O cemu se ovde radi?

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Sta hoce bre ovi fegeti iz britanske vlade za penzije? Jos gore je ovo DOD, ta firma radi iskljucivo za americku vojsku.
Sta oni ovo pokusavaju? Kakva je ovo komunikacija? Kakve oni pakete i fajlove sa mnom hoce da razmenjuju?

fhfhhvf.JPG
 
Mislim da to dolazi od ljudi sa kojih preuzimam fajlove sa torrenta. Imaju dva amera koji seeduju, ali mi nije jasno kako ja dobijam soabracaj od general electricsa i drugih americkih kompanija. Koji moj oni hoce sa mojim racunarem?
 
Secam se price americkih programera (kada sam skidao radi zezancije neki haiku os ) da su u jednoj veoma jakoj firmi stavili sve
postojece i programerske i hardwerske mrezne zastite , cak i kodove od samih proizvodjaca cipova , ali da su i dalje curile informacije
koje nijedna postojeca zastita ne moze da blokira osim napajanje off.
 
Poslednja izmena:
Vidi ovo, ovo je interesantno. Onog trenutka kad upalis torrent Trident mediaguard se odmah pojavi.
To je neka fegetska kompanija koja radi na evidenciji sta ljudi skidaju i onda pomazu ljudima da tuze ljude za neovlascen seed i download.

fghfgjjj.JPG
 
To ti je kad na Krstarici pogledam neki klip , pa se odjavim , obrisem istoriju i kukije , pa opet otvorim
pretrazivac i odem na tube a on mi ponudi sve slicne klipove od onog koji sam gledao na krstarici.
 
To ti je kad na Krstarici pogledam neki klip , pa se odjavim , obrisem istoriju i kukije , pa opet otvorim
pretrazivac i odem na tube a on mi ponudi sve slicne klipove od onog koji sam gledao na krstarici.
Dzabe brt to radis.
Kad skidas nesto sa neta vidis u torrentu ip adresu sa koje skidas nesto. npr 45.118.98.250, to ti lepo neka od ovih firmi dodje i ukljuci se u taj torent da skida, pokupi ip adrese ljudi koji seeduju materijal, otkucaju lepo u findmyip ili u slicnu stavku i dobiju tacan podatak da se User Friendly nalazi npr u Beogradu i da je provajder SBB. Onda oni puste mejl sbb i kazu da ce ih tuziti ako im ne dostave podatke za tui ip adresu. Onda gospoda iz SBB-a im dostave moje podatke i oni me lepo tuze ili mi posalju racun.
Isti princip ti je brate i sa time sto ti gledas. I to sto gledas neko seed-uje, npr krstaricin server. Oni uz pomocu nekog sniffera kao npr wireshark mogu da puste taj klip, da vide sa koje ip adrese stizu paketi, da kontaktiraju provajdera ili onog ko hostuje sajt i da mu prirete da ce mu jebati kevu ako ne dostave podatke o tebi ili te ne upozore da ne siris materijal dalje.
Sve sto ti radis na internetu, tvoj provajder moze da vidi u logovima. Jedini nacin da budes relativno siguran je da iznajmis neki no log vpn koji nije krekovan i da platis u bitcoinima tu pretplatu. Onda ce tvoj racunar da ima enkriptovanu komunikaciju sa serverom vpn-a i dalje ce taj server da ima normalnu komunikaciju sa ostatkom interneta. Provajder moze da vidi da ti tu nesto muljas, ali nece znati sta ti tacno saljes ili primas od podataka jer su enkriptovani.
Ili to ili enkriptovani proxy, sav saobracaj koji ostvaris bice prikazan kao da ide sa ip adrese proxy-ja ili servera vpn-a.
To sto brises je dzabe.

Prekjuce sam sedeo sa nekim drugarima i pricali smo izmedju ostalog i o witcheru 3, posle minut, dva, kad je decko uzeo telefon izletelo mu je preporuka na telefonu da kupi na popusti witcher 3. Znaci, nas i preko telefona spijuniraju.
Imas na internetu i o onoj firmi DOD Network da android telefoni takodje komuniciraju sa tom firmom.
 
U sustini ne skidam nista , eventualno poneki programcic iz oblasti elektronike , i to je to .
Za neke ozbiljnije stvari odem preko Tor-a ali i tu sumnjam , njega moras da prvo skines sa npr mozile , cak vidim da ima i lazni tor
kopija originala . Shvatio sam da je dinamicka ip zakon , treba je resetovati svakih sat i to fura mnogo brzi protok , iz kog razloga
ne znam. A kad se setim davno dok su me kompovi zanimali , i kad sam trebao da radim za Enom , ne da su znali moju ip adresu
nego posle sat i stvarnu, i gde je kupljen komp ,i koji serijski broj .
 
Necemo mi nikada uci u EU. U Hrvatskoj, recimo skidas torent, dobijes mail od ISP-a sa upozorenjem da to ne radis vise.
Jos jedna stvar na zapadu torente limitiraju cim detektuju. I ne samo to ako posrces neki dnevni limit, recimo u USA ti odmah dropuju
brzinu.
 

Back
Top