Quantcast

Novi prozni konkurs na temu SIMBOL

Sandveil dance

Wild goose feathers
Poruka
4.540
Kako izbrojite 5000 karaktera da ne prekrsite uslov takmicenja ?
Nikako :zcepanje:

To ti je otprilike kao odrednica.
Kad sam prvi put učestvovala, 3 puta sam skraćivala priču da uđe u 5000.
Posle je Borka crkla od smeha i rekla mi je da se ne gleda to tako strogo.

A inače imaš na Wordu gore pogledaš u review/word count i pogledaš one sa spaces a ne bez.

Poruka
58.549
Nikako :zcepanje:

To ti je otprilike kao odrednica.
Kad sam prvi put učestvovala, 3 puta sam skraćivala priču da uđe u 5000.
Posle je Borka crkla od smeha i rekla mi je da se ne gleda to tako strogo.

A inače imaš na Wordu gore pogledaš u review/word count i pogledaš one sa spaces a ne bez.
Искрено, ја појма немам колико су моје приче имале али сигурно много мање.

Ствар је у томе што ја напишем причу оловком у свеску прво, па је онда прекуцам на форум, ни не користим ворд. :руменко:

Sandveil dance

Wild goose feathers
Poruka
4.540

Ствар је у томе што ја напишем причу оловком у свеску прво, па је онда прекуцам на форум, ни не користим ворд. :руменко:
Ja kad bih tako pisala, trebao bi mi svitak od 10 km...:fdlan:
Mislim, koliko sa smotana i koliko puta prepravljam...:zcepanje:

Poruka
58.549
Мени се нешто не да другачије, немам инспирацију за тастатуром :Д

У суштини, добро је што су кратке приче. Замисли да сам заиста писац. И да пишем књигу ручно. Па прекуцавам, дупли посао. хД

Sandveil dance

Wild goose feathers
Poruka
4.540

У суштини, добро је што су кратке приче. Замисли да сам заиста писац. И да пишем књигу ручно. Па прекуцавам, дупли посао. хД
Nikad se ne zna.
Sestre Bronte ispisaše sve one romane olovkom po papirima...:aha:

Baudrillard

Stara legenda
Moderator
Poruka
90.314
Kao Keruak koji je svoj roman Na putu napisao na svitku, rolni sastavljenoj od zalepljenog papira.
Legenda kaže da kada je odneo izdavaču, bacio tu rolnu da se razvije preko cele prostorije, da izgleda kao put.

Najbolja književnost se napisala perom ili pisaćom mašinom, čini se da je sa dolaskom računara, opao i kvalitet književnosti.

Lunja*

Lunjalo
Poruka
7.461

Ja uvek pisem prvo grafitnom olovkom. I koristim listove papira. I neophodna mi je prva recenica.
Mogu danima da pisem pricu u glavi, ali kad mi dodje ta famozna prva recenica i kad krenem stvarno da pisem, da stavljam sadrzaj na papir, onda to uradim iz cuge.
Sa duzinom nemam problema, jer volim i da citam i da pisem crtice. Posle prekucam u Word.
I dan-danas skupljam olovlke koje pisu srcem. Svi moji dragi ljudi znaju to i gde god odu, meni donesu neku prelepu olovku sa srcem.
Eto, tako. Olovka koja pise srcem i prva recenicu su moja neophodnost za pisanje.

Zauz

Elita
Poruka
21.286
Kako podnosite kada ne dobijete poene ili ih dobijete u malom broju,smatrate da zasluzujete neki vise a niste ga dobili?
Sta ako vam neko ukrade nesto sto ste pisli,ovde,potpise se,stavi u svoj neki rad,kako bi to podneli,sta bi uradili?

Prica se da su pisci sujetni - sad,jeste da ljudi ovde nisu profesionalci,ne zive od toga a dugo tema traje,dugo se pise sto poezija sto proza,ume to da povuce.

Ovo vidim kao mesto gde se se iz sebe stavi u reci,nestane,osobi je lakse,ide dalje - kako vide oni koji pišu,to je bas zanimljivo.

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.932
Kako podnosite kada ne dobijete poene ili ih dobijete u malom broju,smatrate da zasluzujete neki vise a niste ga dobili?

To ti sve zavisi od više faktora.
Prvi faktor je koliko si ti sam sposoban objektivno da proceniš kvalitet onoga što si napisao.
Drugi faktor je spsobnost onoga koji ocenjuje - nije isto ako jedno likovno delo, na primer, procenjuje Klimt, ili neki neki neuspeli kuvar koji se u međuvremenu prometnuo u seoskog alkoholičara.

Treća stvar su i zakulisne radnje vezane za glasanje.
Ako se zakulisno organizuje neko organizovano glasanje za neku osobu kojoj je baš baš ono stalo da dobije glasove pa da joj svi čestitaju, onda to glasanje ima vrednost samo za tu ekipu, a ekipa koja se zbog toga ne oseća zadovoljno će verovatno napustiti igru.

Sta ako vam neko ukrade nesto sto ste pisli,ovde,potpise se,stavi u svoj neki rad,kako bi to podneli,sta bi uradili?
Već mi se dešavalo. Našla, najbala im se mile majke. Ne ovde, našla svoj rad na nekom pesničkom konkursu.
OK, možda bi mi bilo ok da su krali neki pismeni ljudi, ali mahom kradu nepismeni kako bi se kitili tuđim perjem.
Mada je bilo zanimljivih slučajeva rekreativne krađe, bio je ovde jedno vreme neko ko je konstantno učestvovao s tekstovima jednog istog čoveka, pa sam ja čak pomislilada je to autor lično.
Ispostavilo se da to, izgleda, nije bio slučaj :mrgreen:

sad,jeste da ljudi ovde nisu profesionalci,ne zive od toga
Bilo je, ali ih sad nema.
Napustili igru :)

Zauz

Elita
Poruka
21.286
Ja uvek pisem prvo grafitnom olovkom. I koristim listove papira. I neophodna mi je prva recenica.
Mogu danima da pisem pricu u glavi, ali kad mi dodje ta famozna prva recenica i kad krenem stvarno da pisem, da stavljam sadrzaj na papir, onda to uradim iz cuge.
Sa duzinom nemam problema, jer volim i da citam i da pisem crtice. Posle prekucam u Word.
I dan-danas sku
Eto, tako. Olovka koja pise srcem i prva recenicu su moja neophodnost za pisanje.

Pise srcem je aluzija na grafitnu olovku?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.