Quantcast

Novo istraživanje: Antitela na infekciju COVID mogla bi da potraju i godinama

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.718
Podaci ukazuju na to da antitela nastala tokom blage bolesti COVID-19 mogu proizvesti dugotrajna antitela koja vas štite od druge infekcije.

Kardiolog i zagovornik vakcine R. Hooman Noorchashm upozorava ljude da izbegavaju vakcinu ako su imali COVID-19 zabrinut da hiperinflamatorni odgovor tela može povećati rizik od neželjenih efekata.

https://www.nature.com/articles/s41586-021-03647-4
..........

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
67.092
Možda imam antitela, ali i nakon 5-6 meseci ne osećam moj omiljenji parfem kako treba!
Pomirila sam se sa sudbinom. Kupila sam TF Black Orchid misleći da je ovaj koji imam izlapeo, izvetreo, iščileo.
Ne...
Više ga prosto ne osećam isto! :sad2:
Eh...
Mada sam primetila i kod ukusa slično.
Vratice se nekada i miris i ukus, ne brini, ali razumem da je jako neprijatno.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
67.092
Dosad je svako mogao da navata covid ,koliko znam meni isto nije nista ,niti sam se plasio niti se plasim ove propagande.
Ako posle toliko vremena nije mogao da se stekne neki prirodni imunitet ,onda nece nikada .
Ja ga nisam navatala jer sam strogo vodila racuna da ga ne "navatam", a tako kao ja i vecina iole normalnih
ljudi. Imunitet da sticem tako sto cu se zaraziti koronom? :zcepanje:

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.718
Evo i na srpskom: https://nova.rs/magazin/zdravlje/no...XEbAU1uz1AtqtvQAMDRqitR3SF3W-Q8YjZ2eET0OCuMUk

To je ono što se ja od kada sam preležao ovo sranje pitam: zbog čega bi se oni koji su zakačili ovo sranje uopšte vakcinisali, ako su već stekli antitela?
pre par nedelja sam pisao o sličnoj studiji

"Dokazi Medicinskog fakulteta Univerziteta u Vašingtonu pokazuju da dugotrajni imunitet na COVID-19 postoji kod onih koji su se oporavili od prirodne infekcije

I sedam meseci i 11 meseci nakon infekcije, većina učesnika imala je plazma ćelije koštane srži (BMPC) koje su lučile antitela specifična za protein klas kodiran SARS-CoV-2

BMPC su pronađeni u količinama sličnim onima koje su pronađene kod ljudi koji su bili vakcinisani protiv tetanusa ili difterije, za koje se smatra da pružaju dugotrajni imunitet

Zaštita antitela stečena kod onih koji su se oporavili od COVID-19 verovatno će se nastaviti „na neodređeno vreme“

Vakcinacija može biti opasnija za one koji su imali COVID-19, jer imunološki odgovor reaktivisan COVID-19 vakcinom može pokrenuti upalu u tkivima u kojima su prisutni virusni antigeni

Blagodati eksperimentalne vakcinacije protiv COVID-19 možda neće nadmašiti rizike, posebno ako ste već imali COVID-19"

DarkMoon

Domaćin
Poruka
4.360

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.