Novi zakon u Avganistanu - 'nema seksa - nema vode'

playboy03.jpg

Joj ,vide joj se ruke.
 
Nema seksa - nema vode Nedelja, 16. avgust 2009. 12:05



Nekoliko dana pre izbora u Avganistanu je donet zakon koji je na Zapadu prozvan "varvarskim zakonom" protiv prava žena. Njime se drastično smanjuju ženska prava, kao da su zakon pisali talibani, a ne većina koju kontroliše prozapadni predsednik Hamid Karzai.

Zakonom je, između ostalog, predviđeno da ako žena odbije seks s mužem, on može da joj uskrati hranu i vodu.

U vaspitavanju dece može da učestvuje samo otac ili deda, a kazne za silovanje nema ako prestupnik plati novčanu kaznu.

Skandalozni zakon trebalo je da bude usvojen još pre nekoliko meseci, ali je avganistanska vlast odustala od njega zbog intervencije američkog predsednika Baraka Obame.

Sadašne usvajanje zakona doživljava se kao Karzaijev taktički manevar. Borci za ljudska prava optužuju ga da je prodao "ženska prava đavolu" kako bi dobio podršku fundamentalista.

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=144051

Josh par godina i svi cemo uzivati u ovim blagodetima. :D

To znaci da mozes da poyebes koju hoces zenu samo da platis..........:hahaha:.....ovo kao da je neki degenerik pisao..........ne verujem :cool:
 
Nema seksa - nema vode Nedelja, 16. avgust 2009. 12:05



Nekoliko dana pre izbora u Avganistanu je donet zakon koji je na Zapadu prozvan "varvarskim zakonom" protiv prava žena. Njime se drastično smanjuju ženska prava, kao da su zakon pisali talibani, a ne većina koju kontroliše prozapadni predsednik Hamid Karzai.

Zakonom je, između ostalog, predviđeno da ako žena odbije seks s mužem, on može da joj uskrati hranu i vodu.

U vaspitavanju dece može da učestvuje samo otac ili deda, a kazne za silovanje nema ako prestupnik plati novčanu kaznu.

Skandalozni zakon trebalo je da bude usvojen još pre nekoliko meseci, ali je avganistanska vlast odustala od njega zbog intervencije američkog predsednika Baraka Obame.

Sadašne usvajanje zakona doživljava se kao Karzaijev taktički manevar. Borci za ljudska prava optužuju ga da je prodao "ženska prava đavolu" kako bi dobio podršku fundamentalista.

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=144051

Josh par godina i svi cemo uzivati u ovim blagodetima. :D
:super: :hahaha:
 
daj ljudi nemojte se zahebavati. na stranu islam i fundamentalizam-zakon je odlican :hahaha::hahaha:

a tema je iz ciste sociologije kulture i moderator je u pravu. na stranu human rights i muski sovinizam itd. spone religije i tradicije, njihovi kulturni obrazci i vrijednosti nemogu postati "zrtva" demokratije preko noci. mislim, ne branim ovaj teror nad afganistanskim zenama ali iskljucivo sa tacke etnocentrizma handriti po kulturi-nekulturi-primitivizmu afanistanaca ne ide. na karaju krajeva kamo srece da je to najgora stvar koja se zenama desava u afganistanu i islamu uopste. pa ljudi moji oni imaju pravo ubiti zenu, kamenovati etc. neki dan je u njemackoj jedan musliman ubio zenu i ladno otisao u policiju, prijavio sta je uradio i rekao da on to po serijatu ima pravo te da ga nijedan serijatski sud za to nebi optuzio.lik je mislio da je nevin i da ce ga svabe pustiti!!! naravno, to svabe nije mnogo cesalo...
 
Mi treba da shvatimo da je to jedna sasvim druga civilizacija, koja je se iz relativno zajedničkih antičkih vremena (ne)razvijala jednim sasvim drugim putem od naše. Slažem se sa kolegom Miterom da to nikakva vojna sila neće izmeniti i popraviti. Samo će ih učiniti još ekstremnijima, jer će u tom nasilju videti nas kao šejtane koji ih napadaju jer slede Muhameda.
Kako se mi sablažnjavamo nad njihovom (ne)civilizacijom tako se i oni sablažnjavaju kada vide po kakvim ustrojstvima mi živimo.
Mi smo dva totalno različita sveta. Sve druge civilizacije su se usaglasile sa zapadnom hrišćanskom, jer su u njoj prepoznale nešto prihvatljivo i normalno, ali taj deo sveta (islamski) je nešto što je zaglavilo u srednjem veku, i svesno iz njega ne želi da izađe, jer bi tim izlaskom sva njihova, odn. Muhamedova učenja izgubila smisao, i njihova vera bi nestala. Jednostavno, izmislili su takvu religiju koja je sama po sebi kočnica svakom napretku.

I nema tu mnogo načina da se to izmeni. Takvi su kakvi su. Sebi su dobri, ali ostatku sveta nisu. Jedini je problem što je taj ostatak sveta otišao u sasvim drugu krajnost u davanju ljudskih, pa i religijskih sloboda, da ta manjina koja se naseljava u naš deo sveta, to zloupotrebljava, i čini sve kako bi proširila tu svoju bolesnu civilizaciju na našem tlu.
Dakle o tome mi zapadnjaci treba da brinemo. Ne o tome kako oni žive, siluju se, kolju i ubijaju na razne načine u Avganistanu i drugim vukojebinama, nego o tome kako da ih nateramo da ako žele da žive u našem delu sveta, prihvate tekovine naše civilizacije, ili u suprotnom da se vrate tamo odakle su došli, pa nek jašu kamile, i vitlaju jataganima do mile volje.
 
Poslednja izmena:
Vidim ovde zene nishta ne bi imale protiv silovanja ako je neko dovoljno bogat da plati...:per:

Е Успавани није лепо према женама, поготову мојој сестри.
Не знам колко би коштало да ја тебе силујем.
Да платим бре.:per:
Све и динар. Неће ми бити жао.
А колико знам према Курану ни овај вид секса није грех.:hahaha:
 
:mrgreen::mrgreen: znaci mi smo to davno institucionalizovali, prije talibana:hahaha:

Pa..valjda smo za toliko napredniji? :zper:

Inace..uskoro se najavljuje i legalizacija najstarijeg zanata na svetu. Nesto mi pade na pamet da se ovi sto spremaju Gey Serbia dogovore sa ovim trudbenicama pa da u isto vreme na razlicitim mestima odrze: jedni paradu,a drugi sindikalni protest.

Verujem da bi navijaci odustali od jurenja onih nesrecnika bejzbol palicama..:mrgreen:
 
Nije loša ideja, a?;)

Svidja ti se konza ,a?
Sa takvim zakonima ne moze im amerika nishta, trebali bi i mi da uvedemo ,ja sam vec uveo dosta toga od
stare dobre proverene cvrste srpske tradicije, i vec se vidi razlika....
Samo da znas da se ja takodje potpuno slazem ,ali ovaj forum vristi od zenskih mod-otrovnica koje sikcu na sve strane tako da cu strucan komentar zadrzati za sebe...:P
 
Poslednja izmena:

Back
Top