Novi zakon u Avganistanu - 'nema seksa - nema vode'

Ti si izabrao da to sve generalizuješ, ja nisam. Razlika u koncepciji.

Чуј изабрао.. када у Сарајаеву 4 године муче, убијају и слију Србе.. а мухамедански народ ћути и није се побунио против власти која је то спроводила, може се само закључити да су подржавали такве поступке.
А данас неће ни да признају да се то дешавало.

Па сада види концепцију како ти је добра.
 
Moraćeš da pitaš Avganistanca. U tome i jeste čitava poenta moje priče. Ne branim nikoga, zaista je katastrofalno što žena tamo ima status kakav je imala u Evropi pre bezmalo hiljadu godina, ali može li se Avganistan, ili bilo ko po tom pitanju, naterati da radi bilo šta?

Onda mogu slobodno da kazem da sam srecna sto sam Hriscanka, u skladu sa zdravim razumom. To nema ni prizvuk diskriminacije ili nacionalizma.
 
Разумем! Додуше, чему служи онај мистер зелени ако не наглашавању благе ироније у посту али добро, вратимо се теми...
Занимљивије је од самог скандалозног закона, ангажовање Барака Обаме да се исти не усвоји који месец пре......Толико о томе како ће се икада ишта у тој несрећној држави десити искључиво по вољи њених верских, фанатичних или демократских вођа, како год.
Уосталом, не би ме чудило и да се прогура поменути закон, само да се та вукохебина ове планете остави у цивилизацијском мраку још неких хиљаду година.

Demokratija temo je tamo samo delkarativni pojam. Mogu oni u Avganistanu doneti i najliberalniji ustav na svetu kada će se plemenske vođe, koje u stvarnosti drže vlast u toj zemlji, samo nasmejati tome.
Poenta priče je da se zemlja kao što je Avganistan u malo čemu može porediti sa zemljama ovde u Evropi. Vlast je tu zaista samo nešto što je tu pro forme.
Irak je nešto bolji, ali daleko od dobrog.
 
Demokratija temo je tamo samo delkarativni pojam. Mogu oni u Avganistanu doneti i najliberalniji ustav na svetu kada će se plemenske vođe, koje u stvarnosti drže vlast u toj zemlji, samo nasmejati tome.
Poenta priče je da se zemlja kao što je Avganistan u malo čemu može porediti sa zemljama ovde u Evropi. Vlast je tu zaista samo nešto što je tu pro forme.
Irak je nešto bolji, ali daleko od dobrog.
Moraće Ameri da ih duže vreme tretiraju koktelima lekova,kao u Vijetnamu:pesticidi,napalm,kasetne bombe,bojni otrovi...i tako ukrug.Dok na kraju ne uvedu demokratiju.
 
@ тема

О Господе Боже сачувај ме и саклони..........
2mw5iio.gif


Какви су морони ти ликови, невиђено...




 
Onda mogu slobodno da kazem da sam srecna sto sam Hriscanka, u skladu sa zdravim razumom. To nema ni prizvuk diskriminacije ili nacionalizma.

Ovo je sustina..

Kad cujem neke kako kukaju nad sudbinom sto su deo srpskog naroda i sto zive u Srbiji...samo treba da se upitaju kolika je verovatnoca bila da se rode kao Indusi-milijarda ljudi..Kinezi-milijarda i trista hiljada...razni Arapi..Africki narodi.. Ne-svi misle da bi se rodili u Svajcarskoj..:mrgreen:

Veliki deo sveta nema osnovne stvari kao sto je voda,a mi??? Ovakva lepota od zemlje..Samo da imamo manje pokvarene politicare..gde bi nam kraj bio?
 
Чуј изабрао.. када у Сарајаеву 4 године муче, убијају и слију Србе.. а мухамедански народ ћути и није се побунио против власти која је то спроводила, може се само закључити да су подржавали такве поступке.
А данас неће ни да признају да се то дешавало.

Па сада види концепцију како ти је добра.

Stici ce te Alahova ruka neverniche!

RNA11.jpg
 
@ тема

О Господе Боже сачувај ме и саклони..........
2mw5iio.gif


Какви су морони ти ликови, невиђено...





Koliko je to primitivno, zaostalo, ubogo... C c c... Ali pazi mu logike nakaradne: " Ako se ispostavi da ***** ( ono sra*e kojim pokrivaju facu ) nije bio obavezan, shta si onda izgubila? " ... Pa nosila je je*eni ***** ceo zivot majmune balijski :roll: Kako je taj islam jedna odvratna religija, to je strashno... I svaki put kada ih vidim ili chujem to njihovo proserava*e... Bude ovako...
2mw5iio.gif
 
Moraće Ameri da ih duže vreme tretiraju koktelima lekova,kao u Vijetnamu:pesticidi,napalm,kasetne bombe,bojni otrovi...i tako ukrug.Dok na kraju ne uvedu demokratiju.

Ne mogu takve stvari da pomognu tamo. Avganistan nikada nije bio kolonizovan, a najveće imperije u istoriji koje su se okušale na tim prostorima su redovno lomile zube.
 
Nema seksa - nema vode Nedelja, 16. avgust 2009. 12:05



Nekoliko dana pre izbora u Avganistanu je donet zakon koji je na Zapadu prozvan "varvarskim zakonom" protiv prava žena. Njime se drastično smanjuju ženska prava, kao da su zakon pisali talibani, a ne većina koju kontroliše prozapadni predsednik Hamid Karzai.

Zakonom je, između ostalog, predviđeno da ako žena odbije seks s mužem, on može da joj uskrati hranu i vodu.

U vaspitavanju dece može da učestvuje samo otac ili deda, a kazne za silovanje nema ako prestupnik plati novčanu kaznu.

Skandalozni zakon trebalo je da bude usvojen još pre nekoliko meseci, ali je avganistanska vlast odustala od njega zbog intervencije američkog predsednika Baraka Obame.

Sadašne usvajanje zakona doživljava se kao Karzaijev taktički manevar. Borci za ljudska prava optužuju ga da je prodao "ženska prava đavolu" kako bi dobio podršku fundamentalista.

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=144051

Josh par godina i svi cemo uzivati u ovim blagodetima. :D

Lepo je to..:lol: Nema keksa nema vode..ni hrane...:think: Pa nista makar ce malo da smrsaju..:lol: Salim se...pa sta reci...jedna druga (ne)kultura....ukratko..skandalozno...
 
Ajde bre nemoj da si smeshan, Avganistan je Amerima bitan jer su najveci proizvodjachi svih droga.Njima je u interesu da shto duze budu tamo.

Pa dobro to je jasno. Ima tu još razloga, tipa strateška važnost vojnih baza na tom području i slično. Ali tema diskusije nije bila razlog američkog prisustva, već pokušaji menjanja avganistanskog društva i nekog dugoročnijeg potčinjavanja te zemlje. To je nemoguća misija.
 
Pa dobro to je jasno. Ima tu još razloga, tipa strateška važnost vojnih baza na tom području i slično. Ali tema diskusije nije bila razlog američkog prisustva, već pokušaji menjanja avganistanskog društva i nekog dugoročnijeg potčinjavanja te zemlje. To je nemoguća misija.

И ја мислим тако - па када су се код нас одједном "изродили" неки ликови који пате од тешког верског лудила, ево погледај овде, свега 2 мин. - болесници који су опседнути убијањем "противника" Алаха, џихадовци у сред БиХ:





 
И ја мислим тако - па када су се код нас одједном "изродили" неки ликови који пате од тешког верског лудила, ево погледај овде, свега 2 мин. - болесници који су опседнути убијањем "противника" Алаха, џихадовци у сред БиХ:






" I, normalno, sa josh vecim zarom za ubijanje Alahovih neprijatelja... " :bljak: :bljak: :bljak:
 
nista novo

kako se ide sa zapada na istok, sex je sve skuplji, a ribe sve losije.

za fircanje sto se na zapadu radi rutinski, na istoku leti glava

primitivni narodi regulisu kako znaju i umeju, a onda kad im standard poraste i stignu masine za ves , onda im zene sve nadoknade

Sex skuplji na istoku?:think:

Ja sam cula da sredovecni zapadnjaci praktikuju sex turizam na Filipinima i Dalekom istoku..Za to vreme zene im preferiraju zapadni deo Afrike..:zper:
 

Back
Top