Novinari vodećih izraelskih medija u posjeti Republici Srpskoj

Marko BL

Iskusan
Poruka
5.497
Dodik: Srpska bi voljela da se stvore konkretni uslovi za nezavisnost

023976.jpg


BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas da se Srpska kreće u okviru Dejtonskog mirovnog sporazuma,a da bi voljela da se stvore konkretni uslovi za nezavisnost.

Dodik je tokom razgovora sa delegacijom novinara iz Izraela naglasio da je Srpska već bila formirana kao država prije potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma i da je svoju državnost unijela u taj sporazum.

Na pitanje novinara iz Izraela o nezavisnosti i odnosima sa Srbijom, Dodik je rekao da bi Republika Srpska u slučaju prilike da odlučuje između nezavisnosti ili pripajanje Srbiji sigurno izabrala nezavisnost uz ugovorni odnos sa Srbijom.

http://www.nezavisne.com/novosti/bi...e-konkretni-uslovi-za-nezavisnost-154134.html
 
Poslednja izmena:
Rekao je jednu interesantnu stvar, da Srpska želi nezavisnost a ne pripajanje Srbiji. Naravno, to je većinski stav građana mada često liberalni krugovi iz Srbije podturaju priču kako je Srpska kočnica Srbije jer tobože želi ujedinjenje i veliku Srbiju a to im valjda dođe kao neki veliki grijjeh

VIDEO RTRS

http://rtrs.tv/av/player.php?id=5779&x=0
 
Poslednja izmena:
Rekao je jednu interesantnu stvar, da Srpska želi nezavisnost a ne pripajanje Srbiji. Naravno, to je većinski stav građana mada često liberalni krugovi iz Srbije podturaju priču kako je Srpska kočnica Srbije jer tobože želi ujedinjenje i veliku Srbiju a to im valjda dođe kao neki veliki grijjeh

VIDEO RTRS

http://rtrs.tv/av/player.php?id=5779&x=0

Ako je to vecinski stav onda neka bude nezavisnost. Mislim da je bolje tako nego da nastanu razmirice u okviru jedne drzave. Imacemo 2 drzave, 2 sistema i jedan narod. Ovo poslendnje je najvaznije. Jer sada imamo 4 naroda, 2 drzave, 2 entiteta, 2 pokrajine, jedna pod tudjom vlascu i brdo problema.
 
pametno je i rekao... ni za Srbiju ni za Republiku Srpsku trenutno nije dobro da se ujedine... ako se bas zapelo za ujedinjenje, onda je najbolje da RS unutar Srbije ima status kakav danas ima u Bosni

Слажем се, сад кад би РС постала независна не би требала неко дуже време да се уједини са Србијом.
 
Dodik: Srpska bi voljela da se stvore konkretni uslovi za nezavisnost

023976.jpg


BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas da se Srpska kreće u okviru Dejtonskog mirovnog sporazuma,a da bi voljela da se stvore konkretni uslovi za nezavisnost.

Dodik je tokom razgovora sa delegacijom novinara iz Izraela naglasio da je Srpska već bila formirana kao država prije potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma i da je svoju državnost unijela u taj sporazum.

Na pitanje novinara iz Izraela o nezavisnosti i odnosima sa Srbijom, Dodik je rekao da bi Republika Srpska u slučaju prilike da odlučuje između nezavisnosti ili pripajanje Srbiji sigurno izabrala nezavisnost uz ugovorni odnos sa Srbijom.

http://www.nezavisne.com/novosti/bi...e-konkretni-uslovi-za-nezavisnost-154134.html

:vatromet: :vatromet: :vatromet: :vatromet:
 
Тачно.
Тренутно и није добро уједињење са Србијом, зарад обе стране. :)
Nije, nije... nije dobro trenutno ujediniti vaskolike srpske zemlje - moglo bi doći do potresa, ako se naglo vaspostavi prisjedinjene, direktnim lateralnim trenjem. Da ne govorimo šta bi bilo s rijekom Drinom, kud bi ona kriva tekla....:eek:
 
Слажем се, сад кад би РС постала независна не би требала неко дуже време да се уједини са Србијом.

Trebala bi ali nece moci neko vrijeme, nece dozvoliti strane sile. Kao sto ne bi dozvolile ni Kosovu da se ujedini sa Albanijom.
Taj proces ujedinjavanja bi potrajao jos neko vrijeme ali do ujedinjenja bi 100% doslo.
 
Nista ni od nezavisnosti a pogotovo od ujedinjenja ali neka se prica i neka se drugi sad malo strecaju. Dosta smo i mi slusali o ukidanju RS i genocidima raznih vrsta, oblika i velicina ispod svake kruske na teritoriji nezavisne im i suverene BIH.

Zna Dodik sta radi, odnosi "spolja" mu dobro idu, samo zakazao je tamo negdje kod svojih ljudi od saltera u posti do sudija u sudu...
 
svako korektno izvestavanje je dobrodoslo, pa i izraelsko. mada ne znam koliko je pametno sprijateljiti se sa njima? i sta onda?
Pa nemoj tako ! Evo, brat Perun (post gore) kaže: "Od izraela i jevreja treba učiti..." Ja mislim da se oni imaju učiti od Srba, al' dobro, to je samo moje mišljenje. Ustvari, tehnike su komplementarne, mogli bi se nadopunjavati - Srbi Izraelcima "srebreničku tehniku", a Izraelci Srbima "potez Sabra i Šatila". I tako....
 
Pa nemoj tako ! Evo, brat Perun (post gore) kaže: "Od izraela i jevreja treba učiti..." Ja mislim da se oni imaju učiti od Srba, al' dobro, to je samo moje mišljenje. Ustvari, tehnike su komplementarne, mogli bi se nadopunjavati - Srbi Izraelcima "srebreničku tehniku", a Izraelci Srbima "potez Sabra i Šatila". I tako....

Reputacija
 
Pa nemoj tako ! Evo, brat Perun (post gore) kaže: "Od izraela i jevreja treba učiti..." Ja mislim da se oni imaju učiti od Srba, al' dobro, to je samo moje mišljenje. Ustvari, tehnike su komplementarne, mogli bi se nadopunjavati - Srbi Izraelcima "srebreničku tehniku", a Izraelci Srbima "potez Sabra i Šatila". I tako....


Шта је Турчине шта ти сметају Израелци? Они са правом уклањају палестинске терористе са своје земље! Израел је настао много пре ислама и пре него што се и један хоџа окотио на овај свет:hahaha: Исто тако је Босна била 100% српска пре доласка Турака и ислама у 15.веку..... Ви сте на туђој земљи,а не ми,пут под ноге па за Анадолију и Малу Азију тамо је вама потурицама место...
Видим помињеш повратак Турака у Сребреницу и подриње а нешто их тамо не видим,мислим има их али не међу живима,а како ствари стоје неће их ни бити!
 
svako korektno izvestavanje je dobrodoslo, pa i izraelsko. mada ne znam koliko je pametno sprijateljiti se sa njima? i sta onda?
Иазивање рата са Католичким земљама и целокупним Хришчанством.
Треба имати пријатељске везе са Њима, само тамо где се уклапају интереси Хришчана. :neutral:
 

Back
Top