Nova liga kreće 2027. godine, Evroliga pod ogromnim pritiskom!

Vuk Samotnjak

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.138
NBA i FIBA privode kraju formiranje nove lige, Luka Dončić već je uključen u projekat, a predstojeći sastanak sa Evroligom mogao bi da odluči sudbinu najjačeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

Evropska košarka nalazi se pred najvećom promenom u modernoj istoriji!

NBA i FIBA privode kraju pregovore o formiranju nove elitne lige na Starom kontinentu, a prema najnovijim najavama, spektakularni projekat NBA Evropa trebalo bi da startuje već u oktobru 2027. godine.

To je potvrdio komesar NBA lige Mark Tejtum, koji je otkrio da se ceo projekat nalazi u završnoj fazi i da je ostalo još samo nekoliko koraka do konačne realizacije.
"Ostvarili smo ogroman napredak u stvaranju nove lige u Evropi i nalazimo se u završnoj fazi pred planirano pokretanje u oktobru 2027. godine", poručio je Tejtum.
Prema planu NBA i FIBA, novo takmičenje brojaće 16 klubova. Deo ekipa imaće garantovano mesto u ligi, dok će preostali učesnici ulaziti kroz sistem sportskih rezultata i kvalifikacija.

https://www.kurir.rs/sport/kosarka/...je-2027-pregovori-sa-evroligom-se-nastavljaju

...................

Nemojte ljudi k'o Boga vas molim !!
Evroliga je zanimljiva ovakva kakva jeste i ne treba nam NBA cirkus
Šta vi mislite u vezi svega ovoga ?
 

Back
Top