Nova komunistička partija Jugoslavije predstavila predsedničkog kandidata Aleksandra Banjanca

Рекао си економски


Ово горе си ти написао?

Иначе јесте било добро што се ''квалитета живота'' тиче - да знаш само како су биле добре шорке пред продавницом кад стигне кафа или детерџент:hahaha: а нико није користио нож или пиштољ не дај Боже...

Исто смо ојачали физички гурајући распалог ''фићу'' или ''тристаћа'' кад на пумпу стигне бензин...о'ма колона од 3 км а ти на зачељу...гурај,можда и стигнеш да купиш(ако не нестане док дођеш на ред)

[/automerge]
Да рекао сам економски је СФРЈ била бр1. када се упореде све власти на овим просторима.Шта ти није јасно?

Што се тиче недостатка кафе,детерџента и горива (чувене вожње пар/непар)... у том периоду је кроз истоветну кризу пролазила нпр. Велика Британија за време власти Маргарет Тачер и многе друге европске земље. Нема то никакве везе са југословенским системом.Али ти са тим ниси упознат зар не? Ниси упознат нпр. да у Португалу ниси могао на рафу да нађеш чоколаду?

:kokice:
 
A Милунка Савић је писала молбу да је приме за стално као чистачицу.

Милунка Савић је пропатила у време по завршетку Првог светског рата,као и сви тадашњи борци...Толико о монархистима, тзв "националистима" и десници.За време комуниста она је добила стан,посао и пензију.О томе је говорила у "Вечерњим Новостима" недавно и њена родбина. Како су се у краљевини Југославији односили према Солунцима (хоћу да кажем какви су нељуди били према преживелима) то је тек за причу..... :rumenko:

Шта си имао из историје? Јел 1 или 2- ?
Рекао бих да си био ту негде на клацкалици?
 
Да рекао сам економски је СФРЈ била бр1. када се упореде све власти на овим просторима.Шта ти није јасно?

Што се тиче недостатка кафе,детерџента и горива (чувене вожње пар/непар)... у том периоду је кроз истоветну кризу пролазила нпр. Велика Британија за време власти Маргарет Тачер и многе друге европске земље. Нема то никакве везе са југословенским системом.Али ти са тим ниси упознат зар не? Ниси упознат нпр. да у Португалу ниси могао на рафу да нађеш чоколаду?

:kokice:

Економски ти је сада Србија једно 6 степеница изнад сфрј...та је држава 83-е банкротирала...

У Великој Британијии НИЈЕ била никаква криза као и у другим европским земљама...(случајно сам упознат са тим много боље него што претпостављаш)...
 
Милунка Савић је пропатила у време по завршетку Првог светског рата,као и сви тадашњи борци...
Пропатила је тако да се нигде ни у једној књизи није писало о њеном херојству, нити се у школи учило о томе.
А какве су биле књиге из историје и како се учио марксизам, то да не причамо, то је тек питање за себе.
Највише је пропатила због тога, а тек после јер је из свог патриотизма одлучила да се не пресели у Француску, а могла је. Радила је као чистачица и писала молбу да је приме да ради не на сатницу, него за стално, што довољно говори о томе колико је државу интересовао један врхунски ратник светског кова.
Него да се вратимо на демократску државу Југославију.
Зашто се звала демократска када је био једнопартијски систем ? Какви су то вишепартијјски избори путем ћораве кутије ?
И да ли је то демократија када за виц о Титу неко заглави на Голом Отоку ?
Па ви сте музичаре стављали на црну листу, о чему даље да причамо, кад је "цркао маршал", Забрањено пушење је морало од дотадашњег политички активног бенда да промени смер. А и онако су их једно време сви бојкотовали јер нико није веровао да је цркло појачало, већ да се неко непримерено односио према комунистичком богу кога сте звали Тито и чија слика је била у свакој учионици у основној школи, а "Рачунајте на нас" редован део кореографије часа музичке културе. "И после Тита Тито" ? Па прве кризе и несташице горива су кренуле 1979, држава се тада толико задуживала као да не постоји сутра, тј. ми још увек то нисмо вратили.
 
Poslednja izmena:
Економски ти је сада Србија једно 6 степеница изнад сфрј...та је држава 83-е банкротирала...

У Великој Британијии НИЈЕ била никаква криза као и у другим европским земљама...(случајно сам упознат са тим много боље него што претпостављаш)...
1979 године је био Други нафтни шок, што је једна од највећих глобалних економских криза у 20 веку .Последице те кризе су се негде осетиле 1979 године, а негде пар година касније.
 
Економски ти је сада Србија једно 6 степеница изнад сфрј...та је држава 83-е банкротирала...

У Великој Британијии НИЈЕ била никаква криза као и у другим европским земљама...(случајно сам упознат са тим много боље него што претпостављаш)...

Опаaaaa ево га СНС СЕНДВИЧАР!!! Ухваћен у мишоловку! Србија сада шест степеница изнад СФРЈ????? :hahaha: Другар,спољни дуг СФРЈ (све републике) је износио 15 милијарди $, а данас је појединачно дуг Србије 35 милијарди $!!!!!
https://www.google.com/amp/s/www.b92.net/biz/fokus/analiza/dok-smo-bili-sfrj-dug-je-bio-10x-manji-1061942?version=amp

И није проблем овде B92,можеш да погледаш званичну статистику Министарства привреде.

ПС
У Великој Британији је због нафте кризе владао хаос.Није било основних артикала,а север Енглеске Шефилд, Ливерпул и остали градови везани за рударство и тешку индустрију су девастирани,због чега и дан данас ти људи презиру конзервативце Маргарет Тачер и не либе се да им јавно ј*бу мајку!

Александре Вучићу ј*бала те Меги Тачер!
 
Poslednja izmena:
Пропатила је тако да се нигде ни у једној књизи није писало о њеном херојству, нити се у школи учило о томе.
А какве су биле књиге из историје и како се учио марксизам, то да не причамо, то је тек питање за себе.
Највише је пропатила због тога, а тек после јер је из свог патриотизма одлучила да се не пресели у Француску, а могла је. Радила је као чистачица и писала молбу да је приме да ради не на сатницу, него за стално, што довољно говори о томе колико је државу интересовао један врхунски ратник светског кова.

Јел ти то причаш о предратном режиму (оном пре '41) или комунистичком? :super: Пошто ја знам да је Милунка Савић добила посао и гарсоњеру на Вождовцу за време комуниста.Солунци такође! За време УШЉИВЕ деснице и монархиста..мрка капа...чемер,јад и беда ...:rumenko:

"Прича о Живојину" (документарни филм о Солунцима из времена СФРЈ):

 
Koмунисти су се инфилтрирали на све стране и пре другог светског рата али то је друга прича. Но где смо стали. Ниси ми објаснио како изгледају демократски избори у једнопартијском систему путем ћоравих кутија у демократској Југославији ?
И ко је одузео документа Дијани Будисављевић о свој деци које је она спасла ?
Дакле, битно је да су Милунки Савић дали стан, али нигде ни једна књига из историје је није споменула. То је дакле поштење ? То је лицемерје, нема ту ништа од поштења, кад су је гурнули у заборав, а истицали вредности братства и јединства које је завршило крваво, а о квалитету економије неком другом приликом.
 
Другар,спољни дуг СФРЈ (све републике) је износио 15 милијарди $, а данас је појединачно дуг Србије 35 милијарди $!!!!!

Данас би дуг сфрј био 6.000 милијарди $....да је јелте преживела,преживела би да је анте добио нови кредит...

Ајде по катран и перје,сам се уваљај
 
Опаaaaa ево га СНС СЕНДВИЧАР!!! Ухваћен у мишоловку! Србија сада шест степеница изнад СФРЈ?????

Баш неки дан кажем Александру,''много те бре грде и пљују ови квази комунисти'' а он ми одговори ''пусти пацовчиће,могу да ми пљуну под прозор јер су љубоморни и завидни.Криво им јер Србију ипак нису успели да униште колико су желели.Ваља нам се борити ,ајмо сад на закуску има добри сендвича,...''
Не лаже човек,сендвичи стварно одлични :)
 
Данас би дуг сфрј био 6.000 милијарди $....да је јелте преживела,преживела би да је анте добио нови кредит...

Ајде по катран и перје,сам се уваљај

Јел имаш испред себе неке економске показатеље и податке, које ни до сада ниси имао, или је то чисто онако нека твоја претпоставка базирана на анти-комунистичкој мржњи и слепилу?

Катраном и перјем су мазали фашисте...Све си побркао..:mazi:
 
Баш неки дан кажем Александру,''много те бре грде и пљују ови квази комунисти'' а он ми одговори ''пусти пацовчиће,могу да ми пљуну под прозор јер су љубоморни и завидни.Криво им јер Србију ипак нису успели да униште колико су желели.Ваља нам се борити ,ајмо сад на закуску има добри сендвича,...''
Не лаже човек,сендвичи стварно одлични :)

С обзиром да председник има надимак П*ДЕР, што нас наводи да сумњамо какво је његово с.ексуално опредељење,а да је премијерка декларисана ЛЕЗБЕЈКА,што нас још ближе наводи на то да је наша сумња о Александру Вучићу и његовој п*дерској власти тачна....... да ли је било (сем сендвича наравно) интимизирања у ул. Палмира Тољатија (седиште странке) између тебе и њега?

То да сам "миш" то је овде на форуму опште познато. Свакога дана позивам СНС-овце да се суочимо испред седишта тог брлога,пошто јелте живим у том блоку где је седиште СНС-а... :whistling:
 
Дакле, битно је да су Милунки Савић дали стан, али нигде ни једна књига из историје је није споменула. То је дакле поштење ? То је лицемерје, нема ту ништа од поштења, кад су је гурнули у заборав, а истицали вредности братства и јединства које је завршило крваво, а о квалитету економије неком другом приликом.

:sad2:

Жао ми те јбг... јел си ти нормалан? Ако ти будем скенирао и поставио књиге за историју мог старијег брата из 70-их година основна/средња школа где се у више лекција помињу Српски средњевековни владари, Косовски бој, Први светски рат и између осталог и Милунка Савић...да ли обећаваш да нећеш више да прдиш на овој теми и да ћеш да се самобанујеш?
 
NKPJ će imati manje glasova na ovim izborima nego Miroljub Petrović. :D

Александар Вучић кад једног дана буде пао са власти (тј. треснуо неславно о патос) нико се више неће сећати да је постојао.

Неки попут тебе ће са сузом у оку негирати да су икада били СНС.Али биће касно јбг...:sad2:
 
Koмунисти су се инфилтрирали на све стране и пре другог светског рата али то је друга прича. Но где смо стали. Ниси ми објаснио како изгледају демократски избори у једнопартијском систему путем ћоравих кутија у демократској Југославији ?
И ко је одузео документа Дијани Будисављевић о свој деци које је она спасла ?
Дакле, битно је да су Милунки Савић дали стан, али нигде ни једна књига из историје је није споменула. То је дакле поштење ? То је лицемерје, нема ту ништа од поштења, кад су је гурнули у заборав, а истицали вредности братства и јединства које је завршило крваво, а о квалитету економије неком другом приликом.
Ово су класичне жалопојке просечног србског антикомунисте и православног домаћина.Чим се дотетура до 30 и неке године, па прочита нешто на нету из српске историје, наш напаћени Српчић завапи:"Зашто се о овоме није учило у школи?", "Зашто се о овоме ћути?".

Одговор је врло прост.О већини тих ствари се учило у основној и средњој школи, него Српчића то није занимало док је био школарац или је то у међувремену заборавио.

Није било посебне лекције о Милунки Савић, али се учило о Србији у Првом светском рату, и од млађаног школарца се очекивало и да нешто додатно прочита ван обавезног наставног програма, да га тај обавезни део подстакне да се мало заинтересује за националну историју и прочита нешто што није у уџбенику.

Многе историјске личности нису посебно обрађене у уџбеницима историје.Има толико средњовековних владара, кнежева и краљева, а поред српске изучава се и општа историја, и немогуће је у 2 часа недељно нагурати све те историјске личности.
 
С обзиром да председник има надимак П*ДЕР, што нас наводи да сумњамо какво је његово с.ексуално опредељење,а да је премијерка декларисана ЛЕЗБЕЈКА,што нас још ближе наводи на то да је наша сумња о Александру Вучићу и његовој п*дерској власти тачна....... да ли је било (сем сендвича наравно) интимизирања у ул. Палмира Тољатија (седиште странке) између тебе и њега?

То да сам "миш" то је овде на форуму опште познато. Свакога дана позивам СНС-овце да се суочимо испред седишта тог брлога,пошто јелте живим у том блоку где је седиште СНС-а... :whistling:

:hahaha::hahaha::hahaha:

Ал' те ложим ко хепко коцкицу
Где сам ја поменуо Вучића?Шта ти знаш с којим сам ја Александром причао?

Али интересантно како га се плашите:per:
Дали су ти дакле стан у комшилуку??Занимљиво...

Јел имаш испред себе неке економске показатеље и податке, које ни до сада ниси имао, или је то чисто онако нека твоја претпоставка базирана на анти-комунистичкој мржњи и слепилу?

Катраном и перјем су мазали фашисте...Све си побркао..:mazi:

Ух,пардон...комунисте су убацивали у септичку јаму...изгледа мораће опет
 
Ово су класичне жалопојке просечног србског антикомунисте и православног домаћина.Чим се дотетура до 30 и неке године, па прочита нешто на нету из српске историје, наш напаћени Српчић завапи:"Зашто се о овоме није учило у школи?", "Зашто се о овоме ћути?".

Одговор је врло прост.О већини тих ствари се учило у основној и средњој школи, него Српчића то није занимало док је био школарац или је то у међувремену заборавио.

Није било посебне лекције о Милунки Савић, али се учило о Србији у Првом светском рату, и од млађаног школарца се очекивало и да нешто додатно прочита ван обавезног наставног програма, да га тај обавезни део подстакне да се мало заинтересује за националну историју и прочита нешто што није у уџбенику.

Многе историјске личности нису посебно обрађене у уџбеницима историје.Има толико средњовековних владара, кнежева и краљева, а поред српске изучава се и општа историја, и немогуће је у 2 часа недељно нагурати све те историјске личности.
Дакле, сматраш да је Милунка Савић случајно избачена из књига ? Није заслужила ваљда посебну одредницу, барем су комунисти тако сматрали. Случајно су избачене и друге жене попут Дијане Будисављевић којој је сва документација.
Твоја прича је класична прича о дивној прошлости. Фале ти историјски подаци нпр како су комунисти описивали Немањиће у својим енциклопедијама.
 
Poslednja izmena:
:sad2:

Жао ми те јбг... јел си ти нормалан? Ако ти будем скенирао и поставио књиге за историју мог старијег брата из 70-их година основна/средња школа где се у више лекција помињу Српски средњевековни владари, Косовски бој, Први светски рат и између осталог и Милунка Савић...да ли обећаваш да нећеш више да прдиш на овој теми и да ћеш да се самобанујеш?
Хајде да кренемо од почетка.
Зашто се Југославија називала демократском државом када није било демократије ?
Зашто су организовани избори у једнопартијском систему ?
Како су комунисти направили македонски и амерички раскол ?
Зашто су људи слани у затвор због потпуно безначајних разлога ?
Хоћеш да ти поставим фотографију шта су комунистичке енциклопедије писале о Немањићима ? Ја сам за, па ако си и ти, да видимо које је то било објективно информисање у то време.
Шаљи фотографију, ја сам за.
 
Poslednja izmena:
Дакле, сматраш да је Милунка Савић случајно избачена из књига ? Није заслужила ваљда посебну одредницу, барем су комунисти тако сматрали. Случајно су избачене и друге жене попут Дијане Будисављевић којој је сва документација.
Твоја прича је класична прича о дивној прошлости. Фале ти историјски подаци нпр како су комунисти описивали Немањиће у својим енциклопедијама.
Опет то о Милунки.Жена јесте била хероина, али је таквих хероја било на десетине хиљада у Првом светском рату.Краљевина СХС/Југославија није одржавала културу сећања на своје борце који су је створили.Није било именовања улица и установа по њима, били су препуштени забораву, а преживели ратни инвалиди су просили по улицама или били улични чистачи ципела буржујског господи 20-тих и 30-тих година.Нико их није зарезивао.

У социјализму је дошло до глорификације ратничких традиција, највише партизанског покрета али и ратника из Првог светског рата.Све што знаш о том периоду је последица социјалистичког периода.Солунци су обилазили школе, снимане су емисије о њима, подизани су им споменици, били су део СУБНОР-а.Организоване су манифестације обележавања битних догађаја из Првог светског рата, а то је било и медијски пропраћено.О томе су снимани прилози "Филмских новости" а након појаве ТВ-а и телевизијске емисије.
 
Poslednja izmena:
Па ви сте музичаре стављали на црну листу, о чему даље да причамо, кад је "цркао маршал", Забрањено пушење је морало од дотадашњег политички активног бенда да промени смер. А и онако су их једно време сви бојкотовали јер нико није веровао да је цркло појачало, већ да се неко непримерено односио према комунистичком богу кога сте звали Тито и чија слика је била у свакој учионици у основној школи, а "Рачунајте на нас" редован део кореографије часа музичке културе. "И после Тита Тито" ? Па прве кризе и несташице горива су кренуле 1979, држава се тада толико задуживала као да не постоји сутра, тј. ми још увек то нисмо вратили.
Ma какво "Забрањено пушење" било на црној листи, будалаштина, 3П је осамдесетих нормално објављивало албуме и гостовали су по целој СФРЈ. Никакве црне листе нису постојале осамдесетих за извођаче из СР Србије и СР БиХ. То су све лажи и измишљотине. Као на пример она лаж да је Рибља Чорба осамдесетих била "на црној листи". Очигледно не знаш шта значи појам бити на црној листи.

Певач који је био заиста био на црној листи јесте Хрват Вице Вуков. Шездесетих година, Вуков је био изузетно популаран певач забавне музике, побеђивао је на многима домаћим фестивалима те музике, чак два пута је представљао Југославију на песми Евровизије (у Лондону 1963. и у Напуљу 1965.), а онда 1971. године због наводне повезаности за МАСПОК-ом, прецизније пошто је једну песму на свом великом концерту организованом за југословенске исељенике у Аустралији посветио "само хрватским исељеницама", то је дојављено, и он бива одмах проглашен за хрватског националисту, те су му сви домаћи фестивали и дискографске куће истог момента затвориле врата. Престаје потпуно да се бави музиком, завршава студије и запошљава се у Nakladnom zavodu Matice. Уопште више није наступао, све до 1989. када му је објављен албум, али чак и тада без његовог имена на омоту, већ је плоча изашла под неким псеудонимом. И о чему причамо? Какво Забрањено пушење, која Рибља чорба, две-три безобразне песме им нису пуштане на радију и они су од тога - наравно уз помоћ жуте штампе - направили фаму да су били "политички прогањани осамдесетих".
 
To nije laz, dugo se razvlacilo po medijima i bili su na crnoj listi zbog stihova "za ideale ginu budale" i "kreteni dizu bune i ginu".
No copavi je bio mrtav, pa nisu zaglavili bajbok...
Не лупај бре, ти не знаш шта значи бити на црној листи. Та песма се није пуштала једно време на радију јер се због тих стихова побунио СУБНОР Македоније и то је било све. Целих осамдесетих Рибља Јуха је имала огромне тираже и пунила је дворане широм Југославије. Чак је та епизода са СУБНОР-ом Македоније око песме "На западу ништа ново" допринела њиховој енормној популарности јер је тадашња "прогресивна" омладинска штампа од Београда преко Загреба до Љубљане кренула да брани Рибљу Јуху, док су "ставове СУБНОР-а" преносиле "Вечерње Новости" и слични.
А иначе пре Рибље Јухе, односно пре националистичке односно антикомунистичке хистерије која је већ од 1982. - 83. године почела полако да се креира у Србији и на коју се овдашњи тзв. Нови талас само накачио, сам Бора Јуха је био поносни млади комуниста који је са својим тадашњим акустичарским бендом "Сунцокрет" певао овакве ствари:

 
Poslednja izmena:

Back
Top