Nova godina i Srpska nova godina

Zasto se nesto kao sto je Srpska nova godina slavi sa manjim zarom nego Nova godina 31 Decembra? Cini mi se da je dosta zara izgubljeno. Sve radi normalno kao da nova godina i ne postoji. Koliko se slavila pre 20-30 godina Srpska?
Ja vise slavim Srpsku Novu,nego Gregorijansku.Ovi kako su poceli da slobodno bude docek Gregorijanske,a hoce da zabrane docek Srpske,tako je bilo i sa Uskrsom prosle godine.Hoce da nas pokatolice bez hrvata.Eeee evo im ga.
 
pa zato sto drzava funkcionise po gregorijanskom kalendaru.
Ma, pusti državu. I Azijati nisu katolici pa slave Božić zezanja radi. Ta neka atmosfera Božićna i to.
Nije niko :)))))

Nikad nisam volela novu godinu , inače se teško rastajem a novo je uvek nepredvidljivo sve mi je tako u životu

I zbog toga sigurno i odbijanje nove godine
Neko ti nije poklonio paketiće kada si bila devojčica i onda ne voliš Novu godinu. z:cry:
Ja vise slavim Srpsku Novu,nego Gregorijansku.Ovi kako su poceli da slobodno bude docek Gregorijanske,a hoce da zabrane docek Srpske,tako je bilo i sa Uskrsom prosle godine.Hoce da nas pokatolice bez hrvata.Eeee evo im ga.
Nedamo se. Moramo držati do sebe.
 
Zasto se nesto kao sto je Srpska nova godina slavi sa manjim zarom nego Nova godina 31 Decembra? Cini mi se da je dosta zara izgubljeno. Sve radi normalno kao da nova godina i ne postoji. Koliko se slavila pre 20-30 godina Srpska?
Screenshot_20220113-130630_Chrome.jpg


Mozda zbog svega sto se desava . . .
 
Da je zbog toga, ne bi slavili Novu godinu u meri koja se slavi. Dakle, nešto drugo je u pitanju.
Komunisti su branili slavljenje svega naseg od cetrdeset pete dok ono zlo nije sklonjeno te je to ostalo / duh komunizma nije :pop: :pop: :pop: proteran.

Mali Božic je sutra :pop: sve od svega vezanog za pravoslavlje oni koji vodi duh komunizma se plase do danas. :pop:

:vatromet: Srpska :vatromet: Nova nocas :vatromet: zamisli koliko se toga boje.

Svetac sutra.

:pop: Bi isterali duh :pop: komunizma :pop: zato se ne slavi kako bi trebalo neradnim danom danas plus sutra ( danas ne mogu da zabrane hapse zbog slavljenja kao njihovi ideoloski ocevi plus dede / mogu da se prave kako "ne postoji" ).
 
pa i mi imamo tu neku atmosferu katolickog bozica takodje
Treba da dodje Papa Francisko (zemlja na koju Papa nogom stane podrazumevano postaje katolicko vlasnistvo) te nas spremaju za izdaju unijacenjem sa tim zlom (nista protiv vernika / crni Papa plus Beli Papa katolicki su nesto drugo) kao sto su izdali Grcku koja nije pravoslavna od tog trenutka.

Spremaju nas na to zlo izdaju pravoslavne vere jos od kada su nasi isli u katolicke zemlje da rade te sve gde su oni u nasoj zemlji sija za tudje praznike kao Las Vegas.
Spremaju nas pravoslavni jutuberi adventskim kalendarom odbrojavanjem do tudjeg praznika svake godine.
Spremaju nas naslovima o dolasku "Pape Franje" koji pisu oni sto bi zgazili svoju veru zato sto im tudja deluje lepse.

U katolickim zemljama nema nicega za pravoslavne praznike / niti slave niti im je bitno niti ih zanima / ne znaju da postojimo isto tako trebamo mi da cuvamo nase/ mi ne treba nista da kitimo pre dvadeset petog decembra vec trebamo posle toga da kitimo javne povrsine.

Svake godine se pitam da li mi to postajemo katolicka kolonija / kada prestaje to kada se vracamo pravoslavlju (kicenjem posle njihovog praznika / slavljenjem neradnim danom danas plus sutra).
 
Poslednja izmena:
Nažalost mislim da se mi Srbi kao narod i dalje saginjemo, ponižavamo i dodvoramo drugim narodima. Ništa se nije promenilo od Tita, Djindjića, Tadića, pa evo i sad do Vučića.
Po meni bi srpska Nova godina trebalo da u najmanju ruku bude izjednačena sa onom prvog januara, a 14.januar da bude neradni dan. Da se na taj dan okupljaju svi Srbi u svojoj matičnoj zemlji Srbiji. Kako oni iz okruženja tako i oni iz inostranstva
 
Nažalost mislim da se mi Srbi kao narod i dalje saginjemo, ponižavamo i dodvoramo drugim narodima. Ništa se nije promenilo od Tita, Djindjića, Tadića, pa evo i sad do Vučića.
Po meni bi srpska Nova godina trebalo da u najmanju ruku bude izjednačena sa onom prvog januara, a 14.januar da bude neradni dan. Da se na taj dan okupljaju svi Srbi u svojoj matičnoj zemlji Srbiji. Kako oni iz okruženja tako i oni iz inostranstva
Tako bi trebalo. Ali čini se da mi svojevoljno prihvatamo sve što je strano i gubimo identitet.
 

Back
Top