Quantcast

Novi svetski rekord u brzini interneta "oduvao" 5G

LukasGamer1989

Obećava
Poruka
62
5Ghz mreza je zaista slabiji domet, ali ako uzmes jaci ruter nema problema. No ti jaci kostaju od 20k dinara pa na gore.
Да али је то загађење, радио загађење по неким студијама, а уз све то што си навео, 4Г је сасвим добра, са брзином интернета, снагом сигнала и фреквенцијама, и није само у питању домет, код 5Г мреже зидиви и разне преграде јако утичу на сигнал и домет, ја сам раније имао 4Г који је био нешто спорији али одличан, сад само овако безвезе имам Бежични интернет, кад хоћу да користим интернет на паметном телефону, користим мобилне податке.

LukasGamer1989

Obećava
Poruka
62
5Ghz mreza je zaista slabiji domet, ali ako uzmes jaci ruter nema problema. No ti jaci kostaju od 20k dinara pa na gore.
А и за појачиваче мислим да то није потребно уопште, као што видиш на овој слици обу малу кутијици у којој су утакнуте интернет живе, ту можеш да у остале делове куће спроведеш кабл за интернет и у те утилнице даље можеш да утакнеш или антеницу за бежичну интернет, за ТВ рутер или интернет кабл за стони рачунар за само пар хиљада динара.
IMG_20200826_223447.jpg
IMG_20200826_223557.jpg

bmaxa

Iskusan
Moderator
Poruka
6.723
Да али је то загађење, радио загађење по неким студијама, а уз све то што си навео, 4Г је сасвим добра, са брзином интернета, снагом сигнала и фреквенцијама, и није само у питању домет, код 5Г мреже зидиви и разне преграде јако утичу на сигнал и домет, ја сам раније имао 4Г који је био нешто спорији али одличан, сад само овако безвезе имам Бежични интернет, кад хоћу да користим интернет на паметном телефону, користим мобилне податке.
Nema veze 5Ghz mreza na ruteru sa 5G mobilnom mrezom. To je ranije vec reseno, ljudi mesaju to.

LukasGamer1989

Obećava
Poruka
62
Nema veze 5Ghz mreza na ruteru sa 5G mobilnom mrezom. To je ranije vec reseno, ljudi mesaju to.
Ја се у то не разумем, али ја на телкефону имам 4Г мрежу када користим мобилне податке а чуо сам да ако неки телефони користе 5Г мрежу брзо им празни батерију, само знам да 5Г мрежа користи милиметарске таласе и Знам Да 5гигахерца и 5Г мрежа није исто. И сад сам нашао један интересантан чланак о 5Г. https://www.magazin.novosti.rs/sr/t...ak-dalje-decu-u-becu-lecice-5g-roboti/1383852

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.