Quantcast

O lukavstvu

freewill

Zainteresovan član
Poruka
497
Sizif:
freewill:
Pa Sizife hteo sam videti da li si prosao osnovno obrazovanje 8)
-Da li si upoznat sa knjigama od Stivena Hokinga? :?
p.s. najveceg fizicara XX-veka
Ne, istina je da ja uopšte nisam išao u školu. Moj otac je bio izričito protiv toga, uvek mi je govorio da se u toj školi ništa pametno i ne nauči, pa sve što znam naučio sam čitajući Večernje Novosti.

A što se Hokinga tiče, imao sam čast da slušam njegovo predavanje u Sijetl Opera House-u, u martu 2001. Koliko se sećam nešto je ispljuvao jednog tipa koji ga je pitao o "sili koja je stvorila Univerzum" aludirajući na Boga. Ovaj je rekao da on pod takvim pojmovima podrazumeva sile prirode, tj. indirektno da nema nikakve "natprirodne inteligencije". Čovek je u pravu.

:idea: Bio si na njegovom predavanju, uistinu si imao cast i pomalo ti zavidim na tome, tacno je to sto si rekao za njega da je odbrusio tom tipu, prijatelj mi salje kasete sa njegovih predavanja, tacno je da ne veruje u Boga(ali neka ima vremena), na stranu sve to njegove teorije o nastanku univerzuma su revolucionarne i odusevljen sam njegovim dostignjucem na polju nauke. Sve mu je igleda jasno sem crnih rupa, gde ne vaze prirodni zakoni.
pOzDrAv! :wink:

Sizif

Buduća legenda
Poruka
30.306
freewill:
Sve mu je igleda jasno sem crnih rupa, gde ne vaze prirodni zakoni.
Kod crnih rupa ne važe zakoni Njutnovske fizike. Oni ne važe ni kod brzina bliskih svetlosti, ni pri pritiscima od milion tona po kvadratnom centimentru, ni pri temperaturama koje se mere milionima stepeni, ni pri nuklearnim reakcijama.

Ali to ne znači da ne postoje neki zakoni koji važe.

Strašno mi je drago što crkva ne pominje crne rupe, što samo pokazuje koliko je bilo ograničeno znanje čoveka kada je izmišljao pravila organizovane religije.

freewill

Zainteresovan član
Poruka
497
Sizif:
freewill:
Sve mu je igleda jasno sem crnih rupa, gde ne vaze prirodni zakoni.
Kod crnih rupa ne važe zakoni Njutnovske fizike. Oni ne važe ni kod brzina bliskih svetlosti, ni pri pritiscima od milion tona po kvadratnom centimentru, ni pri temperaturama koje se mere milionima stepeni, ni pri nuklearnim reakcijama.

Ali to ne znači da ne postoje neki zakoni koji važe.

Strašno mi je drago što crkva ne pominje crne rupe, što samo pokazuje koliko je bilo ograničeno znanje čoveka kada je izmišljao pravila organizovane religije.
Da Sizife odabrao sam nauku i put nauke, ali to ne znaci da cu da prihvatim da je zakon nastao slucajno, Darvinova teorija je dans pretrpela ostre kritike, Stiven je jos nedodirljiv jer je stvarno sa genijem danas ispred svih, ja ne verujem naravno da je univerzum ravna ploca koju nose na ledjima dve kornjace :lol:
Biblija lepo kaze "sve dokazi i cvrsto se drzi onoga sto je dobro", to sto su neki u proslim vremenima tvrdili da se Sunce okrece oko Zemlje to je njihom problem i problem je sto nisu dali nikako da se dokaze suprotno sto opet govori da ne shvataju Sveto Pismo, dans isto tako ima nedodirljivih samo u drugom smislu ako hoce da ti rusi kucu da bi napravio nocni klub ti tu bato ne mozes ama bas nista, nauku za sada niko ne cenzurise bar u toj meri dokle god moze da profitira.
pOzDrAv! :wink: