О каквом жигу геноцидности баронишу?

U vezi Rusije doneli su jednu tako sličnu rezoluciju gde se traži povlačenje Rusije na granice iz 1991. godine. E sad svako može zamisliti kada bi neki izaslanik EU prošao kod Putina ili Lavrova tražeći poštovanje rezolucije . Ovi bi mu se smejali kao budali, prosto nezamislivo.
Mislim da je sličnih rezolucija bilo i u vezi prestanka bombardovanja Indokine od strane SAD , ko bi se tad usudio da gospoinu Lindon Džonsonu prigovori u vezi nepoštovanje rezolucije, pa niko.
Koliko je samo rezolucija generane skupštine doneto u vezi zahteva da Izrael napusti okupirane teritorije i na primer Golansku visoravan pa kakve je to uticaj imao na terenu -nikakav.
Opet ako bi neki evropski isprdak došao kod našeg predsednika sa pričom kako je ceo svet doneo odluku i da Srbija ne može računati na podršku u vezi ovoga ili onoga ako u svoje zakonodavstvo ne implementira odluku sveta da li bilo ko misli da će naš predsednik imati kuraži da odbrusi kako o toj gluposti neće ni diskutovati.

UK Ambassador: The term „genocide“ does not imply collective responsibility of Serbs​

https://n1info.rs/english/news/uk-a...not-imply-collective-responsibility-of-serbs/

Speaking about the United Nations (UN) resolution on the genocide in Srebrenica, the UK Ambassador to Serbia, Edward Ferguson, said that the term "genocide" in no way implies the collective responsibility of the Serb people.

As we said earlier, your politicians are lying to you, cause they wanna protect themselves in case of their personal responsibility. They are trying everything for this to be seen as something collective. Don't listen to their lies.

https://n1info.rs/vesti/rezolucija-o-srebrenici-tekst-rezolucije/

Дачић, Додик, Вучић би личну одговорност и кривицу правих, а осуђених, виновника да пребаце на Србе.
Зашто?
Не желе да осуде геноцид, они би да га поричу и да га глорификују уз могућност понављања!

У Његошевој је прекречен лик Ратка Младића!
Pa dobro, ako su Dacic, Dodik i Vucic na toj rezoluciji, verovatno su je potpisali u tajnosti dok su gledali neki fudbalski meč.

Možda su se kladio ko će se prvi javiti na sednici ili ko će popiti više kafe pre nego što počnu da se prebacuju krivicu.

A što se tiče prekršenog lika Ratka Mladica, možda je to njegov način da se osveti što ga ne pozivaju na te političke događaje.

Možda će sledeći put biti slika svih ove trojice kako drže pehar za najbolje negiranje genocida. Ko zna, politika je čudna stvar.

Ni meni to nije jasno.Takvih rezolucija i deklaracija bilo je i do sad usvojenih u brojnim nacionalnim parlamentima i evropskim institucijama.Ono što je valda novo jeste da se traži zabrana negiranja "genocida" pod pretnjom krivičnog progona.To je nešto što je neprihvatljivo i u suprotnosti sa pravnim poretkom i Srbije i EU.
Liberalna demokratija ne poznaje zaštićene istorijske istine.
Smije li se negirati holokaust? :think:

Ne znam da li se sme.Ne znam kome bi tako nesto palo na pamet jer je poznato da su nemacki nacisti i Hrvati ubili oko 6 miliona jevreja koji uopste nisu ucestvovali u ratu.
Slicnost sa Srebrenicom je kao dupe i oko.
Pa što da ne? Ko zna ko će na šta past'! Ali znaš kako ide, to je ko kad bi komšija izgubio ovcu, pa bi optužio susjeda da mu je s krive strane ovce gled'o.

Čudna ti je ta logika, kao da porediš nebo i zemlju.

Ne znam da li se sme.Ne znam kome bi tako nesto palo na pamet jer je poznato da su nemacki nacisti i Hrvati ubili oko 6 miliona jevreja koji uopste nisu ucestvovali u ratu.
Slicnost sa Srebrenicom je kao dupe i oko.
Koliko su Židova pobili Srbi kada su svečano i ponosno proglasili Beograd prvim judenfrei gradom u Europi, hm? :kafa:

Negiranje holokausta je podložno krivičnom gonjenju u Njemačkoj. Dakle, neistinita je tvoja tvrdnja da zabrana negiranja genocida pod prijetnjomj krivičnog progona "neprihvatljiva i u suprotnosti sa pravnim poretkom i Srbije i EU", kao i teza da "liberalna demokratija ne poznaje zaštićene istorijske istine." Sve što si napisao je lažna tvrdnja.

Ниси упућен. Преиспитивањем је смањен број жртава Аушвица и још неких логора.
Ви свакодневно преиспитујете Јасеновац и злочине у НДХ.
To znam. U sklopu procesa znanstvenog revidiranja broja žrtava u konc logorima i približavanja kvantitativnoj istini, smanjen je i broj žrtava Jasenovca. Nije istina da samo mi preispitujemo Jasenovac i zločine u NDH. To radi i država Srbija čiji su znanstveni istraživački timovi također umanjili broj žrtava Jasenovca sukladno rezultatima suvremenih istraživanja.

Koliko su Židova pobili Srbi kada su svečano i ponosno proglasili Beograd prvim judenfrei gradom u Europi, hm? :kafa:

Negiranje holokausta je podložno krivičnom gonjenju u Njemačkoj. Dakle, neistinita je tvoja tvrdnja da zabrana negiranja genocida pod prijetnjomj krivičnog progona "neprihvatljiva i u suprotnosti sa pravnim poretkom i Srbije i EU", kao i teza da "liberalna demokratija ne poznaje zaštićene istorijske istine." Sve što si napisao je lažna tvrdnja.
Srbi nisu ubili ni jednog jevrejina niti su proglasili Beograd za judenfrei.To je jedna u moru laži koju ponavljaju Hrvati a kad ih neko pita za izvor za tu tvrdnju onda pobegnu sa teme.Eto ja sad tebe pitam da citiraš taj izvor po kojem su Srbi Beograd proglasili za judenfrei ?
Nemoj i ti da pobegneš kao sinji i prežalosni kukavac kao što su učinili svi drugi Hrvati na forumu.Ima da te podsećam na tu tvoju tvrdnju sve dok se pojavljuješ na forumu.

To znam. U sklopu procesa znanstvenog revidiranja broja žrtava u konc logorima i približavanja kvantitativnoj istini, smanjen je i broj žrtava Jasenovca. Nije istina da samo mi preispitujemo Jasenovac i zločine u NDH. To radi i država Srbija čiji su znanstveni istraživački timovi također umanjili broj žrtava Jasenovca sukladno rezultatima suvremenih istraživanja.
Па зашто онда подржаваш силовање истине и забрану негирања општинског 'геноцида'?

Sve što naši političari treba da kažu strancima u pogledu Srebrenice koja se toliko potencira jeste da mi osuđujemo sve zločine i da je Balkan prostor koji proizvodi mnogo više istorije nego što može da podnese a dešavanja u Srebernici su samo jedan u nizu primera koji potvrđuje tu karakteristiku Balkana.
Mi smo kao društvo fokusirani na budućnost a ne na prošlost i zato nećemo komentarisati dešavanja u Srebrenici jer ta dešavanja pripadaju istoriji što znači da se istima treba da bave istoričari a ne političari.
X.

Srbi nisu ubili ni jednog jevrejina niti su proglasili Beograd za judenfrei.To je jedna u moru laži koju ponavljaju Hrvati a kad ih neko pita za izvor za tu tvrdnju onda pobegnu sa teme.Eto ja sad tebe pitam da citiraš taj izvor po kojem su Srbi Beograd proglasili za judenfrei ?
Nemoj i ti da pobegneš kao sinji i prežalosni kukavac kao što su učinili svi drugi Hrvati na forumu.Ima da te podsećam na tu tvoju tvrdnju sve dok se pojavljuješ na forumu.
To što pišeš zove se bježanje od istine i od odgovornosti. Srbi su bili pokrenuli kampanju "Ne dajmo Srbiju Čivutima". Vlada Milana Nedića je donijela protužidovske zakone, a SPC se nije oglasila ni rječju protiv ubijanja i progona Židova. Njemački general Alexander Löhr je 1942. godine pohvalio Srbe i Srbiju za pomoć u etničkom čišćenju Židova.

antimasonski-plakati_5a789209bb23a.jpg

Antimasonski-plakati-JFF.jpg

Па зашто онда подржаваш силовање истине и забрану негирања општинског 'геноцида'?
Zabranjeno je negiranje ratnih zločina i genocida i njihovo negiranje je podložno krivičnim zakonima u brojnim državama. Ajde u Njemačku pa urlaj da nije bilo genocida u Srebrenici i nećeš se tako brzo vratiti natrag u Srbiju (ako živiš u Srbiji).

Srpska strana je imala pravnu obranu na Haškom sudu. Nisu uspjeli dokazati da se nije dogodio genocid.

Ovo su činjenica, jer malo ljudi zna da je logor Sajmište (sabirni logor za Židove) u Zemunu bio u sastavu NDH. Tako da NDH i Nijemci snose ogroman dio krivice. Srbija je bila okupirana država, Nijemci su uz pomoć Nedićeve kvislinške klike provodili likvidaciju Židova na tlu Srbije, a kod nas je to pak bila državna politika temeljena na rasnim zakonima. Nije lijepo ni pohvalno, no to su činjenice. Nema potrebe lagati.

Zabranjeno je negiranje ratnih zločina i genocida i njihovo negiranje je podložno krivičnim zakonima u brojnim državama. Ajde u Njemačku pa urlaj da nije bilo genocida u Srebrenici i nećeš se tako brzo vratiti natrag u Srbiju (ako živiš u Srbiji).

Srpska strana je imala pravnu obranu na Haškom sudu. Nisu uspjeli dokazati da se nije dogodio genocid.
Srebrenica nije genocid, ali holokaust je.

Pa ne može se terminologiju mijenjati prema potrebama dnevne politike.

To što pišeš zove se bježanje od istine i od odgovornosti. Srbi su bili pokrenuli kampanju "Ne dajmo Srbiju Čivutima". Vlada Milana Nedića je donijela protužidovske zakone, a SPC se nije oglasila ni rječju protiv ubijanja i progona Židova. Njemački general Alexander Löhr je 1942. godine pohvalio Srbe i Srbiju za pomoć u etničkom čišćenju Židova.

antimasonski-plakati_5a789209bb23a.jpg

Antimasonski-plakati-JFF.jpg
To što si napisao nije ni u kakvoj vezi sa tvojom tvrdnjom citat "Koliko su Židova pobili Srbi kada su svečano i ponosno proglasili Beograd prvim judenfrei gradom u Europi, hm? "
Od tebe se traži da kredibilnim istorijskim izvorima kako vi kažete povjesnim vrelima potkrepiš tvoju tvrdnju da Srbi ubijali jevreje i da su ponosno Beograd proglasili prvim judenfrei gradom u Evropi !
Kod mene te vama Hrvatima tako svojstvene podvale ne prolaze.
Dok si na forumu bićeš progonjen ovim istim pitanjem odnosno zahtevom.
Ako ne možeš da nađeš valjan istorijskim izvor a ne možeš,možeš da izraziš žaljenje odnosno izvinjenje. Alternativa je da utekneš sa foruma kao sinja kukavica.

Niko normalan i ne kaze da je Srebrenica genocid.
To cak ni ja ne tvrdim.
Како мислиш нико не каже? Па ево кажу предлагачи резолуције у Генералној скупштини УН!
Или само хоћеш да кажеш да међу њима нема нико нормалан? :mrgreen:

На који начин доказати да није био?
Суд је несумњиво утврдио бројеве погинулих од гелера, мина, стрељаних са повезима на рукама,
све војници. Цивили уредно заштићени, нахрањени, смештени у аутобусе и по сопственој жељи
пребачени на територију под контролом тзв. АБиХ.
Какве докази још требају? Не постоји диказ који би на политичком суду, који је већ зацртао пресуде,
оспорио геноцид.
Ово што раде је порука будућим војницима у сличним ситуацијама да не оставе ни уво, јер им свакако
неки тамо политички суд може пришити геноцид.
Зашто оставити сведоке који ће после да лажу на судовима?

joj, britanci i njihova transparentnost..kako lijepa sotonska zamka...odgovoriti mu istom mjerom da smo razumjeli njegove ljubazne rijeci da se odnosi na pojedince iz srpskog naroda, al mi nemamo problem sa pojedincima vec sa terminom genocid koji se namece..taj termin je neprihvatljiv, nametnut i nije se desio genocid u srebrenici..
debili, ja ne znam da li se secas kada su nas optuzivali za silovanje decaka u ratu?
pedo-genocidni englezi, jel se zna koliko su genocida oni pociunili, a da nisu kolektivno odgovorni?

vasi sponzori su glavnog osumnjicenog pustili na slobodu cim je okrivio srbe, znaci radi se o kriminalnom podmetanju haskih bandita srbima

mi amerikanci cak imamo otvorene pretnje hagu i nizozemskoj da im ne padnu na pamet slicna sranja, vidi:

This authorization led to the act being colloquially nicknamed "The Hague Invasion Act", as the act allows the president to order U.S. military action, such as an invasion of the Netherlands, where The Hague is located, to protect American officials and military personnel from prosecution or rescue them from custody.

to dakle nije nikakv sud, vec bedna sprdacina korumpiranih pacova koje placaju najvise porazani u ww2 svabe, japanci, itd, a vi hrvati bi trebali da vise placate, zbog vaseg genocida takodje

kada uspostavimo nsp, ustanovicemo PRAVI SUD PRAVDE, a taj haski pacovski korumpirani ce nestati, ko njega u stvari uopste prizneje, koje zemlje su potpisale rimski statut? kako mozemo mi ameri da pretimo hagu invazijom ako samo i pomisli da zadrzi nekog naseg osumnjicenog> ajde objasni? to onda nije sud,i ne sprovodi pravdu, vec radi pod pretnjom da ih ne satremo - mi ameri se popisamo na haski tribunal, i? svet utoljava zedj? okey dude, ...:mafijas:izmokrim vam se i ja na haski tribunal i sta cemo sad? jel ste utolili zedj?

Poslednja izmena:
This authorization led to the act being colloquially nicknamed "The Hague Invasion Act", as the act allows the president to order U.S. military action, such as an invasion of the Netherlands, where The Hague is located, to protect American officials and military personnel from prosecution or rescue them from custody.

American Service-Members' Protection Act - Wikipedia

kada uspostavimo nsp, ustanovicemo PRAVI SUD PRAVDE, a taj haski pacovski korumpirani ce nestati, ko njega u stvari uopste prizneje, koje zemlje su potpisale rimski statut? kako mozemo mi ameri da pretimo hagu invazijom ako samo i pomisli da zadrzi nekog naseg osumnjicenog> ajde objasni? to onda nije sud,i ne sprovodi pravdu, vec radi pod pretnjom da ih ne satremo - mi ameri se popisamo na haski tribunal, i? svet utoljava zedj? okey dude, ...:mafijas:izmokrim vam se i ja na haski tribunal i sta cemo sad? jel ste utolili zedj?

tuzices me analeni berbok?
MOST6:
Zabranjeno je negiranje ratnih zločina i genocida
onda da priznate da ste pocinili genocid u ww2, a hag nemoj da nazivate sudom vise, on je za nas amerikance pretnja, a nije sud za nas, i ako samo i pomisli da se postavlja kao sud nad amerikancima, da nekog amera zadrzi u pritvorskoj jedinici, automatski sledi invazija na nizozemsku, jel razumes ti to ujkane?

Poslednja izmena:

Back