O lukavstvu

tstesa:
Komshinica:
Pa, još na kojoj temi? Na pravom mestu. Dakle, Bog je veliki zaista i ako se ovo "slučajno" desilo, onda je pravi dokaz. A ako nije slučajno, onda je i zlo zaista veliko, ali ne toliko da se ne bi moglo savladati, naročito "with a little help of my friends". :wink:
Pade mi na pamet, pa FOTOKOPIJA se pod laznim imenom( mojim i Sestrinim)) obraca TEBI-dakle....Meni tu mirise na:LOVE IS On the air?!!!!Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:
Može biti Sestro Tsetso, Bog će znati. Samo sumnjam ja da je tu u pitanje LOVE.
 
tstesa:
Komshinica:
Pa, još na kojoj temi? Na pravom mestu. Dakle, Bog je veliki zaista i ako se ovo "slučajno" desilo, onda je pravi dokaz. A ako nije slučajno, onda je i zlo zaista veliko, ali ne toliko da se ne bi moglo savladati, naročito "with a little help of my friends". :wink:
Pade mi na pamet, pa FOTOKOPIJA se pod laznim imenom( mojim i Sestrinim)) obraca TEBI-dakle....Meni tu mirise na:LOVE IS On the air?!!!!Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:

:lol: :lol: . ..moze biti . ..moze biti. ..ali ipak da se obracao samo njoj. ..sto nije slucaj. ..cisto sumnjam. ..mada bih voleo. ..sto ga opet ne opravdava ni u kom slucaju
pOzDrAv! :wink: :wink: :wink:
 
freewill:
tstesa:
Komshinica:
Pa, još na kojoj temi? Na pravom mestu. Dakle, Bog je veliki zaista i ako se ovo "slučajno" desilo, onda je pravi dokaz. A ako nije slučajno, onda je i zlo zaista veliko, ali ne toliko da se ne bi moglo savladati, naročito "with a little help of my friends". :wink:
Pade mi na pamet, pa FOTOKOPIJA se pod laznim imenom( mojim i Sestrinim)) obraca TEBI-dakle....Meni tu mirise na:LOVE IS On the air?!!!!Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:

:lol: :lol: . ..moze biti . ..moze biti. ..ali ipak da se obracao samo njoj. ..sto nije slucaj. ..cisto sumnjam. ..mada bih voleo. ..sto ga opet ne opravdava ni u kom slucaju
pOzDrAv! :wink: :wink: :wink:
Ma , ostalom nije vise ni vazno... Znam da nije, ali probala sam da se nasalim- nije mi bas poslo za rukom?...Procitala sam i izvinjene, doticnog osobe...ni to me nije ispunilo... Ostala mi je praznina i treba mi vreme da se izborim sa time...Pozdrav drustvancetu iz cuvenog coska- ne dajte se! :wink: :wink:
 
Uuuuuu... ala sam se zaprepstila kad sam pocela da citam. A sad se slatko smejem, narocito onoj upadici da se LUKAVOST.. pokaza na delu i to bas na ovoj temi. Prvo sam se osecala kao u zoni sumraka a onda polako poce da se razbistruje.
E, na kraju, kad smo prepoznali opet ljubav i paznju medju redovima, smirila nam se situacija.
Zato je najbolje regostrovati se. Ja imam mali problem sto sam registrovala drugi nick za neke druge forume pa ne bih ovde sa njim iz pocetka. Jos malo i sredicu to. Onda nema problema sa lukavim korisnicima tudjih nickova.
 
Kako možete tako jednostrano da posmatrate problem lukavosti? Ona sama po sebi ne mora biti ni dobra ni loša, sve zavisi od toga kako se upotrebljava. Postoji "loša" lukavost (eng. "sly"), koja se može prevesti kao podlost, podmuklost, onakva lukavost kakvu obično pripisujemo negativcima. Na drugu stranu postoji i "cunningness" tj. snalažljivost, oštroumnost, pozitivna lukavost. Dakle, nesreća srpskog jezika da za obe reči koristi isti izraz, i nesreća vernika što Bibliju čitaju bukvalno i što misle da je ona jedini izvor pameti u Univerzumu.
 
Pa sad.. ja bih o lukavosti kao metodu, postupku da se dodje do nekog cilja. A sam cilj moze biti i ovakav i onakav.
Za mene - cilj je rast, oslobadjenje od strahova i neznanja. I kad povredjujemo druge mislim da smo u borbi sa nekim strahovima i neznanjima. Lukavost tada moze izazivati jos vece zbrke na opstem planu naseg uskladjivanja.
Nas ... ljudska bica gledam kao u jednom velikom eksperimentu slobodne volje i inteligencije gde jedni druge uzasno ometamo raznim vrstama neznanja.
Pricam o nastojanju da sto manje zbunjujemo jedni druge u nasem razvoju i sto vise se uskladjujemo. I ja sam licno zato izbrala da lukavost moze biti nekad bolja od istine.. koje je, doduse uvek samo moja istina i svesna sam da se, u komunikaciji, suceljava sa necijom drugacijom istinom.
Djavo i sl . su za mene samo predstave straha od neutemeljenja u stvarnosti i socijalnom miljeu. Sve se vrti oko ljubavi i istine i njenog postojanja ili nedostatka.
 
Zamalo zaboravih...
Sizife.. marksisto.. hahhaa.. vidi kakve komplimente si dobio..
Ali, Milica ti kaze hvala za borbu protiv djavola u ime nas koji gledamo u Boga. :wink: :) :wink:
 
SVETLOST:

DJAVO JE JAK.
ON RUSI GRADOVE
ALI NE MOZE KULU U PIJESKU
KOJU DIJETE U SVOJOJ BEZAZLENOSTI
GRADI NA MORSKOM ZALU!


Ne znam koji si put svetlosti ti Brate odabrao kada tako u svom postu izjavljujes, i pises jos velikim crnim slovima da je prokletnik jak, a ne valja tako brate, jer prokletnik nije jak, on se jakim cini i predstavlja samo ljudima cija je ljubav i vera u Gospoda mala, tj. zavedenim, bezboznicima, jednom recju nevernicima.
Samo je Gospod Bog Jak, Silan, Veliki i Mudar, oni koji su uz Gospoda i Gospod je uz njih, i njima prokletnik ne moze nista.
pOzDrAv!

Mir Boziji!
 
freewill:
SVETLOST:

DJAVO JE JAK.
ON RUSI GRADOVE
ALI NE MOZE KULU U PIJESKU
KOJU DIJETE U SVOJOJ BEZAZLENOSTI
GRADI NA MORSKOM ZALU!


Ne znam koji si put svetlosti ti Brate odabrao kada tako u svom postu izjavljujes, i pises jos velikim crnim slovima da je prokletnik jak, a ne valja tako brate, jer prokletnik nije jak, on se jakim cini i predstavlja samo ljudima cija je ljubav i vera u Gospoda mala, tj. zavedenim, bezboznicima, jednom recju nevernicima.
Samo je Gospod Bog Jak, Silan, Veliki i Mudar, oni koji su uz Gospoda i Gospod je uz njih, i njima prokletnik ne moze nista.
pOzDrAv!

Mir Boziji!

Баш тако :!:
 
SVETLOST:
AKO POSTOJI BOG ONDA POSTOJI I DJAVO

TAKVI KAO TI OTVORILI SU MU VRATA SVOJE DUSE....


Lose si predpostavio, Bog postoji oduvek i zauvek, prokletnik je sam sebi nepravdu ucinio i zato ga je Bog dragi prokleo i Bog da hoce lako moze unistiti prokletnika, dao mi je vremena samo do roka odredjenoga, kada ce prokletnik okusiti patnju zbog onoga sto je uradio.
Bog dragi nam je ukazao da prokletnik postoji, i to je istina, ali isto tako nam je ukazao da se ne opterecujemo njime, jer nas samo Gospod i vera u Oca nebeskog od prokletnika moze sacuvati, mi Brate ne smemo verovati u prokletnika, niti se njemu ni na koji nacin obracati(ponajvise ukazivati mu pocast i smatrati ga jakim, Boze sacuvaj!!!), jedino se Ocu nebeskom moramo potpuno posvetiti da nas od prokletnikovih nistavnih spletki sacuva.
pOzDrAv!

Mir Boziji!
 
Sizif:
SVETLOST:
AKO POSTOJI BOG ONDA POSTOJI I DJAVO
Lepo rečeno. Analogija - ako postoji Deda Mraz onda postoje i leteći jeleni. Slažem se 100%.
SVETLOST:
TAKVI KAO TI OTVORILI SU MU VRATA SVOJE DUSE....
Sada si me potpuno zbunio. Ja ne verujem ni u njih dvojicu ni u postojanje "duše", pa nekako ne mogu da shvatim odakle ti ta "vrata"?


:idea: Sizife da li si citao od Danikena knjigu "Dan kada su sisli Bogovi" i od Artura Klarka "Svetska cuda"?
pOzDrAv! :wink:
 
freewill:
Sizife da li si citao od Danikena knjigu "Dan kada su sisli Bogovi" ...
Da, čitao sam kad sam bio šesti-sedmi razred, pošto je Deniken odlična literatura za osnovce i za razvijanje dečje mašte. Nemoj mi reći da nisi prerastao Denikena? Koliko ti uopšte imaš godina?
 
Sizif:
freewill:
Sizife da li si citao od Danikena knjigu "Dan kada su sisli Bogovi" ...
Da, čitao sam kad sam bio šesti-sedmi razred, pošto je Deniken odlična literatura za osnovce i za razvijanje dečje mašte. Nemoj mi reći da nisi prerastao Denikena? Koliko ti uopšte imaš godina?

:idea: Pa Sizife hteo sam videti da li si prosao osnovno obrazovanje 8)
-Da li si upoznat sa knjigama od Stivena Hokinga? :?
p.s. najveceg fizicara XX-veka
 
SVETLOST i FREEWILL

TOLIKO STE SMESNI DA MI EVO ULPSASTE DAN
PA DA LI STE VI NORMALNI?
Pa velikog Sizi,kako ga mi zovemo, znamo odavno.
Igrala se deca......
hahaaaaaaa...
Ne mogu da verujem, osim ako nije neka ujdurma naseg gosta.. eeee, onda bi mi vec bilo malo lakse.
Izgleda da je Sizi u pravu da su dosla deca na forum da se malo zabavljaju. A mi citamo pa se cudimo... sta li ovi misle. Kad ono ..
 
freewill:
Pa Sizife hteo sam videti da li si prosao osnovno obrazovanje 8)
-Da li si upoznat sa knjigama od Stivena Hokinga? :?
p.s. najveceg fizicara XX-veka

Ne, istina je da ja uopšte nisam išao u školu. Moj otac je bio izričito protiv toga, uvek mi je govorio da se u toj školi ništa pametno i ne nauči, pa sve što znam naučio sam čitajući Večernje Novosti.

A što se Hokinga tiče, imao sam čast da slušam njegovo predavanje u Sijetl Opera House-u, u martu 2001. Koliko se sećam nešto je ispljuvao jednog tipa koji ga je pitao o "sili koja je stvorila Univerzum" aludirajući na Boga. Ovaj je rekao da on pod takvim pojmovima podrazumeva sile prirode, tj. indirektno da nema nikakve "natprirodne inteligencije". Čovek je u pravu.
 

Back
Top