Quantcast

Novo lice u Vladi Srbije: Gordana Čomić preuzima Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog

al bundy

Legenda
Poruka
61.703
Gordana Čomić ministarka za ljudska prava
POLITIKA Autor:Ana Lalić24. Okt. 202010:57 > 11:0124 Komentara

Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Doskorašnja visoka funkcionerka Demokratske stranke Gordana Čomić buduća je ministarka za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, potvrdili su izvori Nova.rs.

Ko su novi ministri u Vladi Srbije, a šta Vučić krije od nas
POLITIKA
23. Okt. 2020

23. Okt. 202010
Prema nezvaničnim informacijama, ona je prethodno viđena za ministra za evropske integracije, ali je sredinom nedelje definitivno odlučeno da se Čomić dodeli resor ljudskih i manjinskih prava. Gordana Čomić je napustila DS nekoliko meseci pre izbora na kojima je potom nastupala kao članica Ujedinjene demokratske Srbije, zajedno sa bišim poslanicima SDS, DS i LDP i Vojvođanskim frontom, predvođenim Ligom socijaldemokrata Vojvodine.

Čomić je po struci diplomirana fizičarka, a tokom devedesetih godina je bila članica Gradskog, a potom i Pokrajinskog odbora DS, da bi od 2104. godine bila potpredsednica te stranke, generalna sekretarka i članica Predsedništva.

U svojoj političkoj karijeri poznata je i kao aktivistkinja i borkinja za ženska prava, a od 2000. godine je u kontinuitetu bila narodna poslanica u Skupštini Srbije.

Novo lice u Vladi Srbije: Gordana Čomić preuzima Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog

https://www.srbijadanas.com/vesti/i...tvo-za-ljudska-i-manjinska-prava-i-2020-10-25

https://nova.rs/vesti/politika/gordana-comic-ministarka-za-ljudska-prava/

Hvala gospodinu Vučiću što je konačno oslobodio Srbiju od žutih lopova i izdajnika , koje narod neće !
MO Mirijevo 3 je noćas imao vanredno zasedanje ovim povodom i doneta je jednoglasna odluka da se ipak otvori ona mučenica što je Žika Otrov doneo još u junu za izbore u Štab al niko nije hteo da je pije , ovo je ipak vanredna situacija .

Poslednja izmena od moderatora:

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
26.457
Nije ista , ova je o Vaskresniju Rabinje Božije Gordane
Mada su na onoj drugoj zanimljivi upisi druga Rolje i MO Mirijevo .
Ne znam, meni je to na ignoru.

Inače ne znam šta je Goca mogla da ponudi da bude Gubernator za LGBT i bošnjačka pitanja, vrv ima neke slike, lova sumnjam da je.

al bundy

Legenda
Poruka
61.703
Preletac broj 1567894 u sns, uvidela viziju tek u devetoj godini vlasti Vucica. Amater i za Martinovica.
Da ali odmah na ministarski fijaker i salon vagon , a ne ko Klempa koga i danas posle 5 godina pljuju i ponižavaju na SNS kružocima .

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
36.443
borkinja nije ni ovdje prošlo... akademkinja, novinarka, spisateljica, pa i vojnikinja - OK.... no borkinja- ne :kafa:
војникиња је рогобатно. лепше је, ако већ мора, војакиња или војкиња (од војак- војник). а имамо и женско име Војка, у истом значењу.

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
8.683
Pa zar ova ne reče onomad da napušta politiku tj. da ide u zasluženu mirovinu?
Inače meni je ostala u pamćenju kada je u nekom intervjuu izjavila da joj je omiljena knjiga Trumanovi memoari. Kao kad bi neko odgovorio Price-ov .Net Core 3.0.
Не дају јој да оде, видиш ваљда. :P

Гамбино

Iskusan
Poruka
6.585
САЗНАЈЕМО Гордана Чомић министарка за дијалог, бивша функционерка ДС улази у нову владу
Блиц 24.10.2020. 08:10
Коментара (78)

Гордана Чомић ДСФОТО: ВЕСНА ЛАЛИЋ / РАС СРБИЈА
Гордана Чомић, некадашња висока функционерка Демократске странке (ДС), биће министарка за људска и мањинска права и друштвени дијалог у новој Влади Србије, сазнаје “Блиц” у врху власти.

Дуго је Вучић тражио место за Чомићеву. Једна од опција је била да преузме Министарство за европске интеграције будући да је то област која јој је блиска, али је ипак одустао.

Такође, председник СНС није одустао од намере да бившу функционерку ДС уврсти у нову Владу, упркос жестоком противљењу на које је наишао унутар Српске напредне странке (СНС).

Како је “Блиц” већ писао, напредњаци су тражили да сви нови министри у Влади Србије буду из њихових редова.

Гордана Чомић напустила је ДС неколико месеци пред јунске изборе на које је изашла на листи Уједињене демократске Србије (УДС).

Иако та листа није прешла цензус, Вучић је већ у изборној ноћи најавио могућност да у Владу удје неко са других листа које нису ушле у Скупштину.

https://www.blic.rs/vesti/politika/gordana-comic-ministarka-nova-vlada-srbije-2020/rhxf1qz

Овако се гради братство и јединство народа и народности. За стабилност и прогрес државе народа и народности. Честитам Комшија.
Ко ће бити следећи ?

Poruka
20.330
Gordana Čomić ministarka za ljudska prava
POLITIKA Autor:Ana Lalić24. Okt. 202010:57 > 11:0124 Komentara

Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Doskorašnja visoka funkcionerka Demokratske stranke Gordana Čomić buduća je ministarka za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, potvrdili su izvori Nova.rs.

Ko su novi ministri u Vladi Srbije, a šta Vučić krije od nas
POLITIKA
23. Okt. 2020

23. Okt. 202010
...

Čomić je po struci diplomirana fizičarka, a tokom devedesetih godina je bila članica Gradskog, a potom i Pokrajinskog odbora DS, da bi od 2104. godine bila potpredsednica te stranke, generalna sekretarka i članica Predsedništva.

U svojoj političkoj karijeri poznata je i kao aktivistkinja i borkinja za ženska prava, a od 2000. godine je u kontinuitetu bila narodna poslanica u Skupštini Srbije.

https://nova.rs/vesti/politika/gordana-comic-ministarka-za-ljudska-prava/

Hvala gospodinu Vučiću što je konačno oslobodio Srbiju od žutih lopova i izdajnika , koje narod neće !
MO Mirijevo 3 je noćas imao vanredno zasedanje ovim povodom i doneta je jednoglasna odluka da se ipak otvori ona mučenica što je Žika Otrov doneo još u junu za izbore u Štab al niko nije hteo da je pije , ovo je ipak vanredna situacija .
Јбте, из Маринчеве мантре испао "ЛДП" откад се Чедерер појавио на АВовој постизборној прослави победе, па зар због ове "боркиње" да избаци и "ДС"? И шта ће остати, само "Цро"? :sad2:

al bundy

Legenda
Poruka
61.703
Јбте, из Маринчеве мантре испао "ЛДП" откад се Чедерер појавио на АВовој постизборној прослави победе, па зар због ове "боркиње" да избаци и "ДС"? И шта ће остати, само "Цро"? :sad2:
Časnom obitelji Antiše Brnabića sproću CRO !
Ostaće mu samo SLO mučeniku . :(

al bundy

Legenda
Poruka
61.703
Da, šta misliš, kako to?
Goca je realno akademija nauka za ceo SNS , ja je znam iz kerećeg parka i neobaveznih razgovora , a znam i ljude koji je znaju lično i profesionalno i samo imaju reči hvale .
Žena je obrazovana,rečita , pametna , ima iskustva u politici ,evropskim institucijama , projektima , šiftunzima ,inkluzijama ,a to što je go vno i slina je samo plus u SNS-u .
Dakle odličan potez AV da komesar Varhelji,Norveški ambasador i Vrhovna Lezbejka Danske kažu pa i nije ovaj AV toliko loš , nema veze što je napravio od Srbije DR Koreju u srcu Evrope ,eto ima tu i finog sveta .

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
26.457
Goca je realno akademija nauka za ceo SNS , ja je znam iz kerećeg parka i neobaveznih razgovora , a znam i ljude koji je znaju lično i profesionalno i samo imaju reči hvale .
Žena je obrazovana,rečita , pametna , ima iskustva u politici ,evropskim institucijama , projektima , šiftunzima ,inkluzijama ,a to što je go vno i slina je samo plus u SNS-u .
Dakle odličan potez AV da komesar Varhelji,Norveški ambasador i Vrhovna Lezbejka Danske kažu pa i nije ovaj AV toliko loš , nema veze što je napravio od Srbije DR Koreju u srcu Evrope ,eto ima tu i finog sveta .
Ali zar je moguće da u SNSvinjcu od 700 000 članovi plus familije nema nijedna druga takva osoba koja je možda lojalnija pa da na to mesto mora da stavlja direkt Gocu Preletačević?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.