Nov ili polovan auto

Da li bi ste kupili nov ili polovan automobil?

• NOV

• POLOVAN

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa jes ono,za jedno 50 000,ali tu cifru nisam ni u pretpostavci imao.......da bih dao za auto 50 000 trebao bih imati brem 150 000 kesha.......sto ima max 0,5% nase populacije......ako odemo i preko 50 000,pa normalno da neces kupovati polovnjaka za te pare,niti ima potrebe :roll:

Dobro dobro znas da natocis benzin i zamolis prolaznika da ti zameni gumu :mrgreen:

E pa ja sad govorim o 50.000€ :D A glasao sam za polovnjaka jer je u uvodnom postu bila navedena čini mi se cifra od 7.000€, naravno da bih u tom slučaju uzeo polovnjaka.
Na ove sitne provokacije se neću osvrtati :mrgreen:

Da kazhem i ja neko svoje mishljenje. Ne kupujem auto uopshte ali mi je ovo delovalo kao zanimljiva tema. Zavisi kakav auto kome treba, da imam na raspolaganju i 100.000 evra, kupio bi 3-4 auta(jednu pravu limuzinu, jedan terenac i jedan mali gradski auto) a ne jedan skupi(jedan od njih bi sigurno bio Honda Accord :super:). Dakle po meni pored Honde Accord samo idiot bi dao 25000 za polovnjaka ako mu je to jedini auto. Neko je rekao da bi za 15000 kupio uvek polovnjaka, po mom ukusu za te pare se mozhe kupiti Chevrolet Cruze. Dakle zakljuchak, shto se mene tiche NIKAD ne bi dao vishe od 10000 evra za polovnjaka. Chak bi i tu razmislio jer zhivim u uverenju da se dobar polovan auto vrlo retko prodaje i vrlo brzo proda tako da 99% ovog shto vidimo u oglasima, na pijacama itd je chist krsh. Ovde je neko pominjao da auto chim izadje iz salona izgubi 10% pa da je zato bolje kupiti taj. Medjutim ja postavljam pitanje, zbog chega taj chovek prodaje taj auto? Sigurno zato shto postoji problem(vidljiv ili nevidljiv) koji vredi i 20% auta. Jedini izuzetak po meni su auta skinuta sa lizinga, koje nesretjnik nije uspeo otplatiti, ali takvih auta je malo a i mozhda je maler kupiti takvo auto jer se ipak neko muchio da ga otplati i onda mu je otet.

Ovo pitanje jednostavno nije pravilno postavljeno.

Pita se-da li kupujete polovan auto ili ste budala :)

Gde normalan covek da kupi nov auto?:dontunderstand:

Pa pre cu da kupim polovan tj. star 3 meseca za 20% od cene :hahaha:

Bilo koja stvar pa i auto,kada izadje iz radnje.....pada mu cena......minimum 10% posto.

Zato sto nemas:dash:

Ko tje ti prodati potpuno ispravan auto star tri meseca?

Ne moras da lomis glavu,dovoljno je da ga odvezes kod ovlascenog servisera.

Drugo......iskusan vozac i sa kilometar vidi da li je auto dobar ili ne,daleko bilo da lomi glavu ili nesto slicno:hahaha:

Nemoj da se ljutis,ali to se zove nesposobnost :mrgreen:

Miris novog ima auto i star 5 godina :roll:

Vidi se itekako,ja licno nikada nisam pogresio,da ne ulazimo u sitnice.
Pa sad i za polovan mozes da imas garanciju:think:

Ja rekoh to je nesposobnost,imati toliko para a nemati barem 5 orataka koji se ful razumeju u kola,drze servis ili tako nesto.......ma daj.

Ja ovde ne govorim o debilima kojima roditelji daju za kola,iliti seljacima sto prodadose plac........ako imas 20,20,50 000 evra za kola ti bato moras biti namazan i znati ljude da niko ne moze da te prevari.;)

Da bi bio 100% siguran, morao bi rastaviti motor i josh neke delove, pa ni tad ne bi bio siguran. Mozhe postojati problem koji se trenutno ne vidi a kasnije se pokazhe. Takav problem mozhe dodushe postojati i kod novog auta ali zato je tu garancija koja isto mozhe da ti ne pomogne s obzirom da zhivimo u Srbiji. E upravo takvi novi(tj. stari nekoliko meseci) automobili se prodaju za 20% jeftinije, pa ti ta ushteda posle presedne.

Da bi bio 100% siguran, morao bi rastaviti motor i josh neke delove, pa ni tad ne bi bio siguran. Mozhe postojati problem koji se trenutno ne vidi a kasnije se pokazhe. Takav problem mozhe dodushe postojati i kod novog auta ali zato je tu garancija koja isto mozhe da ti ne pomogne s obzirom da zhivimo u Srbiji. E upravo takvi novi(tj. stari nekoliko meseci) automobili se prodaju za 20% jeftinije, pa ti ta ushteda posle presedne.

Rekao si mu otprilike isto što i ja :D

Postoji nesto sto se zove automobili za pokazivanje i koje saloni nakon recimo 3 meseca ili 6 meseci ili godinu dana - nebitno - prodaju u potpuno ispravnom stanju po umanjenoj ceni.

Na njih sam zaboravio ali generalno je njih malo(takvih auta). Osim toga takvo auto se prodaje tek kad prestaje njegova prodaja u salonu. Konachno, to je za mene vishe NOV nego polovan auto.

Ima takvih kolko hoces sa samo par hiljada predjenih kilometara,ili su bili kao demo automobili u salonima ili je neko kupio pa video da ne moze da otplacuje pa ga mora prodati ili mu ga banka oduzela da bi naplatila dug pa prodaje jeftino.Takvih slucajeva ima kolko hoces kod nas ovde u Norveskoj.

Te skinute sa lizinga sam pomenuo, ali bash ne znam koliko takvih auta ima u Srbiji. U Srbiju se uvoze samo auta koja se nikako ne mogu prodati tamo. I uopshte se moja tema ne odnosi na ta skoro nova auta, naravno da je najbolje kupiti skoro nov auto za znatno nizhu cenu od novog, ali je takvih auta malo i uvek nosi makar mali rizik da se gadno zajebesh. Moja tema se odnosi da li je bolje kupiti lupam Mercedes star 10 godina sa 150000km ili novu Dachiju, ako im je cena ista.

Te skinute sa lizinga sam pomenuo, ali bash ne znam koliko takvih auta ima u Srbiji. U Srbiju se uvoze samo auta koja se nikako ne mogu prodati tamo. I uopshte se moja tema ne odnosi na ta skoro nova auta, naravno da je najbolje kupiti skoro nov auto za znatno nizhu cenu od novog, ali je takvih auta malo i uvek nosi makar mali rizik da se gadno zajebesh. Moja tema se odnosi da li je bolje kupiti lupam Mercedes star 10 godina sa 150000km ili novu Dachiju, ako im je cena ista.

dacije sau se pokazale kao veoma pouzdane tak da, u ovom slucaju pada dacija ako mi je glavni prioritet dalje odrzavanje automobila..:)

100 puta smo to sazvakali i mnogo je faktora koji uticu na kupovinu.

Ja ako raspolazem sa recimo 10.000 € mogu da kupim od novih automobila sve neke automobilcice u koje sa visinom od 2m ne mogu da stanem kao covek, niti ljudski da se vozim. Plus porodica. Ali imam komfor u Mercedesu starom 8-9 godina koji se dobije za iste pare. Znaci - kupicu Mercedesa.

Uvek je nov auto bolji (osim ako je Zastava), ali kada pogledas da nece bas svi proizvodjaci da daju istu garanciju u Srbiji kao sto je daju u drugim zemljama, onda se zapitas sta ti je ciniti sa novim autom ako nesto podje naopako?

Ja sam za princip "zivi u skladu sa svojim mogucnostima", ako mogu sebi nesto da priustim - mogu, ako ne mogu - ne mogu i tacka.

100 puta smo to sazvakali i mnogo je faktora koji uticu na kupovinu.

Ja ako raspolazem sa recimo 10.000 € mogu da kupim od novih automobila sve neke automobilcice u koje sa visinom od 2m ne mogu da stanem kao covek, niti ljudski da se vozim. Plus porodica. Ali imam komfor u Mercedesu starom 8-9 godina koji se dobije za iste pare. Znaci - kupicu Mercedesa.

Uvek je nov auto bolji (osim ako je Zastava), ali kada pogledas da nece bas svi proizvodjaci da daju istu garanciju u Srbiji kao sto je daju u drugim zemljama, onda se zapitas sta ti je ciniti sa novim autom ako nesto podje naopako?

Ja sam za princip "zivi u skladu sa svojim mogucnostima", ako mogu sebi nesto da priustim - mogu, ako ne mogu - ne mogu i tacka.

Ne valja ti Zastava, shta tek retji za Ladu?

Do 10000 evra imash Reno Taliju i Dachiju Logan MCV(ova druga ima 7 sedishta i onda kazhu da Rumuni nisu Cigani :hahaha:). Oba su duga preko 4.3 metra, tako da valjda ima prostora i za choveka od 2m.

P.S. Eh da su meni tvoji problemi, da imam para i da sam visok preko 2m. Ovako sam visok 1.70m ali nemam love ni za Dachiju Logan bez opreme (7000 evra).

Poslednja izmena:
Kad bi se svi vodili tom logikom glavno prevozno sredstvo u Srbiji bi bio konj.

Pa da znash da chak ni to ne bi bilo loshe, pre svega iz ekoloshkih i bezbednosnih razloga. Da sam vlast uveo bi porez na kupoprodaju polovnih vozila i oporezovao sva kola starija od 5 godina i te pare usmerio u izgradnju puteva, jer su u katastofalnom stanju, da ljudi, pre svega mladi ne ginu svakodnevno. Biti vozach jeste i treba da bude privilegija a ne pravo, tako da jedino mogu razumeti kad porodichan chovek a siromashan kupi polovan auto, ostalo je idiotluk.

Pa da znash da chak ni to ne bi bilo loshe, pre svega iz ekoloshkih i bezbednosnih razloga. Da sam vlast uveo bi porez na kupoprodaju polovnih vozila i oporezovao sva kola starija od 5 godina i te pare usmerio u izgradnju puteva, jer su u katastofalnom stanju, da ljudi, pre svega mladi ne ginu svakodnevno. Biti vozach jeste i treba da bude privilegija a ne pravo, tako da jedino mogu razumeti kad porodichan chovek a siromashan kupi polovan auto, ostalo je idiotluk.

Kad kao vlast sredis da imamo platu po 1500eura-2000eura, onda uvedi i to sto si rekao.

@Ugo

Pa porez na kupoprodaju vec postoji. A mladi ne ginu toliko zbog puteva koliko zbog svoje nekulture i stava najjaci sam, ne moze mi niko nista.
Ne razumem taj tvoj stav u vezi kupovine automobila. Jel ti zivis u Srbiji ili inostranstvu? Kada dodjes na vlast, ti lepo u potpunosti ukini carinu na motorna vozila i smanji porez, pa ce vise ljudi moci da kupi nov automobil. Ovako placas nov auto 40% vise nego u normalnoj zemlji. Nema se ni u inostranstvu para za bacanje, a kamoli u Srbiji.

Kad bih imao 25000eura, ne bih razmisljao o Astri, Kruzu, i fake Imresi.

Oktavija cini mi se od 20 i nekoliko hiljada eura ima? Bas mi se svidja nova Oktavija.

Naveo sam ta kola jer im je cena oko 15000 da mi objasnish shta im fali jer si ti rekao da bi za te pare uzeo polovan auto. Zavisi koja Oktavija, ali ona sa najslabijim benzinskim motorom i svom opremom je oko 15000.

Back