Novogodišnja čarolija

MOZAIK TREŠNJA

Početnik
Poruka
9
Polako nas obavija duh nove godine ,novogodišnje čarolije, ako dopustiš mogu ti doneti radosti i pored svih problema tekuće godine.Najveće radosti porodice kićenje novogodišnje jelke ,kupovina novogodišnjih ukrasa, drugih dekoracija i poklona .Kupovina hrane ,garderobe i sve ono što ovaj dan čini veseo.Moja deca već odavno traže da se jelka izvadi iz kutije i da krenemo sa radostimakićenja postavljanja njihovih omiljenih igračaka nove godine deda mraza(prošlogodišnjeg bajkera deda mraza) ,irvasa i prispelih čestitki iz inostranstva pored okićenje jelke .Danas sam našla prave novogodišnje čarolije na ovoj stranici i ostala bez texta
Najviše me oduševila seoska idila kućica koja je osvetljena pokrivena snegom i obavijena novogodišnjom čarolijom.Večeras pada prvi pravi sneg ,deca su bila napolju da se grudvaju i novogodišnje čarolije počinju...
Treba iskoristiti ove životne radosti jer život je samo jedan..

Poslednja izmena:

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
O tvojoj pripremi za novu godinu.Kitiš li jelku,kako se pripremaš za novu godinu i božić.Šta voliš da li osećaš potrebu da okitiš svoj životni prostor itd. Pozdrav.:bye:
Uh...ne bih da ti ubijem temu na početku. Život u Srbiji je ubio novogodišnju čaroliju. Naučio me da svaka godina donosi gore stvari tako da ne vidim neki razlog za slavlje. Zadnja Nova godina kojoj smo se radovali je bila 2000. Uzalud...
Bolje da neko drugi piše :think:

mirjjana83

Početnik
Poruka
10
Evo ja cu da pisem posto ja obozavam novogodisnju caroliju ,sto podrazumeva celokupnu euforiju bas kao sto je mozaik tresnja opisala.Ja bih samo jos dodala pored poklona, jelke, hrane, i novodisnji vasar, okiceni grad, velike jelke na trgovima ,svi su u zurbi ,jure sve je puno i sve je okiceno i svetluca.Meni to pricinjava zadovoljstvo jer me ponese takva atmosfera guzva i gungula.Pored toga jos se i planira gde cemo provesti to vece da nam sledeca godina bude kao i sam docek,onda jos i zelju koju cemo to vece pozeleti......Ja to volim,volim da biram poklone,volim da obilazim prodavnice poklona,i bas zbog toga volim decembar i januar.Januar zbog bozica i srpske nove godine i brdo hrane koja nam je ostala od doceka :-)

crveni oblak

Elita
Poruka
19.116
Polako nas obavija duh nove godine ,novogodišnje čarolije, ako dopustiš mogu ti doneti radosti i pored svih problema tekuće godine.Najveće radosti porodice kićenje novogodišnje jelke ,kupovina novogodišnjih ukrasa, drugih dekoracija i poklona .Kupovina hrane ,garderobe i sve ono što ovaj dan čini veseo.Moja deca već odavno traže da se jelka izvadi iz kutije i da krenemo sa radostimakićenja postavljanja njihovih omiljenih igračaka nove godine deda mraza(prošlogodišnjeg bajkera deda mraza) ,irvasa i prispelih čestitki iz inostranstva pored okićenje jelke .Danas sam našla prave novogodišnje čarolije na ovoj stranici i ostala bez texta
Najviše me oduševila seoska idila kućica koja je osvetljena pokrivena snegom i obavijena novogodišnjom čarolijom.Večeras pada prvi pravi sneg ,deca su bila napolju da se grudvaju i novogodišnje čarolije počinju...
Treba iskoristiti ove životne radosti jer život je samo jedan..

Treba iskoristiti sve zivotne radosti, ali je sasvim diskutabilno pitanje sta je za koga zivotna radost. Ovo sto si ti opisala za mene je notjna mora potrosackog drustva i ne nalazim nikakvu radost u njoj pa cak je i moje malo dete totalno ravnodusno prema celoj kitnjastoj pompi u vezi za pomenutim proslavama. Ali zato, nalazimo mnogo zivotnih radosti u ovom periodu koju oni sto ko bez dushe jure da nabave zhdranjac i ukrase previde sasvim. :D

crveni oblak

Elita
Poruka
19.116
Pred svake novogodisnje praznike sam pod utiskom onoga sto vidim kad izadjemo u setnju: mame i tate koje vuku decu u nekakve kupovine, deca smorenih izraza lica, oce da se igraju, a ne da budu ko cegeri koji se cimaju tamo amo po radnjama. I svi oni koji tako rade misle da se bave porodicnim radostima slavlja.

m1arina

Početnik
Poruka
12
jao!!!! pa šta se desilo sa božićem i novom godinom? svi da gledate 4 duha božićna : ) .pa ništa lepše tokom godine nego kada dođe ovaj perijod sa okićenim gradom ,terasama ,kućama.Svi se pitaju koja je boja ove godine aktuelna ,dokupljuju se ukrasi i vade stari.Deca se raduju jelkama i igračkama i što je naj važnije pamte svoje prve jelke i poklone pod njima ukrase kod baka koji se gledaju satima .Mirisnim kolačima od cimeta... nemoj te sve odbaciti pa šta nam ostaje ? šta će deci ostati ako se i ta čarolija izgubi?

crveni oblak

Elita
Poruka
19.116
jao!!!! pa šta se desilo sa božićem i novom godinom? svi da gledate 4 duha božićna : ) .pa ništa lepše tokom godine nego kada dođe ovaj perijod sa okićenim gradom ,terasama ,kućama.Svi se pitaju koja je boja ove godine aktuelna ,dokupljuju se ukrasi i vade stari.Deca se raduju jelkama i igračkama i što je naj važnije pamte svoje prve jelke i poklone pod njima ukrase kod baka koji se gledaju satima .Mirisnim kolačima od cimeta... nemoj te sve odbaciti pa šta nam ostaje ? šta će deci ostati ako se i ta čarolija izgubi?

Ako ne vidis cega sve ima na svetu osim novogodisnjeg kicheraja, onda si stvarno siromasan duhom. :(
Inace, deca se raduju paketicima jer vole slatkise i igracke, a besomucnom kitjenju, prezhderavanju i napijanju, usiljenom novogodisnjem programu na tv ili vecernjoj toaleti na proslavama van kutje raduju se samo odrasli (a bas i nije neki provod :roll:) pa vremenom pocnu sve te jurnjave da primecuju i njihova deca i uhstimaju se u sistem, ali to im je nametnuto, a ne prirodno interesovanje.

Prosle godine kad sam pitala dete oces da kitimo jelku? Ona je pitala zasto. Ja odgovorila: pa samo pitam, vidim da svi to rade pa mozda hoces i ti. Ona je odgovorila necu. Ja pitala a sta hoces. Odgovor je bio: hocu sanke. Za te sanke nam nije bila potrebna novogodisnja pompa i histerija, nego samo jedan dobar sneg i omanji breg. Eto radosti. :D

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.