Quantcast

Nudizam i dalje tabu u Srbiji

Nudizam je

• Ukupno glasova
    26

nesha78

Početnik
Poruka
2
Malo da oživim temu, pred kraj leta. Šta sam ja sve ovde pročitao :)
Cap d'Agde je skinut sa naturističkih resorata jer su otišli malo dalje u komercijalu.
Punta Križa je pre svega svingerska plaža, ali je zovu nudistička jer je društveno prihvatljivije.
Naturizam nema veze sa sexom, nikakve. Oni koji tako razmišljaju, i nisu naturisti/nudisti. Čovek kao biće jeste seksualno biće pa tako bilo koja aktivnost može biti povezana sa istim.
Usput znate li razliku između naturizma i nudizma?
Za sve koji nisu naturisti/nudisti, logično je da se čovek boji onoga što ne poznaje ili ako doživi veću traumu.
Iznenadićete se koliko ova tema (ni)je tabu u Srbiji, postoje i redonva okupljanja, a da to nije na Adi.

dakyorlando

Elita
Moderator
Poruka
23.088
Punta Križa je pre svega svingerska plaža, ali je zovu nudistička jer je društveno prihvatljivije.

Čuo sam da već dugi niz godina više to nije, jer su, navodno, zabranili javni razvrat i nemoral.

Naturizam nema veze sa sexom, nikakve. Oni koji tako razmišljaju, i nisu naturisti/nudisti. Čovek kao biće jeste seksualno biće pa tako bilo koja aktivnost može biti povezana sa istim.

Upravo. :ok:

Usput znate li razliku između naturizma i nudizma?

Nudizam je više orijentisan na bivanje bez odeće, dok se naturizam, osim time, bavi i dodirom, tj. vezom, čoveka sa prirodom.

Iznenadićete se koliko ova tema (ni)je tabu u Srbiji, postoje i redonva okupljanja, a da to nije na Adi.
Gde?

Znaci na Cresu se manijaci okupljaju.
To cu sutra prijaviti policiji.

Ne na Cresu. Ta svingerska plaža je kod Rovinja, tj. bila je. A Punta Križa na Cresu je mestašce koje nema veze s tim, osim što imaju isto ime. Doduše, u njegovoj blizini se nalazi naturistički kamp Baldarin, ali njega ne prati nikakav glas o svingeraju.

milicica&decko

Zainteresovan član
Poruka
489
Pre svega pogrešno je mesto za temu. Nudizam je stil života ili možda moda i odevanje. Ali šta je tu je.
Mislim da bi islo bolje u Srbiji sa nudizmom da imamo more i plaže.
Inače mi je nudizam postao ok. Idemo već nekoliko godina u Grčku sa još dva para. Raspremimo se na nekim divljim plažama. Au apartmanu u kome budemo smešteni nismo obučeni.
Inače kad nismo na godišnjem odmoru nismo nudisti :)

milicica&decko

Zainteresovan član
Poruka
489
E i meni je bilo čudno kada su me nagovarali da se raskomotim. Ajde kao toples da se izgube linije...
Ali kada su uspeli da me nagovore da se oslobodim gaćica to je bilo otkrovenje. Taj osećaj kada se pliva i taj osećaj kada si u momentu suva... vrhunski.
To što smo u apartmanu golišavi to je više iz fazona. Kada smo na odmoru da smo baš na odmoru.
Ponekad smo kada je toplo vreme i po stanu golišavi ali kada smo sami.

Sebastian4

Domaćin
Poruka
3.531
E i meni je bilo čudno kada su me nagovarali da se raskomotim. Ajde kao toples da se izgube linije...
Ali kada su uspeli da me nagovore da se oslobodim gaćica to je bilo otkrovenje. Taj osećaj kada se pliva i taj osećaj kada si u momentu suva... vrhunski.
To što smo u apartmanu golišavi to je više iz fazona. Kada smo na odmoru da smo baš na odmoru.
Ponekad smo kada je toplo vreme i po stanu golišavi ali kada smo sami.
Vredi ispratiti tvoj lik i delo:malav:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.