Quantcast

NUKLEARNO ORUZJE DAR COVECANSTVU!!!

AlexandarNS

Domaćin
Poruka
3.703
Da je bilo korisno u Drugom Svetskom Ratu, jeste, uprkos razornoj moci i broju zrtvi. Ali danas takvo oruzje moze doneti nuklearnu katastrofu, jer sta ako se Kinezi iznerviraju ili Rusi (ili Amerika) i posalju svoje projektile, stotine njih. Ne znam koliko otpada su proizvele Hirosima i Nagasaki, ali 100-tinu bombi da se aktivira po celom svetu, prvo dobar deo civilizacije bi bio zbrisan, pijaca voda i hrana bi bili unisteni potpuno, a da ne pominjem zagadjenje i koliko hiljada godina bi trebalo da se taj uranijum raspadne.

Naravno, ko ima projektile drzi vlast, a tako bi realno mogao da ucenjuje svet kako mu je cef, tako da tiranija na nivou.
Posledice upotrebe nuklearnih bombi su ogromne, to je "mac sa dve ostrice" i upravo te "posledice" sprecavaju upotrebu nukleranog oruzja.
Neko kaze ovde Amerika i SSSR nisu se direktno sukobljavale, e bas zbog toga sto su nuklearne sile. A da nisu bilo bi krvi do kolena pocev jos mozda oko frke oko Berlina i uspostavljanje Americkog vazdusnog mosta. Sutra bi Pakistan i Indija zaratovale da nemaju nuklearno oruzje.

Ono oko Kube to je bio psiholoski i strateski sukob. Znamo sta je SSSR dobio povlaceci rakete sa Kube.

Ko nije upucen u istorijska zbivanja zadnjih 60 godina taj nece ni razumeti o cemu ja pricam i dan danas upravo nuklearno oruzje sprecava direktne ratove velikih sila. Gde se krvi najvise prolije tamo gde velike zemlje, velike nacije direktno udju u sukob izmedju sebe a toga nema.

Sve to sto pisete je jako povrsno i ne shvatate neke stvari i cinjenice.

Lollol

Poznat
Poruka
9.459
Amerika i ostali imaju projektile pa drze red i sprecavaju sukobe, da, ali sta ce biti kada ta Rusija, Amerika ili ko vec nekom zgresi nesto i kada im moc udari u glavu i kada pocnu da haraju nekaznjeno?
Ili sta ce biti ako se neki ludak dokopa nuklearnog naurozanja ili teroristi.
Zamisli da je Hitler imao nuklearno naurozanje, kako bi svet danas izgledao.

AlexandarNS

Domaćin
Poruka
3.703
Amerika i ostali imaju projektile pa drze red i sprecavaju sukobe, da, ali sta ce biti kada ta Rusija, Amerika ili ko vec nekom zgresi nesto i kada im moc udari u glavu i kada pocnu da haraju nekaznjeno?
Ili sta ce biti ako se neki ludak dokopa nuklearnog naurozanja ili teroristi.
Zamisli da je Hitler imao nuklearno naurozanje, kako bi svet danas izgledao.
Da je Hitlerovu kevu bolela glava te noci kada ju je plodio Hitlerov cale, Adolf se ne bi ni rodio pa mozda ne bi ni doslo da drugog svetskog rata.
Sta bi bilo kad bi bilo???????

AlexandarNS

Domaćin
Poruka
3.703
:hahaha: I to sto kazes, ali u rukama neke paljevine i divljaka oruzje tog kalibra nikada nije korisno, a verovatno bi bilo i zloupotrebljeno, ali to je opet sta bi bilo kad bi bilo varijanta.
Lansiranje raketa sa nuklearnim glavama, odnosno napad na drugu drzavu, nikada ne zavisi od jednog coveka, samo su bajke da recimo jedan covek, predsednik jedne nuklearne sile ima ovlascenja da sam moze pokrenuti lancanu komandu da se ispale rakete.

Moze ali samo u jednoj situaciji HITNOJ kada bi naprimer Rusi prvi lansirali rakete na USA pa u cilju odbrane zemlje i sto kraceg vremena, predsednik Obama moze narediti protiv>napad i tako zaobilazi nekoliko BEZBEDNOSNIH lanaca sistema oko lansiranja atomskog oruzja da se ne gubi na vremenu.

U svakoj drzavi koja je nuklearna sila postoje u sistemu nekoliko bezbednosnih mocnih grupa "mocne senke sistema" te grupe su povezane lancano, to su ljudi cije je posao da prvo analizira naredbu predsednika o akciji napada nuklearnim oruzjem (osim hitne odbrane kao sto sam gore naveo). Pa tek onda izvrsava naredbu predsednika. Sve karike tih mocnih grupa moraju doneti jednoglasnu odluku.

Taman posla da sudbina covecanstva zavisi od jednog coveka ili jedne omanje grupe ljudi. Znaci Putin jedno vece moze da se napije ili da poludi pa naredi UDRI AMERIKU atomskim oruzjem. Ovi ispale rakete a USA uzvrati i planeta zemlja ode dodjavola. Kraj sveta.
Celi sistemi su tu u igri i dosta je slozeno. Ima knjiga koje su napisane i koje objasnjavaju kako takve stvari funkcionisu.

Citao sam knjige o aferi oko Kube, Kenedi iako tada prvi covek USA niije mogao sam da napadne SSSR nuklearnim oruzjem i da je hteo ako ne bi dobio zeleno svetlo od tajnog sistema, Prosto ne bi mogao da zaobidje SISTEM o kom pricam.

Poslednja izmena:

Sagrailo

Zainteresovan član
Poruka
144
Sećaš li se kad je pokušan prevrat protiv perestrojke i Gorbačova? Ima tome dvadeset godina. Američki predsednik je tada upotrebio crveni telefon. Nije naravno zvao da pita kako je Mihail i Reisa, već ga je interesovalo u koga je čemadančik. A zamisli scenario da su ga se tada dokopali neki manijakusi. Sad bi ja i ti crtali ugljenom po pećinama...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.