Novi Bugatti!

Frtajler

Legenda
Poruka
52.571
Danas, 20.6.2024, u 22:00 ide predstavljanje novog Bugattija.
Predstavlja ga, glavom i bradom, Mate Rimac. Fantastičan uspjeh tvrdoglavog mulca s ovih zaostalih prostora.
Očekujemo atmosferski V16, naravno potpomognut elektrikom.
Također očekujem nikada viđena hardversko- softverska i "user experience" rješenja. Bravo Mate!

c72f69b4-9beb-407b-8301-9c10079fe535.jpg

Predstavlja ga, glavom i bradom, Mate Rimac. Fantastičan uspjeh tvrdoglavog mulca s ovih zaostalih prostora.
Također očekujem nikada viđena hardversko- softverska i "user experience" rješenja. Bravo Mate!

Pogledajte prilog 1567415

Šta se ovde tačno prodaje?

Pogledajte prilog 1567415
..pa bas da je atmosferski, ne bih rekao, cak jei cuveni Veyron sa 4 turbine.
Najjaci atmosferski motor ima 1000 konja okruglo i pravi ga Aston Martin Valkyrie.

Nema blizu jeste ali nema ..Ferrari ima najveću marzu u auto indistriji....
Ferrari, record margin in 2023: 118,000 euros earned for each car sold. Ferrari achieved a record profit margin per car sold last year compared to its competitors
Jeste ali Ferari ne prodaje kolicinski kao Porsche, tu ne mogu ni da prismrde.

Jeste ali Ferari ne prodaje kolicinski kao Porsche, tu ne mogu ni da prismrde.
Da ali to ne znaci da je biznis bolji ..Porsche prodaje 23x vise auta od Ferrarija a profit im 5x veći..Sto je mnogo manja marza po autu .. Ferrari je odradio dobro taj marketing i doveo sebe u poziciju da radi sta god hoce u toj kasi

Da ali to ne znaci da je biznis bolji ..Porsche prodaje 23x vise auta od Ferrarija a profit im 5x veći..Sto je mnogo manja marza po autu .. Ferrari je odradio dobro taj marketing i doveo sebe u poziciju da radi sta god hoce u toj kasi
Nije sve u parama i profitu, Ferari i Porsche treba da budu exluziva, tako su barem poceli kao automobilske fabrike.

Nije sve u parama i profitu, Ferari i Porsche treba da budu exluziva, tako su barem poceli kao automobilske fabrike.
Pa Ferrari i jeste zadržao taj starus Porsche je sebe srozao i počeo da pravi jeftine modele i SUV .. Mada ja mislim da je Porsche upotrebljiviji u odnosu na Ferrari ali to ne menja cinjenicu da je Ferrari mnogo opustenoji sto se tice proizvodnje i marze ..

Pa Ferrari i jeste zadržao taj starus Porsche je sebe srozao i počeo da pravi jeftine modele i SUV .. Mada ja mislim da je Porsche upotrebljiviji u odnosu na Ferrari ali to ne menja cinjenicu da je Ferrari mnogo opustenoji sto se tice proizvodnje i marze ..
Opusteniji zato sto imaju klijentelu koja debelo placa te automobile, ti automobili se bukvalno prave po narudzbini.

a koliko mi je poznato, puno Ferrari modela se sklapa rucno, nisam siguran da li svi ali vecina jeste.
Samo F modeli ..Ostale modele sklapaju na traci sa dosta robota ..Imaju veću kontrolu kvaliteta ali se ne razlikuje puno sam proces proizvodnje..Nebi mogli ni stici jer ih izbaciju 47-48 na dan ,trebalo bi im vise fabrika i dosta vise ljudi sto bi uticalo na cenu/konkuretnost troskove i marzu

Opusteniji zato sto imaju klijentelu koja debelo placa te automobile, ti automobili se bukvalno prave po narudzbini.
To i jeste poenta svakog biznisa , uzeti max ..Nije to lako treba doci u tu poziciju a to zahteva mnogo truda I rada .. Rolex radi na sličan način.. Moze Ferrari prodati dosta vise vozila ali onda gubi taj ekluzivitet= cena ..Oni se drze na granici potraznje nesto malo ispod da bi stvorili manjak ponude..

Back