Nova komunistička partija Jugoslavije predstavila predsedničkog kandidata Aleksandra Banjanca

Netačno...ja uvek naručivao ''raslo mi je badem drvo'':D
Ти батице прво научи наше српско писмо ћирилицу, па се онда фолирај да си ти као нешто наручивао седамдесетих :roll:

Godine 1972. peva numeru „Jeremija“, koju tadašnje komunističke vlasti svrstavaju u četničke pesme,
А па да, наравно, а потврда тога јесте да су ту песму "зле комуњаре" у ПГП РТБ-у издале као сингл који је постао "златан".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pre 46 godina Predrag Živković Tozovac snimio je pesmu "Jeremija" na singl ploči koja je od prvog dana bila zabranjena za emitovanje, a on je morao da pobegne u egzil i spase živu glavu.

Nejasno je kako se potkrala takva greška strogim komunističkim komisijama čija je dužnost bila da pregledaju i preslušaju svaki materijal pre nego što se pojavi u javnosti. Ništa nije smelo da naruši mir i blagostanje radnog naroda, a posebno ne tadašnjeg predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita. Tozovac je uspeo u tome, ali platio je veliku cenu. Kada je njegov "Jeremija" ugledao svetlost dana, brže-bolje je sklonjen u fioku, a Živkovića je saslušavala Državna bezbednost ko zna koliko puta. Iste godine odlazi za Nemačku u nameri da se skloni od hajke i napada i tamo ostaje dve godine. Po povratku u Jugoslaviju počeli su novi problemi.


213674_tozovac_ff.jpg

- Nikada "Jeremija" zvanično nije bio zabranjen. Moja prijateljica Rada Trifunović, urednica na Radio Beogradu, jednom prilikom stavila je "Jeremiju" kao predlog za hit meseca, i to među zabavnom muzikom. Kad su počeli da stižu glasovi samo za nju, Rada se uplašila i skinula tu pesmu, pa je stavila "Mirjanu". E onda je to neko primetio i tako je krenula priča "Tozovca zabranio Tito jer je srbovao". Gluposti, ja ne verujem da je to ikada došlo do Tita, ali dobro - rekao je Tozovac za Kurir, a onda objasnio zašto su mu zabranili da napušta Jugoslaviju.

- Pasoš su mi oduzeli za vreme Tita zato što sam pevao našim ljudima u inostranstvu, to se tada smatralo kao izdaja. Odnosno, tako su smatrali pojedinci u državnom aparatu. I mnogim mojim kolegama koji su išli preko oduzimali su pasoš. Često su me pozivali na saslušanja. Ali i to je prošlo, pasoš su mi vratili Draža Marković i Branko Pešić - kaže legendarni pevač.

1337109_2408-dragan-kadic_ff.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
- Nikada "Jeremija" zvanično nije bio zabranjen.
Ако су га "зле комуњаре" прогањале као што прича, а шта иначе није истина већ је Тозовац у Западној Немачкој и другим земљама дуже боравио што због аранжмана у гастарбајтерским кафанама што због тога јер је јадник стално морао да бежи из Београда због великих коцкарских дугова, како онда да "зле комуњаре" нису и званично забраниле "Јеремију"? Шта их је у томе спречавало? Опозиција која није постојала? Невладине организације? Еј, па можда су се "зле комуњаре" плашиле да им савест не приговори да гуше српство :zcepanje: :cepanje: :lol: :hahaha1: :hahaha: :rotf:
 
Netačno...ja uvek naručivao ''raslo mi je badem drvo'':D
Tad je još bilo starijih pevačica i muzičara koji su znali tu pesmu...od osamdesete naovamo pristizali mlađi koji nisu znali...
Nisu znali a ne bi ni smeli da pevaju ''crni vrh u kraju od Srbije'' ...
Ajд кад смо већ код те песме, није згорег да научиш да ју је најбоље отпевао Босански певач Заим Имамовић:

 
Сви ти певачи и певаљке су чиста реакција.Све је то требало похапсити и послати на ресоцијализацију у Падињак, да се науче поштеном послу.

Све су то били или тешки алкоси или наркомани, или обоје.
 
Rmbate li subotom i nedeljom?
Da li imate radni staž za to?
Godinji odmor?
Smete li na pauzu?
Šta dobijate za topli obrok od "firme"?
Ne radim nedeljom i subotom.
Imam radni staz.
Imam godisnji odmor+Svako malo neki drzavni praznik.:lol:
Imam pauzu.
Imam placene obroke.

Dobro ja sam u komunistickoj Kini.:lol:
 
Сви ти певачи и певаљке су чиста реакција.Све је то требало похапсити и послати на ресоцијализацију у Падињак, да се науче поштеном послу.

Све су то били или тешки алкоси или наркомани, или обоје.
Ма јок. Само треба вратити порез на шунд који је постојао у "злом комунизму" и који су сви они плаћали и то тако што им се одмах одбијао од зараде од продатих плоча и хонорара. Додуше, то је тада било лако извести јер је постојала Служба друштвеног књиговодства, али нашло би се неко решење и данас.
Иначе они су пре свега тешки кокцари, а као што знаш коцкар ће прода рођену мајку кад је у фрци, наркоманија и алкохолизам обашка.
 
Najveci fazon 70ih je bio da se skines go izadjes na ulicu i vices "Dole Tito, ziveo Draza". I bezis onda od policije :P
Не, то си измислио. Дража Михаиловић никог од омладине седамдесетих није интересовао. Тада то није била тема. Тада је тема међу младима била на пример да ли си био на концерту који се одржао претходно вече и како је било. Моја маленкост је као клинац, који сам средином седамдестих био јако мали па ме док нисам мало порастао на концерте водили старији клинци из улице, у "Пиониру" гледао Deep Purple (предгрупа Smak), Jethro Tull, Santanu, Uriah Heep, Tinu Turner, Eric Claptona, Slade, Dr Feelgood... О домаћим бендовима, Boom фестивалу (пре punka), и да не говоримо. Какав Дража какви бакрачи, дебили који ће се ложе на то долазе тек са осамдесетима.

p.s. Aпропо, ево где сам ја био 16. марта 1975:

 
Poslednja izmena:
Ne radim nedeljom i subotom.
Imam radni staz.
Imam godisnji odmor+Svako malo neki drzavni praznik.:lol:
Imam pauzu.
Imam placene obroke.

Dobro ja sam u komunistickoj Kini.:lol:
све сам то имао и још понешто што твоја генерација никад неће имати:
- регрес у висини плате за годишњи одмор,
- коришћење летовалишта на више места на мору, бањама и планини,
- бесплатан 10-тодневни опоравак у бањи (због рада на терену),
- бесплатан превоз до летовалишта и бања и повратак,
- имам пензију остварену 75% од просечене плате за 10 најповољнијих година.

Ипак смо били бољи!
 
Добро важи, Савез пензионера Новог Сада се био побунио против (шунд) песме Плавог оркестра "Боље бити пијан него стар". Чекам само још да Вук Росандић на HelmCast_у између емисије о "покраденим изборима" у САД и подршке агресији на Украјину изађе са тужном причом да је његов, такође boy-band који је деловао под именом "Руж", осамдесетих био "политички прогањан" :zcepanje: :cepanje: :lol: :hahaha1: :hahaha: :rotf:
Savez penzionera bivše Jugoslavije iz Novog Sada je svojevremeno pokrenuo inicijativu da budemo zabranjeni kao grupa zbog pesme 'Bolje biti pijan nego star'".

Stvar je čak došla do javnog tužitelja i zabranjeno je emitovanje te pesme. Tada smo imali jugoslavensku turneju, komunalci su morali lepiti belu traku preko već polepljenih plakata širom države jer se turneja zvala 'Bolje biti pijan nego star'", ispričao je svojevremeno frontmen grupe Saša Lošić Loša.
 
Ajд кад смо већ код те песме, није згорег да научиш да ју је најбоље отпевао Босански певач Заим Имамовић:
Уз сво дужно поштовање Заиму мени лепше звучи Цуне Гојковић...

Заим и Сафет су ми певали пар пута на увце,мислим да имам и њихове аутограме негде...
 
Уз сво дужно поштовање Заиму мени лепше звучи Цуне Гојковић...

Заим и Сафет су ми певали пар пута на увце,мислим да имам и њихове аутограме негде...
trk na njujoršku aukciju
možeš para i para da zaradiš
eh da imam gaće od Majkla Džeksona
to ti je kad je privreda zdrava pa presipa
 
:hahaha:

Да,видели смо шта је остало иза ''вас''
Иза нас је остало доста тога. Велики број предузећа која су могла да се претворе у акционарска друштва запошљених а не поступком приватизације у којој се пунили џепови појединаца. Она предузећа која не би опстала ишла би у стечај а остала би била већа и јача акционарска друштва која би успешније пословала од ових са 50 до 100 запошљених.
Све сте то распродали, паре међусобно поделили а сада нас оптужујете који смо предузећа створили а не и продавали.
Не тртљај када си глуп!
 
Иза нас је остало доста тога. Велики број предузећа која су могла да се претворе у акционарска друштва запошљених а не поступком приватизације у којој се пунили џепови појединаца. Она предузећа која не би опстала ишла би у стечај а остала би била већа и јача акционарска друштва која би успешније пословала од ових са 50 до 100 запошљених.
Све сте то распродали, паре међусобно поделили а сада нас оптужујете који смо предузећа створили а не и продавали.
Не тртљај када си глуп!


Које вам то предузеће није било ''губиташ''?
Шта сте ви створили јадо јадна?
Уништили сте све што сте додирнули...намажи се катраном и уваљај у перје...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Уз сво дужно поштовање Заиму мени лепше звучи Цуне Гојковић...

Заим и Сафет су ми певали пар пута на увце,мислим да имам и њихове аутограме негде...
Дај бре митоману, па ти такав да си и живео у то време, ти би само овако нешто слушао:

 
Мрш комуњарско говедо...
Које вам то предузеће није било ''губиташ''?
Шта сте ви створили јадо јадна?
Уништили сте све што сте додирнули...намажи се катраном и уваљај у перје...
За стварање у социјализму је била задужена твоја генерација, а не ми рођени 80-тих и касније.Социјализам, то си ти у удруженом раду, Грубан у МУП-у, добар део родитеља данашњих антикомуниста у друштвеним становима итд.
 
Можда су повремено мало поткачили неког певача/бенд, али комунисти су били мајка за рокере, поп извођаче и друге ненародњаке.Да није било социјалистичког планирања и администрирања тржиштем музике, народњаци би потпуно истиснули све остале правце још крајем 70-тих а сасвим сигурно почетком 80-тих.

Чим је нестало социјалистичког администрирања естрадом, фолк је потпуно поразио и рок и поп.То се десило почетком 90-тих, када је препуштено тржишту да регулише музичку продукцију, када више није било дозирања музике на ТВ-у и радију , пореза на шунд.

Прво се појавио турбо-фолк, а онда и денс из Хрватске, па онда и домаћи денсери, који су потпуно маргинализовали рокере и поп музику.
 
Можда су повремено мало поткачили неког певача/бенд, али комунисти су били мајка за рокере, поп извођаче и друге ненародњаке.Да није било социјалистичког планирања и администрирања тржиштем музике, народњаци би потпуно истиснули све остале правце још крајем 70-тих а сасвим сигурно почетком 80-тих.

Чим је нестало социјалистичког администрирања естрадом, фолк је потпуно поразио и рок и поп.То се десило почетком 90-тих, када је препуштено тржишту да регулише музичку продукцију, када више није било дозирања музике на ТВ-у и радију , пореза на шунд.

Прво се појавио турбо-фолк, а онда и денс из Хрватске, па онда и домаћи денсери, који су потпуно маргинализовали рокере и поп музику.
Моја теорија и јесте да толико рок музике код нас никад не би било снимљено да није било нашег самоуправног социјализма. Тако јаке сцене свакако не би било. У СФРЈ су републички Савези социјалистичке омладине снажно ПОЛИТИЧКИ подржавали стварање рок сцене још од половине шездесетих. Директори дискографских кућа који су лову дрмали на народњацима и забавној музици, морали су да онда то прате, често и невољно премда су им се "прогресивне" рок-групе чиниле некомерцијалне, а да их не би неки млади студентски функционер прозвао на партијском састанку. То јест, било би бендова и без Тита и Кардеља, али то би било нешто безвезе, као рецимо у Грчкој, пошто би талентованији рокери попут радника на привременом раду у иностранству ишли у Лондон да свирају туђе песме у пабовима, јер шта би радили овде када им не би нико објавио плочу водећи се строго тржиштем.
Зато ме, као "сведока епохе", жешће нервира када неки сада већ врло матори рокери (част изузецима) по медијима лажу клинце како су били прогањани "у комунизму".
 
Poslednja izmena:
Можда су повремено мало поткачили неког певача/бенд, али комунисти су били мајка за рокере, поп извођаче и друге ненародњаке.Да није било социјалистичког планирања и администрирања тржиштем музике, народњаци би потпуно истиснули све остале правце још крајем 70-тих а сасвим сигурно почетком 80-тих.

Чим је нестало социјалистичког администрирања естрадом, фолк је потпуно поразио и рок и поп.То се десило почетком 90-тих, када је препуштено тржишту да регулише музичку продукцију, када више није било дозирања музике на ТВ-у и радију , пореза на шунд.

Прво се појавио турбо-фолк, а онда и денс из Хрватске, па онда и домаћи денсери, који су потпуно маргинализовали рокере и поп музику.

Rokeri i pankeri su veštački forsirani od strane komunyara da bi potisnuli ''klasno nesvesnu'' narodnu i zabavnu muziku. Međutim, sve je to bilo džabe i uzalud, nisu mogli prisiliti publiku da odustane od svoje muzike, i zavoli nešto što ih neinteresuje. Skoro svi rokeri, pogotovo new-wave muzičari su komunjarska deca koja su se igrala ''umetnosti'' i bivanja ''svetom.
 
Rokeri i pankeri su veštački forsirani od strane komunyara (...)
Да, али југословенска рок музика има своју уметничку вредност. И добро је што је постојала та сцена, што су снимане плоче и што је то остало, за разлику од народњака и 90% забавне музике који немају баш никакву уметничку вредност. Значи "зле комуњаре" су и ту историјски испали у праву.
 

Back
Top