Novo u NS - Tandem Padobranski Skokovi !

Mungoss:
mackica ns:
Evo, pitam ozbiljno - jel' bolje da dam pare na bandži, ili na padobranca?

Jos pitas! Tamo gledas u beton sa visine od 50-60 metara, a iz aviona skaces sa 3000m :D
Pogledaj malo sajt pa razmisli, necu ni na koga da uticem, ali zna se sta je prava stvar :arrow: www.tandemjump.co.yu

Naravno da su nebeske brazde lepse, ovu sam uslikao prosli vikend minut pre mog skoka :D

Vidimo se, ali u drustvu s oblacima :D
Tomin, iz kojeg ste ovo cuda iskakali?
 
je l daju i pelene dok skacem, sta ako se upiskim iil ukakim od straha pa ono probije...shta ce jadne ptice i ljudi pomisliti
ne smem ni da jedem pre toga.
?
izvini svi su me oterali moram na tebi da se izivljavam dobri padobranche.
sta ako pocnem da vatam zgodnog padobranca i on me shutne kao bezi navalentna rospijo
angazovacu advokate da dokazu ha ako poginem. da bih bila neduhovita onda mogu posthumno te pare da uloze u sahranu da imam bolji kovceg. ili kremaciju
da li placamo nekakvo osiguranje?
mada ja bi probala ako nije mnogo strashno
 
underwater:
?:
uaaa lokalpatriotiyam uaaaaa

na ovom forumu ima prevish enovosadjana. nisu mi ostali u lepom secanju. foliranti
hihihiii 8)

?:
dakle mackice je l ti oces da skaces, ako nemash drugare i ako se ja odlucim da budemo ekipa i da ushtedimo koji evro

a da se potrpamo svi, djumle pod jedan padobran?...

svako po 10 evra :wink:

haha moze
 
Upravo tako - jednom citaocu CKM-a dajemo besplatan skok.

Sto se tice lekarskog... ponovicu 1000ti put.
Nepotrebno je! Skacete sa covekom koji ima 5000 skokova i oko 25 godina iskustva.
Ni jedan zakon u padobranstvu u UK ili USA to ne trazi vec godinama da ne kazem decenijama.

U vezi sam sa Direktoratom Civilnog Vaduhoplovstva i cujem da se spremaju da batale taj deo oko lekraskog iz naseg zakona, jer smo jedini na svetu koji to trazimo.

Ljudi, pa nije skok odlazak na mesec.
Ko je skakao zna, a neko ce tek saznati.
Nije to strah od kog se umire ili puca srce i slicno !

Ako moze da skoci baba od 76 ili 80 i nesto godina i da njoj nista ne bude . . .

Ko je asmaticar i sl. naravno da treba da poprica sa lekarom, ali neko ko nije srcani bolesnik nema razloga za strah da ce mu se nesto lose dogoditi.

A to sto je u pitanju 3000m . . . pa u tome je i fora sto se odma skace sa te visine, a ne za 50-60 skokova. 3000m se nista ne razlikuje od 1000m sem u manjem pritisku. Ako je neko balav - prodisace :D

Ako ima jos pitanja, rado cu odgovoriti na sva.
 
Ako neko dodje da skace znaci da ima bar 18 godina, sledi da je punoletan(a).
Naravno da skace na svoju odgovornost.

Kad sedas u kola, da li vozis na odgovornost svog instruktora koji te je obucio pre nekoliko godina i na odgovornost lekara kod kog si prosla lekarski? ? ?

Ne znam za slucaj da neko nesto radi na neciju drugu odgovornost.

To je tvoja odluka.
Mislis li da covek koji sa tobom skace zeli da ti se nesto dogodi?

U cenu ulazi i osiguranje, to je sve sto kao organizator mogu da uradim, pored svih ostalih mera bezbednosti koje su propisane zakonom.

LJUDI !!! Nisam ja izmislio da se ne radi lekarski, vec tako stoji u zakonu!!!!!

Ko zeli moze slobodno da uradi lekarski pregled, i to mu niko ne brani.
Potrosice 30 evra i dva dana po 10 sati u redovima po domu zdravlja, i na kraju ce da dobije papir da je sposoban.

Samnom skacu ljudi koji imaju dioptriju 4, neki nemaju stereo vid. . .

Nekad je lakse jednostavno reci "Bojim se" nego traziti objasnjenja zasto je drzava napisala takav zakon, i sve ostale drzave na svetu.

Jedan primer: moj drugar je tandem master na Novom Zelandu.
Trenutno je u NS, pa sam ga pitao kako stvari stoje.
Kaze mi:"Obuka traje: 4 minuta dok ne stignemo od poslovnice do aerodroma i jos 4 minuta dok ne obuku kombinezon i opremu".

Skacu babe, dede, slepi, gluvi, nepokretni . . .
I zamisli - zivi su !
 
Mungoss:
Ako neko dodje da skace znaci da ima bar 18 godina, sledi da je punoletan(a).
Naravno da skace na svoju odgovornost.

To je sve što me je zanimalo, nisi morao dalje da kucaš.

Mungoss:
Kad sedas u kola, da li vozis na odgovornost svog instruktora koji te je obucio pre nekoliko godina i na odgovornost lekara kod kog si prosla lekarski? ? ?

Ne, vozim na svoju odgovornost jer me je instruktor obučaovao 40 časova pre tri godine (a ne 4 minuta) i od tada nisam prestajao da vozim

Mungoss:
Ne znam za slucaj da neko nesto radi na neciju drugu odgovornost.

To je tvoja odluka.
Mislis li da covek koji sa tobom skace zeli da ti se nesto dogodi?

Mislim da bi morali da budete odgovorni ako se nešto desi jer mi 4 minuta obuke i skakanje bez lekarskog uverenja ne ulivaju poverenje u vas!

Mungoss:
U cenu ulazi i osiguranje, to je sve sto kao organizator mogu da uradim, pored svih ostalih mera bezbednosti koje su propisane zakonom.

A šta se tačno osigurava?

Mungoss:
LJUDI !!! Nisam ja izmislio da se ne radi lekarski, vec tako stoji u zakonu!!!!!

Ko zeli moze slobodno da uradi lekarski pregled, i to mu niko ne brani.
Potrosice 30 evra i dva dana po 10 sati u redovima po domu zdravlja, i na kraju ce da dobije papir da je sposoban.

Samnom skacu ljudi koji imaju dioptriju 4, neki nemaju stereo vid. . .

Neki imaju astmu, neki zatvor, a neki slabo srce!

Mungoss:
Nekad je lakse jednostavno reci "Bojim se" nego traziti objasnjenja zasto je drzava napisala takav zakon, i sve ostale drzave na svetu.

Nije stvar u strahu ve' u tome da neki ljudi ni neznaju da su nesposobni za tako nešto jer po mom skromnom mišljenju tandem padobranski skokovi nisu isto što i vožnja kola

Mungoss:
Kaze mi:"Obuka traje: 4 minuta dok ne stignemo od poslovnice do aerodroma i jos 4 minuta dok ne obuku kombinezon i opremu".

I dakle obuka se sastoji u oblačenju kombinezona i opreme! U tom slučaju se ne stidim da glasno kažem: NE VERUJEM VAM I BOJIM SE DA SKAČEM SA VAMA! Eto...

Mungoss:
Skacu babe, dede, slepi, gluvi, nepokretni . . .
I zamisli - zivi su !

Do sada su bili...
 
Grdoje je u pravu. Niko Vas ne tera!

Obuka se sastoji u sledecem:
1. Objasne Vam kakav polozaj tela da zausmete na vratima.
2. Tandem master Vam na prizemljenju kaze "Podigni noge"

Ocigledno nisi razumeo prednost i sustinu tandema.
Pogledaj sajt, jer ne mogu sada sve to sto stoji na sajtu da prepisujem.

Ako budes imao nekih dodatnih pitanja - stojim ti na raspolaganju, a dotle procitaj sta pise na sajtu.

Znam da je tesko ukapirati zasto je to sve tako iz razloga sto to ovde jos niko nije radio, i totalno je nepoznato ljudima u Srbiji.

Ceo svet praktikuje ovakav nacin skakanja, ne razumem cemu tolika sumnja.
Ko mi ne veruje neka pogleda strane sajtove.
 
opustite se ljudi, padobranstvo je divan sport i imate priliku da na mala vrata udjete u taj divan svet :D :D

tandem skok je upravo to, skacete sa iskusnim starijim padobrancem kao PUTNIK i samo putnik. vase je samo da se opustite i uzivate, sve ostalo radi do samog prizemljenja vas pilot-padobranac :D

u moje vreme nisu postojali tandem padobrani pa sam ja obuku za padobranca zavrsio ovako:

u vreme dok se slavio prvi maj, na sportskom aerodromu cenej se kampovalo tokom celog praznika i pocetnici su nakon tromesecne obuke i fizickih priprema prvi put skakali. kako? u 6 ujutro kada nema vetra, cak i uz slabiju kisu, oblacili smo vojne nepromocive kombinezone i padobranske cizme do kolena sa udlagama, na ledja padobran, opet vojni - desantni, a na grudima rezervni padobran. pa kad te stegnu sa gomilom kaiseva, u kombinezonu, sav sapet, ni hodati normalno nisi mogao, pravac u avion. nalet iznad NJIVE a ne iznad aerodrome, pa noga u dupe i pravac u duboko oranje. retki su stizali na travu!!! vecina je stizala blatnjava do usiju, punih ruku kupole, koja se pola vukla za njim, iscrpljeni od hodanja po 500-800 metara od mesta pada pa do padobranskog starta ali USHICENI ODUSEVLJENI SRETNI...............

TAKO JE BILO U MOJE VREME, TAKO SAM POCEO PRE DVADESETPET GODINA I JA. imam 21 skok na sa desantnim padobranima tj na prinudno dejstvo, pa sam tek onda dobio skolski padobran ps-02 sa okruglom kupolom sledecih 30-tak skokova, pa prvi sportski padobran ps-06, opet okrugla kupola koja ide brze vertikalno nego horizontalno:))) pa tako jos oko 100 skokova i u slucaju da si dobar sportski padobranac dobijas prvi padobran tipa krilo..ps-11. neciju staru ispucanu kupolu:((

a danas:

dodjes kao gospodin, ne moras da se boris da te ubace u startnu listu nego se samo javis dezurnom nastavniku padobrancu, koji te uputi u najosnovnije sto treba da znas ZA PUT, drugi padobranac spakuje padobran, donese ti kombinezon, kacigu i brile, opremi te, povede za ruku u avion, poveze te za svoj padobran tj sistem veza i JUMP :)))

PRIZEMLJENJE KAO SKOK SA STOLICE, PRECIZNOST DO 1 M, NEMA BLATA, FRKE, SAMO UZIVANJE:))))

sta ce te vise, jel moze i sokic :)))
 

Back
Top