Novac za služenje vojnog roka Vlada prebacila za kupovinu slika i organizaciju sportskih takmičenja

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
99.497
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...nu-slika-i-organizaciju-sportskih-takmicenja/

Novac predvidjen za sluzenje vojnog roka je prebacen ministarstvu kulture i sporta.

Vlade Srbije je donela odluku da skoro 300 miliona dinara ili oko 2,5 miliona evra koji su bili predviđeni za služenje vojnog roka prebaci na račune ministarstava sporta i kulture i biće namenjen za organizaciju međunarodnih sportskih takmičenja i otkup umetničkih dela.

Premijer Đuro Macut još početkom prošle godine izjavio da će služenje vojnog roka biti u fokusu Vlade u narednom periodu, zajedno sa međunarodnom izložbom Ekspo i zdravstvom, dok je predsednik Aleksandar Vučić rekao da će obavezni odlazak u Vojsku krenuti od marta sledeće godine.

„Mislim da je realno da se sve obaveze završe, da se sa tim regrutnim listovima i ostalim krene septembar, oktobar, a da od 1. marta krenemo u vojni rok i da tada možemo da obezbedimo da to bude vrlo pristojno“, naveo je Vučić.

Ipak, čini se da se fokus malo pomera i da su u Nemanjinoj 11 zaključili da je novac ipak potrebniji sportu i kulturi, i to shodno važnosti koju imaju za predstavnike vlasti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
U Službenom glasniku objavljena su dva rešenja o upotrebi tekuće budžetske rezerve koja se na to odnose. Prvo da se 260 miliona dinara koji se nalaze na računu Ministarstva odbrane i koji su namenjeni služenju vojnog roka raspoređuju Ministarstvu sporta. Kako piše u toj odluci, na taj način biće obezbeđena nedostajuća sredstva koja su potrebna za organizaciju međunarodnih sportskih takmičenja.

Osim toga, još 37 miliona dinara biće skinuto sa računa Ministarstva odbrane i prebačeno Ministarstvu kulture. Piše da je taj iznos namenjen ustanovama kulture, a radi obezbeđenja nedostajućih sredstava za otkup umetničkih dela. Sve u cilju podrške radu ustanova u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog nasleđa.

U objavljenim rešenjima u Službenom glasniku ne piše na koja će sportska takmičenja biti potrošen novac, niti za koja umetnička dela su namenjena.

Izvor: Beta
 
naravno...zašto jačati vojsku u treniutku kad ceo svet strepi od mogućeg svetskog rata i kad smo okruženi neprijateljski orjentisanim zemljama a imamo samo 15 do 20 hiljada vojnika pod oružjem? sa ovakvom vlašću ova zemlja će se brzo ugasiti...možda su zato i dovedeni a ne samo zbog korak po korak zdaje Kosova... ekonomski sistem su uništili oni i njihovi prethodnici, čak ni svoju poljoprivredu više nemamo, zemlja brzo napreduje ka dužničkom ropstvu, vojsku skoro da nemamo...uskoro ostajemo i bez šuma i voda... na kraju procesa mogu samo formalno da ugase državu...
 
naravno...zašto jačati vojsku u treniutku kad ceo svet strepi od mogućeg svetskog rata i kad smo okruženi neprijateljski orjentisanim zemljama a imamo samo 15 do 20 hiljada vojnika pod oružjem? sa ovakvom vlašću ova zemlja će se brzo ugasiti...možda su zato i dovedeni a ne samo zbog korak po korak zdaje Kosova... ekonomski sistem su uništili oni i njihovi prethodnici, čak ni svoju poljoprivredu više nemamo, zemlja brzo napreduje ka dužničkom ropstvu, vojsku skoro da nemamo...uskoro ostajemo i bez šuma i voda... na kraju procesa mogu samo formalno da ugase državu...
I 200 hiljada nece spreciti nato napad nego napredno oruzje
 
Znači vojni rok propo.
И како то напречац после 2+ Године,најава,објављивања,Чак и Датуми и дужина Рока били проглашени...нешто безвезе,непуна 2 Месеца...
пииии,јеубем ти државу.
 
ove pare idu na sportska takmicenja i umetnicka dela .

te kapilarne glasove placa sns iz svog dzepa..
:hahaha:...ма дај бре,немој си смешан.
Код Нас се Паре из Здравства спуштају у Просвету,а ово из Спорта иде Мурији а оно из капиталних Инвестиција иде у Кајманска Осрва, потребан је само један тел. Позив....Никада,али никада ниједно Министарство није располагало Новцем коме му било распоређено Буџетом,чак и после ребаланса...СВЕ МУЉАВИНА.
 
U Službenom glasniku objavljena su dva rešenja o upotrebi tekuće budžetske rezerve koja se na to odnose. Prvo da se 260 miliona dinara koji se nalaze na računu Ministarstva odbrane i koji su namenjeni služenju vojnog roka raspoređuju Ministarstvu sporta. Kako piše u toj odluci, na taj način biće obezbeđena nedostajuća sredstva koja su potrebna za organizaciju međunarodnih sportskih takmičenja.

Osim toga, još 37 miliona dinara biće skinuto sa računa Ministarstva odbrane i prebačeno Ministarstvu kulture. Piše da je taj iznos namenjen ustanovama kulture, a radi obezbeđenja nedostajućih sredstava za otkup umetničkih dela. Sve u cilju podrške radu ustanova u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog nasleđa.

U objavljenim rešenjima u Službenom glasniku ne piše na koja će sportska takmičenja biti potrošen novac, niti za koja umetnička dela su namenjena.

Izvor: Beta
Значи у случају шиптарског терора код Куршумлије, да шаљемо фудбалере у живи зид док им УЧК пуца пенал дроном и зољом?
 
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...nu-slika-i-organizaciju-sportskih-takmicenja/

Novac predvidjen za sluzenje vojnog roka je prebacen ministarstvu kulture i sporta.

Vlade Srbije je donela odluku da skoro 300 miliona dinara ili oko 2,5 miliona evra koji su bili predviđeni za služenje vojnog roka prebaci na račune ministarstava sporta i kulture i biće namenjen za organizaciju međunarodnih sportskih takmičenja i otkup umetničkih dela.

Premijer Đuro Macut još početkom prošle godine izjavio da će služenje vojnog roka biti u fokusu Vlade u narednom periodu, zajedno sa međunarodnom izložbom Ekspo i zdravstvom, dok je predsednik Aleksandar Vučić rekao da će obavezni odlazak u Vojsku krenuti od marta sledeće godine.

„Mislim da je realno da se sve obaveze završe, da se sa tim regrutnim listovima i ostalim krene septembar, oktobar, a da od 1. marta krenemo u vojni rok i da tada možemo da obezbedimo da to bude vrlo pristojno“, naveo je Vučić.

Ipak, čini se da se fokus malo pomera i da su u Nemanjinoj 11 zaključili da je novac ipak potrebniji sportu i kulturi, i to shodno važnosti koju imaju za predstavnike vlasti.
Skrati priču opet otišlo na kokain :lol:
 

Back
Top