О Другом Доласку Христовом

Sin jeste Bog ...a nije "znao"zato sto nije bio uzdignut ka Ocu jos uvek kada je to rekao ,nije ni stradao...i trebao je ponovo da primi svu Slavu koja Mu i pripada
Sin se spustio na nivo coveka i ponovo je morao da bude uzdignut ka Ocu

Sin NIje Bog, jer Svevisnji je samo Jedan.

Šta znači biblijski monoteizam?

Monos (jedan) i theos (Bog) znači vjerovanje u jedno-personalnoga Boga. U vrijeme kada je Isus bio na zemlji i Otac YHWH na nebu, koliko je to osoba? Sada Isus sjedi desno od Boga JHVH, a Bog JHVH na prestolu. Koliko je to osoba? Ako se Isus moli Ocu i kaže da ne bude njegova volja, nego Očeva, koliko je to osoba? Ako Isus predaje Carstvo Ocu, YHWH, koliko je to osoba? Jedna ili dvije? Ja mislim da ovo može dijete od godinu dana da odgovori. Jasno je da su Isus i Bog dvije osobe i ako su "jedno" u planu i namjeri (Jovan 10:30).
 
Sin NIje Bog, jer Svevisnji je samo Jedan.

Šta znači biblijski monoteizam?

Monos (jedan) i theos (Bog) znači vjerovanje u jedno-personalnoga Boga. U vrijeme kada je Isus bio na zemlji i Otac YHWH na nebu, koliko je to osoba? Sada Isus sjedi desno od Boga JHVH, a Bog JHVH na prestolu. Koliko je to osoba? Ako se Isus moli Ocu i kaže da ne bude njegova volja, nego Očeva, koliko je to osoba? Ako Isus predaje Carstvo Ocu, YHWH, koliko je to osoba? Jedna ili dvije? Ja mislim da ovo može dijete od godinu dana da odgovori. Jasno je da su Isus i Bog dvije osobe i ako su "jedno" u planu i namjeri (Jovan 10:30).

https://biblehub.com/text/john/20-28.htm

27.Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran. Psal. 103, 13. Luka 24, 40. 1.Jov. 1, 1.
28.I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj. Psal. 73, 25. Luka 1, 46. 1.Tim. 1, 17.
29.
 
" 17 A Isus im odgovori: Otac moj stalno radi, pa radim i ja."

Sin i Otac

19 Isus pak u odgovoru reče njima: zaista, zaista, kažem vam, ne može Sin da čini ništa sam od sebe, ako ne vidi šta Otac čini; jer ono što čini Otac, to isto tako čini i Sin.

20 Otac, naime, voli Sina i pokazuje mu sve što sam čini, i pokazaće mu dela veća od ovih, da se vi čudite.

21 Jer kao što Otac vaskrsava mrtve i oživljava, tako i Sin oživljava one koje hoće.

22 Otac ne sudi nikome, nego je sav sud dao Sinu,

23 da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca. Ko ne poštuje Sina - ne poštuje ni Oca koji ga je poslao.

24 Zaista, zaista, kažem vam: ko sluša moju reč i veruje onome koji me je poslao, ima večni život i ne dolazi pred sud, nego je prešao iz smrti u život.

25 Zaista, zaista, kažem vam da ide čas - i već je nastao - kada će mrtvi slušati glas Sina Božija, i koji ga čuju - živeće.

26 Jer kao što Otac ima u sebi život, tako je dao i Sinu da ima život u sebi.

27 Dao mu je i vlast da sudi - što je Sin čovečiji.

28 Ne čudite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti njegov glas,

29 pa će vaskrsnuti za život oni koji su činili dobro, a zločinci će vaskrsnuti za sud.

30 Ja ne mogu da činim ništa sam od sebe; kako slušam - sudim, i moj sud je pravedan, jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me je poslao....

31 Ako ja svedočim za sebe, moje svedočanstvo nije istinito;

32 drugi svedoči za mene i znam da je istinito svedočanstvo kojim svedoči za mene.

...

36 Ja pak imam svedočanstvo veće od Jovanova: dela, koja mi je dao Otac da ih svršim, baš ta dela koja činim, svedoče za mene - da me je Otac poslao.

37 I Otac koji me je poslao, sam je svedočio za mene. Niti ste glasa njegova ikad čuli, niti pojavu njegovu videli,

38 te reč njegova ne stanuje u vama, zato što ne verujete onome koga je on poslao.

...


41 Od ljudi slave ne primam,

42 šta više, upoznao sam vas da nemate u sebi ljubavi prema Bogu.

43 Ja sam došao u ime svoga Oca, i ne primate me. Ako drugi dođe u svoje ime, njega ćete primiti.

44 Kako možete da verujete, kad primate slavu jedan od drugoga, a slave od jedinoga Boga ne tražite?

45 Ne mislite da ću vas ja tužiti Ocu; ima ko vas optužuje, Mojsije, u koga ste se uzdali.

46 Jer da ste verovali Mojsiju, verovali biste i meni; jer je on o meni pisao.

47 Ako pak njegovim pismima ne verujete, kako ćete verovati mojim rečima..."...

PO JOVANU 5...
 
Evo sta Biblija kaze o drugom Hristovom dolasku.

Nece biti bukvalno dolazak nego PRISUTNOST

KAKO EVO OBJASNJENJE.


Biblija u u Mateju 24, Marku 13 i Luki 21
govori o "poslednjim danima" ovog sistema.


Zato je bitno to znati jer je ono pisano u prvom veku
a odnosi se na nase vreme i govori i o onome ono sto nam predstoji.



Prema Bibliji poslednji dani ovog sistema pocinju od 1914. i odnose se na nase vreme...

Taj period je znacajan jer traje odredjeno vreme, u nase vreme…
I kulminira znacajnim dogadjajima, zavrsava se Sudnjim danom i Armagedonom…
( Arnmagedon je Bozji rat u kome ce Bog unistiti zlo sa zemlje.)
nakon cega sledi promena celokupnog sistema na zemlji.
Tj 1000 god Vladavina Isusa Hrista nad zemljom kao kralja Bozjeg Kraljevstva
( Bozja nebeska vladavina) kada ce na zemlji vladati mir
i u tom periodu Hrist ce dovesti ljude do savrsenstva sto podrazumeva i vecni zivot za coveka …
Takodje za vreme te 1000 godisnje vladavine Hrista bice uskrsenje ljudi na Zemlji.
Zna se da je covek stvoren kao savrsen sa mogucnoscu vecnog zivota,
zgresivsi ljudi su izgubili savrsenstvo i vecnost i postali su nesavrseni,
da bi na kraju Bog preko Hrista za vreme te 1000 god vladavine vratio ljudima savrsenstvo i mogucnost vecnog zivota na zemlji…
A samo odredjeni Broj ljudi koji je izabran od Boga direktno 144 000 ima nadu besmrtnog zivota na nebu…..
a svi ostali ( neogranicen broj ljudi ) imaju nadu vecnog zivota na zemlji…

Cinjenica je da je Isus Hrist te 1914 god postao Kralj Bozjeg kraljevstva, te Bozje nebeske vladavine,
Bog JHVH Jehova mu je tada dao taj polozaj i on ce vladati nakon Armnagedona jos 1000 god
da bi posle toga predao vlast ponovo Bogu Jehovi kada ce Bog Vladati direktno nad ljudima u vecnosti…
tada ce ljudi kao savrsena bicavecno ziveti na zemlji…

U 1 veku ucenici su pitali Isusa a zapisano je u Mateju 24:3 “A kad sedjase na gori Maslinskoj pristupise
k njemu ucenici nasamo, I upitase ga: “Kazi nam kada ce to biti I kakav ce biti znak tvoga dolaska i svrsetka sveta” (prevod Dr. Lujo Bakotic)
A novi svet prevod kaze : Matej 24:3….”kazi nam kada ce to biti, i sta ce biti znak tvoje prisutnosti i svrsetka sistema na zemlji.”

To je ono sto monogi govore o drugom Hristovom dolasku… medjutim to se ne odnosi na 2 dolazak Hrista na zemlju,
jer on prema Bibliji ne ne treba da dodje ponovo na zemlju, vec postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva koje je na nebu…

Izvorna rec za DOLAZAK je na grskom - PARUSIJA sto znaci PRUSUTNOST,
to je taj drugi dolazak Hristov…

njegova prisutnost u smislu sto on 1914 prima Kraljevsku vlast
t i sto postaje kralj nad svojim podanicima koji su na zemlji.. I na taj nacin je on prisutan …
obraca paznju na njih… jer vlada nad njima…
A naravno da je taj dolazak njegov ili prisutnost nevidljiv jer je on na nebu kao duhovno bice…
al njegovi podanici osecaju njegovu prisutnost.

Iz stiha iz Mateja 24:3 vidimo da je to pocetak svrsetka sistema na zemlji, period koji nazivamo poslednjim danima ovog sistema…
Kao sto kaze Biblija u 2.Timoteju 3:1-5 A ovo znaj: u poslednje dane nastace kriticna vremena sa kojima se tesko izlazi na kraj.
2 Jer ljudi ce biti sebicni, pohlepni za novcem, umisljeni, oholi, hulnici, neposlusni roditeljima, nezahvalni, neverni,
3 bezosecajni prema drugima, nespremni za bilo kakav dogovor, klevetnici , neoubuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti,
4 izdajnici, tvrdoglavi, ponosni, koji vise vole uzitke nego Boga,
5 I koji imaju oblicje poboznosti , ali su se sile njene odrekli; takvih se kloni.”

I taj period je od te 1914. godine i blizi se svome kraju, znaci naziva se poslednjim danima…

Ovim stihovima se opusuje odlika poslednjih dana, tj kakvi ce ljudi biti u poslednjim danima ovog sistema…
Mnogi bi prigovorili kako su i ranije bili ljudi takvi, ali nikad nisu ispoljavali toliko losih osobina odjednom…
Bas se moze primetiti pad opsteg morala kod ljudi nakon 1914…

Ako se vratimo na Matej 24 gde ucenici pitaju Isusa za znak njegovog dolaska tj prisutnosti koji obelezava pocetak poslednjih dana ili kako stih kaze svrsetka sistema na zemlji…
tu je Isus dao kombinovani znak po kome mozemo prepoznati taj period … kada ce biti ispunjenje tog prorocanstva...

U celom 24 poglavlju Mateja imamo obelezja tog znaka,
a to su na primer ratovi svetskih razmera, zemljotresi, bolesti i zanimljivi stihovi su Matej 24:12,13,14 po kome mozemo prepoznati takodje taj znak…
ne mogu sad da navodim sva obelezja al ona su zapisana u mateju 24 poglavlja i zanimljivo je to sto je potrebno da sva obelezja tog znaka budu ispunjena odjednom… I to odgovara periodu nakon 1914 god…
Takodje znak poslednjih dana imamo u Luki 21, Marku 13
A prema Danilovom prorocanstvu iz starog zaveta moze se izracunati da je to bas 1914 godina

Matej 24:11,12,13 “I zato sto ce se bezakonje umnoziti, ohladnece ljubav vecine.” 1
3 Ali ko istraje do kraja , taj ce biti spasen.
14 I ova dobra vest o kraljvstvu prpovedace se po celoj nastanjenoj zemlji za svedocanstvo svim narodima i onda ce doci kraj.”

Matej 24:21 “jer tada ce biti velika nevolja kakve nije bilo od pocetka sveta do sada, niti ce je vise biti.”

Na kraju poslednjih dana bice velika nevolja to je period koji obuhvata niz dogadjaja koji vode kraju ovaj sistema stvari.
Pocinje padom Vavilona Velikog prema knjzi Otkrivenja, koji simbolise svestko carstvo lazne relgije znaci pad religije, a nakon toga biva Sudnji dan i Armagedon.

Prema Danilovom prorocanstvu dolazimo do te 1914 godine.
U 4 poglavlju Danila imamo san kralja Navuhodonosora, Vavilonskog kralja … taj san sadrzi jedno prorocanstvo i njega tumaci Bozji prorok Danilo… veoma je komplikovano da sad objasnjavam svaki stih al sad mogu ukratko pa kasnije mogu detaljnije…
U tom snu vidimo veliko drvo koje predocava kralja i takodje Bozju vladavinu tj sveopstu suverenost Jehove Boga. … ono je poseceno Danilo 4:23, tj ta linija kraljeva preko kojih je Bog vladao nad covecanstvom je prekinuta, I od tada nastaje period koji se zove prema Bibliji vremena nacija ili neznabozaca… to je period kada Bog nije imao svoje zastupnike na zemlji preko kojih bi vladao vec je ljudima ostavio da sami vladaju i biraju vladare, a zna se da pre toga tj da pre 607 . pre ne je Bog Jehova uvak vladao preko Kraljeva koje je birao sam i koje je pomazao svojim duhom.
Luka 21:24 “

607 pre ne je Jehova dopustio Kralju Navuhodonosoru da zazuzme Jerusalim i odvede Jevreje u rostvo… Time je Bog stavio do znanja da odbacuje Jevreje zbog svoje neposlusnosti i time se prekida linija Judejskih kraljeva koji su vladali… poslednji Judejski kralj tada je bio kralj Sedekija…
Prema Danilovom prorocanstvu trebalo je da prodje “sedam vremena” Danilo 4:23,25, 4:32 , to je taj period vremena nacija. Kada je preseceno stablo tj linija kraljeva preko kojih je vladao Bog. I tih sedam vremena su prorocanske tako da se uzima godina za dan, (Jezekilj 4:6,7 “dajem ti po jedan dan za svaku godinu..” Brojevi 14:34..godinu dana za svaki dan…” kada su u pitanju prorocanstva uzima se 1 dan za godinu)
I tih 7 vremena iznose 2520 dana tj godina… Kada se racuna od 607. pre ne 2520 god dodje se do 1914 godine.
Kada Bog postavlja Isusa Hrista za kralja Bozje Vladavine.

Znaci 1914 god Isus postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva, Bozje nebeske vladavine i
ako pogledamo Otkrivenje 12:9,10 vidimo da rodjenje tog Kraljevstva izaziva Satanin gnev
i time rat na nebu u kome su se borili Isus protiv Satane i njegovih demona u kome Isus pobedjuje ,
sto je dovelo do zbacivanja Satane i njegovih demona na zemlju , znaci na podrucje zemlje… isto 1914. godine
( Otkrivenje 12:7-12)

Otkrivenje12:9 “I bio zbacen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Djavo Satana , koji zavodi ceo svet. Bio je bacen na zemlju, a sa njim su bili zbaceni i njegovi andjeli.”

Otkrivenje 12:12 “Zato veselite se nebesa i vi koji prebivate na njima. Tesko vama zemljo i more, je rje Djavo sisao k vama, veoma gnevan, znajuci da ima malo vremena!”


Znaci da je od 1914 Satana skoncentrisan na podrucje zemlje i da vise nego ikada je koncentracija zla na zemlji…

Zna se da je Satana “ubica ljudski
Jovan 8: 44 “Vas je otac Djavo i zelite da postupate po zeljam svog oca.
On je bio ubica ljudi od kada se pobunio i nije ostao postojan u istini,
jer u njemu nema istine.Kad govori laz, svoje govori jer je lazov i otac lazi.”

I nije ni cudno sto u tom periodu od kako je Satana zbacen a sto odgovara periodu od 1914 pa nadalje…
bivaju 2 svetska rata i toliko krvi prilivene kao nikada do tada u istoriji covecanstva i to svetskih razmera…
Jer je skoncentrisan na podrucje zemlje…

ps. moram da napomenem da sam ovo sama napisala na temelju mog vlastitog proucavanja i studiranja Biblije

I kao Jehovin Svedok iznosim sta JS naucavaju

- - - - - - - - - -

Bitno je znati da zivimo u poslednjim danima ovog sistema.
Za nase spasenje.

Jer poznavanje te Biblijske istini moze znaciti nase spasenje i vecni zivot
 
Danilo 4 ne govori o simboličnim godinama već o bukvalnih 7 godina..kada je Navuhodunosor pretrpeo kaznu zbog hvalisanja. Tako da se ne radi o 2520 godina već o 7 doslovnih.

Kao drugo ovo proročanstvo se ne ostavruje 607 p.n.e jer Navuhodunosor dolazi na vlast 605 p.n.e a ovo je period mnogo posle njegovog dolaska na vlast kada se već učvrstio..vidimo da se hvali svojim dostignućima pa biva kažnjen...on svakako to nije mogao na početku svoje vlade 605 p.n.e kada još nije ništa osvojio lično i uredio pošto je još uvek vladao njegov otac Nabopolisar već ovo se dešava verovatno nakon kampanje na Egipat kada je postigao određen uspehe negde dakle oko 570 p.n.e..znamo da je Navuhodunosor vladao do 562 p.n.e pa možemo zaklujučiti da ako na 570 p.n.e dodamo 7 godina dolazimo do 563 p.n.e što je u skladu sa poslednjim periodom njegove vlade kada Navuhodunosor hvali Boga koga je upoznao preko Danila..najverovatnije on vlada oko 1-2 kao obraćen čovek Jahveu Bogu, te nije ostalo mnogo izvora u Vavilonu o tom periodu znajući da su Vavilonjani bili mnogobošci te su takve spise uništili nakon Navuhodunosora, mada da je tako vladao nekih 5-10 godina sigurno bi ostalo više izvora.

Ovako imamo jedan mali ostatak, tablicu koja je nedavno pronađena koja potvrđuje da se sa Navuhodunosorom desilo nešto čudno tokom jednog perioda vlade od 7 godina..sve kada se uzme u obzir ovaj događaj oko carevog poniženja i početka ovog proroštva o 7 godina ono mora biti negde oko 570 p.n.e koristeći istorijski terminus postquem i terminus antequem izgrađen na Bibliji i poznavanjem značanijih istorijskih događaja iz vlade cara Navuhodunosora.
 
....Мене не би чудило да светски моћници размишљају о смањењу популације на златну милијарду, како је зову, и да већ имају спремљене планове....

Причица о СМАЊИВАЊУ светског становништва, је прича за јавност, права истина је да они желе СМАЉИВАЊЕ, дакле ПОТПУНО УНИШТЕЊЕ и ЗАТИРАЊЕ људског рода.
Нема никакве "златне милијарде" за коју видим да су се многи закачили да ће баш они бити међу тим "пробраним", то је лаж, истина је да они планирају "ЗЛАТНУ НУЛУ!"

Дакле СВЕТ БЕЗ ЉУДИ.....

3GUk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVR  RN01EQV8vOTgxY2M5ODUxZDA0NmYxNWM3MGQzNDQ0ZTBiMDEwY  mEuanBlZ5GTAs0EsACBAAE


 
Узнесење и Други Христов Долазак

Пролазак Израелаца кроз Црвено оре у обећану земљу је слика духовног проласка верника, духовних Израелаца у обећану земљу. Ми кроз веру као кроз воду која нас пере улазимо у обећану земљу Царство Небеско. За то царство Христос каже да је ту у нама, свет наших мисли је обећена земља којом ми треба да владамо као цареви, Значи небо је ту у нама.
И кад се говори о узнесењу и другом Христовом доласку, сви очекују да ће се то десити са овог неба које је нама видљиво а не са оног неба које је ту у нама. Први Христов долазак је препознао јако мали број људи, изгледа да ће тако бити и са другим доласком јер сви очекују његов други долазак са овог неба споља, а не оног које је унутра у нама.
При узнесењу ми ћемо бити узнети на небо: али које небо? Бићемо узнети на небо унутра у нама и многи тај догађај неће препознати јер немају никакав појам о томе како би то изгледало,
А изгледаће овако:" Као кад муња запара небо од истока до запада"
Шта се дешава кад муња запара небо?
Замислите тама свуда око вас, а онде муња, светлост, и ми видимо све око нас како је и шта је.
Замислимо да смо доведени у неку просторију по мраку и да смо остављени у њој без светла: Онда пипајући разазнамо ствари које се налазе у просторији, затим неко упали светлост ими видимо да ништа није онако како смо ми мислили да јесте.
Е такав ће бити Његов други долазак, са неба овог у нама: доћи ће као један велики уплив разумевања свега на један сасвим другачији начин. Једно тако велико просветљење које ће изазвати одушевљење у свима нама. Тада ћемо сви схватити колико смо били глупи и слепи да разумемо Св. Писмо. А они који нису читали Св. Пиосмо ће бити осиромашени у просветљењу јер неће имати на шта да се надограде, остаће у тами, остаће на земљи свога ума неспособни да виде ту велику светлост.
Узнесење ће се догодити пре другог Христовог доласка јер ће достојни бити узнети на то небо у нама да виде пре осталих све дивоте небеског начина мишљења, И они ће учити ове остале који су неприпремљени дошли до задњег времена не би ли што више људи било спремно за други Христов долазак.

https://www.academia.edu/37988168/Фонтана_Младости.rtf?source=swp_share

Пс. Само да се зна да ово није научавање Јеховиних С, Кад већ говоре о Божијој присутности нек знају како ће то да изгледа.
 
Poslednja izmena:
Is Jesus' Second Coming Secret?
Another Bible text makes it even more clear that Jesus will not return secretly. “Behold, He [Jesus] is coming with clouds, and every eye will see Him, even they who pierced Him” (Revelation 1:7, NKJV). This text says that when Jesus comes, every eye—everyone on earth—will see Him come. That doesn’t sound like He is coming secretly! Matthew says that Jesus’ coming will be as visible as the lightning that flashes from one end of the sky to the other. “For as the lightning comes from the east and flashes to the west, so also will the coming of the Son of Man be” (Matthew 24:27, NKJV). The Bible says that Jesus will come in glory with the angels (see Matthew 16:27); that He will come with the shout of the archangel and a blast from the trumpet of God (see 1 Thessalonians 4:16, 17); that the wicked will see Him coming and cry out for the rocks and mountains to fall on them and hide them from His face (see Revelation 6:14-17); and that He will return as King of kings, leading the armies of heavenly angels (see Revelation 19:11-16). All these texts make it clear that Jesus’ coming is anything but secret!
 
Dolazak ce biti vidljiv i sva kolena zemaljska ce zaplakati ,Sud ce biti vidljiv i vaskrsnuce mnostvo

- - - - - - - - - -

Ne znam kakva je to nauka o uznesenju ,to ne stoji u Pismu

- - - - - - - - - -

Druze previse intelekta unosis u to tumacenje

Ајде ти мени објасни зашто не пише, Муња ће запарати небо од истока до запада
Него пише: КАО кад муња запара небо од истока до запада.
Ајде дај ти неко објашњење тих речи па растерај таму коју сам ја унео.
А ове речи су јако битне јер указују какав ће бити његов други долазак.

Св ап Павле говори да ћемо сви бити узнети на небо у сусрет Христу.
Поставља се питање на које небо ћемо бити узнети? на ово у нама или оно споља?
 
https://biblehub.com/text/john/20-28.htm

27.Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran. Psal. 103, 13. Luka 24, 40. 1.Jov. 1, 1.
28.I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj. Psal. 73, 25. Luka 1, 46. 1.Tim. 1, 17.
29.

Mesija je Tomi dokazao da je bio Covek, tj. ljudsko bice, i da se Toma uveri da je Mesija vaskrsao.

A ovako pise:

And T’oma answered and said to Him, My Adon and My Eloah.

Adon dolazi iz Ugaritskog pisma, i oznacava mit borbe izmedju Bala, koji je oznacen kao Lord i drugog boga, koji je oznacen kao Yam.

Elohim is a grammatically plural noun for "gods" or "deities" in Biblical Hebrew. ... It is generally thought that Elohim is derived from eloah, the latter being an expanded form of the Northwest Semitic noun 'il.

Елохим је граматички множина за "богове" или "божанства" у библијском хебрејском. ... Опћенито се сматра да је Елохим изведен из Eлоах, а други је проширени облик сјеверозападне семитске именице.

Sada je mnogo jasnije, koja je manipulacija izvedena i bibl. tekstu, kada se uzimaju u obzir bozanstava iz Ugarita i Semitizma. :)
 
Evo sta Biblija kaze o drugom Hristovom dolasku.

Nece biti bukvalno dolazak nego PRISUTNOST

KAKO EVO OBJASNJENJE.


Biblija u u Mateju 24, Marku 13 i Luki 21
govori o "poslednjim danima" ovog sistema.


Zato je bitno to znati jer je ono pisano u prvom veku
a odnosi se na nase vreme i govori i o onome ono sto nam predstoji.



Prema Bibliji poslednji dani ovog sistema pocinju od 1914. i odnose se na nase vreme...

Taj period je znacajan jer traje odredjeno vreme, u nase vreme…
I kulminira znacajnim dogadjajima, zavrsava se Sudnjim danom i Armagedonom…
( Arnmagedon je Bozji rat u kome ce Bog unistiti zlo sa zemlje.)
nakon cega sledi promena celokupnog sistema na zemlji.
Tj 1000 god Vladavina Isusa Hrista nad zemljom kao kralja Bozjeg Kraljevstva
( Bozja nebeska vladavina) kada ce na zemlji vladati mir
i u tom periodu Hrist ce dovesti ljude do savrsenstva sto podrazumeva i vecni zivot za coveka …
Takodje za vreme te 1000 godisnje vladavine Hrista bice uskrsenje ljudi na Zemlji.
Zna se da je covek stvoren kao savrsen sa mogucnoscu vecnog zivota,
zgresivsi ljudi su izgubili savrsenstvo i vecnost i postali su nesavrseni,
da bi na kraju Bog preko Hrista za vreme te 1000 god vladavine vratio ljudima savrsenstvo i mogucnost vecnog zivota na zemlji…
A samo odredjeni Broj ljudi koji je izabran od Boga direktno 144 000 ima nadu besmrtnog zivota na nebu…..
a svi ostali ( neogranicen broj ljudi ) imaju nadu vecnog zivota na zemlji…

Cinjenica je da je Isus Hrist te 1914 god postao Kralj Bozjeg kraljevstva, te Bozje nebeske vladavine,
Bog JHVH Jehova mu je tada dao taj polozaj i on ce vladati nakon Armnagedona jos 1000 god
da bi posle toga predao vlast ponovo Bogu Jehovi kada ce Bog Vladati direktno nad ljudima u vecnosti…
tada ce ljudi kao savrsena bicavecno ziveti na zemlji…

U 1 veku ucenici su pitali Isusa a zapisano je u Mateju 24:3 “A kad sedjase na gori Maslinskoj pristupise
k njemu ucenici nasamo, I upitase ga: “Kazi nam kada ce to biti I kakav ce biti znak tvoga dolaska i svrsetka sveta” (prevod Dr. Lujo Bakotic)
A novi svet prevod kaze : Matej 24:3….”kazi nam kada ce to biti, i sta ce biti znak tvoje prisutnosti i svrsetka sistema na zemlji.”

To je ono sto monogi govore o drugom Hristovom dolasku… medjutim to se ne odnosi na 2 dolazak Hrista na zemlju,
jer on prema Bibliji ne ne treba da dodje ponovo na zemlju, vec postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva koje je na nebu…

Izvorna rec za DOLAZAK je na grskom - PARUSIJA sto znaci PRUSUTNOST,
to je taj drugi dolazak Hristov…

njegova prisutnost u smislu sto on 1914 prima Kraljevsku vlast
t i sto postaje kralj nad svojim podanicima koji su na zemlji.. I na taj nacin je on prisutan …
obraca paznju na njih… jer vlada nad njima…
A naravno da je taj dolazak njegov ili prisutnost nevidljiv jer je on na nebu kao duhovno bice…
al njegovi podanici osecaju njegovu prisutnost.

Iz stiha iz Mateja 24:3 vidimo da je to pocetak svrsetka sistema na zemlji, period koji nazivamo poslednjim danima ovog sistema…
Kao sto kaze Biblija u 2.Timoteju 3:1-5 A ovo znaj: u poslednje dane nastace kriticna vremena sa kojima se tesko izlazi na kraj.
2 Jer ljudi ce biti sebicni, pohlepni za novcem, umisljeni, oholi, hulnici, neposlusni roditeljima, nezahvalni, neverni,
3 bezosecajni prema drugima, nespremni za bilo kakav dogovor, klevetnici , neoubuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti,
4 izdajnici, tvrdoglavi, ponosni, koji vise vole uzitke nego Boga,
5 I koji imaju oblicje poboznosti , ali su se sile njene odrekli; takvih se kloni.”

I taj period je od te 1914. godine i blizi se svome kraju, znaci naziva se poslednjim danima…

Ovim stihovima se opusuje odlika poslednjih dana, tj kakvi ce ljudi biti u poslednjim danima ovog sistema…
Mnogi bi prigovorili kako su i ranije bili ljudi takvi, ali nikad nisu ispoljavali toliko losih osobina odjednom…
Bas se moze primetiti pad opsteg morala kod ljudi nakon 1914…

Ako se vratimo na Matej 24 gde ucenici pitaju Isusa za znak njegovog dolaska tj prisutnosti koji obelezava pocetak poslednjih dana ili kako stih kaze svrsetka sistema na zemlji…
tu je Isus dao kombinovani znak po kome mozemo prepoznati taj period … kada ce biti ispunjenje tog prorocanstva...

U celom 24 poglavlju Mateja imamo obelezja tog znaka,
a to su na primer ratovi svetskih razmera, zemljotresi, bolesti i zanimljivi stihovi su Matej 24:12,13,14 po kome mozemo prepoznati takodje taj znak…
ne mogu sad da navodim sva obelezja al ona su zapisana u mateju 24 poglavlja i zanimljivo je to sto je potrebno da sva obelezja tog znaka budu ispunjena odjednom… I to odgovara periodu nakon 1914 god…
Takodje znak poslednjih dana imamo u Luki 21, Marku 13
A prema Danilovom prorocanstvu iz starog zaveta moze se izracunati da je to bas 1914 godina

Matej 24:11,12,13 “I zato sto ce se bezakonje umnoziti, ohladnece ljubav vecine.” 1
3 Ali ko istraje do kraja , taj ce biti spasen.
14 I ova dobra vest o kraljvstvu prpovedace se po celoj nastanjenoj zemlji za svedocanstvo svim narodima i onda ce doci kraj.”

Matej 24:21 “jer tada ce biti velika nevolja kakve nije bilo od pocetka sveta do sada, niti ce je vise biti.”

Na kraju poslednjih dana bice velika nevolja to je period koji obuhvata niz dogadjaja koji vode kraju ovaj sistema stvari.
Pocinje padom Vavilona Velikog prema knjzi Otkrivenja, koji simbolise svestko carstvo lazne relgije znaci pad religije, a nakon toga biva Sudnji dan i Armagedon.

Prema Danilovom prorocanstvu dolazimo do te 1914 godine.
U 4 poglavlju Danila imamo san kralja Navuhodonosora, Vavilonskog kralja … taj san sadrzi jedno prorocanstvo i njega tumaci Bozji prorok Danilo… veoma je komplikovano da sad objasnjavam svaki stih al sad mogu ukratko pa kasnije mogu detaljnije…
U tom snu vidimo veliko drvo koje predocava kralja i takodje Bozju vladavinu tj sveopstu suverenost Jehove Boga. … ono je poseceno Danilo 4:23, tj ta linija kraljeva preko kojih je Bog vladao nad covecanstvom je prekinuta, I od tada nastaje period koji se zove prema Bibliji vremena nacija ili neznabozaca… to je period kada Bog nije imao svoje zastupnike na zemlji preko kojih bi vladao vec je ljudima ostavio da sami vladaju i biraju vladare, a zna se da pre toga tj da pre 607 . pre ne je Bog Jehova uvak vladao preko Kraljeva koje je birao sam i koje je pomazao svojim duhom.
Luka 21:24 “

607 pre ne je Jehova dopustio Kralju Navuhodonosoru da zazuzme Jerusalim i odvede Jevreje u rostvo… Time je Bog stavio do znanja da odbacuje Jevreje zbog svoje neposlusnosti i time se prekida linija Judejskih kraljeva koji su vladali… poslednji Judejski kralj tada je bio kralj Sedekija…
Prema Danilovom prorocanstvu trebalo je da prodje “sedam vremena” Danilo 4:23,25, 4:32 , to je taj period vremena nacija. Kada je preseceno stablo tj linija kraljeva preko kojih je vladao Bog. I tih sedam vremena su prorocanske tako da se uzima godina za dan, (Jezekilj 4:6,7 “dajem ti po jedan dan za svaku godinu..” Brojevi 14:34..godinu dana za svaki dan…” kada su u pitanju prorocanstva uzima se 1 dan za godinu)
I tih 7 vremena iznose 2520 dana tj godina… Kada se racuna od 607. pre ne 2520 god dodje se do 1914 godine.
Kada Bog postavlja Isusa Hrista za kralja Bozje Vladavine.

Znaci 1914 god Isus postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva, Bozje nebeske vladavine i
ako pogledamo Otkrivenje 12:9,10 vidimo da rodjenje tog Kraljevstva izaziva Satanin gnev
i time rat na nebu u kome su se borili Isus protiv Satane i njegovih demona u kome Isus pobedjuje ,
sto je dovelo do zbacivanja Satane i njegovih demona na zemlju , znaci na podrucje zemlje… isto 1914. godine
( Otkrivenje 12:7-12)

Otkrivenje12:9 “I bio zbacen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Djavo Satana , koji zavodi ceo svet. Bio je bacen na zemlju, a sa njim su bili zbaceni i njegovi andjeli.”

Otkrivenje 12:12 “Zato veselite se nebesa i vi koji prebivate na njima. Tesko vama zemljo i more, je rje Djavo sisao k vama, veoma gnevan, znajuci da ima malo vremena!”


Znaci da je od 1914 Satana skoncentrisan na podrucje zemlje i da vise nego ikada je koncentracija zla na zemlji…

Zna se da je Satana “ubica ljudski
Jovan 8: 44 “Vas je otac Djavo i zelite da postupate po zeljam svog oca.
On je bio ubica ljudi od kada se pobunio i nije ostao postojan u istini,
jer u njemu nema istine.Kad govori laz, svoje govori jer je lazov i otac lazi.”

I nije ni cudno sto u tom periodu od kako je Satana zbacen a sto odgovara periodu od 1914 pa nadalje…
bivaju 2 svetska rata i toliko krvi prilivene kao nikada do tada u istoriji covecanstva i to svetskih razmera…
Jer je skoncentrisan na podrucje zemlje…

ps. moram da napomenem da sam ovo sama napisala na temelju mog vlastitog proucavanja i studiranja Biblije

I kao Jehovin Svedok iznosim sta JS naucavaju

- - - - - - - - - -

Bitno je znati da zivimo u poslednjim danima ovog sistema.
Za nase spasenje.

Jer poznavanje te Biblijske istini moze znaciti nase spasenje i vecni zivot
 
YEHOSHUA NE ZNA
kad će ga opet
Bog Jedini Otac YHWH
poslati na zemlju
================================================

MATEJ 24,3

Dok je zatim na Maslinskoj gori sjedio, pristupiše k njemu učenici nasamo govoreći:

"RECI NAM KADA ĆE TO BITI i koji će biti znak tvojega Dolaska i svršetka svijeta?
................................................

MATEJ 24,36

"A O ONOM DANU I ČASU NITKO NE ZNA, pa ni anđeli nebeski,

NI SIN,

NEGO SAMO OTAC.
=================================

MARKO 13,4

"Reci nam KADA ĆE TO BITI i na koji se znak sve to ima svršiti?

...............................................



MARKO 13,32

"A O ONOM DANU I ČASU NITKO NE ZNA, pa ni anđeli nebeski,

NI SIN,

NEGO SAMO OTAC.
=================================



SIN ne zna – kaže – a NE laže – ZNA – OTAC
SIN nije OTAC

YEHOSHUA NE ZNA - jer nije Sve Znajući Bog!
 
„Време је близу. Ко чини неправду нека још чини неправду, и нечисти нека се још прља; а ко је праведан нека још чини правду, и ко је свет нека се још освећује. Ево долазим ускоро, и плата моја са мном, да дам свакоме по делима његовим . . .

kad bi vas dolazak eventualno zatekao na forumu i to bas na ovom pdfu u pisanju sumnji i ismevanju kako bi reagovali?
to je ocigledno ucenje djavola utkano u antihristovo lazno otkrivenje, a Bog hoce od nas da se obratimo [dodacu citate ako treba kasnije iz kog hocete zaveta, starog i novog]
 
Prema Bibliji poslednji dani ovog sistema pocinju od 1914. i odnose se na nase vreme...
Cinjenica je da je Isus Hrist te 1914 god postao Kralj Bozjeg kraljevstva, te Bozje nebeske vladavine,

Cinjenica je da je Isus Hrist te 1914 god postao Kralj Bozjeg kraljevstva, te Bozje nebeske vladavine,
Bog JHVH Jehova mu je tada dao taj polozaj i on ce vladati nakon Armnagedona jos 1000 god
da bi posle toga predao vlast ponovo Bogu Jehovi kada ce Bog Vladati direktno nad ljudima u vecnosti…
tada ce ljudi kao savrsena bicavecno ziveti na zemlji…

siris dezinformacije bzvz, a svi mozemo da procitamo u jevandjelju da je to bilo kada je poslao apostole, a nije rekao dace mi se sva vlast u buducnosti ko zna kada

"Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji. Idite, dakle, i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha, učeći ih da drže sve što sam vam ...
1914 je verovatno kula strazara, pseudohroiscanske sekte j.svedoci naumila da prevari sto vise ljudi koristeci ratni vihor... ovo uzimala-davla je u domenu psihopatologioje, edipov kompleks toga koji je to izmislio u vas...
 
siris dezinformacije bzvz, a svi mozemo da procitamo u jevandjelju da je to bilo kada je poslao apostole, a nije rekao dace mi se sva vlast u buducnosti ko zna kada

"Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji. Idite, dakle, i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha, učeći ih da drže sve što sam vam ...
Ocigledno ne znas dobro Bibliju,
ja sam je izucila pa je znam.
Pisem samo kako je u Bibliji.
A ti siris dezinformacije.
I vredjas sto govori da ne mozes imati Bozji duh niti razumeti Bibliju bez njega.
Dakle to govori o tebi kakav si.
a Ja zastupam izvorno hriscanstvo, na temelju Biblijskog znanja.
A samo oni koji zive moralno u skladu sa Biblijom
mogu imati Bozje doboravanje i Bozji Duh.
 
YEHOSHUA NE ZNA
kad će ga opet
Bog Jedini Otac YHWH
poslati na zemlju
================================================

MATEJ 24,3

Dok je zatim na Maslinskoj gori sjedio, pristupiše k njemu učenici nasamo govoreći:

"RECI NAM KADA ĆE TO BITI i koji će biti znak tvojega Dolaska i svršetka svijeta?
................................................

MATEJ 24,36

"A O ONOM DANU I ČASU NITKO NE ZNA, pa ni anđeli nebeski,

NI SIN,

NEGO SAMO OTAC.
=================================

MARKO 13,4

"Reci nam KADA ĆE TO BITI i na koji se znak sve to ima svršiti?

...............................................



MARKO 13,32

"A O ONOM DANU I ČASU NITKO NE ZNA, pa ni anđeli nebeski,

NI SIN,

NEGO SAMO OTAC.
=================================



SIN ne zna – kaže – a NE laže – ZNA – OTAC
SIN nije OTAC

YEHOSHUA NE ZNA - jer nije Sve Znajući Bog!

Tako je Isus i Bog JHVH su dve razlicite osobe.
To je dokaz.
 
Ocigledno ne znas dobro Bibliju,
ja sam je izucila pa je znam.
Pisem samo kako je u Bibliji.
A ti siris dezinformacije.
I vredjas sto govori da ne mozes imati Bozji duh niti razumeti Bibliju bez njega.
Dakle to govori o tebi kakav si.
a Ja zastupam izvorno hriscanstvo, na temelju Biblijskog znanja.
A samo oni koji zive moralno u skladu sa Biblijom
mogu imati Bozje doboravanje i Bozji Duh.
i sta kazes u bibliji pise bas 1914, a ove ostale godine; Watch Tower Bible and Tract Society publications have made a series of predictions about Christ's Second Coming and the advent of God's Kingdom, each of which has gone unfulfilled. Almost all the predictions for 1878, 1881, 1914, 1918 and 1925 were later reinterpreted as a confirmation of the eschatological framework --
 
Poslednja izmena od moderatora:
i sta kazes u bibliji pise bas 1914, a ove ostale godine;
Ne pise Godina, ona seizracunava na temelj udatog prorocanstva koje je u Bibliji.
A takodje postoje i druga prorocanstva koje ukazuju na tu godinu.
a ti ako vredjas samo govoris o sebi ko si i da na tebi ne pociva sveti duh nego onaj drugi koji
je destruktivan i zna se od koga je.
te lazne informacije koriste samo rugaci na koje Biblija upozorava.
ti da si vernik ne bi vredjao tudju veru niti ikoga licno
dela govore ko je ko
 

Back
Top