Quantcast

NOVO SRPSKO ORUZJE, SRPSKI TENK М-20UP-1

Arkania

Poznat
Poruka
9.075
Srbi prave svoj tenk budućnosti!

Tim mladih domaćih i inženjera iz Srpske dizajnirao i osmislio modernu platformu za oklopna vozila. Predviđene inovacije za veću efikasnost i bolju bezbednost posade. Platforma tenka imala bi i elektro-motore na svakom točku

PROIZVODNjOM tenka "M84", bivša Jugoslavija, nakratko, vinula se u sam svetski vrh namenske industrije. Danas, tri i po decenije kasnije, grupa od 30 mladih stručnjaka, inženjera, samostalno, odlučila se da dizajnira i konstruiše novi srpski tenk "M-20 UP1". Svoju ideju, sa mnogim inovacijama, ponudili su državi na nedavno održanom sajmu naoružanja "Partner 2015".
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn....html:556036-Srbi-prave-svoj-tenk-buducnosti-
http://sputniknews.com/europe/20150710/1024464826.html

Nema veze sto nemamo ni za plate/penzije moramo se i mi trkati sa Rusima i Amerima u naoruzanju.
Kad dobijemo S-300, SU-29 one helokoptere eto nas opet 4-ta armija Evrope
:D

Prilozi

Poslednja izmena:

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
8.250
Necu da ratujem. Kad ne mora Svajcarac, necu ni ja.
Не бих ни ја да ратујем, али хоћу да свако физички и психички способно мушке одслужи војни рок, и да држава буде наоружана до зуба. Кад то буде на нивоу, можемо бити мирни да с нама нико неће ратовати, а до тада гледам на све нас као на дивљач која само чека неког Фердинанда да пусти керове и дивље Србе припреми за одстрел.

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.611
Дезертерти у души и срцу, најблајбингеровасте се само на на нацрт овог евентуалног тенка. Не бојте се, нико од вас неће ни да прође близу њега. Борите се ви под "јорган планином", јер "бежанова мајка не плаче"

Поздрављам покушај инжењера и надам се да у сарадњи да Русијом ово може да буде једна од домаћих и извозних варијанти.

motorheadsd

Ističe se
Poruka
2.326
ово неће даље од папира;)
Наравно да неће јер смо окупирана земља.
Чак ни за време СФРЈ а ни за време Слобе није нам било дозвољено да се адекватно наоружамо.

Кад кажем адекватно наоружамо мислим на употребу свих ресурса, интелектуалних и материјалних, у развоју нових система наоружања.

Пример за то је ракета дугог домета која је пројектована на катедри за војно машинство, на Машинском факултету у Београду.
Вођа пројекта је био покојни проф. др Ђорђе Благојевић. Иначе велики човек, патриота! О том пројекту, између осталог, говори и овде:

Пројекат је одбио ВТИ са аргументацијом/изговором да Србија не поседује довољне количине азотне киселине (оксидатор код ракета на чврсто гориво) што је тешка будалаштина и увреда интелигенције! Касније је пројекат био у завршној фази реализације у Либији, мало пре него што је Либија окупирана и уништена.

Тако да тек дефинитивно данас о неким развојним пројектима, па чак и у цивилном сектору а камоли у војсци, можемо само да сањамо!
Али нека је родољуба и паметних људи па кад се ослободимо и обрачинамо са домаћим издајницима да градимо војску изнова!

shebronski

Poznat
Poruka
7.501

Tim mladih domaćih i inženjera iz Srpske dizajnirao i osmislio modernu platformu za oklopna vozila. Predviđene inovacije za veću efikasnost i bolju bezbednost posade. Platforma tenka imala bi i elektro-motore na svakom točku

PROIZVODNjOM tenka "M84", bivša Jugoslavija, nakratko, vinula se u sam svetski vrh namenske industrije. Danas, tri i po decenije kasnije, grupa od 30 mladih stručnjaka, inženjera, samostalno, odlučila se da dizajnira i konstruiše novi srpski tenk "M-20 UP1". Svoju ideju, sa mnogim inovacijama, ponudili su državi na nedavno održanom sajmu naoružanja "Partner 2015".
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn....html:556036-Srbi-prave-svoj-tenk-buducnosti-

Nema veze sto nemamo ni za plate/penzije moramo se i mi trkati sa Rusima i Amerima u naoruzanju.
Да, а следеће године лансирирамо свемирску станицу, коју потом изнајмљујемо Русима и Америма на коришћење.

Реалније је (ставити шта год хоћеш) него да направимо тенк.

blooser

Poznat
Poruka
9.928

Jel sad kopiramo opet ruski tenk, ili americki?

pivosok

Elita
Poruka
21.279

5 miliona . hahhaha. Jos koliko bi kostao razvoj . leopar 2 a6 7 miliona

Хусар

Poznat
Poruka
8.805
Колико само има драмосератора и празноглаваца на једном месту !

Да би држава била богата и јака а народ срећан и задовољан треба да се ускладе само две ставри.
1. Јака војска
2. Јак и одан пријатељ и савезник.

Ово под један немамо уопште и зато само сада у таквој ситуацији кавој јесмо а то је да немамо ни економију, ни пара, ни будућност а ни прошлости.
Ово под два имамо и то најјачу и најкопетентнију и најбогатију државу данашњице а то је Русија.

Закључак сами извадите. Оном ко не жели да живи у богатој и јакој држави срећан пут и нек тражи где му је лепше. Ко неће да служи своју војску, Српску Армију, нема шта да тражи овде и нек се чисти на време.

А Русија неумољиво долази на Балкан. У томе је више нико не може спречити а најмање некакав траљави и буђави НАТО пакт.

И још нешто. У будућности више се никада неће догодити да неко може да седи на 2 столице или да буде неутралан на месту на ком се налази Србија а то је најпрометније парче територије на свету Вардарско-Моравска котлина.

Они који нису способни да одговоре изазову и који би да се селе дајем сугестију да се на пример преселе у Шведску. То је "богата" држава пуна исламиста која само што није прокључала и у којој има 30 дана годишње пролећа и исто толико јесени ... остало је зима и зима -50.
Ако неће у Шведску нек иде у Немачку која ће да би опстала у потпуности зависти од увоза. Од енергената, рудног богатства, до сировина и свих могућих ресурса па чак и хране јер је централна-европска низија "житница Европе" готово потпуно затрована.
Ако неће ту нек се пресели у Папу Нова Гвинеја или рецимо Малдиве ако има 15-20 кила злата или .... или ... или ...

Србија је једна једина и сви се отимају да је имају. И зато ће остати српска са најачом армијом у Европи. Руска армија и држава се ту не убраја јер је одавно прерасла Европу а као најјача светска сила увек ће бити уз Србију.

Poslednja izmena:

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.418

Ovo nije ni idejni projekat. Igrala se deca u ACad-u
Postajemo ko hrvati...nacrtamo tenk i prozivamo susede :lol: da smo tenkovska sila and industria

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.548
Da li ste imali u vidu i znacaj za Metalsku industriju , koju su , inace , "veoma uspesno doveli gde jeste razni experti" ...?
Ovaj projekat se ne zapocinje bez finansijske konstrukcije koju bi morala da proprati neka domaca Banka , a s` obzirom da smo tanki sa domacim bankama , koje su , opet , "veoma uspesno odradili experti" i ovo je jedan od niza problema za resavanje ...
Metalski kompleks , gradjevinarstvo , elektro - tehnicka struka , bankarski sistem ...sve to su prdispozicije za jedan ozbiljan Projekat .
Drzava duguje preko 140 miliona "samo" vojnim penzionerima , zajedno sa osnovnim dugom , kamatom , troskovima parnicenja...Naravno , "zahvaljujuci - expertima" .
Na zalost , ali bez toga , izmedju ostalog , ni od "Novog tenka" , bojim se , nema mnogo u realnom zivotu .

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.234

drago mi je za te mlade inženjere što su ispunili svoj dečački san
samo bih više voleo da imamo bar upola inženjera za početak koji će dići poljoprivredu a ne za smrt

izvozili smo mnogo pušaka i koječega smrtonosnog po belom svetu
VRATILO NAM SE!

mi smo fabrika smrti
ne očekujte ništa dobro...

- - - - - - - - - -

Колико само има драмосератора и празноглаваца на једном месту !

Да би држава била богата и јака а народ срећан и задовољан треба да се ускладе само две ставри.
1. Јака војска
2. Јак и одан пријатељ и савезник.
.
gladan vojnik je nikakav vojnik
ali kako to objasniti ličkom gusaru?
ajmo pesmom...

otpade mi dugme
sa vojnog kaputa
ušila ga cura lička
otpala joj ...

- - - - - - - - - -

5 miliona . hahhaha. Jos koliko bi kostao razvoj . leopar 2 a6 7 miliona
8 miliona košta Španac, tramvaj za potez Ustanička - Blok 45
pitaj Djilasa

- - - - - - - - - -

Treba uvesti ponovo služenje vojnog roka i da se maknu oni migranti iz kasarni. Odrastaju nam generacije muškaraca koji neće znati pušku da rasklope.
ne ratuje se više puškama
samo odeš po bojni otrov kod Matijevića i daš deci

- - - - - - - - - -

Jel sad kopiramo opet ruski tenk, ili americki?
severnokorejski...

- - - - - - - - - -

Napravite prvo ako mozete kavlitetan tiganj i serpe.
a šerpe i lonce smo izbušili kod Slobe za Zoranove spasonosne šetnje

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.234
Дезертерти у души и срцу, најблајбингеровасте се само на на нацрт овог евентуалног тенка. Не бојте се, нико од вас неће ни да прође близу њега. Борите се ви под "јорган планином", јер "бежанова мајка не плаче"

Поздрављам покушај инжењера и надам се да у сарадњи да Русијом ово може да буде једна од домаћих и извозних варијанти.
ma šta napriča...
da napravimo pa da prodamo
da nisi od majke Beganije slučajno, kakav rod?
eh da, pozdravili inženjeri i tebe usput
kažu PROPADE SRBIJA BEZ TAKVIH... pa ja da prenesem

- - - - - - - - - -

:) :) :) pa u Srpskoj nema pogona za sklapanje cackalica, a kamoli tenk da prave...
MEDO1 će biti zimski
a MEDO2 letnji kabriolet

- - - - - - - - - -

Dzabe tenk,Hrvati su nabavili visecevne bacace za balisticarke,da ne kazem bicarke :P A i ovaj top 125 mm mi nije nesto..

Mi ovo mozemo da prodamo jedino Gani,kod njih se jos jure kajacima ;)
Kad pomenu Ganu...
Ranije smo pomagali te države sad one preko MMF-a finansiraju nas
Mnogo smo pametan narod pa je svaka pomoć dobrodošla

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.234
Да, а следеће године лансирирамо свемирску станицу, коју потом изнајмљујемо Русима и Америма на коришћење.

Реалније је (ставити шта год хоћеш) него да направимо тенк.
Za sad Beograd proizvodi 600 tona gowana dnevno
Od autora ovog teksta pa sve preko najfensi snajke iz unutrašnjosti što studira sa mobilnim telefonom po ulici
Svako priloži oko 300 grama i ETO PROIZVODNJE

izvozimo za Rumuniju preko Dunava a oni šalju dalje
JEDINA REALNA PROIZVODNJA

- - - - - - - - - -

U izgradnji tenka M-84 ucestvovalo je preko 200 firmi iz Jugoslavije.
Ovaj tenk nece ni maketu dobiti.....
znači i onda trebalo da se skupi 22 miliona ljudi da bi se nešto napravilo?
au lebac ti zagoreli... koja pamet...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.