Noz u srcu

Ne znam bas za to ja sam ti opasno zlopamtilo pamtim i svaku rijec,ruzan pogled,hladan dodir...mislim strasno sam okrutan!:D heeh nista ne oprastam nista ne zaboravljam jer ne mogu pokusavao sam ali ono stoji i ono najdalje i najblize ne volim sebe zbog toga ali sta cu ogromno sam ZLOPAMTILO!:D
 
Ja oprashtam, ali shto je osoba bitnija u mom zivotu, to teze zaboravljam.
Okrecem se i odlazim, makar crkla. To je uglavnom jache od mene.
Koja je granica koju postavljate preko koje nikad ne bi preshli? Shta moze da vas izbaci iz koloseka i tako razochara?
Mene laz, i svi ostali oblici navedene (prevrtljivost)...
 
Pa ne znam mozda je to samo veci doprinos kuci, mislim nece rasipat okolo da trosi po motelima hotelima i tako to!:D ima gdje ima cim ima s kim usteda plus i zaradjuje ne mozes tako nesto uskratiti! nikako :D
 
Ne mogu da oprostim izdaju u smislu da me neko ostavi onda kad je gusto, ne mogu da oprostim kukavichluk i preteške reči.
Nisam zlopamtilo, nisam nikad ni bio.
Ljutim se, besnim, razočaram se, bude mi teško a onda se ohladim i osoba za mene prestane da postoji.
 
Da li se granica za toleranciju tudjih greshki vremenom pomera?
Tj. da li vremenom imamo sve manje tolerancije za nechije postupke, i ako je tako zashto?

Pomera se i u jednom i u drugom smislu.
Za postupke onih koji su mi bliski imam vise tolerancije, za one koji mi nisu bliski, manje.
Zašto...
Zato što nisam savršen i što smo svi samo ljudi koji greše i ako smo bliski, imaću veću širinu, više tolerancije zato jer sam odavno izabrao da mi ta osoba bude bliska, dakle, prihvatio i njene loše osobine.
A za ostale koji nisu bliski....nemam volje ni da gradim sliku o njima ako će vrlo brzo da se potrude da mi dokažu da su idioti.
 
Ја нисам злопамтило, али сам ПАМТИЛО! :wink:
Значи, СВЕ памтим и ништа не заборављам...мада преко многих ствари прелазим (што значи - кад пређем преко тога, онда то више ии не спомињем).

Da li se granica za toleranciju tudjih greshki vremenom pomera?
Tj. da li vremenom imamo sve manje tolerancije za nechije postupke, i ako je tako zashto?

Моје лично искуство је да је тачно да се граница за толеранцију туђих грешака помера, али у обрнутом смеру од оног који си ти навела.

Значи, код себе примећујем све већу способност да толеришем туђа различита понашања и ставове, да мирно пређем преко тога, и да више не очекујем савршенство ни од себе ни од других.
 
Pomera se i u jednom i u drugom smislu.
Za postupke onih koji su mi bliski imam vise tolerancije, za one koji mi nisu bliski, manje.
Zašto...
Zato što nisam savršen i što smo svi samo ljudi koji greše i ako smo bliski, imaću veću širinu, više tolerancije zato jer sam odavno izabrao da mi ta osoba bude bliska, dakle, prihvatio i njene loše osobine.
A za ostale koji nisu bliski....nemam volje ni da gradim sliku o njima ako će vrlo brzo da se potrude da mi dokažu da su idioti.


Отприлике то.
 
Ne mogu da oprostim izdaju u smislu da me neko ostavi onda kad je gusto, ne mogu da oprostim kukavichluk i preteške reči.
Nisam zlopamtilo, nisam nikad ni bio.
Ljutim se, besnim, razočaram se, bude mi teško a onda se ohladim i osoba za mene prestane da postoji.

uh kritichno mi samo ono za teshke rechi... znachi, moracu da pazim na rechnik sa tobom...:lol::p
 
Ne mogu da zaboravim neke dogadjaje, neke gestove, neka ponasanja prema meni, neke stvari vezano za detinjstvo, neke postupke drugih ljudi, bilo one dobre ili lose,....
Ja retko kad oprastam, ali uglavnom NIKAD ne zaboravljam!!! NISTA!!! sve pamtim!!!
 
da li to treba da znaci da svako ko je prevario jednom sigurno ce ponovo?
pa dalje da prevaru ne treba uopste oprastati, nego sec po odnosu?
(o fizickom nasilju necu ni da pricam)
 
da li to treba da znaci da svako ko je prevario jednom sigurno ce ponovo?
pa dalje da prevaru ne treba uopste oprastati, nego sec po odnosu?
(o fizickom nasilju necu ni da pricam)

Ne mora prevara u vezi da bude jedina stvar koja nas zaboli. Ja bih se pre slozila sa lyon69...izdaja...Jer obuhvala mnogo situacija...

Neke stvari recimo oprashtamo bez problema prijateljima, ali ne i partnerima sa kojima smo. Ima tu mnogo shtiva koej obuhvata ova tema...
 

Back
Top