Novac u braku

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.184
Kako raspolažete novcema u braku?
Stavljate li svoje plate na gomilu pa onda odvajate za troskove i slicno ili delite na pola ili svako da deo novca za troskove ostalo zadrzava za sebe
Kako se to resava u brakovima ? Vasa iskustva i kako je najbolje to regulisati ?
 
Poslednja izmena:
Ona potroši 150 evra na šminku i sl "Samo najneophodnije"

Ja dam 10 evra na igricu (što je jedino što sebi kupujem jer nit pijem nit pušim). "Ti si luuuuuuuuuuud".

To tako ide :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kada ima nešto što mora da se radi, gledam da ja više potrošim jer ne želim da se ona oseća loše. A kada sam u gradu ili slično, zaboravim novčanik možda, ona sve plati i nikada ne razgovaramo dalje o tome.

Kada njoj zatreba, ja joj dam. Kada meni zatreba, ona mi da.

Generalno svako čuva svoj novac, a kada treba zajedno ulažemo.
 
Kako raspolažete novcema u braku?
Stavljate li svoje plate na gomilu pa onda odvajate za troskove i slicno ili delite na pola ili svako da deo novca za troskove ostalo zadrzava za sebe ?
Kako se to resava u brakovima ? Vasa iskustva i kako je najbolje to regulisati ?
Sve je na zajednickoj gomili i obavezno se kaze ko je koliko potrosioi za sta.
 
Kako raspolažete novcema u braku?
Stavljate li svoje plate na gomilu pa onda odvajate za troskove i slicno ili delite na pola ili svako da deo novca za troskove ostalo zadrzava za sebe ?
Kako se to resava u brakovima ? Vasa iskustva i kako je najbolje to regulisati ?
Ни на гомилу ни на пола. Зависно од висине прихода супружника одређују се трошкови о којима ће супружници водити рачуна посебно. Тек да се не омане са плаћањем.
Код мене је таква ситуација (пензионери смо супруга и ја).
Супруга води рачуна о исхрани, о средствима за хигијену куће, личној хигијени, о личном одевању, .... и сл. ако је лично.
Ја (који имам далеко већу пензију) плаћам све дажбине (од пореза до комуналија), трошкове грејања, бокс пакет за ТВ, интернет и телефон, гробљанске услуге и закуп ГрМ, трошкове одржавања кола, трошкове у бензину за разна путовања у локалу и ван места становања,, повремене трошкове око ЛОТО-а, трошкове у кафани са школским друговима сваког 10-тог и 25-тог, средства за личну хигијену, апанажа унуцима,..... а за одевање супруга одабере а понекад и купи а ја то надокнадим новцем.
Наравно постоје и узајамне позајмице ако неко тренутно ,,зариба'' са враћањем у целости или ситниш занемаримо.
У почетку брака, новац смо стављали на гомилу али брзо нестане. И одлучили се за овај систем. И могу рећи , само тако добро функционише.
 
Poslednja izmena:
Nekako mi je prirodno da se zena pobrine za hranu a muz za racune...ostalo moze kako kad.

Pa tu ona ima opciju da svaki dan kupuje hranu ili izvodi u restorane...ili da kupuje sastojke pa sama kuva i uspara para. :per:
 
Kako raspolažete novcema u braku?
Stavljate li svoje plate na gomilu pa onda odvajate za troskove i slicno ili delite na pola ili svako da deo novca za troskove ostalo zadrzava za sebe
Kako se to resava u brakovima ? Vasa iskustva i kako je najbolje to regulisati ?
Ja moju platu ne dam nikome 😂 Salu na stranu , od moje plate plaćam sebi sve sto mi treba i idem u Maxi, detetu kupim nešto, onda za užinu i izlazke njoj... sve veće troškove plaćam sa muževljeve kartice. Od svoje plate mu kupim poklon neki, uplatim nam neko vikend putovanje i to je to. On to ni ne traži ni ne pita. Imam ovlašćenje na njegov račun i kad nemam više ili je nešto veće onda radi njegova plastika. Mada realno nikad ne potrošim celu platu pa me prozivaju da sam štekara a nisam... nego ja volim da imam pa onda kalkulisem..ovo ću odavde ono odande...
 
Ja moju platu ne dam nikome 😂 Salu na stranu , od moje plate plaćam sebi sve sto mi treba i idem u Maxi, detetu kupim nešto, onda za užinu i izlazke njoj... sve veće troškove plaćam sa muževljeve kartice. Od svoje plate mu kupim poklon neki, uplatim nam neko vikend putovanje i to je to. On to ni ne traži ni ne pita. Imam ovlašćenje na njegov račun i kad nemam više ili je nešto veće onda radi njegova plastika. Mada realno nikad ne potrošim celu platu pa me prozivaju da sam štekara a nisam... nego ja volim da imam pa onda kalkulisem..ovo ću odavde ono odande...
Лако је теби кад' си и мачка и врачарка!
 
Zena treba da ima svoj otvoren konto u Banci i novac na njemu isto kao i njen muz.Na taj nacin se ne oseca ponizeno vec vise dostojanstveno a to moze da bude i korisno ako joj se nesto svidi sto bi kupila a sama je i nema dovoljno novca u novcaniku onda moze da plati preko njene kartice i pohvali se muzu sta je kupila kada dodje kuci.Na taj nacin njen muz ce da izbegne razne nepotrebne razgovore da li to treba to da se kupi ili ne treba pa da joj daje novac iz svog novcanika,to je malo neprijatna situacija za zenu.

To nije odvojen novac, vec zajednicki i tako svuda funkcionise u normalnom svetu.
 
Zena treba da ima svoj otvoren konto u Banci i novac na njemu isto kao i njen muz.Na taj nacin se ne oseca ponizeno vec vise dostojanstveno a to moze da bude i korisno ako joj se nesto svidi sto bi kupila a sama je i nema dovoljno novca u novcaniku onda moze da plati preko njene kartice i pohvali se muzu sta je kupila kada dodje kuci.Na taj nacin njen muz ce da izbegne razne nepotrebne razgovore da li to treba to da se kupi ili ne treba pa da joj daje novac iz svog novcanika,to je malo neprijatna situacija za zenu.

To nije odvojen novac, vec zajednicki i tako svuda funkcionise u normalnom svetu.
Понудио си нам топлу воду!
Ја не знам колико си у браку (а према твом писању мислим да још ниси у браку) да би нас убеђивао у нешто што већ чинимо. Ту твоју велику преосетљивост према жени је апсолутно непотребна. Постоје ту и прећутне навике на које се не буни ни супруга а и ја немам разлога.
Већ, ако се не варам, на првој или другој страни, образложио сам како смо супруга и ја поделили трошкове како не би долазили у доцњу у намиривању истих. Заборавио сам у том посту да напишем да обоје имамо узајамна овлашћења на наше Текуће рачуне. Тек да се нађе ако нешто запне: једно од нас се разболи па не може на банкомат, куповина нечег чија је цена већа од расположивог стања на ТР,....... И то код нас функционише беспрекорно.
 
Kako raspolažete novcema u braku?
Stavljate li svoje plate na gomilu pa onda odvajate za troskove i slicno ili delite na pola ili svako da deo novca za troskove ostalo zadrzava za sebe
Kako se to resava u brakovima ? Vasa iskustva i kako je najbolje to regulisati ?
A, pa to je prosto. Prvo trosis koliko mozes da zavatis, a onda onaj ko vise potrosi i dokaze to materijalno ili umetnicki, preuzima kasu i raspolaze parama. ( posto bolje zna da trosi.)
 

Back
Top