Novi zakon o porezu za frilensere

Bravo , samo sto te opcije ne postoje za frilensere , kao ni bolovanja , porodiljsko itd.

Да, али за те раднике који имају боловања и породиљско нема опције да раде од куће у забагрелим гаћама из дечје собице, већ морају да иду на посао, потуцају се по превозу, пешаче километрима, хабају обућу, једу у фаст фуду бурек и јогурт, тако да све има своје предности и мане.

Ако ти треба породиљско, нађи прави посао, а не зезање са јапанцима.
 
i lijepo pise sta je koja stavka

mislim, meni nije jasno zasto ocekujete da ne platite nista ili vrlo vrlo malo
ako zaposleni placaju sve te namete
i na kraju krajeva, uvijek mozete u preduzetnike
ako imate vise klijenata mozda je to isplativije
Зато што фриленцери мисле да су интелектуална елита и да треба да имају посебан статус у одосу на све остале грађане ове земље и да држава треба још и "хвала" да им каже што су фриленцери.
 
Зато што фриленцери мисле да су интелектуална елита и да треба да имају посебан статус у одосу на све остале грађане ове земље и да држава треба још и "хвала" да им каже што су фриленцери.
Kakva si mica pekarica
 
takođe frilenseri imaju troškove (kupovina softvera, kompjutera, zakup i hosting za veb sajtove ili pretplata na neku od platformi koja im obezbeđuje hosting...). Trebalo bi pre naplate poreza da im se omogući da odbiju troškove koje su imali u tom kvartalu.

То постоји и у калкулатору је означено под "Нормирани трошкови".
 
Sve troskove placaju frilenseri dok drzava ne pomaze ni kod jedne stavke , nemas ni bolovanje a oni hoce harac.

Запосли се, и имаћеш боловање.

Ни слободни уметници немају боловање. Јбг...то ти је цена слободне професије. Знаш неког адвоката који је на боловању?
 
Да, али за те раднике који имају боловања и породиљско нема опције да раде од куће у забагрелим гаћама из дечје собице, већ морају да иду на посао, потуцају се по превозу, пешаче километрима, хабају обућу, једу у фаст фуду бурек и јогурт, тако да све има своје предности и мане.

Ако ти треба породиљско, нађи прави посао, а не зезање са јапанцима.
Nije tacno. Poznajem dvojicu ljudi koji 80% posla rade od kuce a u firmama su. Nemoj da generalizujes bez veze.
 
Зато што фриленцери мисле да су интелектуална елита и да треба да имају посебан статус у одосу на све остале грађане ове земље и да држава треба још и "хвала" да им каже што су фриленцери.
Pa i jesu, naspram partijskih kadrova koji sami ne bi bili u stanju da stvore 100 dinara nego sve dobijaju od stranke a nista ne rade.
 
Nije tacno. Poznajem dvojicu ljudi koji 80% posla rade od kuce a u firmama su. Nemoj da generalizujes bez veze.

Познајеш двојицу?

Браво.

Ти си успео да генерализујеш јер познајеш двојицу, а мене оптужујеш да генерализујем.


98,5 % запослених не ради од куће, те је најнормалније да када причамо о запосленима, причамо о онима који иду на посао.
 
Pa i jesu, naspram partijskih kadrova koji sami ne bi bili u stanju da stvore 100 dinara nego sve dobijaju od stranke a nista ne rade.

Можда наспрам партијских кадрова, али наспрам генералне популације су једнаки корисницима социјалне помоћи.

Болесни, анксиозни, неокупани, не излазе из забагрелих гаћа, не смеју ни до продавнице, па хоће да раде од куће.
 
Познајеш двојицу?

Браво.

Ти си успео да генерализујеш јер познајеш двојицу, а мене оптужујеш да генерализујем.


98,5 % запослених не ради од куће, те је најнормалније да када причамо о запосленима, причамо о онима који иду на посао.
Lazem, cetvoro znam. Dvoje iz NIS-a i dva programera. Nisi upucen bas u tematiku ali ti pametovanje ide odlicno...
 
Na koje bolovanje ja imam pravo ?

Стално причаш о правима, али не би да причаш (пишеш) о обавезама које имаш пре права.

Ти не би обавезе, или да су симболичне новчане, а тражиш права.

Имаћеш право на боловање кад се запослиш. Јеси ли питао негде за запослење?
 
Можда наспрам партијских кадрова, али наспрам генералне популације су једнаки корисницима социјалне помоћи.

Болесни, анксиозни, неокупани, не излазе из забагрелих гаћа, не смеју ни до продавнице, па хоће да раде од куће.
Neko ko predaje enlgeski jezik ili radi CAD projektovanje preko freelance-a je daleko obrazovaniji od motaca kablova ili radnika na traci, to potpisujem.
 
Lazem, cetvoro znam. Dvoje iz NIS-a i dva programera. Nisi upucen bas u tematiku ali ti pametovanje ide odlicno...

Ако нисам упућен, реци нам, који проценат запослених иде на посао, а који проценат запослених ради од куће.

Оквирно кажи који је то однос, нећемо да се ухватимо за проценат или промил и силујемо број.

Лепо кажи, шта мислш, који је однос запослених који иду на посао и оних који раде од куће?
 
Neko ko predaje enlgeski jezik ili radi CAD projektovanje preko freelance-a je daleko obrazovaniji od motaca kablova ili radnika na traci, to potpisujem.

Лепо је то, али стручњаци већ зарађују лепе паре,

а ови што хоће да зараде џепарац преко нета да не би морали да долазе на посао, њих немој да стављаш у исти кош са експертима свог заната.
 
Ако нисам упућен, реци нам, који проценат запослених иде на посао, а који проценат запослених ради од куће.

Оквирно кажи који је то однос, нећемо да се ухватимо за проценат или промил и силујемо број.

Лепо кажи, шта мислш, који је однос запослених који иду на посао и оних који раде од куће?
5-10% je moja procena za one koji rade u firmama ali od kuce.
 
Лепо је то, али стручњаци већ зарађују лепе паре,

а ови што хоће да зараде џепарац преко нета да не би морали да долазе на посао, њих немој да стављаш у исти кош са експертима свог заната.
Pa druze ovi sto predaju engleski se bas i ne ubijaju od para. Sta mislis koliko nakrpe mesecno? 80.000-100.000 plafon.
 
Зато што фриленцери мисле да су интелектуална елита и да треба да имају посебан статус у одосу на све остале грађане ове земље и да држава треба још и "хвала" да им каже што су фриленцери.

Tako je. Jer da nije tako, ne bi trend poslednjih godina bio takav da sve vise drzava (ukljucujuci i Srbiju) donose propise da privuku digitalne nomade, daju im poreska oslobodjenja, samo da bi sedeli kod njih, radili i trosili svoje pare.

Na tvoju zalost, istu mogucnost ne nude Alter Egu - Mici Pekarici, tako da je ona osudjena da sedi ovde i raduje se sto joj drzava oporezuje minimalac.
 
5-10% je moja procena za one koji rade u firmama ali od kuce.
Ево графикона.

Наш део света 2 %.

Ја сам горе одокатинво извукао 98,5 % иде на посао, тј. 1,5 % ради од куће, и испало је 2 %.

ти си рекао 5-10 %, чиме си толико погрешио да више не могу да те сматрам за озбиљног саговорника.

sl3.png
 
Ево графикона.

Наш део света 2 %.

Ја сам горе одокатинво извукао 98,5 % иде на посао, тј. 1,5 % ради од куће, и испало је 2 %.

ти си рекао 5-10 %, чиме си толико погрешио да више не могу да те сматрам за озбиљног саговорника.

sl3.png

Joj Mico a sta cemo sa ovim. Jesu li i Amerikanci ludi?

There are 70.4 million freelancers in the U.S., as of 2022.
36% of the U.S. workforce currently participates in freelance work, and the total United States labor force consisted of 164.3 million people.

Nasa Mica je u fazonu, nema posla do kancelarije u Zavodu za zaposljavanje, socijalno, penziono i redovna plata. Al' da se ide autobusom do posla.
 
Joj Mico a sta cemo sa ovim. Jesu li i Amerikanci ludi?

There are 70.4 million freelancers in the U.S., as of 2022.
36% of the U.S. workforce currently participates in freelance work, and the total United States labor force consisted of 164.3 million people.

Nasa Mica je u fazonu, nema posla do kancelarije u Zavodu za zaposljavanje, socijalno, penziono i redovna plata. Al' da se ide autobusom do posla.

Шта ћемо са тим?

Сво време пишемо о Србији, а ти упадаш као падобранац не пратећи тему.

Читај пажљивије следећи пут.
 
Ево графикона.

Наш део света 2 %.

Ја сам горе одокатинво извукао 98,5 % иде на посао, тј. 1,5 % ради од куће, и испало је 2 %.

ти си рекао 5-10 %, чиме си толико погрешио да више не могу да те сматрам за озбиљног саговорника.

sl3.png
Ovo je bas gruba procena, centralna Azija ima 200x vise stanovnika od nas tako da je Srbija statisticka greska naspram njih.
Drugo, od ovih cetvoro koje poznajem sam napisao da rade UGLAVNOM od kuce, sto znaci da imaju jednom ili 2 puta mesecno rad u centrali (sastanci, edukacija i slicno). Tako da oni mogu da se vode kao da rade od kuce ali i ne moraju.

S druge strane tvoj milje su verovatno oni radnici sa trake ali ja ti za to nisam kriv jer se druzim sa elitom :lol:
 
Ovo je bas gruba procena, centralna Azija ima 200x vise stanovnika od nas tako da je Srbija statisticka greska naspram njih.
Drugo, od ovih cetvoro koje poznajem sam napisao da rade UGLAVNOM od kuce, sto znaci da imaju jednom ili 2 puta mesecno rad u centrali (sastanci, edukacija i slicno). Tako da oni mogu da se vode kao da rade od kuce ali i ne moraju.

S druge strane tvoj milje su verovatno oni radnici sa trake ali ja ti za to nisam kriv jer se druzim sa elitom :lol:

Какве везе има број становника ако графикон говори о процентима, и ту нема Србије, већ источне и јужне Европе.

Ни обичан графикон не знаш да читаш, елито.
 

Back
Top