Novi Sad iz vašeg ugla - autorske slike i opisi našeg grada

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Hajde da vidimo vaše slike i doživljaje iz grada. Znači postavite slike koje ste sami snimili ( ne one s neta ), opišite šta je to i zašto vam je baš to privuklo pažnju...
Sad su već telefoni s kamericama postali savim dostupni, digitalni aparati takođe, to lepo prebacite na komp pa podelite s nama. Prebacivanje ide lako kablovima, a bluetooth - om još lakše. Kad ste to uradili ako ne znate kako s prebacuju slike na forum skoknete na ovu temu:

http://forum.krstarica.com/threads/187536

Onda recimo kratak ili malo duži opis svega toga i to bi bilo to. Bitna je naša autentičnost, ličan doživljaj, a ne šta je neko drugi napisao. Zato ni kvalitet slike nije presudan.
 
Pa da počnemo. Grbavica je moj omiljeni deo grada, mada ne živim tamo. Tu negde nalazi se i ulica Vere Pavlović. Sad je čine samo dve zgrade jedna nasuprot drugoj, uobičajenog sivila. Nekad je tome pripadao i deo do Limanske pijace ali to je sad Vojvođanska ulica. Prolazio ja tako tuda pre par dana na putu do Limanske pijace. Ulica kratka, ni dvesto metara nema. Trotoare uglavnom okupirali taxisti koji su tu napravili divlje stajalište.

Grbavica-1.jpg


Grbavica01-1.jpg


Cela ulica - taxi stanica. Kolovoz nije pravi nego one stare žute kocke koje su nekad bile u dobrom delu centra grada, a danas ih osim ovde ima još samo kod Riblje pijace.
 
Pa da počnemo. Grbavica je moj omiljeni deo grada, mada ne živim tamo. Tu negde nalazi se i ulica Vere Pavlović. Sad je čine samo dve zgrade jedna nasuprot drugoj, uobičajenog sivila. Nekad je tome pripadao i deo do Limanske pijace ali to je sad Vojvođanska ulica. Prolazio ja tako tuda pre par dana na putu do Limanske pijace. Ulica kratka, ni dvesto metara nema. Trotoare uglavnom okupirali taxisti koji su tu napravili divlje stajalište.
Cela ulica - taxi stanica. Kolovoz nije pravi nego one stare žute kocke koje su nekad bile u dobrom delu centra grada, a danas ih osim ovde ima još samo kod Riblje pijace.

mnogo volim kaldrmisane ulice i usnijinu pesmu
kazuj krčmo, kaldrmo, kaldrmooo :D
 
:super:

to evice,

samo mu još pokaži kako da koristi pretragu :mrgreen:
Ipak se ovde radi o različitim stvarima što se vidi i iz uvodnih postova obe teme. Ona tema je znači vezana za predstavljanje grada uopšte i zato je tamo predviđeno da postavljate slike iz prošlosti, s neta, kako već. Ovde se radi o vašem utisku i slikama koje ste sami slikali iz ovog ili onog razloga. I razlog može biti sasvim ličan, recimo tu ste se prvi put ljubili, a tamo igrali fudbal...
 
Poslednja izmena:
Vratih se upravo kući. Setio sam se da nam je osatlo malo 'leba, pa svratih u pekaru da uzmem još.

Klas16-1.jpg


A 'lebac lep, topao ... tu kod Stanice je mesto. Inače još više volim onaj na uglu Filipa Filipovića i Braće Mogin, ali oni valjda noću ne rade, a i daleko su mi sad bili.
gde ti je ta skola u NSu ?
Meni to liči na jednu školu na Klisi. Ne znam kako se zove, ali Isidora definitivno nije, to je ime gimnazije u centru.
 
Vratih se upravo kući. Setio sam se da nam je osatlo malo 'leba, pa svratih u pekaru da uzmem još.

Klas16-1.jpg


A 'lebac lep, topao ... tu kod Stanice je mesto. Inače još više volim onaj na uglu Filipa Filipovića i Braće Mogin, ali oni valjda noću ne rade, a i daleko su mi sad bili.

Meni to liči na jednu školu na Klisi. Ne znam kako se zove, ali Isidora definitivno nije, to je ime gimnazije u centru.
Није саКлисе,100%
 

Back
Top