Nutricionizam - ishrana sportista

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Brus debilcica cu da preskocim,nema svrhe,jer pas koji laje ne ujeda samo da razjasnimo po pitanju Pansporta i Olympshopa.Dakle ja NIGDE nisam napisao da su preparati u pansportu losi,vec da je vlasnik Madjar jako los kao covek i da u njegovoj prodavnici je manji izbor preparata nego u Olympu i naravno cenaje konkurentnija itekako u odnosu na cene koje su na njihovom sajtu recimo.Toliko da razjasnimo

Prvo glupo sto vredjas, ja za tebe nisam pisao da si debilcic niti da si neki pas itd.UGLEDAJ SE MALO NA URSUSA, TI SI COVEK KOJI JE U GODINAMA I IMA ZENSKO DETE, NE IDE TI TO TAKO DA RADIS!

Sto rek'o Optimum, pa sta ako je covek MADJAR, mozda je i Optimum madjar iz Vrsca je pa si i njega mozda indirektno uvredio, moras da pazis sta pricas!
Pazi - dokle god taj Madjar prodaje normalno i nema u svojoj glavi neku viziju DA NAMERNO POTRUJE SVE SRBE KAKO BI NAM ZAUZELI TERITORIJU, meni je on OK!
Ali sa druge strane, postujem i ja ono - KUPUJMO DOMACE, SRBIN ZA SRBINA, SRBIJA SRBIMA! SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA! A ne da u rodjenoj zemlji budemo gradjani treceg ili cetvrtog reda!

Ako ne kupujes od Madjara od koga da kupis?? Ja koliko znam Miskovic u Maxiju ne proizvodi MAxi Whey proteine pa da kupim od Srbina!
Obrni okreni bilo od koga da uzmes neki WHEY - dajes pare nekom strancu! Pre cu onda dati madjaru komsiji da se pomazemo uzajamno nego ekom amerikancu koji nas je bombardovao i uzeo nam Kosovo a sad huska i tu Vojvodinu da se odcepi! Hoce Srbiju ovolicku zemlju da iscepaju na 17 dela!
=====================
E sad najveca fora je to sto nisi ti meni pricao da ne kupujem u Pansportu jer to MADJAR DRZI nego zato sto su im proizvodi losi - tacnije nisu pregledani uopste pola, a oni sami lepe neke etikete "pregledano u VMA" a ustvari nije bilo tamo.....Znaci tako si me plasio tim pricama, a pricao da u Olimpu radi tvoj prijatelj i on sve zna kakvi su to proizvodi iz Pansporta! Znaci nije bilo reci o tome DA LI JE NEKO MADJAR I DA LI JE LOS COVEK, STA MENE BRIGA KAKAV JE TAJ COVEK MADJAR GAZDA NIKADA MU NISAM VIDEO OCI, KAKVE TO VEZE IMA NPR SA SCITEC WHEY-EM KOJI JA KUPIM? Da se mozda lose osobine sa Madjara ne prenesu preko neke magije i na whey pa i whey postane "los" ? hahahahahha

Znaci ne izvlaci se sada, PRICAO SI DA SU IM PROIZVODI SKART, SUMNJIVI, NEPREGLEDANI, ONO BUKVALNO KO ZNA STA IMA UNUTRA I KAKO SE PRAVI! Jos si mi slao neke linkove sa rapidshare neki film koji govori KAKO SU SUPLEMENTI LOSI I OPASNI TJ TRZISTE SUPLEMENTACIJE I TO SVE POVEZAO SA PANSPORTOM DA BI ME NAPLASIO, A FILM AMERICKI HAHAHAHAH

Znaci nemoj da se ljutis, uvek kad se pomene Pansport i steroidi ti poludis. Ti mrzis pansport, a JA NE MRZIM OLIMP!
Ja kupujem i u Pansportu i u Olimpu, i kupovacu i na drugim mestima, uopste mi nije vazno, gledam kako kad zbog kinte i ono sto trazim pa gde ima sta....Uopste nekog niti branim niti pljujem!

p.s. I zaboravio si Cobi DA TAJ MADJAR KOJI JE DOSAO U SRBIJU, ON JE POIZNAJMLJIVAO BRDO LOKALA DA OTVORI PANSPORT (a pare se slivaju svakog meseca Srbima) I POZAPOSLJAVAO BRDO Srba i Srpkinja, mahom visoko obraazovanih ljudi - difovaca, hemicara i tehnologa, farmaceuta koji BI CEKALI NA POSAO 3 GODINE I NISTA I ONDA DOBILI DEPRESIJU!

Ovako svima lepo, svi rade i napreduju!
Ti madjari bar ulazu u nas PA NASI SRBI IMAJU GDE DA RADE! A ovi nasi Srbi rasprodase sve zivo sto imamo, i isteruju Srbe napolje sa radnih mesta!

Optimum

Početnik
Poruka
48
pansport ima dobre brendove u svojoj ponudi koji su kvalitetni dosta i kontrolisani na VMA to znam pouzdano jer sam u tim vodama..jako je kod nas stroga kontrola suplemenata malte ne kao i lekovi se kontrolisu.,a price o prepakivanjima proizvoda su produkt naseg mentaliteta i zlobe i neupucenosti kao sto cobe covek seljak nije upucen pa lupa atakvih jima pun q..c kod nas..u ogista ne kupujem nista ne zato sto nisu ok cene..cak vise cenovnik je potpuno kopiran sa xsporta sto moze da se proveri,vlasnik jako dobro zna materiju i daje odlicne savete,ali u mega dozama za obicne rekreativce i gura neki brend valjda THE nutrition za koji sam od korisnika cuo dosta losih stvari,ne zna se ko to pravi gde se puni...a opet sam od drugih cuo (prijatelja u sloveniji) koji taj brend furaju i kazu da je ok sasvim..sad kome je verovati sami procenite i odlucite.U xsportu kupujem dosta stvari ali uglavnom pazarim sve sto mi treba kod mene u gradu u radnji MAXIMUS

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
pansport ima dobre brendove u svojoj ponudi koji su kvalitetni dosta i kontrolisani na VMA to znam pouzdano jer sam u tim vodama..jako je kod nas stroga kontrola suplemenata malte ne kao i lekovi se kontrolisu.,a price o prepakivanjima proizvoda su produkt naseg mentaliteta i zlobe i neupucenosti kao sto cobe covek seljak nije upucen pa lupa atakvih jima pun q..c kod nas..u ogista ne kupujem nista ne zato sto nisu ok cene..cak vise cenovnik je potpuno kopiran sa xsporta sto moze da se proveri,vlasnik jako dobro zna materiju i daje odlicne savete,ali u mega dozama za obicne rekreativce i gura neki brend valjda THE nutrition za koji sam od korisnika cuo dosta losih stvari,ne zna se ko to pravi gde se puni...a opet sam od drugih cuo (prijatelja u sloveniji) koji taj brend furaju i kazu da je ok sasvim..sad kome je verovati sami procenite i odlucite.U xsportu kupujem dosta stvari ali uglavnom pazarim sve sto mi treba kod mene u gradu u radnji MAXIMUS

Nije Cobi sa sela on je iz Nisa.....Kaze i on da je dugo u sferi suplemenata kao i da sprema bodibilding takmicare!
Posteno sad nekako uvek kad vidim Pansport proradi u meni neki crv sumnje jer pricao Cobi za Madjara itd.....Sta ako Madjari stvarno hoce da nas potruju kao i Hrvati sto nam guraju otrovne cokolade bonbone itd itd! Ma ceo svet nas mrzi bre!

FitnessGuy

Zainteresovan član
Poruka
495
A, kako misliš da bi Mađar ili bilo ko mogao da nas truje? Kupi, recimo, Elite whey u Pansportu, X sportu, Ogistri, AMG-u... pa uporedi. Uporedi pakovanje(način pakovanja), miris, ukus, kako se muti... Uporedi šta god hoćeš i donesi zaključak. Videćeš da je to jedan te isti proizvod jer stiže sa istog mesta - iz Amerike. Ne moraš Elite, uzmi bilo koji drugi proizvod koji je zajednički za sve ili većinu suplement šopova.

Zar ne misliš da Pansportova konkurencija već ne bi imala neke konkretne dokaze da je istina ono što si pomenuo? Verovatno bi jedva dočekali da obelodane neke analize.

Nije mi jasno zašto uopšte neko sebi da pravo da priča, u ovom slučaju da iznosi neke opasne tvrdnje, o nečemu gde nema ne samo konkretne već bilo kakve naznake dokaza osim priče "rekla-kazala".

Lepo je "Optimum" rekao - kontrola suplemenata je gotovo kao kontrola lekova - jako, jako stroga. Zaista nemam razloga da verujem da bilo koja firma u Srbiji mućka nešto sa suplementima. Tu se jednom napravi greška i firma je samu sebe zakopala na jako dug period. Jednom da se pojave konkretni dokazi i ode ugled te firme. Zbog toga ne verujem da je neko kod nas spreman na tako nešto.

Nemojte zaboraviti da Pansport možete videti kao ovlašćenog distributera na matičnim sajtovima dobavljača. Mislite da je to za zezanje?
Na sajtu Agencije za privredne registre možete videti i koliko poslovnih jedinica Pansport ima širom Srbije(+ jednu u Crnoj Gori). Uporedite sa konkurentskim podacima te vrste pa recite da li je taj podatak za zezanje? Neće tako jaka firma protraćiti poverenje brojnih mušterija i poljuljati 10 godina stican ugled. Ne samo Pansport, neću biti pristrasan, ne verujem da bi to bilo koja visoko rangirana firma u ovoj oblasti tako nešto sebi dozvoliti. ;)

Poslednja izmena:

brka91

Obećava
Poruka
85
pouzdano znam da je BSN NO xplode pao na testovima na vma pre jedno 5 meseci i zato ga nije bilo u radnjama ( konkretno u amg sopu) i radnici mi kazu kasni isporuka itd...a tetka moja radi na vma tako da mi je to rekla ( a ne verujem da me je slagala posto xplode pije brda mojih ortaka pa su me pitali sta je sa tim proizvodom )

I DA LI MOZE DA SE BATALI OVA TEMA SA PROZIVANJEM I RAZJASNJAVANJEM NEKIH STVARI ( JEDAN COVEK UBACIO BUVU I SAD NAS 10 RASPRAVLJA O NEBULOZAMA) PA 2 STRANE SU SAMO O TOME!!! AKO JE CILJ DA SE IMA STO VISE STRANA ONDA UDRI PO NAPUSAVANJU PA DA NAPRAVIMO ZURKU!!!! HVALA

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.396
Nije Cobi sa sela on je iz Nisa.....Kaze i on da je dugo u sferi suplemenata kao i da sprema bodibilding takmicare!
Posteno sad nekako uvek kad vidim Pansport proradi u meni neki crv sumnje jer pricao Cobi za Madjara itd.....Sta ako Madjari stvarno hoce da nas potruju kao i Hrvati sto nam guraju otrovne cokolade bonbone itd itd! Ma ceo svet nas mrzi bre!

Brus vidis kad neko fura neki majmunski fazon i to ne mozes da mu promenis uopste.ali to je verovatno zbog prednjeg ceonog reznja koji je zaostao u razvoju,pa je neko ostao majmun.
1.SVI preparati koji se uvoze MORAJU da imaju sertifikat od VMA,dakle price da ogistra je flas je provala za one koji ne znaju pravila uvoza preparata.
2.Sto se tice Pansporta pogledaj gde hoces ko je vlasnik to nije nikava tajna.Madjar Kurai Geza,koji je najuren iz vise gradova gde vise ne moze da pridje,zbog prljavog nacina rada.Nisam ni nacionalista niti shovinista,ali zasto bi mi odzovljavali da nam Madjari prave lanac radnji a ne nasi ljudi,koji god to bili?Sto se tice preparata tu ne mogu zaisgurno da tvrdim nemam pouzdanih dokaza,bila je neka afera ali nije nista dokazano,tako da da li nesto stavlja unutra ili ne,ne bih mogao da tvrdim

FitnessGuy

Zainteresovan član
Poruka
495
Misliš na NO preparate, ne ON?

Za povremene upotrebe jeste pametno uzimati NO pred utakmicu. Ali je bitno da ga prvo testiraš pre nekog treninga ili sl, da vidiš da li ti odgovara, da te ne bi zeznuo kad najmanje treba - na utakmici. Nekim ljudima jednostavno ne odgovara nešto iz sastava ovakvih preparata i onda im ne prija njihova upotreba. Zato prvo proveri sebe na neki NO.

Za dugoročnije rezultate, bolje je koristiti Beta Alanine. Njega možeš konstantno koristiti bez ikakvih pauza. Svakako će ti dati na izdržljivosti. Veoma je popularan među sportistima. Nisam čuo da nekome ne odgovara ovaj preparat i jedino "negativno" što ljudi prijavljuju(i to ne svi), jeste peckanje neposredno nakon upotrebe(zapravo, reč je o nervnim receptorima). NIšta strašno, navikne se čovek brzo na to.

brka91

Obećava
Poruka
85
Misliš na NO preparate, ne ON?

Za povremene upotrebe jeste pametno uzimati NO pred utakmicu. Ali je bitno da ga prvo testiraš pre nekog treninga ili sl, da vidiš da li ti odgovara, da te ne bi zeznuo kad najmanje treba - na utakmici. Nekim ljudima jednostavno ne odgovara nešto iz sastava ovakvih preparata i onda im ne prija njihova upotreba. Zato prvo proveri sebe na neki NO.

Za dugoročnije rezultate, bolje je koristiti Beta Alanine. Njega možeš konstantno koristiti bez ikakvih pauza. Svakako će ti dati na izdržljivosti. Veoma je popularan među sportistima. Nisam čuo da nekome ne odgovara ovaj preparat i jedino "negativno" što ljudi prijavljuju(i to ne svi), jeste peckanje neposredno nakon upotrebe(zapravo, reč je o nervnim receptorima). NIšta strašno, navikne se čovek brzo na to.

DA,DA,DA...NO A NE ON...POGRESIO SAM!!!!

a cuo sam i za taj beta alanin pa me zanima koja je razlika? sta je bolje? ovo konstatno ili ovo povremeno konzumirati?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
DA,DA,DA...NO A NE ON...POGRESIO SAM!!!!

a cuo sam i za taj beta alanin pa me zanima koja je razlika? sta je bolje? ovo konstatno ili ovo povremeno konzumirati?

Bas sam skoro citao o NO proizvodima i samo da napomenem nesto:
Iako su svi suplementi bezbedni a pogotovo hrana : whey, gain-eri, aminokiseline i kreatin, postoje neke stari koje mogu dovesti do komplikacija (i hrana obicna moze dovesti do komplikacija - jedite uvece puno belog luka i prispavace vam se kao da ste pali u komu i snizice vam se pritisak)

Mnogi NO reaktori u sebi sadrze kofein!Puno kofeina! Ako se znaci takav NO kombinuje sa sagorevacima + sa jos nekim suplementima koji imaju u sebi kofein, pa plus neka guarana i kafa preko dana - TO VEC MOZE BITI OPASNO ZA VASE SRCE, PRITISA I CELOKUPNO ZDRAVLJE!

Pazite oko ovih sitnica! Neko moze da popije 15 kafa dnevno i dalje ce biti pospan a nekom je dovoljna i jedna soljica u 8 uvece da ne moze da zaspi celu noc!

OStali suplementi su bezbedni i mogu se jest kad hoces koliko hoces (whey, amino gain-eri) Za ostale a posebno NO reaktore i sagorevace treba obratiti paznju!

Ovo su uvidele i neke firme pa sada proizvode i NO reaktore bez kofeina bas zbog ovoga sto sam gore napisao!

Pamet u glavu i interesujte se i vi malo posto u Pansportovima i slicnim radnjama obicno rade nezainteresovani ili priglupi difovci ili sirovine sa steroidima i bez 2gr mozga pa ko zna da li ce vam ovo napomenuti!

brka91

Obećava
Poruka
85
Bas sam skoro citao o NO proizvodima i samo da napomenem nesto:
Iako su svi suplementi bezbedni a pogotovo hrana : whey, gain-eri, aminokiseline i kreatin, postoje neke stari koje mogu dovesti do komplikacija (i hrana obicna moze dovesti do komplikacija - jedite uvece puno belog luka i prispavace vam se kao da ste pali u komu i snizice vam se pritisak)

Mnogi NO reaktori u sebi sadrze kofein!Puno kofeina! Ako se znaci takav NO kombinuje sa sagorevacima + sa jos nekim suplementima koji imaju u sebi kofein, pa plus neka guarana i kafa preko dana - TO VEC MOZE BITI OPASNO ZA VASE SRCE, PRITISA I CELOKUPNO ZDRAVLJE!

Pazite oko ovih sitnica! Neko moze da popije 15 kafa dnevno i dalje ce biti pospan a nekom je dovoljna i jedna soljica u 8 uvece da ne moze da zaspi celu noc!

OStali suplementi su bezbedni i mogu se jest kad hoces koliko hoces (whey, amino gain-eri) Za ostale a posebno NO reaktore i sagorevace treba obratiti paznju!

Ovo su uvidele i neke firme pa sada proizvode i NO reaktore bez kofeina bas zbog ovoga sto sam gore napisao!

Pamet u glavu i interesujte se i vi malo posto u Pansportovima i slicnim radnjama obicno rade nezainteresovani ili priglupi difovci ili sirovine sa steroidima i bez 2gr mozga pa ko zna da li ce vam ovo napomenuti!

JACK...jel znas sta je to? cuo sam da je to neki besan preparat koji je kidalica?

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.396
Prvo glupo sto vredjas, ja za tebe nisam pisao da si debilcic niti da si neki pas itd.UGLEDAJ SE MALO NA URSUSA, TI SI COVEK KOJI JE U GODINAMA I IMA ZENSKO DETE, NE IDE TI TO TAKO DA RADIS!

Sto rek'o Optimum, pa sta ako je covek MADJAR, mozda je i Optimum madjar iz Vrsca je pa si i njega mozda indirektno uvredio, moras da pazis sta pricas!
Pazi - dokle god taj Madjar prodaje normalno i nema u svojoj glavi neku viziju DA NAMERNO POTRUJE SVE SRBE KAKO BI NAM ZAUZELI TERITORIJU, meni je on OK!
Ali sa druge strane, postujem i ja ono - KUPUJMO DOMACE, SRBIN ZA SRBINA, SRBIJA SRBIMA! SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA! A ne da u rodjenoj zemlji budemo gradjani treceg ili cetvrtog reda!

Ako ne kupujes od Madjara od koga da kupis?? Ja koliko znam Miskovic u Maxiju ne proizvodi MAxi Whey proteine pa da kupim od Srbina!
Obrni okreni bilo od koga da uzmes neki WHEY - dajes pare nekom strancu! Pre cu onda dati madjaru komsiji da se pomazemo uzajamno nego ekom amerikancu koji nas je bombardovao i uzeo nam Kosovo a sad huska i tu Vojvodinu da se odcepi! Hoce Srbiju ovolicku zemlju da iscepaju na 17 dela!
=====================
E sad najveca fora je to sto nisi ti meni pricao da ne kupujem u Pansportu jer to MADJAR DRZI nego zato sto su im proizvodi losi - tacnije nisu pregledani uopste pola, a oni sami lepe neke etikete "pregledano u VMA" a ustvari nije bilo tamo.....Znaci tako si me plasio tim pricama, a pricao da u Olimpu radi tvoj prijatelj i on sve zna kakvi su to proizvodi iz Pansporta! Znaci nije bilo reci o tome DA LI JE NEKO MADJAR I DA LI JE LOS COVEK, STA MENE BRIGA KAKAV JE TAJ COVEK MADJAR GAZDA NIKADA MU NISAM VIDEO OCI, KAKVE TO VEZE IMA NPR SA SCITEC WHEY-EM KOJI JA KUPIM? Da se mozda lose osobine sa Madjara ne prenesu preko neke magije i na whey pa i whey postane "los" ? hahahahahha

Znaci ne izvlaci se sada, PRICAO SI DA SU IM PROIZVODI SKART, SUMNJIVI, NEPREGLEDANI, ONO BUKVALNO KO ZNA STA IMA UNUTRA I KAKO SE PRAVI! Jos si mi slao neke linkove sa rapidshare neki film koji govori KAKO SU SUPLEMENTI LOSI I OPASNI TJ TRZISTE SUPLEMENTACIJE I TO SVE POVEZAO SA PANSPORTOM DA BI ME NAPLASIO, A FILM AMERICKI HAHAHAHAH

Znaci nemoj da se ljutis, uvek kad se pomene Pansport i steroidi ti poludis. Ti mrzis pansport, a JA NE MRZIM OLIMP!
Ja kupujem i u Pansportu i u Olimpu, i kupovacu i na drugim mestima, uopste mi nije vazno, gledam kako kad zbog kinte i ono sto trazim pa gde ima sta....Uopste nekog niti branim niti pljujem!

p.s. I zaboravio si Cobi DA TAJ MADJAR KOJI JE DOSAO U SRBIJU, ON JE POIZNAJMLJIVAO BRDO LOKALA DA OTVORI PANSPORT (a pare se slivaju svakog meseca Srbima) I POZAPOSLJAVAO BRDO Srba i Srpkinja, mahom visoko obraazovanih ljudi - difovaca, hemicara i tehnologa, farmaceuta koji BI CEKALI NA POSAO 3 GODINE I NISTA I ONDA DOBILI DEPRESIJU!

Ovako svima lepo, svi rade i napreduju!
Ti madjari bar ulazu u nas PA NASI SRBI IMAJU GDE DA RADE! A ovi nasi Srbi rasprodase sve zivo sto imamo, i isteruju Srbe napolje sa radnih mesta!

BRUSE sad si ga izlagao za 10+,film koji sam ti dao nema nikve veze sa ovime sto pricas,film je o zloupotrebi sreroida a ne o preparatima,utripovao si se mnogo idi umij se malo,popij hladne vode.To sto je gazda Madjar nema nikave veze mogo je da bude i Turcin ja bih rekao da je Turcin,da li se neko uvredio zbog toga njegov problem kompexa i da meni neko kaze Srbin,tu nema nicega uvredljivog.To bato samo gole cinjenice nista vise,a ovo sto si ti napisao je prevazislo granice naucne fantastike

metacortex

Gost
Poruka
787
Koristim BSN-ov Xplode i CellMass u kombinaciji sa Platinum Hydro Whey i prilicno sam zadovoljan. Razmisljam da kad potrosim ovo sto imam probam VPX-ov Shotgun i Synthesize za koje sam citao dosta pozitivne komentare. Jel neko koristio VPX-ove varijante i kakvo je iskustvo? Takodje, da li je neko trosio i Xplode/CellMass i Shotgun/Synthesize pa moze da uporedi?

S.H.O.M.Y.

Početnik
Poruka
50
Poslednji obrok treba da bude proteinski. Ella sir ti je super kombinacija, sam protein (12g na 100g), skoro da nema masti. Kazein se sporo vari, tako da ces imati priliv proteina i dok budes spavao. Moj poslednji obrok u toku dana je obicno Ella, moze i tunjevina, sardina, ali meni najvise odgovara sir, ako ti je gadno ovako da je jedes, razmutis je u sejkeru sa vodom i super, bolje od jogurta ;)

Maximy

Domaćin
Poruka
3.275
Drugari , procitah svih 7 stranica,mada nigde nisam video , dakle ... Jel moze neki link ili neki savet za pravilnu upotrebu namirnica tj. ishrane . Primer dajem sta jesti izjutra , sta popodne , sta uvece itd... ? Ono sto je isto jako vazno sta jesti pre treninga ? Da li sme da se pije nesto u toku treninga? Unapred zahvalan ! :ok:

P.S Nakon koliko vremena jesti zadnji obrok tj. koliko vremena pre spavanja?

Poslednja izmena:

Maximy

Domaćin
Poruka
3.275
60-70% vasih postova na ishrani sportista su svadje i glupe rasprave. Ima tu i tamo par dobrih saveta od Ursus-a i to je to. Da sam nasao ono sto je mene interesovalo,ne bih postavljao jedna te ista pitanja , nego bi kao svaka budala otvarao novu temu i pravio svinjac od pdf. a pritom bi sebe vadio na foru "Bio mi je potreban konkretan odgovor". Hvala u svakom slucaju. :ok:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.