Nova komunistička partija Jugoslavije predstavila predsedničkog kandidata Aleksandra Banjanca

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.009
Прича је лако проверљива,цела варош зна ту ''причу'' и нажалост још многе друге...И нису то приче него чињенице...
Да те питам нешто,?
Зашто толико мрзиш Српски народ?

А да ли мрзим Србе или не, нека ти је информација да сам се 90-тих два пута (1995 и 1999 г.) добровољно пријавио војним властима и био распоређен на одговарајуће дужности. Син по позиву а ја добровољно у прву касарну и пријаву дежурном официру. Онај који мрзи Србе, то сигурно не би учинио. Можда би се пријаваио неким паравојним формацијама попут ,,Симиних четника'' или сличних.
А сада да ја тебе питам: ,,Где си ти био у та мутна времена''?

Poslednja izmena od moderatora:

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783
Просечан србски антикомуниста има 30-40 година, и одлично се сећа како га је 1979 године тукла полиција јер је певао о Синђелићу.

:D
Ја имам пуно више...и пуно боље памтим од ''поштоваоца лика и дела'' аустроугарског ратног злочинца из Првог Св.рата...

Обично на идиотска питања немам одговор. Немам јер идиоти то не заслужују.
А да ли мрзим Србе или не, нека ти је информација да сам се 90-тих два пута (1995 и 1999 г.) добровољно пријавио војним властима и био распоређен на одговарајуће дужности. Син по позиву а ја добровољно у прву касарну и пријаву дежурном официру. Онај који мрзи Србе, то сигурно не би учинио. Можда би се пријаваио неким паравојним формацијама попут ,,Симиних четника'' или сличних.
А сада да ја тебе питам: ,,Где си ти био у та мутна времена''?
Дакле ишао си да рушиш сфрј и да пуцаш на ''братске народе''??цццццц...па где се дело ''братство јединство'' у које сте се заклињали?Која ти је ''дужност'' била?Да помажеш Србима да лакше напусте своја огњишта тј,побегну јер их је ''држава'' и њена војска (којој је дужност била да ''чува и сачува територијални интегритет,Устав и братство и јединство'')''оставила на цедилу...

Али сад ми је јасније како је та јадна држава и још јаднија ЈНА пропала...због таквих као ти...

Та времена нису била ''мутна'',све се одигравало онако како је комуноусташка власт на челу те државе и испланирала.План је постојао од конгреса у Дрездену 1928-е,није ти нико рекао?

''Симини четници'' 95-е нису ни постојали као и још многе такве екипе...
Где сам ја био је и дан данас војна тајна...

Poslednja izmena:

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783
Занимљиво је да Српчићима смета што се 70-тих није смело певати "Ој војводо Синђелићу" а уопште им не смета што ту песму нико данас не пева, а 90% људи и не зна за ту песму.
Сметало је...јер нпр. у кафани се певало ''а што нема са Дрине ведрине'' и мало је ко знао шта је та песма.Није знала ни милиција...али им је сметало да се пева нешто друго.
Као и сада и онда се историјске чињенице нису знале и неко се трудио да се много шта не зна.
Кладим се да ни ти не знаш...

Gruban

Buduća legenda
Poruka
35.117
Занимљиво је да Српчићима смета што се 70-тих није смело певати "Ој војводо Синђелићу" а уопште им не смета што ту песму нико данас не пева, а 90% људи и не зна за ту песму.
Pa zavisi kako gde.U Bosni i u Crnoj Gori za takve pesme sledovale su batine i 30 dana prekršajno za "vređanje socijalističkih i patriotskih osećanja građana".Srbi u SRH a u SR Makedoniji nisu smeli ni da pomisle da pevaju takve pesme.

Poslednja izmena:

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.009
:D
''Симини четници'' 95-е нису ни постојали као и још многе такве екипе...
Где сам ја био је и дан данас војна тајна...
Надробио си све и свашта од ,,Дрездена'' до пропасти ЈНА. Није вредно коментарисати.
А издвојио сам твој одговор на питање ,,Где си био ти 90-тих''. Да, да, мора да си нека ваеома важна личност да је то ,,војна тајна и данас''. Ниси ти нигде био осим на бабином тавану или подруму. Ман' се глупирања.
А што се тиче ,,Симиних четника'', ти појма немаш јесу ли или нису постојали. Ево ти Линк па читај јер си највероватније један од њихових.
Zločini Siminih četnika 90-tih
http://www.blic.rs/vesti/hronika/iz...nijoj-jedinici-iz-devedesetih-ubijali/wzvprrj

комшија

Stara legenda
Poruka
76.812
Занимљиво је да Српчићима смета што се 70-тих није смело певати "Ој војводо Синђелићу"
Није истина да није смело да се пева "Ој војводо Синђелићу". Ниједна од наших Србијанских јуначких песама из времена пре Другог светског рата није била забрањена. То су лажи и измишљотине. Напротив, код "злих комуњара" је цела Југославија о тим нашим великанима читаве лекције морала да учи у школи на часовима историје.
Па си тако у Србији у сред "злог комунизма" имао основне школе које су најнормалније носиле име Стевана Синђелића и других јунака. Имао си ФК Синђелић. На Топличином венцу је све време "комунизма" стајао споменик четничком војводи Вуку из Балканских и Првог светског рата; споменик је подигнут 1936. године. Ништа од тога није било забрањено. Забрањено је било слављење Драже Михаиловића и припадника Југословенске војске у Отаџбини из Другог светског рата јер су били слуге окупатора, јер су чинили су терор над домаћим становништвом, јер су клали Србијанску децу.

1647093941411.jpeg

Споменик на Чегру подигнут 1927. године и на коме стоји натпис "Војводи Стевану Синђелићу и његовим неумрлим јунацима, који овде славно изгибоше 19. маја. 1809."

Споменик војводи Вуку — Википедија

Споменик четничком војводи Вуку, са све четничким симболом мртвачком главом, подигнут 1936. године, и све време "комунизма" стајао је на том месту, у строгом центру главног града СФРЈ.

kapetanmark

Veoma poznat
Poruka
12.418
Није истина да није смело да се пева "Ој војводо Синђелићу". Ниједна од наших Србијанских јуначких песама из времена пре Другог светског рата није била забрањена. То су лажи и измишљотине. Напротив, код "злих комуњара" је цела Југославија о тим нашим великанима читаве лекције морала да учи у школи на часовима историје.
Па си тако у Србији у сред "злог комунизма" имао основне школе које су најнормалније носиле име Стевана Синђелића и других јунака. Имао си ФК Синђелић. На Топличином венцу је све време "комунизма" стајао споменик четничком војводи Вуку из Балканских и Првог светског рата; споменик је подигнут 1936. године. Ништа од тога није било забрањено. Забрањено је било слављење Драже Михаиловића и припадника Југословенске војске у Отаџбини из Другог светског рата јер су били слуге окупатора, јер су чинили су терор над домаћим становништвом, јер су клали Србијанску децу.

Pogledajte prilog 1118824
Споменик на Чегру подигнут 1927. године и на коме стоји натпис "Војводи Стевану Синђелићу и његовим неумрлим јунацима, који овде славно изгибоше 19. маја. 1809."

Споменик војводи Вуку — Википедија

Споменик четничком војводи Вуку, са све четничким симболом мртвачком главом, подигнут 1936. године, и све време "комунизма" стајао је на том месту, у строгом центру главног града СФРЈ.
nemoj da trolujes temu

Poslednja izmena od moderatora:

RIA77

Iskusan
Poruka
5.546
Не. Шта је значило "бити на црној листи", објаснио сам на претходној страници ово теме,
Нису били трајно на црној листи, већ привремено. Како може бенд који је први албум продао у 100.000 примерака (више од "Пакет аранжмана" који се продао у 20.000 примерака), одлучили да промене текстове и оду у другом правцу ? "Чејени одлазе", "Пут у средиште рудника Крека - бановићи", "Анархија all over башчаршија", "Абид", "Пензионери на море иду зими" су песме са политичким односно друштвено-ангажованим контекстом који је поновљен али тек 1989 када је ситуација била колико-толико лабавија па су могли поново да стављају политичке текстове.
Због афере "Црко маршал" били су на црној листи.
Dvadesetak dana kasnije je počela frka. Ispitivanja, premetačine po stanu, podvaljivanja, ali i medijski linč. Ipak, sreća u nesreći je bila da su omladinske novine već tada počele biti sve neovisnije o državi pa smo tu dobili prostora. Niko nije završio u zatvoru, ali sigurno godinu dana nigdje nismo mogli svirati. Stalno su se organizatori izvlačili na glupe fore, recimo da ne radi grijanje u hali”, kaže Sexon koji je 2009. godine pisao diplomski rad imena “Crko Maršal” o sukobu države i tadašnjih umjetnika, rokera i aktivista.
https://www.fokus.ba/magazin/showbu...jlic-viknuo-crko-nam-je-marsal-ljudi/1303941/
Сама атмосфера 1984 није била ни мало наивна, прва сезона Топ листе надреалиста је ишла 5 минута скеч, 5 минута народна музика, и опет су имали притиске, док у другој и трећој сезони су комунисти олабавили па се нису много вређали на разне форе.
Оригинални текст песме "Дан републике" је "А стара каже, Драгане шути, зидови имају уши могу те чути"...
Цензура је и те како постојала, мада су људи били креативни да то заобиђу.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.753
Ne bih iznenadila da povuku odredjen broj glasova..ima jos uvek komunista i njjihovih potomaka i jugonostalgicara
Novi Beograd ako ne glasa ja ne znam ko će?
Poruka je automatski spojena:

svakog ko ima u imenu "Jugoslavija" 🤮treba zakonom zabraniti- nasa drzava se zove Srbija
Rmbate li subotom i nedeljom?
Da li imate radni staž za to?
Godinji odmor?
Smete li na pauzu?
Šta dobijate za topli obrok od "firme"?

Poruka
17.451

Godinji odmor?
Smete li na pauzu?
Али сада могу да певају "Ој војводо Синђелићу" у кафани.

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783

Godinji odmor?
Smete li na pauzu?

Хм...комшиница ми је запослена у једној фирми:

-понекад ради Суботом(углавном не) и то јој се плаћа
-има радни стаж,пријављена је уредно
-годишњи одмор наравно да има
-има једну паузу 1/2 сата и три по десет минута
-у фирми је инсталиран ресторан па се ту једе...клопа,има да се бира...она каже да је ОК
-платица око 55.000

фирма има око 1200 радника,планира се и проширење...

У фирми једино нема лелемуда и нерадника каквих је било око 1/3 свих запослених у сфрј

RIA77

Iskusan
Poruka
5.546
Ма дај бре, "Плави оркестар" је био босанска верзија Енглеских тзв. "boy-bands", значи песмице на које се ложе шипарице, каква политика какви бакрачи.
"Nikada se nisam ljutio kada bi neko napravio neku lošu recenziju o nama. Štaviše, Savez penzionera bivše Jugoslavije iz Novog Sada je svojevremeno pokrenuo inicijativu da budemo zabranjeni kao grupa zbog pesme 'Bolje biti pijan nego star'".

Stvar je čak došla do javnog tužitelja i zabranjeno je emitovanje te pesme. Tada smo imali jugoslavensku turneju, komunalci su morali lepiti belu traku preko već polepljenih plakata širom države jer se turneja zvala 'Bolje biti pijan nego star'", ispričao je svojevremeno frontmen grupe Saša Lošić Loša.
https://direktno.rs/zabava/muzika/376695/plavi-orkestar-zabranje-pesma-losa-pisao-pijan.html

комшија

Stara legenda
Poruka
76.812
Добро важи, Савез пензионера Новог Сада се био побунио против (шунд) песме Плавог оркестра "Боље бити пијан него стар". Чекам само још да Вук Росандић на HelmCast_у између емисије о "покраденим изборима" у САД и подршке агресији на Украјину изађе са тужном причом да је његов, такође boy-band који је деловао под именом "Руж", осамдесетих био "политички прогањан" :zcepanje: :cepanje: :lol: :hahaha1: :hahaha: :rotf:

Bren

Elita
Poruka
18.544
275220816-326333742870530-3673543931717395728-n.jpg

NE MORAMO da trpimo eksploataciju!
NE MORAMO da trpimo bedu i besparicu!
NE MORAMO da trpimo subvencionisanje stranih firmi!
NE MORAMO da trpimo najveći jaz između bogatih i siromašnih u Evropi!
NE MORAMO da trpimo EU i NATO diktate!
NE MORAMO da trpimo zagađenu životnu sredinu!
NE MORAMO da trpimo izvršitelje!
NE MORAMO da trpimo komunalnu policiju!
NE MORAMO da trpimo fašiste!
NE MORAMO da trpimo kapitalizam!

✅
PODRŽI "LISTU KOMUNISTA"!

Da vam nema "kapitalista" pocrkali bi od gladi.

комшија

Stara legenda
Poruka
76.812
Али сада могу да певају "Ој војводо Синђелићу" у кафани.
И седамдесетих је могло да се пева "Ој војводо Синђелићу" НАЈНОРМАЛНИЈЕ у кафани, али се та песма много ређе наручивала него новокомпоноване народне песме са "љубавном" тематиком јер седамдесетих у Србији није било масовне националистичке хистерије која овде почиње тек од 82-ге односно 83-ће, и када "Ој Војводо Синђелићу" улази у такорећи обавезан репортоар кафанских оркестара.

Седамдесетих кад је неко и србовао у кафани, пре би наручио "Тамо далеко".

Иначе доказ par excellence да песме које славе нашу Србијанску херојску прошлост из ослободилачких ратова нису биле забрањене седамдесетих као што то десничари из комунистичког солитера бесрамно лажу, јесте и хит-сингл Тозовца из 1972. године "Јеремија":

NC00NDEzLmpwZWc[1].jpeg

NS03NTk2LmpwZWc[1].jpeg

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783
Pevač Predrag Živković Tozovac preminuo je u 85. godini, od posledica korona virusa. Iza sebe je ostavio mnoge hitove i pesme koje se rado slušaju, a jedna od omiljenih mnogima je “Jeremija”.

Godine 1972. peva numeru „Jeremija“, koju tadašnje komunističke vlasti svrstavaju u četničke pesme, zbog čega biva prinuđen da se skloni kod prijatelja u Nemačku. Nakon dve godine vraća se u Srbiju, vlasti mu oduzimaju pasoš, ali Tozovac ostaje miljenik publike i nastavlja da peva.

Седамдесетих кад је неко и србовао у кафани, пре би наручио "Тамо далеко".

Netačno...ja uvek naručivao ''raslo mi je badem drvo'':D
Tad je još bilo starijih pevačica i muzičara koji su znali tu pesmu...od osamdesete naovamo pristizali mlađi koji nisu znali...
Nisu znali a ne bi ni smeli da pevaju ''crni vrh u kraju od Srbije'' ...

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.