Quantcast

Novi Sad grad gde je do 2008 i bilo nekog posla

srbijadamus

Primećen član
Poruka
664
Prema istrazivanjima ,eknomskog instituta iz Linca poslovno okruženje u Novom Sadu je izuzetno loše .

Radi se naime o neverovatnom padu standarda u izuzetno kratkom roku .

Naime broj nezaposlenih u Novom Sadu prema zvaničnim statistika iznosi oko 32000 ljudi medjutim nezvanično reč je o blizu 75000 ljudi .Upravo zbog politike zavoda za zaposljavanje da sankcionisu i najmanje zakasnjenje prilikom prijave.

Shodno tom lošem trendu Novi Sad je počeo da ostaje bez većeg broja radno sposobnog stanovništva ,što dovodi do blagog pada cena rentranja nekretnina ,kao i cena istih .

Procenjeju se da će kada počne naplata poreza po osnovu imovine ,cene stanova pasti za najmanje 40% a cene rentiranja za čak 50% u odnosu na cene u februaru 2011.

Pretpostavka je da će usred izuzetno teške materijalne situacije ,grad Novi Sad po prvi put imati značajno manju stopu ,pridošlica u grad .Čak šta više očekuje se da ta stopa bude ravna nuli ili ispod nje (više ljudi će otići nego što dođe)

Kulturna dešavanja se otkazuju ,ostao je exit ,

Neverovatno je koliko brzo je jedan relativno veliki grad doživeo fijasko .

Predpostavka je da će nakon sledećih izbora biti mnogo manje zaposlenih u javnim preduzećima državnoj administraciji ,bolnicama i školama .

Što se škola tiča svake godine na teritoriji vojvodine upisuje se oko 10% manje prvaka ,znači i 10% manje kadra je potrebno

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
37.479
Ja sam iz Novog Sada, nisam uspela da nađem posao u struci u prethodnih 5 meseci (od kako sam diplomirala, doduše) i sad sam potragu za poslom proširila i na ostale gradove.
Priliva stanovništva i novih zaposlenja ima samo u gradskoj i pokrajinskoj upravi i to su, bezmalo, pripadnici stranaka iz vladajuće koalicije.
Što je najgore od svega, veliki broj njih nije ni iz Vojvodine, nego ih ima i sa Sandžaka i južne i centralne Srbije.

A o ostalim nekim delatnostima, nedajbože privredi, ne vredi ni pričati..
Sve je uglavnom propalo.

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.591
Sve najlosije....

2009. sam ostao bez posla u martu i nasao sam posao tek 2010. u aprilu i sada tada radim... A tako radim da trazim drugi posao, trenutno vise ne radim nego sto radim.

A sto se tice biroa, o njima mogu da kazem sve najgore. Za to vreme koje sam proveo na birou, tih 12 meseci, nisu se potrudili nikako da mi pomognu na neki nacin, od onih kurseva sto pisu na sajtu nema ni K od njih. Strani jezici, kompjuteri itd. Ponudili su prekvalifikaciju na zanat 'obrada koze tradicionalnim nacinima'

Za koji sam k... studirao tolike godine da bih postao inzenjer onda????

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.