Novi životni koncept

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.367
Šta ako se volite ali posle 30 godina zajednickog života odlučite da se stambeno uz dogovor sa partnerom, odvojite ?

Za jugovitje tradicionaliste ——> nije poenta da se keksate skim stignete već je poenta da dišete , svak za sebe

I jedno i drugo ima prostor i vreme koje može da ispuni kako želi ovde mislim više na gajite druženja , hobi , putujete jednostavno sve to sto vas ispunjava ali ste zagubili u to 30 godina. Krivo je vreme i obaveze , očekivanja ispunjavanje istih 👒

Na taj način izbegnete bračnu lethargiju

Da li bi pristali na tako nešto? I kako vam se dopada sama ideja ?

pages

Aktivan član
Poruka
1.808
Nakon "volite se" ne priznajem nikakvo "ali" :D
Ako volim nekoga i nakon nekoliko decenija želim da živim sa tom osobom i da slobodno vrijeme provodim s njim.
Bilo kakva želja za odmorom od voljene/og, odvajanje životnog prostora, želja za razmišljanjem i preispitivanjem, je odraz nekih drugačijih osjećanja, ljubavi ne.
Ne bih pristala na ideju iz uvodnog posta.

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.367
Ma ne..posle toliko vremena ne bih..dugo smo u braku.
I šta sad kad smo potrebni jedno drugom više nego ikada,
sad da vodim neki svoj "život"

Da

I dalje ste i dalje par
Poruka je automatski spojena:

Nakon "volite se" ne priznajem nikakvo "ali" :D
Ako volim nekoga i nakon nekoliko decenija želim da živim sa tom osobom i da slobodno vrijeme provodim s njim.
Bilo kakva želja za odmorom od voljene/og, odvajanje životnog prostora, želja za razmišljanjem i preispitivanjem, je odraz nekih drugačijih osjećanja, ljubavi ne.
Ne bih pristala na ideju iz uvodnog posta.

Sve je ljubav pa i uvodna post ako to dvoje na to pristanu :)

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.367
Trideset godina je puno vremena.Stvaraju se navike, i ljudi komuniciraju i bez da moraju nesto reci.Cini mi se cudno da bi nekom , u skladnom odnosu, palo tako nesto napamet
Definiši skladan odnos
Šta je to skladno i 30 godina drži istim i nepromenljivim intenzitetom

Dosadno je kad nekog razumeš bez reci
Dosadno je kad on/ ona češka pupak dok bi druga strana htela neki fan
Dosadno je i kad čujete želje i planove za penziju jer to recimo nije i tvoj plan
I tako se to niže

:)

paketije

Ističe se
Poruka
2.478
Definiši skladan odnos

Dosadno je i kad čujete želje i planove za penziju jer to recimo nije i tvoj plan
I tako se to niže

U toku tih trideset godina sigurno su uspeli da se prilagode jedno drugom, verovatno uz odredjene kompromise, tako da nema razloga da teraju inat jedno drugome nakon svih tih godina.Ako su razgovarali o kreditu za stan, skolovanju dece, zivotnim troskovima, i trosenju, sigurno ce razgovarati i o penziji, i planovima u penziji

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.367
U toku tih trideset godina sigurno su uspeli da se prilagode jedno drugom, verovatno uz odredjene kompromise, tako da nema razloga da teraju inat jedno drugome nakon svih tih godina.Ako su razgovarali o kreditu za stan, skolovanju dece, zivotnim troskovima, i trosenju, sigurno ce razgovarati i o penziji, i planovima u penziji

Možda je upravo to i okidač
Kompromis

moonja..

Buduća legenda
Poruka
28.677
Definiši skladan odnos

I tako se to niže

Tada je razvod rešenje.
Znači, zidovi nisu prob.

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.367
‼️U svojoj berlinskoj praksi, Volfgang Kruger se takođe sve više sreće sa ljudima kojima je stalo do „LAT“. Prema rečima 69-godišnjeg psihoterapeuta i autora, uglavnom su žene i muškarci ti koji su u životu, imaju karijeru ili žele da se profesionalno razvijaju. Poslednjih godina došlo je do enormnog porasta u grupi od 30 do 40 godina.‼️

paketije

Ističe se
Poruka
2.478
‼️U svojoj berlinskoj praksi, Volfgang Kruger se takođe sve više sreće sa ljudima kojima je stalo do „LAT“. Prema rečima 69-godišnjeg psihoterapeuta i autora, uglavnom su žene i muškarci ti koji su u životu, imaju karijeru ili žele da se profesionalno razvijaju. Poslednjih godina došlo je do enormnog porasta u grupi od 30 do 40 godina.‼️
Verovatno nemaju decu nego samo karijeru;

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
55.060
Definiši normalna veza ili brak
Ma danas je sve nenormalno...

Sta bi bilo normalno? recimo...
Dve zrele osobe su tu da zajedno stvaraju, uzivaju, imaju sebe i jedni druge...postuju se, vole se, lepo im je zajedno, ne guse jedni druge ali su tu...

Ukoliko bih trebala da zivim posebno to je vec samo zabavaljanje...rusi mi koncepciju ljubavi, zajednistva i u slucaju da izgubim tu veru u ljubav, sta bi me sprecilo da umesto 1 zabavljaca/ljubavnika imam njih 10?

To ti je kao da imas nekog drugara sa benefitima...nista drugo...

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.367
Ma danas je sve nenormalno...

Sta bi bilo normalno? recimo...
Dve zrele osobe su tu da zajedno stvaraju, uzivaju, imaju sebe i jedni druge...postuju se, vole se, lepo im je zajedno, ne guse jedni druge ali su tu...

Ukoliko bih trebala da zivim posebno to je vec samo zabavaljanje...rusi mi koncepciju ljubavi, zajednistva i u slucaju da izgubim tu veru u ljubav, sta bi me sprecilo da umesto 1 zabavljaca/ljubavnika imam njih 10?

To ti je kao da imas nekog drugara sa benefitima...nista drugo...

Recimo da sve tako počne i ubacimo faktor vrijeme i dobijemo brakove koje vise na aspiratoru i odrzavaju se zbog milion komfornih stavki ali najmanje iz ljubavi

I to je jedino moguće objasnjenje na sliku drustva koju danas vidimo varaju se na sve strane zatim dodju kući i sjednu za sto da skupaju veceraju sa bračnim drugom

🤷‍♀️

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.