Нова методологија за приступање у ЕУ за Балкан

Највероватније су сваки кластер повезали са неким фондовима и обавезама па када затвориш кластер онда имаш исти пуноправан приступ али и обавезе дефинисане у том кластеру. Наравно све ово зависи од правих намера ЕУ јер ако не желе да ти дају пуноправно чланство онда ће делимично да те вежу по областима дефинисаним кластером и онда по тим питањима немаш никакву аутономију а немаш ни право гласа.
 
Ma sami smo krivi za sve što se dešava. Ako nam se ne ide u EU treba otvoreno da kažemo i završimo tu priču.
Ne razumem ja zasto to ne uradimo. Prosto mi mozemo i dalje da uvodimo standarde i porpavljamo drzavu po bilo kom primeru. Mozda nam se u necemu svidi primer Kine, negde Mongolije, negde Francuske... zasto moramo da uvodimo bas evropske standarde.

Ne znaci ako odbijemo EU da ne mozemo da se ekonosmki i dalje oslanjamo na njih. Cak mislim da otvorenost svih trzista predtsvalja izuzetnu prednost Srbije. Otud je Srbiija postala i HUB za kineske investicije.
 
Ne razumem ja zasto to ne uradimo. Prosto mi mozemo i dalje da uvodimo standarde i porpavljamo drzavu po bilo kom primeru. Mozda nam se u necemu svidi primer Kine, negde Mongolije, negde Francuske... zasto moramo da uvodimo bas evropske standarde.

Ne znaci ako odbijemo EU da ne mozemo da se ekonosmki i dalje oslanjamo na njih. Cak mislim da otvorenost svih trzista predtsvalja izuzetnu prednost Srbije. Otud je Srbiija postala i HUB za kineske investicije.
Verovatno da tu postoji još nešto što ti i ja ne znamo i zbog čega ovakva promena deluje kao pretnja Srbiji.
 

Back
Top