''O, Bože, jednako lako kao i prehladom...''

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
''... se ljudi sumnjom zaraze...''

Kad sumnja krene, teško ju je zaustaviti...
Kad sumnja krene, kako je zaustaviti...?

Da li vas je nekad izgrizao ''crvić'' sumnje dotle da je narušio nešto što ste smatrali važnim, vrednim... i samo zato što ste sumnju zbog jedne, prebacili na sve postojeće stvari, možda nesvesno, svakako neosnovano...?
 
''... se ljudi sumnjom zaraze...''

Kad sumnja krene, teško ju je zaustaviti...
Kad sumnja krene, kako je zaustaviti...?

Da li vas je nekad izgrizao ''crvić'' sumnje dotle da je narušio nešto što ste smatrali važnim, vrednim... i samo zato što ste sumnju zbog jedne, prebacili na sve postojeće stvari, možda nesvesno, svakako neosnovano...?


A u sta ti sumnjas, da nisi dobila virus od nekog ili ?:confused:
 
Ne mora biti, moze biti da nista nije bilo a ti ces sebe uverit da je, to je onda samo tvoja nesigurnost. Ali to ti ne treba. A i sto sumnjat ako te jos uvek torba, valja nekad nesto i podelit sa drugima. Sebicnost je losa

uf sinnke ko o chemu ti o torbanju... jeste da je tema na ljis-u ali "sumnja" se odnosi na more stvari u zivotu... i da ti kazem neshto, za mene je "slepo verovanje" (znachi svakom mogucem liku/likushi) ako ne glupost onda naivnost... dakle, meni ovako skeptichnoj pod br.1 ne fali nishta sem pokojeg razocharenja :roll: a ovim u suprotnom taboru dosta toga rekla bih... primati stvari sa rezervom po meni nikako ne znachi biti nesiguran vec dozvoljavati mogucnost da stvari nisu onakve kakvim se chine... i mnogo sam puta imala priliku da se uverim u tako neshto, mislim uopshte na ljude, njihove postupke...
 
''... se ljudi sumnjom zaraze...''

Kad sumnja krene, teško ju je zaustaviti...
Kad sumnja krene, kako je zaustaviti...?

Da li vas je nekad izgrizao ''crvić'' sumnje dotle da je narušio nešto što ste smatrali važnim, vrednim... i samo zato što ste sumnju zbog jedne, prebacili na sve postojeće stvari, možda nesvesno, svakako neosnovano...?

Jeste...
interesantno, cak i na jedan sasvim drugaciji nacin u odnosu na koji ti mislis, koji ne treba zaustavljati. (a mozda bas na to i mislis?)

Nisu svi crvi sumnje za zaustavljanje. Sumnja i slutnja... nisu daleko.
Posumnjas u sebe da ipak volis Peru il' Miku iz druge ulice (suprotno svom prikazanom misljenju) i onda... sta?
 
uf sinnke ko o chemu ti o torbanju... jeste da je tema na ljis-u ali "sumnja" se odnosi na more stvari u zivotu... i da ti kazem neshto, za mene je "slepo verovanje" (znachi svakom mogucem liku/likushi) ako ne glupost onda naivnost... dakle, meni ovako skeptichnoj pod br.1 ne fali nishta sem pokojeg razocharenja :roll: a ovim u suprotnom taboru dosta toga rekla bih... primati stvari sa rezervom po meni nikako ne znachi biti nesiguran vec dozvoljavati mogucnost da stvari nisu onakve kakvim se chine... i mnogo sam puta imala priliku da se uverim u tako neshto, mislim uopshte na ljude, njihove postupke...


Slazem se. Stvari se uvek i sve u zivotu uzimaju sa rezervom neke vise neke manje, po proceni. Ali mislio sam na nesto drugo. Kod nas ljudi uvek previse to vazu, jer negde moras popusit, ne mozes uvek dobijat (znam mi smo balkanci sujetna stoka i mislimo da nikad ne mozemo izgubit), a razocarenje treba postojati ako si bio los prema nekom a ako nisi, nemas nikakve potrebe a ni biti ljut na toga, neko svesno napravi sebi lose u zivotu, ali njegov je i ima pravo na to.
Mada sinnke sve popravi, a valjda sam vrhunski mehanicar za te stvari.:lol:


Da se ispravim, ja nisam balkanac - to je ovo gore boldovano
 

Back
Top