NOVI RAT U BOSNI???

A ja cu kapu sa LJ da i ti mene prepoznas.:cool::hahaha::hahaha:
Samo promenimo simbole i :
lovve2ne1.gif
:mrgreen:
 
U BiH je već vidjen terorizam na delu , najveći zločini u vreme rata u BiH su se odigrali pod zastavom dzihada , najveća zverstva su počinili pripadnici mudzahedina iz arapskih zemalja , imaju Aliju na snimku kako vrši smotru mudzahedina , allahovih ratnika iz arapskih zemalje , !
Kakav dokaz vam još treba ?!
Ne tako davno muslimanima je naredjena revizija državljanstava , naturalizovani mudzahedi .
Uhapšen Abu Hamza , proteran Deda Mraz , a u vrtiće uvedena veronaouka , pa još sasvim male devojčice nose hidzab !!!
Pa njihov ministar policije Tarik Sadović štiti radikalne islamiste , i pokriva tzv. humanitarne organizacije koje finansiraju dzihad kampove !
Ovde svi kao da su pali sa Marsa , kao da pojma nemate šta se radi u BiH !

E o ovom ja govorim!nije bitno ko sad huska na rat u BIH,nego da postoji sansa da se umesaju radikalni islamisti iz drugih zemalja i od Bosne naprave mesto-bojiste gde ce sprovoditi svoj dzihad![/QUOTE]

Pazi prijatelju,
sve zavisi od lične percepcije :)
Ti očito ne poznaješ muslimane u BiH, niti stanje u BiH, odnosno nemaš uopšte objekivnosti, što će reći da slušaš samo jednu stranu.
Problem vehabizma u BiH mnogo više pogađa same muslimane, nego Srbe i Hrvate.
I sami Bošnjaci su veoma negativno nastrojeni prema "dotepancima"
Što se tiče mudžahedina, Vozuće, Maglaja i Bočinje, sve mi je poznato.
Ali ako ćeš na taj način gledati cjelokupnu naciju, kroz prizmu nekoliko radikalnih frakcija, kakva bi tek slika trebala da bude o Srbima?

I da,
fenomen globalnog džihada.
Zar ste zaboravili američke filmove 80ih i 70ih i Ruse? :whistling:
 
Nije na pomolu novi rat u BIH.
Nije u interesu ni Srbima a ni muslimanima. Muslimani su sada najglasniji, jer im je Prudskim dogovorom ugroženo ono za šta su se borili. A to je Bosna i Hercegovina.
Umesto da imaju de fakto kontrolu nad 51% teritorije BIH, sada će imati na 30%, jer će Hrvati dobiti "multi-kulti" republiku.
Srbi već kontrolišu 49% BIH.

Isto ovo što bošnjačke nacionalističke ili patriotske organizacije rade je isto ono šta su radile srpske, pre proglašenja nezavisnosti Kosova. Uzmimo za primer gardu cara lazara.

I na kraju, međunarodna zajednica je jasno rekla:

1. Nema raspada BIH
2. Nema ukidanja RS
3. Nema trećeg entiteta bez dogovora sve tri strane
4. Ko god bude prekršio tri tačke, biće kažnjen
A sta su radile pre proglasenja?
 
E o ovom ja govorim!nije bitno ko sad huska na rat u BIH,nego da postoji sansa da se umesaju radikalni islamisti iz drugih zemalja i od Bosne naprave mesto-bojiste gde ce sprovoditi svoj dzihada

Pazi prijatelju,
sve zavisi od lične percepcije :)
Ti očito ne poznaješ muslimane u BiH, niti stanje u BiH, odnosno nemaš uopšte objekivnosti, što će reći da slušaš samo jednu stranu.
Problem vehabizma u BiH mnogo više pogađa same muslimane, nego Srbe i Hrvate.
I sami Bošnjaci su veoma negativno nastrojeni prema "dotepancima"
Što se tiče mudžahedina, Vozuće, Maglaja i Bočinje, sve mi je poznato.
Ali ako ćeš na taj način gledati cjelokupnu naciju, kroz prizmu nekoliko radikalnih frakcija, kakva bi tek slika trebala da bude o Srbima?

I da,
fenomen globalnog džihada.
Zar ste zaboravili američke filmove 80ih i 70ih i Ruse? :whistling:

Pre bi se reklo da ti govoriš subjektivno .
Znaš li koliko je je dzihad kampova locirano u Bosni ?
Znaš li koliki je procenat terorista iz Bosne , i koliko dobrih Bošnjana je učestvolalo u terorističkim napadima širom sveta ?
Znaš li odakle je uhapšeni Sanel Sjekirica , uhapšen zbog terorističkog napada na Madrid ?
 
Što si se ti prepao tih nekih džihad organizacija?

U BiH Srbi hoće nezavisnu RS, Hrvati hoće svoj entitet, a Bošnjaci "cjelovitu i nedjeljivu BiH".
Potencijalna s.ranja mogu krenuti s bilo koje strane, a ne samo Bošnjačke.
Ako si stvarno zabrinut, onda se potrudi pa sagledaj problem sa svih aspekata. :ok:

Pored bošnjačkih,rpskih, i hrvatskih stranaka postoje i jačaju multietničke stranke i po programu i strukturi npr. SDP i Stranka Radom za boljitak, koje su na posljednim izborima dabili izbore u Mostaru Lijanovići a u Sarajevu u nekoliko optina čak je i gradonačelnik iz SDP-a (Alija Behmen).
Te stranke sigurno nisu ekstremne u bilo kom smislu.
 
Pored bošnjačkih,rpskih, i hrvatskih stranaka postoje i jačaju multietničke stranke i po programu i strukturi npr. SDP i Stranka Radom za boljitak, koje su na posljednim izborima dabili izbore u Mostaru Lijanovići a u Sarajevu u nekoliko optina čak je i gradonačelnik iz SDP-a (Alija Behmen).
Te stranke sigurno nisu ekstremne u bilo kom smislu.

Labavo ti je to prijatelju.
Te stranke su još uvijek takve, da preko noći mogu postati nacionalne. Naročito ova od Lijanovića! :cool:
 
Zeleo bi da cujem misljenje drugih ljudi, da li je na pomolu novi rat u Bosni? Da li ce usledeti novi nemiri i pobune od strane islamskih fanatika koji zagovaraju dzihad?da li postoje sad trenutno u bosni organizacije ili pojedinci koji propagiraju dzihad?
Voleo bi da se vise ljudi ukljuci u ovu teme a takodje me zanima i misljenje strucnjaka koji se bave pitanjem extremnog islama.

mudzahedinski i sl..pokreti imaju veoma jako uporiste u FBiH, sada mislim da im nije u interesu da prave probleme u BiH..prosto iz razloga sto m treba BiH za obuku svezih mudzhedina!
Tacnije belih mudzahedina za EU trziste!
 
E o ovom ja govorim!nije bitno ko sad huska na rat u BIH,nego da postoji sansa da se umesaju radikalni islamisti iz drugih zemalja i od Bosne naprave mesto-bojiste gde ce sprovoditi svoj dzihad!

Pazi prijatelju,
sve zavisi od lične percepcije :)
Ti očito ne poznaješ muslimane u BiH, niti stanje u BiH, odnosno nemaš uopšte objekivnosti, što će reći da slušaš samo jednu stranu.
Problem vehabizma u BiH mnogo više pogađa same muslimane, nego Srbe i Hrvate.
I sami Bošnjaci su veoma negativno nastrojeni prema "dotepancima"
Što se tiče mudžahedina, Vozuće, Maglaja i Bočinje, sve mi je poznato.
Ali ako ćeš na taj način gledati cjelokupnu naciju, kroz prizmu nekoliko radikalnih frakcija, kakva bi tek slika trebala da bude o Srbima?

I da,
fenomen globalnog džihada.
Zar ste zaboravili američke filmove 80ih i 70ih i Ruse? :whistling:[/QUOTE]


donekle sam upoznat da i muslimani imaju problema sa radikalnim islamistima jer koliko znam Kuran propoveda mir.ali ja ovde govorim bas o tim radikalnim islamistima i da se njih treba pribojavati ako sve tri strane hoce mir.
 
Zeleo bi da cujem misljenje drugih ljudi, da li je na pomolu novi rat u Bosni? Da li ce usledeti novi nemiri i pobune od strane islamskih fanatika koji zagovaraju dzihad?da li postoje sad trenutno u bosni organizacije ili pojedinci koji propagiraju dzihad?
Voleo bi da se vise ljudi ukljuci u ovu teme a takodje me zanima i misljenje strucnjaka koji se bave pitanjem extremnog islama.

Moze biti sitnih carkanja,vise politickih u smislu nadolazecih ustavnih promjena, ali mislim da ce vise malo po malo izlaziti na vidjelo razni dogadjaji ali u novoj interpletaciji.evo jednog.:cool:

http://www.politika.rs/rubrike/Svet...-most-srushili-boshnjachki-diverzanti.lt.html
 

Back
Top