu da budu zanimljivi, pa kao, bas kul, mesec dana sam zena, mesec dana muskarac, a sam sebe oplodjavam jer mi dosadno u zivotu.
vezano za temu, onda zaista treba dozvoliti homoseksualnim parovima usvajanje dece, jer bi ta deca rasla u mnogo normalnijim uslovima nego u ovim iz teme, gde se ne zna ko koga jebbe, ko koga radja, ko je kome sta. gde jedinke nemaju izgradjen ni identitet
 
Ma da, a muskarci i zene koji su u tradicionalnom braku izrodili decu su svi redom izgradjeni identiteti. I deca im ipak izrastu zdrava, napredna. Ponekad. A ponekad i ne.
Moram da se slozim sa time da se treba potruditi da se deci obezbedi najpovoljnija sredina za razvoj. Ali u konkretnom slucaju ovog coveka, da li pod poljuljanim identitetom smatras to sto je u startu hteo od zene da postane muskarac, ili ovo vracanje zenskih atributa u vidu radjanja deteta?
U prvom slucaju ne mogu da vidim da identitet nije izgradjen, nego vidim zamenu identiteta, osoba se identifikuje sa suprotnim polom i taj problem je resila promenom pola.
U drugom je poprimila ponovo osobine prvobitnog pola zato sto partnerka nije mogla da radja, je li tako? U tom slucaju nemamo krizu polnog identiteta u samoj individui, nego u ocima posmatraca koji visestruku zamenu pola dozivljava kao igru i neodlucnost, nestalnost, nestabilnost.

Sta je sad tacno problem? Uopste promena pola ili to sto se neko predomisli, pa pozeli dete i odluci da u te svrhe na kratko ponovo bude zena da bi ostvario sebi roditeljsku zelju?

Sve me ovo dosta podseca na pricu o plasticnoj hirurgiji. Imam 55 godina, otegnute sise i nagomilane masne naslage na stomaku, a i lice se otromboljilo. Medicina mi nudi mogucnost da se vizuelno podmladim, osvezim, i otklonim ili ublazim nedostatke svog tela koji me cine tuznom. I ja koristim mogucnost koja mi se pruza.

A onda sam u drugoj prici muskarac koji je nekad bio zena. Zelim dete, a nemam partnerku koja moze da rodi. Medicina mi pruza mogucnost da ja rodim. Da li da iskoristim mogucnost koja mi se pruza?
Mene samo cudi kako za tog transseksualnog muskarca nije traumaticno da bude opet zena i bude trudan, nosi dete i rodi ga. Zivot u starom polu bi trebalo da mu je ostao u losem secanju, povezan sa neprijatnim osecanjima. Zar mu nece opet biti neprijatno da bude zena i jos dalje, da se ostvari kao majka?
 

Back
Top