О Другом Доласку Христовом

Теби је ово блебетање говор у језицима. Пробао сам ово. могу сатима овако да блебећем, какав говор у језицима.
Свети Дух је дух љубави и ко чини дела љубави према блићњима он живи у духу љубави и крштен је духом Љубави.Јер на крштењу овом нашем земаљском се добија име, име како нас зову,
А духовно крштење је добити нови карактер од Бога, Јер име је ознака карактера у духовном свету.
И ко је крштен Св, Духом добио је нови карактер, ново име
Е то је крштење Светим Духом а не ово

A gde sam to rekao da je to meni govor u jezicima?

Zar ti smajli nista ne kaze?

Samo sam pokusao da podrzim tvoje vide e.
Ali nisam vudim imao za koga.
 
Јеси ли сигурна да разумеш?
Свидело ми се од Емануела Сведенборга:
Ако се двоје разумеју онда су и истомишљеници
Ако нису истомишљеници онда се нису ни разумели.
Сама чињеница да се не слажеш са оним што покушавам да кажем говори да ме не разумеш
Може бити и да не разумем . Праштајте. Превише речи које читам на овој теми. Нису све исте орјентације. Тренутно читам Катихезе Јована Златоустог. Уопште фасцинира ме то четврто столеће. Богослови а имали највише образовање свог доба. И били надахнути Духом Светим.
И благодат. Сила је то велика. Бог не даје Духа на меру.

Праштајте, некад не проналазим најбоље изразе. Једном сам крштена и то је то. Свако узраста како му је дато. Не видимо сви исто.
 
Може бити и да не разумем . Праштајте. Превише речи које читам на овој теми. Нису све исте орјентације. Тренутно читам Катихезе Јована Златоустог. Уопште фасцинира ме то четврто столеће. Богослови а имали највише образовање свог доба. И били надахнути Духом Светим.
И благодат. Сила је то велика. Бог не даје Духа на меру.

Праштајте, некад не проналазим најбоље изразе. Једном сам крштена и то је то. Свако узраста како му је дато. Не видимо сви исто.

То је нормално да буде тако, да се не разумемо на прву лопту. Разумевање тражи да се уложи напор да би се разумело, да се размишља отоме што треба да разумемо.
Нас у разумевању нових ствари највише спутавају стара знања која су као граница преко које се тешко прелази.
Али ако човек има жељу да разуме и нешто ново он ће на крају доћи до разузмевања.
Драго ми је да си овде с нама

 
Pa, da i ja dodam jedan video zapis, koji je veoma značajan
za ovu temu.

Да, животна радост је услов да се преживи време које долази, Већина људи ће с страхом дочекивати догађаје који ће се испунити, и то ће им бити пут у смрт.
Јер само они који у срцу буду гајили наду да после невоља долази боље време ће моћи да се радују, они који немају ту наду ће живети у страху.

у подешавањима има Хрватски титл

 
Да, животна радост је услов да се преживи време које долази, Већина људи ће с страхом дочекивати догађаје који ће се испунити, и то ће им бити пут у смрт.
Јер само они који у срцу буду гајили наду да после невоља долази боље време ће моћи да се радују, они који немају ту наду ће живети у страху.

Životna radost dok posmatram kako većina juriša u smrt?
Ne, neće se ispuniti. Ljudi će se probuditi i stvoriće bolje.

Odakle strah u najmoćnijem biću u univerzumu? To je samo neznanje.
I ono se razvejava... :konfete:
 
Strah je zadnji nivo.
Predstrah.
Bog sve cini da privuce ljude u miru.
Jos imamo mir.
Kada ih u miru nista ne bude vise privlacilo, doci ce strah kao zadnji i jedini jos moguci nacin.
Kada bi se u miru obratili Godpodu, ne bi li ga nasli?

Ali kada ni taj predstrah ne pomogne vise.
Onda dolazi strah suda.
Onda su vrata nojeve barke zatvorena.
Taj strah je onda strasan

Trazite Gospoda dpk se moze naci...
 
Strah je zadnji nivo.
Predstrah.
Bog sve cini da privuce ljude u miru.
Jos imamo mir.
Kada ih u miru nista ne bude vise privlacilo, doci ce strah kao zadnji i jedini jos moguci nacin.
Kada bi se u miru obratili Godpodu, ne bi li ga nasli?

Ali kada ni taj predstrah ne pomogne vise.
Onda dolazi strah suda.
Onda su vrata nojeve barke zatvorena.
Taj strah je onda strasan

Trazite Gospoda dpk se moze naci...
Проблем је када нешто радимо из страха. То онде није од слободне воље.Јер слободна воља је само кад човек доноси одлуку а да га ништа не приморава на то па ни страх. вера и покајање које долази као последица страха се неће рачунати у правду јер нису од слободне воље. И томоже да буде велики проблем онима који покајање одлажу за крај, Тада ће већ бити касно. Зато се и трудим и постављам све ове артикле неби ли неко предосетио шта се спрема и на време се дозвао памети
 
Проблем је када нешто радимо из страха. То онде није од слободне воље.Јер слободна воља је само кад човек доноси одлуку а да га ништа не приморава на то па ни страх. вера и покајање које долази као последица страха се неће рачунати у правду јер нису од слободне воље. И томоже да буде велики проблем онима који покајање одлажу за крај, Тада ће већ бити касно. Зато се и трудим и постављам све ове артикле неби ли неко предосетио шта се спрема и на време се дозвао памети

O "Strahu Gospodnjem" :

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/strah_Gospodnji_Sv.Nikolaj.htm

"...Шта је почетак мудрости?
Начало премудрости - страх Господњи.
То су казала два богонадахнута цара, отац и син, Давид и Соломон (Пс. 111. 10; Приче 23, 17).
Какав је то страх?
Да ли на смрт или на живот?
Не на смрт него на живот. .."...
 
Проблем је када нешто радимо из страха. То онде није од слободне воље.Јер слободна воља је само кад човек доноси одлуку а да га ништа не приморава на то па ни страх. вера и покајање које долази као последица страха се неће рачунати у правду јер нису од слободне воље. И томоже да буде велики проблем онима који покајање одлажу за крај, Тада ће већ бити касно. Зато се и трудим и постављам све ове артикле неби ли неко предосетио шта се спрема и на време се дозвао памети

Pa o tome ne pricamo.

Pricano o necemu gde je sva milost vec iscrpljena ako pazljivo pratis tekst?

Otrkivenje kaze da se bezboznici nece iz straha obratiti bogu, ali bog im daje i tu sansu cak.

- - - - - - - - - -
 
O "Strahu Gospodnjem" :

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/strah_Gospodnji_Sv.Nikolaj.htm

"...Шта је почетак мудрости?
Начало премудрости - страх Господњи.
То су казала два богонадахнута цара, отац и син, Давид и Соломон (Пс. 111. 10; Приче 23, 17).
Какав је то страх?
Да ли на смрт или на живот?
Не на смрт него на живот. .."...

Hvala na podrsci.

Strah Gospodnji nije bojati se boga u nekom smislu, iako bukvalni rpevod na nasem ejziku daje taj dojam.

Da pitamo bibliju sta je to strah gospodnji ?

price Solomunove:

13 Strah je Gospodnji mržnja na zlo; ja mrzim na ponositost i na oholost i na zli put i na usta opaka.
 
Strah je zadnji nivo.
Predstrah.
Bog sve cini da privuce ljude u miru.
Jos imamo mir.
Kada ih u miru nista ne bude vise privlacilo, doci ce strah kao zadnji i jedini jos moguci nacin.
Kada bi se u miru obratili Godpodu, ne bi li ga nasli?

Ali kada ni taj predstrah ne pomogne vise.
Onda dolazi strah suda.
Onda su vrata nojeve barke zatvorena.
Taj strah je onda strasan

Trazite Gospoda dpk se moze naci...

Smrti se boje samo SEBIČNI i oni koji nisu iza sebe ostvili potomstvo.
 
Ако Христ и дође поново прво ће га ухапсити и заточити они који су на његовом учењу засновали своју империју - Црква. Покварио би систем.

Ma iskrivili to ucenje pa osnovali imperije i sebi dodelili licencu koju samo on ima.
Jer da nisu, ne bi mogli.
Jer bi on ostao sef.
 
O "Strahu Gospodnjem" :

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/strah_Gospodnji_Sv.Nikolaj.htm

"...Шта је почетак мудрости?
Начало премудрости - страх Господњи.
То су казала два богонадахнута цара, отац и син, Давид и Соломон (Пс. 111. 10; Приче 23, 17).
Какав је то страх?
Да ли на смрт или на живот?
Не на смрт него на живот. .."...
Страх Господњи није није страх о каквом мми овде говоримо, то је сасвим другачији страх, Страх да не остзанемо без Господа и без љубави његове. Страхујемо да не направимо неку грешку која ће нас удаљити од благодати Божије. Значи вреник се не плаши Господа него се плаши себе да у лудости не направи непоправљиву грешку. Такав страх је на живот а страхови о којима горе говорим су на смрт.
 
Smrti se boje samo SEBIČNI i oni koji nisu iza sebe ostvili potomstvo.

Имамо страх и за потомство: родиш синове а они крену дрога, алкохолизам, коцка...Чуо си некад да отац каже сину: ти ћеш да ме схраниш Чуо си за сукоб генерација: многи синови сахране своје очеве а нашалост и очеви синове а да нису ни свесни шта су урадили, Не знаш ти шта је страх

- - - - - - - - - -

Boze hoces li doci vec jednom da iskristalisemo ovu temu :whistling:

Ту је Он, куца на врата
Али ти си глув код ушију и слеп код очију па не примећујеш.
Живиђ у њему и Он у теби, ал узалуд кад не желиш да видиш
 
Ако Христ и дође поново прво ће га ухапсити и заточити они који су на његовом учењу засновали своју империју - Црква. Покварио би систем.

А, па неће он доћи тако да то они могу учинити. Доћи ће али тако како ови што би га убили неће моћи да предвиде иако им се стално прича о томе.
Као кад муња запара небо од истока до запада
Такав ће бити његов долазак.
И они који имају очи да виде видеће ови други неће видети иако имају очи.
Јер његов други долазак неће бити видљив телесним очима него очима ума.
 

Back
Top