Novi Sad iz vašeg ugla - autorske slike i opisi našeg grada

Lepo vreme je i lepa prilika za šetnju. Tako mi je na putu za Kej za oko zapalo i čuveno Gradilište:

Gradiliste01-1.jpg

E sad, zna li neko hoće li ovo zauvek ostati ovako ili će nekad tu stvarno nešto i biti izgrađeno? Mislim ok, kultno mesto za koncerte, ali suteren je recimo davno pretvoren u otvoreni javni wc i deponiju sa svim mirisima i ostalim što uz to ide...

Na ovoj zemljanoj površini ortaci redovno parkiraju kola. To nam je omiljeno mesto. :D

Pa da počnemo. Grbavica je moj omiljeni deo grada, mada ne živim tamo. Tu negde nalazi se i ulica Vere Pavlović. Sad je čine samo dve zgrade jedna nasuprot drugoj, uobičajenog sivila. Nekad je tome pripadao i deo do Limanske pijace ali to je sad Vojvođanska ulica. Prolazio ja tako tuda pre par dana na putu do Limanske pijace. Ulica kratka, ni dvesto metara nema. Trotoare uglavnom okupirali taxisti koji su tu napravili divlje stajalište.

Grbavica-1.jpg

Grbavica01-1.jpg

Cela ulica - taxi stanica. Kolovoz nije pravi nego one stare žute kocke koje su nekad bile u dobrom delu centra grada, a danas ih osim ovde ima još samo kod Riblje pijace.

Bar je mislim jedina (mozda ima jos negde nisma 100% siguran) koja ima zutu kaldrmu nadam se da idioti nece u skorije vreme opiciti asvalt

Back