Novi Sad - nova vlast u septembru

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Сале

Legenda
Poruka
67.350
ne znam da li je ovde neophodno da se postavi izvor neke informacije, ali za ovu informaciju zvanicno nemam.

gradonaceknik - SNS
zmenik gradonacelnika - SPS
predsednik skupstine grada - Pokret Dveri


kako sam saznao iz nezvanicnih izvora u seprembru ce se formirati nova vecina u skupstini grada koju ce formirati
SNS - 15
SPS/PUPS/JS/SDPS - 7
POKRET DVERI - 5
DSS - 5
SPO-ROMI (svi za novi sad) - 9

moguce je da ce uci i odbornici manjina. 2 odbornika
sto je 43 odbornika od ukupno 78

u opoziciji ostaju
DS - 18
LSV - 12
SRS - 5
_________________
35



pitanje
ovo je ovo sto imamo u NS-u kako bi ste vi iskombinovali vlast?
 
ne znam da li je ovde neophodno da se postavi izvor neke informacije, ali za ovu informaciju zvanicno nemam.

gradonaceknik - SNS
zmenik gradonacelnika - SPS
predsednik skupstine grada - Pokret Dveri


kako sam saznao iz nezvanicnih izvora u seprembru ce se formirati nova vecina u skupstini grada koju ce formirati
SNS - 15
SPS/PUPS/JS/SDPS - 7
POKRET DVERI - 5
DSS - 5
SPO-ROMI (svi za novi sad) - 9

moguce je da ce uci i odbornici manjina. 2 odbornika
sto je 43 odbornika od ukupno 78

u opoziciji ostaju
DS - 18
LSV - 12
SRS - 5
_________________
35



pitanje
ovo je ovo sto imamo u NS-u kako bi ste vi iskombinovali vlast?
:klap::klap::klap: Odlicna i realna kombinacija :ok:
I meni je poznato da se do septembra menja vlast u Novom Sadu.:D
 
mislim da nece biti nista od toga... gradski odbor SPSa je rekao da nema druge vecine sem ove postojece

Бато, па Дачић је три пута у последњих недељу дана (тачно је недељу дана од изгласавања владе) рекао да ће се успоставити власт на локалу слична републичкој свуда где је то могуће. Чак је конкретно рекао СНС-СПС, још конкретније за НС, и мало мање конкретно за БГ (на питање да ли ће кориговати власт и у БГ рекао је да је све могуће).
 
Poslednja izmena:
Бато, па Дачић је три пута у последњих недељу дана (тачно је недељу дана од изгласавања владе) рекао да ће се успоставити власт на локалу слична републичкој свуда где је то могуће. Чак је конкретно рекао СНС-СПС, још конкретније за НС, и мало мање конкретно за БГ (на питање да ли ће кориговати власт и у БГ рекао је да је све могуће).

istina, al poslednji koji su se oglasili su clanovi SPSa iz gradskog odbora u NSu koji su rekli da nema nove vecine
 
istina, al poslednji koji su se oglasili su clanovi SPSa iz gradskog odbora u NSu koji su rekli da nema nove vecine

А ти си сигуран да они смеју да не послушају Дачића... Хммм, градски одбор игнорише директиве председника странке који је уједно и премијер и министар полиције... Па да, логично, ипак су наши политичари познати по држању своје речи, праћењу принципа и никад не газе реч :cool:
 
А ти си сигуран да они смеју да не послушају Дачића... Хммм, градски одбор игнорише директиве председника странке који је уједно и премијер и министар полиције... Па да, логично, ипак су наши политичари познати по држању своје речи, праћењу принципа и никад не газе реч :cool:

otkud ti znas da oni ne slusaju Dacica? mozda nije do njih vec do drugih stranaka koji su trebalo da cine tu vecinu
 
otkud ti znas da oni ne slusaju Dacica? mozda nije do njih vec do drugih stranaka koji su trebalo da cine tu vecinu

Двери и ДСС су најавили подршку у мењању власти. Ако им приђе и СПС, о чему овде полемишемо, то је СНС (15) + СПС (7) + ДСС (5) + Двери (5) то је 32 посланика. То није довољно, али иступањем СПС-а се у сваком случају остаје без владајуће већине јер СРС и НОПО неће ни са ким, а битка би се водима за Роме и СПО. Ко придобије подршку тих 9 посланика добија власт, а СНС може и да уцењује Роме јер је њихова странка куповала гласове.
 
Поготово у БГ-у, где су стали на 23% подршке, а Ђилас их растурио са 36%.

Можда има највише тј релативну већину, али нема апсолутну већину, а онај ко има апсолутну већину поставља градоначелника. СНС, СПС и ДСС могу да га смене, само не желе још да ударају на њега (ипак је он јачи у ДС-у и од Тадића) али с обзиром на важност БГ-а сигуран сам да ће и он доћи да ред. Била и апсолутна глупост од напредњака да га не смењују, нарочито после 2008. како су ДС-овци сменили Вучића.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top