NSP: nepovredivost drzavnih granica, a kontinentalnih?

bas kao

Buduća legenda
Poruka
31.195
Ili su drzavne granice zacrtane jednom za svagda ili nisu, a moje stanoviste i stanoviste NSP je da nisu, mogu se menjati, i kao sto vidimo, menjaju se:
od Cehoslovacke su nastale Ceska i Slovacka, od SFRJ, su nastale 6+1 drzava itd; Ukrajinu sam zagovarao jos odavno da podelimo isto na 5 ili 6 drzava...naravno: pre i bez ikakvog rata, jer moje stanoviste je antiratno, da se razumemo, da udjemo u NSP ako moze bez ikakvih zrtava.

Temu sam otvorio - AUTORSKA [otvarao bih setove NSP tema, ili bih se samo nastavljao sa moderarorskim dopustenjem], ne da bih se ubedjivao, jer je jasno da ce realnost mnoge pregaziti, vec da bih na primeru evroazijskog saveza ponudio promenu granice azije i evrope:

jel, svima je poznato da je planina URAL granica evrope i azije, ali sada se pokazuje da ce to morati da se promeni, jer je jasno da RUSIJA vise nema iluziju da ce biti deo evropskih vrednosti, EU bezbedonosnog [nato], monetarnog, kulturnog sistema itd, vec da postaje deo cak osnova AZIJSKOG SAVEZA, vrednosti itd

DAKLE, gde je nova granica izmedju EVROPE I AZIJE?
 
Ili su drzavne granice zacrtane jednom za svagda ili nisu, a moje stanoviste i stanoviste NSP je da nisu, mogu se menjati, i kao sto vidimo, menjaju se:
od Cehoslovacke su nastale Ceska i Slovacka, od SFRJ, su nastale 6+1 drzava itd; Ukrajinu sam zagovarao jos odavno da podelimo isto na 5 ili 6 drzava...naravno: pre i bez ikakvog rata, jer moje stanoviste je antiratno, da se razumemo, da udjemo u NSP ako moze bez ikakvih zrtava.

Temu sam otvorio - AUTORSKA [otvarao bih setove NSP tema, ili bih se samo nastavljao sa moderarorskim dopustenjem], ne da bih se ubedjivao, jer je jasno da ce realnost mnoge pregaziti, vec da bih na primeru evroazijskog saveza ponudio promenu granice azije i evrope:

jel, svima je poznato da je planina URAL granica evrope i azije, ali sada se pokazuje da ce to morati da se promeni, jer je jasno da RUSIJA vise nema iluziju da ce biti deo evropskih vrednosti, EU bezbedonosnog [nato], monetarnog, kulturnog sistema itd, vec da postaje deo cak osnova AZIJSKOG SAVEZA, vrednosti itd

DAKLE, gde je nova granica izmedju EVROPE I AZIJE?
Pa to se oduvek znalo!

Kod Male Krsne.
 
Видећемо где ће бити граница...

Некада је Варшавски пакт направио зид у Берлину, да би се оградио од запада - данас је запад забранио руске медије да би се оградио од истока...
Хладни рад (први? ) је изгубио СССР, а овај сукоб (Други хладни рат? )... не гарантујем да ће запад да добије. Свет се драматично променио.

Не бих рекао да је могуће "преселити" континенте по потреби, пре бих називе за Европу и Азију могао да поставим као зоне утицаја.
Под Европу би спало све на шта Америка има пресудан утицај, док би Азија било све остало, где највише утичу Кина, Русија, Турска, Индија...

На карти би то изгледало тако да је Белорусија последња земља истока-Азије, а прибалтици и Пољска прве земље запада-Европе.
Нисам генијалан да кажем где би требало уденути Украјину - нека се праве да их се све ово не тиче, нека имају бизнис, без војске.

Постоје и по континенту Азији места где Америка доминира утицајем, али то није тема овде. Они свакако не представљају ништа европско.
 

Platin

izvinjavam se na izostanku dalje/dublje istorijske postavke, teorije https://en.wikipedia.org/wiki/The_Geographical_Pivot_of_History
pre svetskih ratova i hladnog rata

znaci, kada govorimo o NSP, mi moramo da pomenemo
"The Geographical Pivot of History" is an article submitted by Halford John Mackinder in 1904 to the Royal Geographical Society that advances his heartland theory.[1][2][3] In this article, Mackinder extended the scope of geopolitical analysis to encompass the entire globe.

gde svet delimo na jedno ostrvo, azijsko koje zovemo SRCEM zemlje, od koga eu odustaje antiruskim sentimentom itd, potom bi razradjivali
i na udaljena, marginalna , i glavna ostrva, sve zovemo perifernim organima
a to sve nadovezujuci se na kolonijalne sile u moreplovstvu [engleska npr.] nasuprot ruskoj kontinentalnoj sili danas evidentnoj

According to Mackinder, the Earth's land surface was divisible into:
The Heartland lay at the centre of the world island, stretching from the Volga to the Yangtze and from the Himalayas to the Arctic. Mackinder's Heartland was the area then ruled by the Russian Empire and after that by the Soviet Union, minus the Kamchatka Peninsula region, which is located in the easternmost part of Russia, near the Aleutian Islands and Kurile islands.
p.s. malo sam bio provokativan u postavci teme, a zapravo mi je bila namera da vidimo odakle sve ovo vuce, gde su koreni sukoba, meni ocigledno KONTINENTALNA SILA VS POMORSKA, SRCE ZEMLJE VS PERIFERIJA DO KOJE STIZEMO BRODOVIMA, NOSACIMA AVIONA DANAS:

dakle, zasto smo trgovacke kolonijalne brodove zamenili nosacima aviona u neokolonijalizmu? dokle ce to da traje? kakav ce svet biti sutra? kada ukljucujemo podmornice komparativno kudikamo jeftinije od nosaca, a efektivno kudikamo sa vecim potencijalom?

da li imamo jos neki nacin projektovanja sile i svetske dominacije osim paradigme more vs kopno? [naravno, ako iscrpimo odgovore politicke nauke, upustili bi se u biblijsku]
 
Poslednja izmena:
  • dakle, zasto smo trgovacke kolonijalne brodove zamenili nosacima aviona u neokolonijalizmu? dokle ce to da traje? kakav ce svet biti sutra? kada ukljucujemo podmornice komparativno kudikamo jeftinije od nosaca, a efektivno kudikamo sa vecim potencijalom?

    da li imamo jos neki nacin projektovanja sile i svetske dominacije osim paradigme more vs kopno? [naravno, ako iscrpimo odgovore politicke nauke, upustili bi se u biblijsku]
  • KPCTAHK
profesore, sta kazes? jel ima ovo na fpn?
 
Некада је Варшавски пакт направио зид у Берлину, да би се оградио од запада - данас је запад забранио руске медије да би се оградио од истока...
Хладни рад (први? ) је изгубио СССР, а овај сукоб (Други хладни рат? )... не гарантујем да ће запад да добије. Свет се драматично променио.
da je varsavski pakt, zapravo rusija izgubila, ne bismo imali nista od ovoga;
ja mislim da je vazno da kazemo da je komunizam izgubio, da su istocnoevropske zemlje pobegle od komunizma u eu, a ne od zlh rusa u nato, tzv. tranzicija koja se desila svuda

dakle svet ce prestati da mrzi ruse, kada se ruysi budu kajali za komunizam, a putin nam tek ponesto nagovestava, ali ne osudjuje komunizam nedvosmisleno - ja mislim da tu lezi problem, nisu se pokajali jos uvek, nego bi da pokaju zapad

zapad cak i vodi tu igru, kaze putin bi da bude car, da vrati rusiju u pretkomunisticko doba... mozda napadne japan kao 1905? ah, da debeli kim moze da mu zavrsi taj posao
 
Poslednja izmena:
Ili su drzavne granice zacrtane jednom za svagda ili nisu, a moje stanoviste i stanoviste NSP je da nisu, mogu se menjati, i kao sto vidimo, menjaju se:
od Cehoslovacke su nastale Ceska i Slovacka, od SFRJ, su nastale 6+1 drzava itd; Ukrajinu sam zagovarao jos odavno da podelimo isto na 5 ili 6 drzava...naravno: pre i bez ikakvog rata, jer moje stanoviste je antiratno, da se razumemo, da udjemo u NSP ako moze bez ikakvih zrtava.

Temu sam otvorio - AUTORSKA [otvarao bih setove NSP tema, ili bih se samo nastavljao sa moderarorskim dopustenjem], ne da bih se ubedjivao, jer je jasno da ce realnost mnoge pregaziti, vec da bih na primeru evroazijskog saveza ponudio promenu granice azije i evrope:

jel, svima je poznato da je planina URAL granica evrope i azije, ali sada se pokazuje da ce to morati da se promeni, jer je jasno da RUSIJA vise nema iluziju da ce biti deo evropskih vrednosti, EU bezbedonosnog [nato], monetarnog, kulturnog sistema itd, vec da postaje deo cak osnova AZIJSKOG SAVEZA, vrednosti itd

DAKLE, gde je nova granica izmedju EVROPE I AZIJE?
To se neće menjati. Da je Putinu trebalo već bi promenio pošto je duboko u Rusiji pa nije problem.
 
da je varsavski pakt, zapravo rusija izgubila, ne bismo imali nista od ovoga;
ja mislim da je vazno da kazemo da je komunizam izgubio, da su istocnoevropske zemlje pobegle od komunizma u eu, a ne od zlh rusa u nato, tzv. tranzicija koja se desila svuda

dakle svet ce prestati da mrzi ruse, kada se ruysi budu kajali za komunizam, a putin nam tek ponesto nagovestava, ali ne osudjuje komunizam nedvosmisleno - ja mislim da tu lezi problem, nisu se pokajali jos uvek, nego bi da pokaju zapad

zapad cak i vodi tu igru, kaze putin bi da bude car, da vrati rusiju u pretkomunisticko doba... mozda napadne japan kao 1905? ah, da debeli kim moze da mu zavrsi taj posao
Путин је одавно изјавио да онај ко је против обнове СССРа нема срца, али и да онај ко је за обнову СССР нема мозга.
Комунизам није посебно помињао.

Десило се и да је Путин још тамо негде 2000. или 2001. понудио да Руска федерадија уђе у Нато - да се створи велики безбедносни комплекс. Одговор запада? Ако скинемо дипломатске обланде - мрш бре будало, враћај се кући и не јављај се више. Нестани!

Сећам се неких изјава о намерама, из Америке, да Руску федерацију треба исећи на пар делова... Ето, они имају тако много ресурса, треба да их поделе са светом.
Можда би се и договорили, ако, на пример, прво САД врате Тексас Мексику... Јасно ти је каква је вероватноћа за тако нешто.

Комунизам је био и прошао, али похлепа запада је остала. Прилично сам уверен да је потпуно небитно какав је систем у Русији - све док тамо постоји систем, запад ће покушавати да га сруши. Покушаће да од саме Руске федерације направе хрпу завађених територија, области (непшто попут тренутног стања у Либији), које тако посебно неће моћи ништа.

Довољан је један поглед на карту света па да се разуме да запад покушава у земљама суседним Русији да направи карамбол. У последњих 20 година им је кедино у Украјини успело. 90тих је био хаос у Чеченији, али то је сређено, чини ми се на добар начин. То је била прва борбена акција тадашњег премијера Путина.

Проблем Америци је то што у Белорусији нису направили преврат, а толико пута су покушавали. 20-годишња "изградња демократије и цивилног друштва" у Авганистану се завршила не само поразом него падом право у пакао. Немири у Казакстану су прекинути ефикасном акцијом руских трупа.
И коначно, имамо препаднуту Украјину која покушава да се до наоружа до зуба и кад тад истреби домаће Русе.
Једина предност коју видим је да су просто велики, није их лако савладати или окупирати, то је велики посао. Видим и Русе који изгледа не праве баш блицкриг али ће заузети сав простор где је пристојан проценат Руса. Можда планирају да преузму целу источну половину Украјине, видећемо.
Борбени план Руса нико није ни видео, а запад прича разноразне приче.
Руси се не обазиру на губитке него иду ка свом циљу. Чини ми се да ће га достићи.

Сигурно је да све заинтересоване стране лажу током рата. Зато се и не трудим да пратим тај део вести.
 
jel, svima je poznato da je planina URAL granica evrope i azije, ali sada se pokazuje da ce to morati da se promeni, jer je jasno da RUSIJA vise nema iluziju da ce biti deo evropskih vrednosti, EU bezbedonosnog [nato], monetarnog, kulturnog sistema itd, vec da postaje deo cak osnova AZIJSKOG SAVEZA, vrednosti itd

Мени је ово, горе цитирано и подебљано, запело за око и убеђен сам да би за почетак

прво требали да утврдимо (на том простору од Лисабона до Хелсинкија, од Ирске до Кипра):

1. Које су то "европске вредности", шта су то "европске вредности", колико их има?

2. И затим када то утврдимо онда да видимо да ли се ЕУ уопште држи тих "европских вредности"

или их је и она напустила?
 
Мени је ово, горе цитирано и подебљано, запело за око и убеђен сам да би за почетак

прво требали да утврдимо (на том простору од Лисабона до Хелсинкија, од Ирске до Кипра):

1. Које су то "европске вредности", шта су то "европске вредности", колико их има?

2. И затим када то утврдимо онда да видимо да ли се ЕУ уопште држи тих "европских вредности"

или их је и она напустила?
ja vas zapravo sve pokusavam da utreniram da sve dovodite u pitanje, uklj. i te famozne evropske vrednosti na temelju grcko-rimskog stila, koje naravno da nisu nikakve vrednosti, i naravno da nemaju nikakve autoritete; ali, do svega toga vi trebate da dodjete, a ne ja da vam solim pamet, pa tek kada se istrenirate, ja bih presao na religioznu problematiku iz mog potpisa

poceli smo sa dovodjenjem u pitanje msm narativa, pa naucnih narativa sa kovidom [zapinjemo oko gagarina, ne znam mendeljejeva jos nismo satanizovali], pa idemo redom analiziramo ideologije, sta znam zapeli smo kod 3, ili 4. rajha, ...

zapravo ideja ujedinjene evrope je potekla iz rusije posle pobede nad napoleonom, i imala je hriscanski predznak, samo odakle onda kukasti krst?

kako god, ideja je sada umrla, i rusija ce je i sahraniti, umesto evroazijske ubacujemo evroafricku ideju. kada prefarbamo franciju sa dovoljno nigerijaca ostale nenuklearne sile cemo lako

sada imamo novu idejuThe Kalergi Plan (Italian: Piano Kalergi), sometimes called the Coudenhove-Kalergi Conspiracy,[1] is a far-right, anti-semitic, white nationalist conspiracy theory[2][3] which claims that Austrian-Japanese politician Richard von Coudenhove-Kalergi concocted a plot to mix white Europeans with other races via immigration. https://en.wikipedia.org/wiki/Kalergi_Plan#:~:text=The Kalergi Plan (Italian: Piano,with other races via immigration.
 
Poslednja izmena:
Мени је ово, горе цитирано и подебљано, запело за око и убеђен сам да би за почетак

прво требали да утврдимо (на том простору од Лисабона до Хелсинкија, од Ирске до Кипра):

1. Које су то "европске вредности", шта су то "европске вредности", колико их има?

2. И затим када то утврдимо онда да видимо да ли се ЕУ уопште држи тих "европских вредности"

или их је и она напустила?
lepo mu se kaze da nece biti nikakve evro-azijske unije, ali puton je malo tvrd na usima, sve ove sankcije i satanizacija i opet kao da ima zapusene usi

lepo mu se kaze zavrci gas, na pogresnu stranu gledas z zapadnu - stranu, tvoj je istok, a ne zapad, padni nam u zagrlaj sa istoka, batal z zapad, ali nece da slusa

zamisli ti sad: porazis napoleona ili hitlera i opet bi sa eurobijom da sadis tikve? ne ide to nikako, ali bandoglavo rusko i dalje ne slusa da kinu i indiju treba hristjanizirati, a ne trulu evropu, u pogresnoj crkvi se moli

pa ako do sada nije shvatio, stvarno cemo ga zameniti

trebao je pre da zavrne gas i rata ne bi ni bilo, posmrzavala bi se ratoborna evropa, procvileli bi kerovi evropskih vrednosti
 
Poslednja izmena:
OK, idemo dalje sa temom: elem poljska bi da podeli ukrajinu sa rusijom umesto da je brani od rusa - kako sada to? da nisu naculi da granice NE POSTOJE?

Пољска војска хоће ће подели Украјину?! (ФОТО)


DA NIJE FEJK NJUZ?

Ово су кадрови пољских телевизијских прича снимљених у разним војним јединицама пољске војске. Ако боље погледате, можете видети мапу на зидовима - на њој је Украјина подељена на неколико великих делова.​

 
he is nicely told that there will be no Euro-Asian union, but the puton is a little hard on the ears, all these sanctions and satanization and again as if he has stuffy ears

he is told nicely to finish the gas, you are looking at the wrong side from the west - the side, yours is the east, not the west, fall into our arms from the east, the battle is from the west, but he will not listen

imagine now: you defeat Napoleon or Hitler and you would plant pumpkins with Eurobia again? it doesn't work at all, but the gang-headed Russian still doesn't listen to the fact that China and India should be Christianized, not rotten Europe, praying in the wrong church

so if he hasn’t figured it out by now, we’ll really replace him

he should have turned off the gas sooner and there would be no war, warlike Europe would freeze, dogs of European values would flourish


Evropa i racuna da ce ruska ratna odsteta u ukraini da bude dzaba gas sledexih 30 godina
Dok brat putin drzi kormilo ostace ovako


blekvotersi ce krknuti putina :tajna:
 
Evropa i racuna da ce ruska ratna odsteta u ukraini da bude dzaba gas sledexih 30 godina
Dok brat putin drzi kormilo ostace ovako
ne da nece da bude badava, nego ga nece biti nikako, rublje su prljave, kiselo grozdje, sledi smrzavanje, a rusi gas preusmaravaju u kinu koja ce da vlada svetom, i ne samo gas, nego i zIto, i djubrivo ----SLEDI GLAD!
 
Da ne otvaram novu temilicu, jer sam i ovu zamislio kao NSP - NOVI SVETSKI POREDAK serijal; pa, evo, da se izredjaju svi
sa linka:

World Government Summit 2022 Opens With “Are We Ready for a New World Order?” (VIDEO)


jen, dva, tri, ctiri:

  1. We recently heard Joe Biden say there’s a “New World Order” coming in a speech Biden Says There’s a “New World Order” Coming During Speech (VIDEO)
  2. Ukrainian official Kira Rudik said, “we fight for this New World Order.” WATCH: Ukrainian Official Kira Rudik: “We Fight For This New World Order”
  3. Australian officials declared we’re in the “New World Order.” WATCH: Australian Government Officials Declare We’re In The “New World Order”…
  4. Pope Francis called for a “New World Order” after the pandemic ends. Pope Francis Just Called for a “New World Order” When the Pandemic Ends
  5. We can add another “New World Order” mention at the World Government Summit 2022. the title of one session was called, “Are We Ready for a New World Order?”

malo li je, a? NSP - teorija zavere, a? hehehe
 
Ili su drzavne granice zacrtane jednom za svagda ili nisu, a moje stanoviste i stanoviste NSP je da nisu, mogu se menjati, i kao sto vidimo, menjaju se:
The US also made it clear that it wouldn’t recognize the referendum. State Department spokesman Ned Price said that the US "will not recognize the results of any effort by Russia or its proxies to divide sovereign Georgian territory."

Breakaway Georgian Region Planning Referendum To Join Russia


The leader of Georgia’s breakaway republic of South Ossetia has said he’s ready to take steps to join Russia, and a referendum is expected to be held within the next few months.


sta je ovo, repriza krimskog scenarija?
 
Ili su drzavne granice zacrtane jednom za svagda ili nisu, a moje stanoviste i stanoviste NSP je da nisu, mogu se menjati, i kao sto vidimo, menjaju se:
od Cehoslovacke su nastale Ceska i Slovacka, od SFRJ, su nastale 6+1 drzava itd; Ukrajinu sam zagovarao jos odavno da podelimo isto na 5 ili 6 drzava...naravno: pre i bez ikakvog rata, jer moje stanoviste je antiratno, da se razumemo, da udjemo u NSP ako moze bez ikakvih zrtava.

Temu sam otvorio - AUTORSKA [otvarao bih setove NSP tema, ili bih se samo nastavljao sa moderarorskim dopustenjem], ne da bih se ubedjivao, jer je jasno da ce realnost mnoge pregaziti, vec da bih na primeru evroazijskog saveza ponudio promenu granice azije i evrope:

jel, svima je poznato da je planina URAL granica evrope i azije, ali sada se pokazuje da ce to morati da se promeni, jer je jasno da RUSIJA vise nema iluziju da ce biti deo evropskih vrednosti, EU bezbedonosnog [nato], monetarnog, kulturnog sistema itd, vec da postaje deo cak osnova AZIJSKOG SAVEZA, vrednosti itd

DAKLE, gde je nova granica izmedju EVROPE I AZIJE?

Kako si ti to zagovarao da se Ukrajina podeli na 5-6 država?

Ko ste to vi pa da uđete u NSP?

Kako se ulazi u NSP?

Zar to nije "Klub" ?

Opet "Ti" nudiš neke granice Azije i Evrope (to je jedan kontinent EvroAzija,)

Ko si "Ti" ili "Vi" ????????????
 
  1. Kako si ti to zagovarao da se Ukrajina podeli na 5-6 država?
  2. Ko ste to vi pa da uđete u NSP?
  3. Kako se ulazi u NSP?
  4. Zar to nije "Klub" ?
  5. Opet "Ti" nudiš neke granice Azije i Evrope (to je jedan kontinent EvroAzija,)
  6. Ko si "Ti" ili "Vi" ????????????
  1. kao sfrj, kako- kako, ako nema, onda sam sa starim nikom vcbvc
  2. kako ko, pa svi redom navaljuju da udju, od jadnih ukra koji tvrde da se bore za nsp, do ostalih zapadnih zemalja [navodno se samo rusija bori protiv]
  3. idejno; zapad je skoro pa iskristalisao svoju ideju sa cbdc, nudi se kineski model socijalnog kreditnog vrednosnog sistema, pa ciji prevlada; ulazi se po odredjenim kriterijumima, koji ce biti jasni cim se vidi ciji model ce prevladati
  4. ne, klub je nesto elitno, a ideja treba da bude globalna, novi svetski poredak
  5. ja kada sam isao u skolu, bila su 2 kontinenta
  6. ja sam adam, prvi covek i ta distanca mi omogucava da najbolje sagledavam stvari
 
  1. kao sfrj, kako- kako, ako nema, onda sam sa starim nikom vcbvc
  2. kako ko, pa svi redom navaljuju da udju, od jadnih ukra koji tvrde da se bore za nsp, do ostalih zapadnih zemalja [navodno se samo rusija bori protiv]
  3. idejno; zapad je skoro pa iskristalisao svoju ideju sa cbdc, nudi se kineski model socijalnog kreditnog vrednosnog sistema, pa ciji prevlada; ulazi se po odredjenim kriterijumima, koji ce biti jasni cim se vidi ciji model ce prevladati
  4. ne, klub je nesto elitno, a ideja treba da bude globalna, novi svetski poredak
  5. ja kada sam isao u skolu, bila su 2 kontinenta
  6. ja sam adam, prvi covek i ta distanca mi omogucava da najbolje sagledavam stvari

Ajde ti za početak uđi i samosepozovi u neki prestižni američki KLUB, pa da te pitamo za dragoceno iskustvo kako si to uspeo !

Ono, da se i mi ufuramo na istu foru...
 
Ajde ti za početak uđi i samosepozovi u neki prestižni američki KLUB, pa da te pitamo za dragoceno iskustvo kako si to uspeo !

Ono, da se i mi ufuramo na istu foru...
ja razumem da se nsp jos nije iskristalisao, ali tebi je brate eu nabila komplekse kao da je neki elitni klub

halo, nsp je globalno selo, kakav crni elitni klub, gradjanski ili koji vec!~ a eu cemo da rasturamo polako, dosta vas je tlacila, i nabijala vam komplekse... ima da ih pretvorimo u zemlje treceg sveta sve te eu seronje... putine zavrnuo si gas, zabranio 'ranu i djubrivo da se izvozi? ok, dobar mali. samo za rublje, vragovima, pas im mater dzukacku!
 
Poslednja izmena:
ja razumem da se nsp jos nije iskristalisao, ali tebi je brate eu nabila komplekse kao da je neki elitni klub

halo, nsp je globalno selo, kakav crni elitni klub, gradjanski ili koji vec!~ a eu cemo da rasturamo polako, dosta vas je tlacila, i nabijala vam komplekse... ima da ih pretvorimo u zemlje treceg sveta sve te eu seronje

Aha, nisam znao da to tako ide. Globalizmom upravljaju globalni seljaci. Jel to neka svecka zadruga, ono drugarski i zadrugarski se vrši preraspodela između komšija i rođaka ???
 

Back
Top