NOVI PAPA ARGENTINAC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne mrzim nikog vec govorim cinjenice. Vatikan je pocinio ogromna zverstva pre svega prema Srbima i Pravoslavcima, a i prema svima koji nisu hteli pod Papine skute. Primer inkvizicije i vartolomejske noci dosta govori o tome.

Citao sam Sveto Pismo, sto zar ja nemam pravo da ga citam? Jeste citao sam. I ja sam Vernik jer Vera i politicko opredeljenje ne zavise jadan od drugog.

Niti inkvizcija a jos manje bartolomejske noci imaju veze za pravoslavcima.
 
Ja ne mrzim nikog vec govorim cinjenice. Vatikan je pocinio ogromna zverstva pre svega prema Srbima i Pravoslavcima, a i prema svima koji nisu hteli pod Papine skute. Primer inkvizicije i vartolomejske noci dosta govori o tome.

Citao sam Sveto Pismo, sto zar ja nemam pravo da ga citam? Jeste citao sam. I ja sam Vernik jer Vera i politicko opredeljenje ne zavise jadan od drugog.

Pa ne znam bas...kako su se komunisti ophodili prema religiji...i posle se pozivas na veru...
 
Apostol Petar je bio i umro u Rimu. Isus mu je rekao da je on stijena i da ce sagraditi Crkvu na njemu (matej 16; 18). Kao sto valjda znas apostol Petar je prvi papa a slijedom toga ispada da SPC nema.mandat na zemlji.

Imas li neki dokaz da je Apostol Petar bio u Rimu? A evo na primer Sveti Andrej Prvozvani je bio u Rusiji i zato postoje dokazi.
To se odnosilo na sve Apostole. Inace, da je Petar stvarno imao prvenstvo onda bi mu se svi ostali Apostoli potcinjavali. No toga nema u Delima Apostolskim. Takodje da je Petar imao primat imao bi vlast nad Apostolima ne bi Apostoli sa njim raspolagali i slali ga u Samariju kao Jovana, nego bi on licno tamo poslao kojeg Apostola.
 
Imas li neki dokaz da je Apostol Petar bio u Rimu? A evo na primer Sveti Andrej Prvozvani je bio u Rusiji i zato postoje dokazi.
To se odnosilo na sve Apostole. Inace, da je Petar stvarno imao prvenstvo onda bi mu se svi ostali Apostoli potcinjavali. No toga nema u Delima Apostolskim. Takodje da je Petar imao primat imao bi vlast nad Apostolima ne bi Apostoli sa njim raspolagali i slali ga u Samariju kao Jovana, nego bi on licno tamo poslao kojeg Apostola.

Da je sveti Petar bio u Rimu je i ucenje SPC.

Meni licno ne padne na pamet da krivim sadasnjeg papu za nesto sta su Ustase uradili.
 
Zato sto znam da si od onih koji pljuju po pravoslavnoj crkvi, ali zato svrsavas kad su katolici u pitanju

Tipican srpski evropejac

Da li sii ti procitao nekad da sam napsao nesto lose o pravoslavlju?

- - - - - - - - - -

Pises gluposti. Ja sam Vernik bez obzira na ideologiju. Nije tema o tome, otvori posebnu temu pa pisi o tome. Samo da ti kazem u SFRJ a ni u SSSR-u, a ni u danasnjoj Severnoj Koreji Pravoslavna Crkva nije bila zabranjena.

MA daaaj molim teee...Pa postoje ljudi koji su posvedocili da su prolazili kroz pakao sto su se krstili, praznovali Bozic itd itd..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top