Novi talas protesta protiv Trampa, treći za manje od godinu dana

Da li podržavate proteste protiv Trampa?

  • DA

    glasova: 8 100,0%
  • NE

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    8

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
96.214

Novi talas protesta protiv Trampa, treći za manje od godinu dana​

U Sjedinjenim Američkim Državama danas će biti održani protesti protiv predsednika Donalda Trampa (Trump), na kojima se očekuje da će prisustvovati nekoliko miliona ljudi, od Njujorka do Aljaske, preneli su tamošnji mediji.

To je treći put za manje od godinu dana da koalicija organizacija ujedinjenih oko slogana "Nema kraljeva" (No Kings) poziva stanovnike Amerike da izađu na ulice.

Ta koalicija se pojavila kao najveći protestni pokret od povratka Trampa u Belu kuću.
Planirano je više od 3.000 skupova, u velikim gradovima kao što su Njujork, Čikago, Mineapolis, Vašington, ali i u predgrađima, manjim gradovima i ruralnim područjima.
Sa druge strane Atlantika, skupovi protiv američkog predsednika planirani su u Rimu, Amsterdamu i Madridu.

https://nova.rs/vesti/svet/novi-talas-protesta-protiv-trampa-treci-za-manje-od-godinu-dana/

Ovo su uglavnom protesti demokrata. Da li ipak tu ima i nekih njegovih razočaranih glasača jer je pokrenuo još jedan rat?
 
Trampe Srbine ne daj se americkim "blokaderima." Pobedi i AV ce ti biti lektor u pisanju knjige kako se "pobedjuje obojena revolucija".

200.gif
 

Novi talas protesta protiv Trampa, treći za manje od godinu dana​

U Sjedinjenim Američkim Državama danas će biti održani protesti protiv predsednika Donalda Trampa (Trump), na kojima se očekuje da će prisustvovati nekoliko miliona ljudi, od Njujorka do Aljaske, preneli su tamošnji mediji.

To je treći put za manje od godinu dana da koalicija organizacija ujedinjenih oko slogana "Nema kraljeva" (No Kings) poziva stanovnike Amerike da izađu na ulice.

Ta koalicija se pojavila kao najveći protestni pokret od povratka Trampa u Belu kuću.
Planirano je više od 3.000 skupova, u velikim gradovima kao što su Njujork, Čikago, Mineapolis, Vašington, ali i u predgrađima, manjim gradovima i ruralnim područjima.
Sa druge strane Atlantika, skupovi protiv američkog predsednika planirani su u Rimu, Amsterdamu i Madridu.

https://nova.rs/vesti/svet/novi-talas-protesta-protiv-trampa-treci-za-manje-od-godinu-dana/

Ovo su uglavnom protesti demokrata. Da li ipak tu ima i nekih njegovih razočaranih glasača jer je pokrenuo još jedan rat?
Ne kapiram koja je svrha protesta u SAD kad tamo ne postoji opcija da se sruši vlast. Bukvalno ne možeš da smeniš predsednika nikako.
 

Novi talas protesta protiv Trampa, treći za manje od godinu dana​

U Sjedinjenim Američkim Državama danas će biti održani protesti protiv predsednika Donalda Trampa (Trump), na kojima se očekuje da će prisustvovati nekoliko miliona ljudi, od Njujorka do Aljaske, preneli su tamošnji mediji.

To je treći put za manje od godinu dana da koalicija organizacija ujedinjenih oko slogana "Nema kraljeva" (No Kings) poziva stanovnike Amerike da izađu na ulice.

Ta koalicija se pojavila kao najveći protestni pokret od povratka Trampa u Belu kuću.
Planirano je više od 3.000 skupova, u velikim gradovima kao što su Njujork, Čikago, Mineapolis, Vašington, ali i u predgrađima, manjim gradovima i ruralnim područjima.
Sa druge strane Atlantika, skupovi protiv američkog predsednika planirani su u Rimu, Amsterdamu i Madridu.

https://nova.rs/vesti/svet/novi-talas-protesta-protiv-trampa-treci-za-manje-od-godinu-dana/

Ovo su uglavnom protesti demokrata. Da li ipak tu ima i nekih njegovih razočaranih glasača jer je pokrenuo još jedan rat?


S protestima ili bez...
Tramp pada...

- Bilo da ga dotuče CIA, usled lose procene oko Irana...(a Americi nije strano da ubija svoje Predsednike...)

- Bilo da ga stigne konacna karma...jer nije bas u cvetu mladosti....

Kakogod...
Melanija neka spremi suze radosnice...

jakosamzalosna-zalosna.gif



....
 

Novi talas protesta protiv Trampa, treći za manje od godinu dana​

U Sjedinjenim Američkim Državama danas će biti održani protesti protiv predsednika Donalda Trampa (Trump), na kojima se očekuje da će prisustvovati nekoliko miliona ljudi, od Njujorka do Aljaske, preneli su tamošnji mediji.

To je treći put za manje od godinu dana da koalicija organizacija ujedinjenih oko slogana "Nema kraljeva" (No Kings) poziva stanovnike Amerike da izađu na ulice.

Ta koalicija se pojavila kao najveći protestni pokret od povratka Trampa u Belu kuću.
Planirano je više od 3.000 skupova, u velikim gradovima kao što su Njujork, Čikago, Mineapolis, Vašington, ali i u predgrađima, manjim gradovima i ruralnim područjima.
Sa druge strane Atlantika, skupovi protiv američkog predsednika planirani su u Rimu, Amsterdamu i Madridu.

https://nova.rs/vesti/svet/novi-talas-protesta-protiv-trampa-treci-za-manje-od-godinu-dana/

Ovo su uglavnom protesti demokrata. Da li ipak tu ima i nekih njegovih razočaranih glasača jer je pokrenuo još jedan rat?

Кос љих је сваки дан као овде што је данас. Жути против МАГАе, не штеде се.
 
1774867153705.png

„Tramp je prešao Rubikon“: Sagovornici Danasa o protestima u SAD protiv američkog predsednika i njegovom najnižem rejtingu


1774867785017.png



Rejting američkog predsednika Donalda Trampa, posledično pogođen naglim rastom cena goriva i širokim neodobravanjem rata koji je pokrenuo protiv Irana, pao je poslednjih dana na najnižu tačku otkako se u drugom mandatu vratio u Belu kuću. To je pokazala najnovija anketa Rojtersa i Ipsosa po kojoj samo 36 odsto Amerikanaca odobrava Trampove aktivnosti.

Širom SAD juče su održani masovni protesti pod nazivom „Bez kraljeva“ upravo protiv Trampove politike

Hiljade ljudi učestvalo je u marševima u brojnim gradovima, protestujući protiv Trampove politike, viših troškova života i rata sa Iranom.

Sagovornici Danasa smatraju da je Tramp prešao Rubikon, da se igra sa svetom i svetskim poretkom kao sa lego kockicama

1774867829057.png


Bivši diplomata Srećko Đukić smatra da je, od ponovnog dolaska u Belu kuću, Donald Tramp samo rušio i sejao haos u unutrašnjoj i spoljnoj politci, a sebe pozicionirao kao nekrunisanog srednjevekovnog monarha neke male državice, a ne prve države u svetu.

“Uz to, njemu su pare sve, i lično bogaćenje. Trampisti po celom svetu koji su slavili njegov povratak ostali su bez reči, izuzev Orbana (Viktor, premijer mađarske, prim. aut) i još po nekog. Naši trampisti se ne čuju i ne vide. Za tu politiku koja ne donosi rezultate građani Amerike u najširim protestima poručuju „dosta je“”, ukazuje Đukić.

Tramp je prešao Rubikon: Sagovornici Danasa o protestima u SAD protiv američkog predsednika i njegovom najnižem rejtingu 2

Srećko Đukić

On dodaje da pad političkog legitimiteta nije samo na jednoj temi, već na svim.

“Na avanturizmu spoljne politike koju SAD nikada nisu tako vodile, na osionom otpočinjanje rata sa Iranom po nagovoru Izraela, bez ijednog saveznika sa kranjne neizvesnom cenom i ishodom. Tramp je ostao bez najvžanijih saveznika, bez Evrope, svojom krivicom, ucenjujući je i stavljajući se na stranu Putina. Kako SAD mogu biti sila broj jedan bez saveznika?”, navodi Đukić.

Po njegim rečima, ekonomska politika je promašena, inflacija i cene rastu, potrebni miganti proteruju, a voluntaristička i personalizovana trgovinska politika sa svetom poptuno je promašena „priča“.

“Tramp se igra sa svetom i svetskim poretkom kao sa lego kockicama. Zato su jučerašnji protesti, kažu najveći, zahvatili celu zemlju, sve države, izveli milione ljudi na ulice. Poruka je: fromalni izborni legitimitet koji još traje nije i društveni legitimit Trampa. Drugim rečima: Tramp je prešao Rubikon, i on odlazi”, zaključuje Đukić.

Nekadašnja ambasadorka Branka Latinović smatra da demonstracije koje su održane u subotu u SAD – u organizaciji pokreta „NO KING“ – predstavljaju još masovniji, jači i uporniji nastavak protesta protiv načina vladavine Trampa.

„Nastao još u vreme prvog Trampovog mandata, pokret „NO KING“ je na prepoznavanju vladavine Trampa u autokratskom maniru mobilisao američku javnost na temama unutrašnjeg karaktera. Ta lista tema se proširila u drugom Tramovom mandatu i obuhvata suprostavljanje Trampovoj politici deportacije migranata, urušavanja zdravstvenog sistema, odnosa prema političkim protivnicima i naročito upotrebe Nacionalne garde u onim državama i gradovima gde i dalje vladaju demokrate“, ukazuje Latinović.


Tramp je prešao Rubikon: Sagovornici Danasa o protestima u SAD protiv američkog predsednika i njegovom najnižem rejtingu 3

Branka Latinović

Kako dodaje, usled jačine otpora građana takvoj politici, posebno upotrebe Nacionalne garde, Tramp je morao da povuče te jedinice i odustane, za
sada, od takve prakse.

„Jučerašnji protesti u više od 3.000 američkih gradova predstavljaju novu dimenziju i oni su jasan, snažan, masovan odgovor na Tramovu politiku prema Iranu. To je veliko NE na ratnu politiku i odražavaju jak otpor i snažan antiratni odgovor. U mnogome to već sada podseća na ono što su SAD preživljavale krajem 60-tih i početkom 70-tih godina prošlog veka zbog rata u Vijetnamu. To je veliko NE ratu, kao i Trampovoj politici vojnih intervencija kojoj on, ipak, nije mogao da odoli“, objašnjava Latinović.

Pod uticajem ne samo izraelskog premijera Netanjahua, navodi naša sagovornica, već vojno-industrijskog kompleksa, ali i korporativnog kapitala i velikih IT kompanija, on je uveo SAD u ovaj rat.

„Pokazao je moć, snagu, efikasnost amerićkog oružja, ali se suočio i sa odgovorom iranske strane koji nije očekivao. Nije očekivao da će Iran tako žestoko napasti države Golfskog zaliva i blokirati Ormuski moreuz. Desilo mu se isto što i Putinu u Ukrajini, doduše na nešto drugačiji način“, ističe Latinović.

Ona dodaje da ukoliko se Tramp, ipak, odluči i na kopnenu vojnu intervenciju koja bi bila ograničena na ostrva oko Ormuza to će samo dalje produžiti antiratne proteste u SAD u organizaciji „NO KINGS“.

1774868113857.png


„Tramp je podcenio svog glavnog saveznika – Evropu, koju ne da nije konsultovao, već ni obavestio o napadu na Iran, ali je istovremeno podcenio svoju javnost koja neće novi rat“, ukazuje Latinović.

Prema njenom mišljnju, ohrabruje što su pored antiratnih protesta u SAD, isti takvi održani i u mnogim evropskim gradovima.

„I ne samo protiv protiv rata, već i jačanja ekstremne desnice kao što je bio jučerasnji u Londonu. Kao što su letošnji masovni, višemilionski protesti u Parizu, Rimu, Madridu, Rimu… zaustavili stradnja u Gazi, tako će dalji nastavak antiratnih protesta u SAD, Evropi i drugim mestima, pomoći da se ovaj rat okonča što pre. U samom Izraelu se, takođe, dešavaju antiratni protesti. Sve to treba da pomogne da pregovori otpočnu odmaf i bez odlaganja. Svi zajedno treba da daju šansu povratku mira, što podrazumeva i da iranska strana treba da prestane sa napadima na svoje susede, pre svega, države Golfskog zaliva i deblokira Ormuski moreuz“, zaključuje Latinović.
 
^^ Ништа без ових старих, Титових дипломата. Студенти када узму републичку власт 2027 треба све те старе Титове дипломате који још буду живи идуће године треба експресно да врате у МИП. Лако ће то да иде, јер господин Зденко Томановић све њих познаје :kafa:
 

Back
Top