Quantcast

Nutricionista

preparandija

Početnik
Poruka
50
Moze li mi neko reci da li zna nekog dobrog nutricionistu a da to nije samo u Bg,recimo u Cacku,Kragujevcu,Kraljevo,Krusevac.Ostavite svaku preporuku,moze i na pp.

Pusti nutricioniste i dijeteticare,oni samo uzimaju pare a recepte koje dele skidaju sa interneta,nego idi ti do prve knjizare i kupi knjigu Vitki i zdravi,knjiga sadrzi koju hranu sa kojom da kombinujes i kako zdravo da se hranis a sve da jedes,da se ne odrices nicega,ja se hranim vec tri godine onako kako sam naucila iz te knjige,i vise nemam poremecaja sa hormonima,prestale su bolne menstruacije,osecam se lakse,raspolozenije,vedrije....:wink:

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
Pusti nutricioniste i dijeteticare,oni samo uzimaju pare a recepte koje dele skidaju sa interneta,nego idi ti do prve knjizare i kupi knjigu Vitki i zdravi,knjiga sadrzi koju hranu sa kojom da kombinujes i kako zdravo da se hranis a sve da jedes,da se ne odrices nicega,ja se hranim vec tri godine onako kako sam naucila iz te knjige,i vise nemam poremecaja sa hormonima,prestale su bolne menstruacije,osecam se lakse,raspolozenije,vedrije....:wink:
:roll:

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
ja poznajem jednog odlicnog iz Vrnjacke Banje moze puno pomoci . mislim da mu je ime Nikola a broj mu je 0637700444.

Pozz
Ja poznajem jednog, tacnije receno- jednu. I nikome je ne bih preporucila! Nije sto mi je svekrva, ali gore savete o ishrani ni od koga nisam cula...:rolleyes:
Salu na stranu, toliko se pise o zdravoj hrani i toliko informacija je dostupno, ne znam da li je nutricionista neophodan

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.618
Zabicee..imas na netu milion raznih dijeta..knjiga o ishrani..po krvnim grupama..hrana kao lek..

Kakve veze ima što ima na Netu ... nutricionističke dijete su najbolje:
- prvo zato što ti ih prepisuju stručnjaci za ishranu
- drugo što ti se prepisuju na osnovu krvne slike
- treće što je to najzdravije skidanje kilograma (bez nus pojava)

Dijeta sa Net-a može samo da te sjebe.

gazela

Veoma poznat
Poruka
10.256
Imash nekoliko pravila zdrave ishrane koji u principu vaze za sve...
1. Doruckuj obavezno i taj obrok treba da sadrzi ugljene hidrate koji produzeno oslobadjaju energiju...Musli, palenta, Corn flakes - s tim sto on sadrzi secer, pa ne preteruj sa njim...Odaberesh nesto od ovoga i pojedesh 4 - 5 kasika sa mlekom ili jogurtom koje ima maksimalno 1 procenat mlecne masti
2. Postuj razmake izmedju obroka koji bi rebalo da budu oko 4 - sati
3. Slatkise, gazirane sokove i svu vestacku hranu punu aditiva izbaci ili smanji na jednom nedeljno i to manju kolicinu
4. Pij oko 1,5 litar vode u koji mozes ubaciti cedjeni limun (bitno je da je voda mineralna - gazirana ili negazirana svejedno)
5. Za uzinu pojedi do 25o grama voca (ne banane i ne suvo voce, najbolje jabuke ili slicno voce koje sadrzi puno C vitamina)
6. Izbaci beli hleb i jedi integralni i to do 150 grama dnevno
7. Obavezno morash imati jedan "normalan obrok" koji se sastoji iz supe, (ali ne one iz kesice) ili corbe i kuvanog jela tj. variva i salate od svezeg povrca...Mozes jesti i ribu spremljenu na rostilju ili pecenu u rerni bez ulja ili sa malo ulja, piletinu, junetinu...Zatim mozes jesti i sarmu i punjenu papriku, ali umesto svinjskog mlevenog spremaj je sa junetinom...
Ovo su neka osnovna pravila, ali prava dijeta je prilagodjena tvojim dnevnim navikama, dotadasnjim navikama u ishrani, tvojoj tezini, visini i nekim specificnostima tvog organizma o kojima lekar vodi racuna - ako odesh kod njega da ti prepishe dijetu...

gazela

Veoma poznat
Poruka
10.256
Naravno da je pozeljan...On daje individualnu dijetu...Kako moze jedna ista dijeta da ima efekta kod svih? Ne ustajemo svi u isto vreme...Neko radi fizicke poslove i troshi se puno, dok neko drugi po ceo dan sedi u kancelariji i ne mrda dupe sa stolice...Zar mislih da ovo dvoje mogu da drze istu dijetu?

Ja poznajem jednog, tacnije receno- jednu. I nikome je ne bih preporucila! Nije sto mi je svekrva, ali gore savete o ishrani ni od koga nisam cula...:rolleyes:
Salu na stranu, toliko se pise o zdravoj hrani i toliko informacija je dostupno, ne znam da li je nutricionista neophodan

georgejune

Starosedelac
Poruka
157.997
Kakve veze ima što ima na Netu ... nutricionističke dijete su najbolje:
- prvo zato što ti ih prepisuju stručnjaci za ishranu
- drugo što ti se prepisuju na osnovu krvne slike
- treće što je to najzdravije skidanje kilograma (bez nus pojava)
Dijeta sa Net-a može samo da te sjebe.
Da se prekrstim levom i desnom.:dash:.te nutricionisticke dijete imam i ja..kao i ishranu po krvim grupama..a dijete svakako nisu zdrave posto ce jedva cekati da se vrati na staru hranu..znaci samo kompletna promena..dugotrajna!
Ovo boldovano si lupila i ostala ziva.

nactu

Primećen član
Poruka
956
Pod budnim nadzorom nutricioniste sam prvo dobila krvarenje iz debelog creva(izazvano lanenim semenom),zatim mi se poremetila menstruacija,a na kraju sam dobila i alopeciju tj opala mi je kosa u pecatima.
Ono sto jes, jes smrsala sam 15 kg. :wink:

gazela

Veoma poznat
Poruka
10.256
Ja sam drzala dijetu koju mi je prepisala Jagoda Jorga. U zivotu nisam jela vishe nego tada pokushavajuci da smrsam...A probleme sam imala samo prvih mesec dana - kada sam se imala psihicku glad...Posle sam vezbala i hranila se po pogramu FEELGOOD i opet mi je bilo super..Cak mi je on bio opusteniji jer sedmog dana jedes sve sto hoces...

georgejune

Starosedelac
Poruka
157.997
Ja sam drzala dijetu koju mi je prepisala Jagoda Jorga. U zivotu nisam jela vishe nego tada pokushavajuci da smrsam...A probleme sam imala samo prvih mesec dana - kada sam se imala psihicku glad...Posle sam vezbala i hranila se po pogramu FEELGOOD i opet mi je bilo super..Cak mi je on bio opusteniji jer sedmog dana jedes sve sto hoces...

Pazi ovo je jako bitan momenat ccc:thumbdown:

didy_yu

Aktivan član
Poruka
1.756
Dodjite kod mene , garnatujem da cete da smrshate :)Naravno nishta necete da jedete , ali morate da propushite i da pochnete da pijete kafu.Sve je besplatno ( sem kafe i cigareta) . ali nema odustajanja :)

didy_yu

Aktivan član
Poruka
1.756
Meni cigarete ne ubijaju apetiti uopste...A kafu slabo pijem...Ujutru samo kad ustanem, a posle retko i to samo NES
E ne moze tako ........ako hocesh da smrshash morash da pochnesh da pijesh kafu ....i to tursku ......Prvo to ujutru kada ustanesh i jedno 3-4 cigarete onako natenane......kad bash ogladnish , negde oko 12 neshto slatko , ali malo , chisto da ne padnesh u nesvest ....Shalim se , ja sam mrshava i ne volim da jedem , ali razumem da je teshko ljudima koji vole da jedu - da ne jedu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.