Novosadski odbor SNS predložio Vučića za premijera

Не видим шта је ту проблем. И садашњи председник је своју посланичку каријеру започео као студент.

И, видиш да је то добар пут.
Е али он је јединствен и непоновљив случај, као право КосовЕ на независност. Пробај негирати аргумент! :namcor:
 
Nije jasno je li skraćuje predsednički mandat ili ne skraćuje.
Ali ovo što je predložio novosadski odbor valjda se suviše rano, ako namerava da čeka istek mandata.
Ма какво скраћивање... Имају довољно посланика да сами направе владу за три дана, и свеједно искористе 89 од 90 дозвољених...

Скупштински избори ће бити пре председничких, да би вођа могао да буде мандатар.
Неколико месеци касније ћемо имати реконструкцију владе да би се вођа преселио у премијерску фотељу и то је све.
 
Za to teba prvo osvojiti 2/3 u parlamentu.

Trt!

🐈
Посланици се код нас бирају на листама, па су лако заменљиви.

Постоје и другачија решења, да иду само са својим именом и презименом, па ако се шта деси, поново се одрже избори да би се место попунило.

Тако да ће се број посланика наћи лако. Треба референдум успешно спровести, мада то сада није тешко. Потребна је проста већина изашлих. Нема више потребе да пола бирачког тела буде за нешто.
 
images
 
Ма какво скраћивање... Имају довољно посланика да сами направе владу за три дана, и свеједно искористе 89 од 90 дозвољених...

Скупштински избори ће бити пре председничких, да би вођа могао да буде мандатар.
Неколико месеци касније ћемо имати реконструкцију владе да би се вођа преселио у премијерску фотељу и то је све.
Ne moraju da budu izbori za parlament da bi av prešao na mesto premijera. Nisu bili ni da bi Mazut postao premijer.
 
Ne moraju da budu izbori za parlament da bi av prešao na mesto premijera. Nisu bili ni da bi Mazut postao premijer.

Pa to mu je neka "sigurica" trenutno, Ćuro od sutra dide da registruje auto, a (žv)alavi će preuzme "dužnost". Predsedničke onda odlaže koliko može, ionako se već igro predmijera, sad bi to valjda zvalo premsednik... al i ta će se računica pokvariti.
 
Pa to mu je neka "sigurica" trenutno, Ćuro od sutra dide da registruje auto, a (žv)alavi će preuzme "dužnost". Predsedničke onda odlaže koliko može, ionako se već igro predmijera, sad bi to valjda zvalo premsednik... al i ta će se računica pokvariti.
Da. Brnaba postaje VD predsednik. Jedino nisam siguran koliko po ustavu može da traje vd stanje a da se ne raspisuju izbori.
 
Da. Brnaba postaje VD predsednik. Jedino nisam siguran koliko po ustavu može da traje vd stanje a da se ne raspisuju izbori.

Čale realno mož samo da bude WC preCednik, i ta fotelja koju trenutno jaše je ukradena. Sad nek se sigraju kako oće, al ako ne budu odgovarali za ta lažna predstavljanja, mi treba i zvanično da menjamo ime u Zemlja Mentolija.
 

Back
Top