NOVA HAPŠENJA u aferi "AGROBANKA"

bane k

Iskusan
Poruka
5.761
Još osmorica "barona" uhapšeno je danas, svi u vezi nenaplativih kredita dobijenih od Agrobanke!!?? Rač je o vlasnicima ili odgovornima u nekoliko farmaceutskih preduzeća, koja su u ovom momentu, gle čuda, sve do jednog U STEČAJU ili su već prošla tu fazu i već likvidirana !!??
Iznos nenaplativih kredita koje su uzeli od Agrobanke je 5.000.000.000 ( milijardi ), mislim da nisam pogrešio u nulama...

Izvor: Radio S, vesti u 14 sati...

Ipak je ova zemljica bogata kad je sve to do sada izdržala...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=25&nav_category=16&nav_id=637453

Uhapšen Radoslav Sekulić
IZVOR: B92, TANJUG
Beorgad -- Radoslav Sekulić, vlasnik "Habitfarma" uhapšen je u Beogradu, saznaje B92.

Akcija privođenje umešanih u aferu "Agrobanka" započeta je jutros, rekao je prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.

Kako saznajemo, pored Sekulića na spisku je još sedam osoba. Vučić je rekao da će Tužilaštvo vrlo brzo reagovati. Akcija hapšenja sprovodi se u sklopu aktivnosti državnih organa u sistemskoj borbi protiv korupcije, koju je Vučić ranije najavio.

Premijer Ivica Dačić najavljuje da će istraga biti proširena i nastavljena.

Tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević potvrdio je za B92 da je privedeno je 8 osoba.

"Radi se licima koji su bili korisnici bankarskih kredita u Agrobanci. Visina njihovih obaveza prema Agrobanci je viče od 5,5 milijardi dinara", rekao je Radisavljević.

Podsetimo, za Sekulića se sumnja da je oštetio Agrobanku u iznosu većem od 45 miliona evra. Bio je direktor konfekcije „Javor" iz Ivanjice, direktor Savezne uprave carina, savetnik Radoja Kontića, osnivač „Habitfarma" i finansijer FK „Javor".

Vlasnik je hotela u Ivanjici, jedno vreme bio je i predsednik opštine. Mimo „Habtifarma“, na spisku firmi ovog biznismena je još devet firmi, a u svima je stečajni postupak ili u toku ili je okončan, a poslovna dokumentacija uništena.

Podsetimo, prethodno je uhapšen bivši predsednik izvršnog odbora "Agrobanke" Dušan Antonić, na graničnom prelazu kod Sremske Rače. Pritvor je određen i Milanu Antoniću, sinu Dušana Antonića.
(B92)

Poštenjačina, srpski "domaćin" i verovatno "ugledni" građanin Ivanjice... izvinjavam se poštenim Ivanjičanima, ali i među vama se rađaju korumpirani skotovi...
images

images

Plaćaj Srbijo...

Poslednja izmena:
Супер, а ко је то из власти дозволио?
Банка је била државно власништво.

И даље хапсе маргиналце.

Kako moze biti marginalac neko ko ostetio banku (drzavu) za blizu 70. miliona eura?

Polako se klupko odmotava, vazno je da je krenulo, sigurna sam da se na ovome nece stati!

Koji je njemu bog-otac dozvolio da ovoliko pljacka a da cuti i aminuje?

И даље хапсе маргиналце.

Hapsi se gomila trtecerazrednih lopuza...krupnim lopovima ni traga ni glasa...

Potpuno ste u pravu.
Dok bar desetak krupnih zverki i zvucnih imena prethodne (prethodnih) vlade ne budu u corki, nista nisu napravili.
Znacilo bi samo da pustaju maglu i da su lopovi kao i njihovi prethodnici.
Ja im verujem ali videcemo, vreme ce pokazati svoje.

Još osmorica "barona" uhapšeno je danas, svi u vezi nenaplativih kredita dobijenih od Agrobanke!!?? Rač je o vlasnicima ili odgovornima u nekoliko farmaceutskih preduzeća, koja su u ovom momentu, gle čuda, sve do jednog U STEČAJU ili su već prošla tu fazu i već likvidirana !!??
Iznos nenaplativih kredita koje su uzeli od Agrobanke je 5.000.000.000 ( milijardi ), mislim da nisam pogrešio u nulama...

Izvor: Radio S, vesti u 14 sati...

Ipak je ova zemljica bogata kad je sve to do sada izdržala...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=25&nav_category=16&nav_id=637453

Pa realno ova zemlja nema puno stanovnika i sa onim sto je posedovala to stanovnistvo je moglo izuzetno lagodno da zivi.....ali zbog gomile sljama to nije slucaj

Kako moze biti marginalac neko ko ostetio banku (drzavu) za blizu 70. miliona eura?

Polako se klupko odmotava, vazno je da je krenulo, sigurna sam da se na ovome nece stati!

Koji je njemu bog-otac dozvolio da ovoliko pljacka a da cuti i aminuje?
Па наравно да су маргиналци јер велико је питање где су завршили ти милиони? Они су, вероватно, добили само делић, а остало је завршило у рукама оних који су им омогућили ту пљачку.

Ко је из власти то могао да омогући, ко је давао сагласност?
Није то тешко закључити али те не дирају.

И даље хапсе маргиналце.
Тако би могло да се каже Софија, а ја се ипак надам да тако неће бити, јер једноставно другог пута за Србију више нема. Нема ни лево, ни десно ни назад.. или једни или други, до овог краја и дна смо морали изгледа доћи...чекам дан кад ће печени Мишковић и Костић, наши "очеви" и добротвори нације да праве друштво овој Ивањичкој лопурди.
Од данас нећу бити критичан само према Београђанима, мада су они и даље на врху ТОП-ЛИСТЕ и незамењиви у оваквим радњама...

Чекамо главне који стоје иза свега овога, а смешно би било да је ова Ивањичка"сировина" и "балван" могао све то да покраде без оних у белим рукавицама из београдских "салона"...

Па наравно да су маргиналци јер велико је питање где су завршили ти милиони? Они су, вероватно, добили само делић, а остало је завршило у рукама оних који су им омогућили ту пљачку.

a ne možeš nekoga da diraš samo zato što "znaš" da je on.

Тако је Софија... све то опљачкати а да власт није упозната, у Србији је немогуће и незамисливо. Једини је проблем што нигде нема њиховог директног учешћа, што су законе кројили "по мери" и дозволили да неко има 9 таквих пропалих фирми а све у стечају.

А богами, не може све и да прође тек - тако, ко да се ништа није догодило, све наводно по закону... е па није баш тако црно - бело...

pa...možeš da biraš - oćeš po zakonu, oćeš po "ubeđenju" (osećaju:lol:...)
i jedno i drugo ima svoje mane. meni se lično sviđa kod "zakonskog puta" što dobrano smanjuje šansu da nevin najebe

Pa realno ova zemlja nema puno stanovnika i sa onim sto je posedovala to stanovnistvo je moglo izuzetno lagodno da zivi.....ali zbog gomile sljama to nije slucaj

pa...možeš da biraš - oćeš po zakonu, oćeš po "ubeđenju" (osećaju:lol:...)
i jedno i drugo ima svoje mane. meni se lično sviđa kod "zakonskog puta" što dobrano smanjuje šansu da nevin najebe
Svakako da je zakonski put jedini ispravan, samo nemojmo zakonitim putem nazivati i ovakve stvari...pa i ovaj skot, Ivanjičanin, je takođe radio po zakonu i nemojmo imati dileme da nije... ali država mora naći način da i tom "zakonitom " radu dođe kraj...
Ja mislim da smo mi došli do kraja našeg puta i tranzicije, i da nam sledi ovo:

""Međutim, sudeći po razvoju događaja u Srbiji, gde je srednja klasa na putu sigurnog iščeznuća, ako se nešto suštinski ne promeni, izgleda da će srpsko društvo ubuduće biti sastavljeno samo od dve klase - ogromne većine siromašnih i tankog sloja tajkuna.""
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=08&dd=25&nav_id=637490

Znaci, da se ne promeni vlast, "ugledni domacin" inace lopurda i kriminalac bi i dalje ostao zasticen kao beli medved?
Ruzan je kao LOPOV:evil:

Zamislite, ovaj" domacin" je 90-tih bio Direktor Drzavne Uprave Carina - nema ih valjda dvojica. Trenutno je u losem zdravstvenom stanju ,
tesko komunicira .... nisam bas gledala datume dok samcitala, mozda se i oporavio.:think:
A zgodno zvuci kako je Antonic za 40-to godisni rad dobio bonus od 300.000 e., a za 10-ogodisnji , valjda uspesan rad, jos 300.000 evrica.

Muka mi je ciitati sve to, ali zna Ivica sve, ima njega debelo u svemu, ali zbog necega je ovo sada potrebno ...... ovo je sve obecanje - ludom radovanje .

Ovaj Radoslav Lale Sekulic je bio glavni covek za kupovinu 50% akcija Politike za Demokratsku Stranku

Sada ce Lale imati izbor , ili da robija do kraja zivota ili da u zamenu za smanjenje kazne odruka ortake Dusana Petrovica, Borisa Tadica, Sapera, Krstica i ostatak ekipe .... :think:

what its gonna be? :think:

Ovaj Radoslav Lale Sekulic je bio glavni covek za kupovinu 50% akcija Politike za Demokratsku Stranku

Sada ce Lale imati izbor , ili da robija do kraja zivota ili da u zamenu za smanjenje kazne odruka ortake Dusana Petrovica, Borisa Tadica, Sapera, Krstica i ostatak ekipe .... :think:

what its gonna be? :think:
Ако му се здравље нагло не погорша.. знаш, није човек навико на јаки страс, затворску "порцију" и алуминијумску кашику... удариће нјега већ "неки шлог" и појела маца, новци остају тамо где јесу... можда једино онај хотел оседла неко други и то је то...

Zamislite, ovaj" domacin" je 90-tih bio Direktor Drzavne Uprave Carina - nema ih valjda dvojica. Trenutno je u losem zdravstvenom stanju ,
tesko komunicira .... nisam bas gledala datume dok samcitala, mozda se i oporavio.:think:
A zgodno zvuci kako je Antonic za 40-to godisni rad dobio bonus od 300.000 e., a za 10-ogodisnji , valjda uspesan rad, jos 300.000 evrica.

Muka mi je ciitati sve to, ali zna Ivica sve, ima njega debelo u svemu, ali zbog necega je ovo sada potrebno ...... ovo je sve obecanje - ludom radovanje .

Јашта. :ok:

Back