Quantcast

Novi Zakon

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.759
Zakon... hmmm... Mislim da cu 9. decembra da 'izvadim' pojaseve na zadnjim sedistima ;-) Sad su udobno zavaljeni iza sedista. Imacu suvozace vise puta nego do sada, to sediste je ipak udobnije od zadnje klupe :)
A, mnogo bitnije od toga - ako sam dobro cuo, a nisu to bas preveliki broj puta rekli, valjda da publika ostane neobavestena - nece vise biti naplacivanja kazni na licu mesta. Plus, ako se dobro secam, patrola ce da bude pretresena pre i posle smene. Moci ce samo da izdaju uplatnicu.
Svidja mi se sto ce sve da bude snimano, tako da nema sanse da se ne zna koliko sam isao. Mada, to ce obeshrabriti poneki pokusaj da dok je zuto zabodem gas, jer cu rizikovati da prodjem na crveno (citaj - 6 poena).
Svidja mi se i to sto ce brzina po gradu da bude 50 (a ne 40) a na obicnom putu 70 (umesto 60). Autoput ostaje kao i do sada, a onaj... put za motorna vozila (imamo i to ponegde) je... ne secam se.... 90 ili 100... valjda.
Kamere po raskrsnicama sam vec video tu i tamo.
Naravno, palicemo svetla, nije to toliki problem. Cuo sam da to moze da bude problem vlasnicima starih automobila (zbog klimave elektrike), al zakon je tu, nema mrdanja.

Pitam se, kako ce se znati ko je vozio automobil? Posto nismo tako razvijeni da svaki punoletni clan porodice ima svog cetvorotockasa, kako ce se razlikovati da li je vozio vlasnik ili njegov sin, otac, brat, zena, sestra, majka ili neko potpuno drugi, neko sa ovlascenjem?

Nadam se da ce novi zakon stvarno da spreci voznju sa telefoniranjem... Imam utisak da svaki treci, cetvrti telefonira :s

Pre nekoliko dana sam prolazio raskrsnicom kraljice Marije i Takovske (ka Dorcolu). Tu postoji traka za skretanje levo sa svojim semaforom, traka za pravo i jos jedna, samo za desno. Stojim prvi na semaforu. Pored mene (traka za desno) staje devojka. Naravno, prica telefonom, sta bi drugo?!? Pogledam malo bolje - njena torbica je stavljena preko instrument table... Pomislih, bolje da pustim to cudo da prodje, nego da bude iza mene... Dodje zeleno svetlo, i ova udari pravo, ka Baniji... Bez migavca naravno (da bi cak i posle vremena ipak regularno presla u moju traku).
A vozila je samo korsicu... Sta bi bilo da je vozila dzip?
I, za kraj... ne ocekujete valjda da je imala pojas?

Poruka
6.124
Ja sam yadnje pojaseve odavno počupao. Pošto imam karavana i prilično koristim to za šta je namenjen (često obaram sedišta), par puta mi je zasmetala budževina na krovu u kojoj je spakovan zadnji pojas, tako da je sad sve to spakovano u podrumu.

Ovo za brzine mislim da grešiš. Max dozvoljena brzina u gradu sada je 60km/h, a na pojedinim deonicama (po pravilu na pravcima i duplim trakama odvojenim drvoredom kao u Bulevaru JNA od Autokomande prema Banjici) je 40km/h. Tako da će sada najverovatnije, mesta gde je ograničenje 60km/h spustiti na 50km/h, a gde je 40km/h ostaće 40km/h.
Dozvoljena brzina van naselja je 80km/h (ne 60) i ostaće toliko, takođe i na putevima za motorna vozila (po novom ZOBSu su ih krstili motoputevi), max. ograničenje se neće menjati i ono ostaje 100km/h (mada u Srbiji sam do sada video najviše 3 znaka gde je ograničenje 100km/h).

Sprečavanje telefoniranja u vožnji ne verujem da mogu lako da spreče, jer će svako ko vidi saobrćajce na vreme skloniti telefon (ako imam vremena da vežem pojas pre no što mu dodjem u vidokrug, imaću vremena i da bacim telefon), a kamere neće biti u stanju da prepoznaju telefon na glavi...

Superbird

Iskusan
Poruka
5.757
Ja samo cekam ovaj tehnicki... 2x4000 dinara i akcenat na izduvnim gasovima :lol:

Kad im doguram Mecku jednog hladnog januarskog jutra samo da bih je izverglao pred njima - oblak crnog dima i ozonska rupa u obliku trokrake zvezde u atmosferi... :hahaha:

Smejem se koliko mi se place.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.